Ugoda z GetBack pod lupą czyli dlaczego NIE WOLNO Ci podpisać ugody?

To jak, podpisujesz ugodę?
To jak, podpisujesz ugodę?

Bank sprzedał mój dług, GetBack proponuje ugodę – czy mam ją podpisać?” Dostajemy mnóstwo takich maili. Odpowiadamy wtedy tak: a czy chociaż raz Pan ją przeczytał? Odnosimy wrażenie, że nie – bo po co? Najważniejsze jest to, jaka będzie rata. A okazuje się, że to, jaka będzie rata jest najmniej istotne. Podpisując ugodę zakładasz sobie pętlę na szyję, i to dosłownie. Dziś na przykładzie pokażemy dlaczego.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego firmy windykacyjne same proponują i wysyłają ugody? Czy robiłyby to, gdyby to nie leżało w ich interesie? No właśnie. Temat jest tak obszerny, że można by napisać o tym książkę. Podzielimy go na co najmniej 2 wpisy. Dziś skupimy się na analizie krok po kroku przykładowej ugody. Wyjaśnimy, o co tak na prawdę chodzi w ugodzie i że jedyną stroną, która na niej korzysta jest firma windykacyjna.

Poniżej pełna treść ugody:

Przykładowa ugoda z GetBack S.A.ugoda_getback-2 ugoda_getback-3 ugoda_getback-4 ugoda_getback-5 ugoda_getback-6 ugoda_getback-7 ugoda_getback-8 ugoda_getback-9

Teraz skupimy się na najważniejszych jej elementach.

Jeszcze nie doszliśmy do §1 ugody, a już mamy wyjawione intencje wierzyciela:

Dążymy do uznania długu

[…] usunięcie wątpliwości co do roszczeń wynikających z Umowy i zapewnienie ich wykonania.

Przed podpisaniem ugody fundusz nie ma żadnego niezbitego dowodu na istnienie długu co do zasady jak i co do wysokości. Po podpisaniu – tych wątpliwości już nie będzie.

uznanie długu co do zasady jak i co do wysokości - NAJGORSZY PUNKT UGODY
uznanie długu co do zasady jak i co do wysokości – NAJGORSZY PUNKT UGODY

§1, punkt 1 ugody i na starcie mamy wszystko, o co tak na prawdę firmie windykacyjnej chodzi!

O ile w tym momencie NIC nie potwierdzało istnienia tego długu oraz jego wysokości oraz tego, że jest on wymagalny (jeżeli nie było prawidłowego wypowiedzenia umowy kredytu), o tyle po podpisaniu ugody dłużnik sam przyznaje, że dług istnieje, że jest wymagalny oraz ile on wynosi.

NIC GORSZEGO NIE MOŻNA SOBIE ZROBIĆ!
TO DOSŁOWNIE PĘTLA NA SZYJĘ I TERAZ TYLKO OD FUNDUSZU ZALEŻY, CZY KOPNIE TABORECIK, NA KTÓRYM STOISZ CZY NIE.

Teraz kwoty.

Uznanie kwot wziętych z sufitu
Uznanie kwot wziętych z sufitu

Dłużnik podpisał z Getin Noble Bankiem umowę na kwotę 35.000zł netto, czyli do ręki. Kwota kredytu brutto, czyli z ubezpieczeniami i prowizją wynosiła 55.000zł. Z chwilą podpisania tej ugody do zapłaty będzie już 96.504,37zł

PRAWIE 3x WIĘCEJ, NIŻ KLIENT OTRZYMAŁ W GOTÓWCE OD BANKU!!!

Jak widać, w tej kwocie jest rzekomo 50.891,53zł kapitału, tylko 1034,26zł odsetek umownych oraz aż 44.411,26zł odsetek karnych naliczonych przez pierwotnego wierzyciela, czyli przez bank.

Skąd taka kwota? Dlaczego nie 20.000 albo nie 80.000zł? Odpowiedź: BO TAK. Fundusz w żaden sposób nie wyjaśni i nie udowodni, skąd się wzięła ta kwota, ani Tobie, ani w sądzie. Oni mogą udowodnić co najwyżej 167,32zł odsetek ustawowych, które sami naliczyli. Z chwilą podpisania ugody UZNAJESZ W CAŁOŚCI kwotę, którą wzięli sobie z księżyca i tyle też zobowiązujesz się spłacić, czyli pełne 96.504,37zł, mimo, że od banku otrzymałeś 35.000zł i spłacałeś kredyt niemal rok.

Naliczanie odsetek ustawowych
Naliczanie odsetek ustawowych

No  cóż za wielkoduszność! Jeżeli spłacisz zgodnie z harmonogramem całą kwotę zadłużenia, fundusz nie naliczy już dodatkowych odsetek, które mógłby naliczyć od dnia podpisania ugody do dnia całkowitej spłaty. W treści pojawia się jednak dziwny §, kto by tam sprawdzał, czego on dotyczy… A dotyczy tego, że jeżeli spóźnisz się choćby z 1 ratą przez 10 lat, choćby o 0,01zł, to fundusz ma prawdo naliczyć wszystkie odsetki należne od dnia zawarcia ugody do jej rozwiązania. O tym § napiszemy wkrótce więcej, bo jest niezwykle ciekawy…

Kiedy ugodę uznaje się za zawartą
Kiedy ugodę uznaje się za zawartą

Oznacza to, że z chwilą, gdy podpiszesz ugodę i odeślesz w terminie 30 dni od jej otrzymania – dopiero wtedy zostaje ona uznana za zawartą. Samo jej otrzymanie do niczego Cię nie zobowiązuje i nic nie uznaje.

Niewiele potrzeba, aby ugoda uległa rozwiązaniu
Niewiele potrzeba, aby ugoda uległa rozwiązaniu

Świetny punkt. Przeczytaj go jeszcze raz.

[…] brak płatności na rzecz Wierzyciela w wysokości i terminie jednej raty w całości lub części określonej w harmonogramie Spłat Ugody, spowoduje natychmiastowe rozwiązanie ugody […].

Co to oznacza? Ano tyle, że wystarczy opóźnienie w spłacie o 1 dzień kwoty chociażby 0,01zł (słownie: jeden grosz), aby ugoda została rozwiązana i stała się w całości wymagalna – czyli można natychmiast iść do sądu po nakaz zapłaty na całą pozostałą do zapłaty kwotę, oczywiście powiększoną o odsetki ustawowe naliczone od dnia podpisania ugody do dnia jej rozwiązania.

Wypowiadanie rozwiązanej już ugody
Wypowiadanie rozwiązanej już ugody

Ten punkt to zwykłe mydlenie oczu. Co z tego, że po upływie 14 dni od terminu wymagalności raty fundusz uzyska prawo do wypowiedzenia umowy ugody i następnie może ją rozwiązać, jak na mocy powyższego punktu ugoda podlega natychmiastowemu rozwiązaniu, gdy tylko nie zostanie zapłacona choćby część raty i to już następnego dnia?

Odstąpienie od ugody
Odstąpienie od ugody

To jest Twoja ostatnia deska ratunku, jeżeli już podpisałeś i odesłałeś ugodę, a dopiero później trafiłeś na ten wpis. Masz 14 dni na odstąpienie od ugody, która zostanie wówczas uznana za niezawartą.


Dyskusja na temat tego artykułu na naszym Facebooku

Zważywszy na to, że ta przykładowa ugoda miała być płacona przez 10 lat, to jeżeli po np. 3 latach sumiennego spłacania choćby część raty wpłynie o 1 dzień za późno, to na drugi dzień fundusz może wystąpić z pozwem do sądu i sprawę niemal na pewno wygra (niemal, bo i takie beznadziejne sprawy czasem udaje nam się wygrać, przykład TUTAJ), a wszystko dlatego, że podpisałeś cyrograf, w którym uznajesz wszystko, co niezbędne, aby sąd wydał nakaz zapłaty i aby skutecznie pozbawić Cię możliwości obrony w sądzie. Zatem spłaciłeś w ramach ugody 26.000zł. Sąd zasądzi zapłatę pozostałych 70.000zł. Ale to nie wszystko – doliczą Ci do tego ok 8.000zł kosztów procesu w tym kosztów zastępstwa procesowego. Z chwilą gdy sprawa trafi do komornika dochodzi kolejne ok. 10.000zł kosztów egzekucyjnych.

Wychodzi na to, że chcąc spłacić swój dług, gdzie otrzymałeś 35.000zł w gotówce, podpisując ugodę i nie dotrzymując jej warunków przez pełne 10 lat, ostatecznie spłacisz ok 5000zł do banku + 26.000zł + 70.000zł + 8.000zł + 10.000zł + naliczone odsetki = 119.000zł + odsetki ustawowe

Świetny deal.

Jesteśmy zdania, że długi trzeba spłacać, ale
NA UCZCIWYCH WARUNKACH !!!

Jedynym miejscem, gdzie można dochodzić sprawiedliwości jest sąd. A prawo mamy takie, że albo płacisz tyle ile wymyśliła sobie firma windykacyjna, albo podejmujesz skuteczną obronę w sądzie, wygrywasz i nie płacisz nic.

Nasza rekomendacja

Jeżeli bank sprzedał Twój dług do funduszu i kontaktuje się z Tobą firma windykacyjna, to należy:

 • nie podejmować żadnych dyskusji gdyż one ZAWSZE sprowadzają się do jednego – DAWAJ KASĘ, a później potrafią wykorzystać w sądzie nagraną rozmowę telefoniczną jako uznanie długu; tu żadne merytoryczne argumenty o Twojej sytuacji życiowej, finansowej, rodzinnej nikogo nie interesują
 • nic nie płacić – każda wpłata może być potraktowana jako uznanie długu i przerwanie biegu przedawnienia
 • nie podejmować żadnych negocjacji z windykatorem terenowym – jesteś z góry na przegranej pozycji – zmanipuluje Cię i/lub zastraszy, aby tylko osiągnąć swój cel czyli WYCIĄGNĄĆ KASĘ
 • ograniczyć się do zdania oznajmującego: nie uznaję długu, odmawiam zapłaty, nic nie zapłacę, jak chcecie to idźcie do sądu; kolejne próby kontaktu zostaną potraktowane jako uporczywe nękanie i zgłoszone do prokuratury; ograniczy to znacznie ilość telefonów i nieprzyjemnych rozmów
 • gdy otrzymasz nakaz zapłaty lub pozew z sądu, NATYCHMIAST wysyłasz do nas mail, w temacie podając: Jan Kowalski – NAKAZ ZAPŁATY – Prokura – 70 tys – termin odbioru: 11.04.2016r.
 • otrzymasz od nas odpowiedź w ciągu 24h wraz z analizą sytuacji, określeniem szans na wygraną oraz propozycją poprowadzenia przez nas Twojej sprawy

Jeżeli jednak po przeczytaniu tego artykułu nadal uważasz, że warto podpisać ugodę – to śmiało. Życzymy powodzenia!

 

392 comments

 1. Witam dziś zawitała do meża pani z Best i nalegala by podpisał ugode o pozyczke z 2018r na szczęście nic nie odpisał chce dokumenty sprawy. Maja doslac tulko co dalej ma robić. Dziękuję

 2. Witam. Zawarłem ugodę z firmą windykacyjna GetBack na spłatę długu. Zbliżając się do ostatniej raty, zadzwoniłem dowiedzieć się ile dokładnie muszę wpłacić, aby zakończyć ugodę. Konsultant informuje mnie, że dług został sprzedany do innego wierzyciela. Moje pytanie brzmi: Czy wierzyciel w tej sytuacji miał prawo sprzedać Moje zadurzenie, nawet wtedy kiedy mamy ugodę, którą regularnie spłacam ?

 3. Witam dostałam dziś SMS, że get back wysłał do mnie pismo bo niby zalegam z zadłużeniem. Owszem mam kredyty ale wszystko ustawione na spłatę automatyczną. Nigdy nie miałam nawet tygodniowego opoznienia w splacie kredytu. Skad to pismo i co robic? Zadne inne zadluzenie nie prezychodzi mi na mysl

 4. Mam pytanie natury etycznej. Wszystkie dokumenty windykaacyjne piszą, bądź zatwierdzają prawnicy. Czy nie można takich “madrali” i “hien”: zwyczajnie wykluczyć z zawodu? Jak to w ktoryms filmie określono “z palestry” .

 5. Witam
  Moj maz podpisal ugode z KRUKIEM raty mial po 300 zl teraz musi placic po 400 zl wplacal zawsze terminowo co miesiac. Minelo juz 5 lat zostalo jeszcze 3 lata. A ma rzekomo ponad 20 tysiecy do splaty. Czy jest jakas mozliwosc zeby zakonczyc juz ta sprawe?

  1. Przy podpisanej ugodzie i wpłatach nie ma zbyt wielu możliwości, szanse na wygraną w sądzie znacznie maleją, najbezpieczniej jest spłacić ugodę do końca.

 6. witam mam u nich czyli getback 8 tys zl chociaz firma play sprzedałaa im 2.880 zl miesiac temu dostalam pismo ze ma 6 tys zl nie stety podpisalam ugode ale rozmawiajac z prawinikem podejrzewamy ze moze to byc lichwa co mam zrobi chce sprawe odac do prokuratury

  1. Prokuratura nie pomoże, tu można wygrać jedynie gdy getback pójdzie do sądu, wówczas trzeba podjąć obronę i wykazać że rzekoma kwota zadłużenia nie jest zasadna.

 7. Żony dług został sprzedany do getback ja w tym długu jestem poręczycielem.W lipcu 2017 podpisała z nimi umowę ugodową.W grudniu 2017 dostałem od getback pismo (Zawiadomienie o cesji wierzytelności).Żona dzwoniła do nich,powiedzieli jej że dług został sprzedany i że będzie musiała podpisać drugom umowę lub spłacić w całości dług.Żona spłacała raty regularnie nie było podstaw do zerwania umowy.A co najdziwniejsze jest to że żona nie dostała żadnego pisma od nich że dług został sprzedany. Proszę o pomoc bo nie wiem co robić.

  1. Jeżeli zadłużenie było terminowo obsługiwane zgodnie z podpisaną ugodą i nie było ani jednego dnia opóźnienia w spłatach, to nie ma podstaw do dalszej sprzedaży długu, ponieważ nie jest on wymagalny. Gdy nowa firma pójdzie do sądu sprawa jest do wygrania. Można też podpisać nową ugodę jeżeli kwota zadłużenia będzie właściwa i jest możliwość i chęć spłaty w ratach.

 8. Mam pytanie czy gatback czy ma wyrok z sądu bo nic mi od nich nie przyszło a komornik zają mi konto i żę mam do spłaty 7700zł

 9. Witam. Dostałam list od GetBack S.A. ze wykupili rzekomo mój dług który powstał w 1999 roku, co jest niemozliwe i według mnie jest to poprostu oszustwo w celu wyciagnięcia pieniędzy. Nie wiem na jakiej podstawie opierała się owa firma wysyłając mi ten list, bo osób z tym samym imieniem i nazwiskiem może być wiele w Polsce. List który od nich dostałam jest z nagłówkiem: Zawiadomienie o cesji wierzytelnosci; i poniżej: wpłaty całego zadłuzenie prosze dokonać w terminie…ktorego posiadaczem jest GetPro NSFIZ. Jest rok 2018 i na mój rozum ta sprawa już dawno uległa przedawnieniu plus ta firma nie ma żadnych podstaw ze to akurat ja byłam dłużnikiem. Jeszcze nie kontaktowałam się z nimi, proszę o radę co powinnam zrobić w tym kierunku, dziękuję i pozdrawiam

  1. Piszę zciekawości czy już rozwiązała Pani sprawę z GetBack. Dostałam właśnie takie pismo, wydaje się być ściemą, dlatego też szukam informacji w internecie. w 2004 roku podobno byłam winna 300 zł, mieszkałam gdzie indziej, inaczej się nazywałam. Teraz mamy 2018 rok a jestem im winna 500 zł, kurcze tylko? Przez tyle lat? Zastanawia mnie, że nigdzie nie ma numery sprawy która mnie niby dotyczy. Blankiet do wpłat tylko z nazwą i numerem konta GetBack, bez moich danych i numeru sprawy. Dla mnie to jest wielka ściema, ale muszę to potwierdzić.

 10. Witam. Mam problem z firmą Lindorff miałam u nich dług 4213.59. Podpisałam z nimi ugodę ratalną bez odsetkową wszystko pięknie spłaciłam całe zadłużenie szybko w czerwcu ale we wrześni dostałam pismo od komornika ze jestem winna już z całymi kosztami prawie 7 tyś ! Pani komornik poprosiła o dowody wpłat co się okazało zagubiłam w przeprowadzce dwa środkowe rachunki.Pani komornik wysłała to co miała czyli moje 7 rachunków do firmy lindorff i o wyjaśnieniu sprawy. Ja odzyskałam z poczty duplikaty zagubionych wpłat.Lecz odpowiedz firmy windykacyjnej jest taka że zapominałam spłacić tych dwóch rachunków zagubionych co jest nie prawdą oraz kosztów sądowych i kwota jest jednak mniejsza i wynosi 2tys.Złożyłam do nich reklamacje ze mam wszystkie rachunki wpłat czyli 9 i pismo o szczegółowe wypisanie mojego długu.Czy firma windykacyjna musi mi wypisać szczegółowo moje zadłużenie?czy ma prawo odmówić? dziękuję

 11. Witam. Może wy mi pomożecie. Mąż miał kredyt którego nie był wstanie spłacać. Kredyt został przedawniony. Placilam po ok 20 zł miesięcznie nadal na konto w banku.chcieliśmy sie z bankiem dogadać żeby nam zmniejszyli raty. Nie odnieśli sie do naszej prośby i Mąż dostał pismo od getback.oczywiście najpierw był SMS później telefony .. A na końcu pismo. Po piśmie mąż skontaktował sie telefonicznie z getback i niby ma Ugodę płacić 500zl mmiesięcznie do 10 każdego miesiąca, mąż dostaje pensje do 15 ja nie pracuje.. Ale są to dla nas bardzo duże sumy. Mamy wspólnie 1 dziecko a mąż z poprzedniego związku płaci alimenty na córkę. Pracuje na najniższe krajowej. Nie wyobrażam sobie jak mamy spłacić taka sumę. Z komentarzy które przeczytałam wychodzi na to ze mam czekać najpierw na pismo ugody zanim wpłacę to 500 zł? Tak to rozumieć ? Jak walczyć z tymi odsetkami. .. Jak spłacić tylko kapitał…kredyt oczywiście jest. I jestem świadomą tego ze trzeba to spłacić… Ale te odsetki… Pomozcie mi proszę bo przecież nie będę miała co dziecku dać jeść jeśli będę musiała spłacać 20 lat kredyt… https://uploads.disquscdn.com/images/a67b17464bf250d6d7d20253b6060475dcdc01117aa494619bd4543e3821b6b3.jpg

  1. Proszę się zgłosić przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT i podesłać skan całości pisma. Jest szansa, że już nic nie będzie Pani musiała płacić.

 12. Witam, 12.12.2017 otrzymałem pismo z Getback że moje zadłużenie (p4) wynosi 2701,58 i mam wpłacić pierwszą ratę w wys 125 zł. Wpłaciłem, następnie otrzymałem pismo że kolejna rata to tez 125 (w piśmie moje saldo nie zostało zmniejszone) na początku lutego również wpłaciłem. 8.02.2018 dostaje dostaje pismo w którym moje saldo to 2731,35 (a wpłaciłem juz 250zł) tak więc dzwonie, a pani informuje mnie że to dlatego że nie podpisałem ugody i nie było kontaktu z mojej strony dodatkowo informuje mnie że to saldo jest juz nie aktualne bo była sprawa i doszły koszty i na chwile obecną moje saldo to 3200 zł. Podkreślam że nie było żadnej informacji że mam sie z kimś kontaktować… Wczoraj Pani przedstawiła mi dwie opcje: 3200 rozkładamy na raty albo wpłacam im do końca lutego 60% a reszte mi umorzą. Dziś ma sie ze mną skontaktować, nie wiem jak postąpić, czy spłata tylko 60% załatwi sprawę ?

  1. Klasyczny błąd – wpłata “na gębę”, bez żadnej umowy czy ugody, kasa znika, a dług rośnie. Teraz pyta Pan, czy ponownie popełnić ten sam bład – wpłacić 60% a reszta RZEKOMO zniknie? A jak nie zniknie? Nic nie wpłaca się bez ugody na piśmie. A żeby doliczyć koszty sądowe niech wykażą że złożyli pozew do sądu – zapewne go nie złożyli, a jeżeli złożyli to dlatego, żeby wyciągnąć dodatkowo koszty. Przykład dla innych jak nie należy postępować.

 13. Poszukujesz kredytu na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty mieszkaniowe, kredyty studenckie, pożyczki konsolidacyjne, niezabezpieczone pożyczki, kapitał podwyższonego ryzyka itd. Lub mniej kredytów bankowych lub bankowych Z jednego lub kilku powodów. Jesteś we właściwym miejscu Ukończenie pożyczki! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który pożycza Biznes i osoby prywatne o niskim oprocentowaniu i rozsądnej cenie 2%. Cel, powód. Skontaktuj się z nami przez e-mail: (Jessicarojasloanfirm1998@hotmail.com) lub Whatsapp do pana Rojasa +2349079785567

  Dziękuję Ci

 14. Witam…mam pytanie odnośnie właśnie firmy get back, dzwoniłam ostatnio żeby ustalić sobie polubowne spłacenie zadłużenia i dowiedziałam się o kasztach za zerwanie ugody naliczone 2 razy, a ja nigdy z nimi ugody nie podpisałam…co mogę zrobić żeby odliczyli mi te koszty i nie naliczali nowych?

  1. Negocjować, najlepiej na piśmie. Zażądać wykazania na piśmie ugody, którą rzekomo Pani zwarła i zerwała oraz podstawę naliczenia dodatkowych kosztów, w przeciwnym razie odmawia Pani spłaty zadłużenia, czeka na pozew i pozwolić aby to sąd ustalił jego wysokość, podnosząc tam stosowne argumenty.

 15. Mam podobną sytułacje z ultimo-provident mineło juz 5 lat od danej pozyczki około 1500zł a ultimo proponuje spłate w ratach ugodowo po 100zł na 24 miesiące ale kwota jest 1500zł ta od prowidenta plus odsetki około 270 zł i inne kosztyy na 600zł jak to ogarnąć jeśli nie mam na spłate wogle a nawiedza mnei windykator w domu co 2 tygodniew
  i wydzwaniają codziennie i kilka razy dziennie

 16. Witam, dowiedziałem się, ze mój dług 2100 zł został sprzedany do firmy Getback, telefonicznie z konsultantem ustaliłem, ze wpłacam 500zł a resztę rozbiją mi na raty, dostałem od nich na swojego maila ugodę w której, po pierwsze nie ma żadnego info o tym, że wpłaciłem 500zł a dodatkowo moja wpłata 500zł nic nie pomniejszyła z mojej kwoty którą jestem winny, wygląda to następująco:
  składają się następujące należności: (a) należność główna w kwocie 2 161,36 zł, (b) odsetki umowne w kwocie 0,00 zł, (c) odsetki karne naliczone przez pierwotnego Wierzyciela w kwocie 0,00 zł, (d) odsetki ustawowe naliczone przez Wierzyciela w kwocie 5,80 zł, od dnia 13.10.2017 r. do dnia 08.12.2017 r. (e) koszty 0,00 zł, (f) koszty związane ze wszczęciem postępowania sądowego 600,00 zł, w tym koszty zastępstwa procesowego 600,00 zł, czyli de facto mam opłacić całość z kosztami sądowymi a oni w “bonusie” dostali ode mnie od tak 500zł ? co mam zrobić? podpisac ugodę czy żądać pomniejszenie tej kwoty o wpłacone przeze mnie 500zł ?

 17. Antyki -RENOWACJA – Rekodzieło / usługa w domu klienta /
  -nie reperuję jedynie złamanych serc /
  w kwietniu w Warszawie taniej 🙂 733 – 511 – 732

 18. Ja mam z nimi następujący problem. Spłacam kredyt z Banku pekao komornikowi gdzie z 27 tys zł zadłużenia razem z kosztami komorniczymi zostało 10 tys zł. W tej samej sprawie odezwała się do mnie firma GetBack gdzie twierdzi, że mój dług został sprzedany przez Bank Pekao, niestety kwoty wpłat przez nich podane nie są adekwatne i cały czas twierdzą że mam 24 tys zł do wpłaty jak u komornika zostalo mi 10 tys zł a jest to to samo zobowiązanie. Powiedziałam że mają oddać sprawę do sądu, nagrywam z nimi każdą rozmowę, ale oni co chwile do mnie wydzwaniają. Chce złożyć na policji lub do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa o niekorzystne rozporządzenie mieniem z art. 286 kk. oraz art. 13 kk o usiłowanie wyłudzenia pieniędzy, bo mam niezbite dowody że zadłużenie spłacam u komornika gdzie on występuje w roli wierzyciela Pekao!!

  1. Sprawa u komornika jest do umorzenia, należy czekać na pozew z funduszu który reprezentuje getback, i finalnie wygrać i pozbyć się całego długu, a później zająć się odzyskiwaniem środków jakie pobrał komornik na rzecz banku.

 19. Taka mała dygresja – wszystko wskazuje na to że Getback sam zostanie niebawem zwindykowany :))) Nie spłaca swoich długów :))))

 20. “Przed podpisaniem ugody fundusz nie ma żadnego niezbitego dowodu na
  istnienie długu co do zasady jak i co do wysokości. Po podpisaniu – tych
  wątpliwości już nie będzie.” co to za farmazony. Dług nie powstał samoistnie. Jak to nie ma dowodu? kopię umów, zgodność podpisów, oświadczenia, inne?

 21. Witam,
  Jak wygląda sprawa kiedy spłacam do GETBACK dobrowolnie przeze mnie ustalona kwotę, kiedys w rozmowie telefopnicznej po nekaniu mnie powiedzialem ze bede splacal 250zl co miesiac (pierwotne zadłuzenie bylo na rzecz PKOBP), jednak nie podpisywałem żadnej ugody. Jest szansa na rozwiazanie tego tak by juz nic im nie regulowac, czy placic dalej?

 22. Witam mamy z mężem problem z firmą getbank. Mąż miał zaciągnięty kredyt w pko przez osobę trzecią z czego po latach sądowania się dostał wyrok że ta kwotę kredytu ma spłacić ta osoba trzecia. Czyli że mąż jest czysty i nic nie ma. Firma getbank non stop nam wysyła pisma że dług istnieje, pismo od adwokata nic nie pomogło. Co możemy zrobić ?

 23. Też mam z nimi problem. Orange sprzedało mój dług get back. Mam do zaplaty według get back 3176,21zl. Wpalcilem im 1050 zł i przysłali mi ugodę żebym podpisał i im odesłał i w ugodzie jest napisane ze zamiast 2126,21 zl bede mial im zaplacic 1594,66 i ze u komornika juz bedzie wszystko zalatwione i nie bede musial juz nic placic ale na szczęście cos mnie tchnelo i poszedłem do radcy prawnego który mi powiedział że jeżeli komornik się zajmuje tą sprawą to proszę pieniądze wpłacać do komornika a nie do nich bo oni często nie informują komorników o tym że sie splacilo dług i u komornika dalej rośnie ten dług. I moje pytanie jeżeli oni nie wysla do komornika pisma ze wplacilem im 1050 zł to co mogę zrobić? wyslalem komornikowi potwierdzenie wpłaty na konto get back

  1. Do gry wchodzi art. 49 powyższej ustawy z 29.09.1997 r. i mówi on, że jeśli dług będzie spłacony bezpośrednio do wierzyciela, to komornik nie pobierze żadnej opłaty od kwoty, która nie została przez niego wyegzekwowana. Komornik nie ma prawa żądać opłaty od wyegzekwowanej kwoty, skoro tej kwoty nie wyegzekwował.

 24. Witam mój tata podpisał taka ugodę na 33 tyś do 2020 r w ratach po 700 zł czy mam to płacić dalej skoro teraz taka afera i getback zgłasza upadłość?

 25. Też mam z nimi problem. Orange sprzedało mój dług get back. Mam do zaplaty według get back 3176,21zl. Wpalcilem im 1050 zł i przysłali mi ugodę żebym podpisał i im odesłał i w ugodzie jest napisane ze zamiast 2126,21 zl bede mial im zaplacic 1594,66 i ze u komornika juz bedzie wszystko zalatwione i nie bede musial juz nic placic ale na szczęście cos mnie tchnelo i poszedłem do radcy prawnego który mi powiedział że jeżeli komornik się zajmuje tą sprawą to proszę pieniądze wpłacać do komornika a nie do nich bo oni często nie informują komorników o tym że sie splacilo dług i u komornika dalej rośnie ten dług. I moje pytanie jeżeli oni nie wysla do komornika pisma ze wplacilem im 1050 zł to co mogę zrobić? wyslalem komornikowi potwierdzenie wpłaty na konto get back

  1. Do gry wchodzi art. 49 powyższej ustawy z 29.09.1997 r. i mówi on, że jeśli dług będzie spłacony bezpośrednio do wierzyciela, to komornik nie pobierze żadnej opłaty od kwoty, która nie została przez niego wyegzekwowana. Komornik nie ma prawa żądać opłaty od wyegzekwowanej kwoty, skoro tej kwoty nie wyegzekwował.

 26. Witam mamy z mężem problem z firmą getbank. Mąż miał zaciągnięty kredyt w pko przez osobę trzecią z czego po latach sądowania się dostał wyrok że ta kwotę kredytu ma spłacić ta osoba trzecia. Czyli że mąż jest czysty i nic nie ma. Firma getbank non stop nam wysyła pisma że dług istnieje, pismo od adwokata nic nie pomogło. Co możemy zrobić ?

 27. Witam mój tata podpisał taka ugodę na 33 tyś do 2020 r w ratach po 700 zł czy mam to płacić dalej skoro teraz taka afera i getback zgłasza upadłość?

 28. Witam,
  Jak wygląda sprawa kiedy spłacam do GETBACK dobrowolnie przeze mnie ustalona kwotę, kiedys w rozmowie telefopnicznej po nekaniu mnie powiedzialem ze bede splacal 250zl co miesiac (pierwotne zadłuzenie bylo na rzecz PKOBP), jednak nie podpisywałem żadnej ugody. Jest szansa na rozwiazanie tego tak by juz nic im nie regulowac, czy placic dalej?

 29. “Przed podpisaniem ugody fundusz nie ma żadnego niezbitego dowodu na
  istnienie długu co do zasady jak i co do wysokości. Po podpisaniu – tych
  wątpliwości już nie będzie.” co to za farmazony. Dług nie powstał samoistnie. Jak to nie ma dowodu? kopię umów, zgodność podpisów, oświadczenia, inne?

 30. Ja mam z nimi następujący problem. Spłacam kredyt z Banku pekao komornikowi gdzie z 27 tys zł zadłużenia razem z kosztami komorniczymi zostało 10 tys zł. W tej samej sprawie odezwała się do mnie firma GetBack gdzie twierdzi, że mój dług został sprzedany przez Bank Pekao, niestety kwoty wpłat przez nich podane nie są adekwatne i cały czas twierdzą że mam 24 tys zł do wpłaty jak u komornika zostalo mi 10 tys zł a jest to to samo zobowiązanie. Powiedziałam że mają oddać sprawę do sądu, nagrywam z nimi każdą rozmowę, ale oni co chwile do mnie wydzwaniają. Chce złożyć na policji lub do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa o niekorzystne rozporządzenie mieniem z art. 286 kk. oraz art. 13 kk o usiłowanie wyłudzenia pieniędzy, bo mam niezbite dowody że zadłużenie spłacam u komornika gdzie on występuje w roli wierzyciela Pekao!!

  1. Sprawa u komornika jest do umorzenia, należy czekać na pozew z funduszu który reprezentuje getback, i finalnie wygrać i pozbyć się całego długu, a później zająć się odzyskiwaniem środków jakie pobrał komornik na rzecz banku.

 31. Taka mała dygresja – wszystko wskazuje na to że Getback sam zostanie niebawem zwindykowany :))) Nie spłaca swoich długów :))))

 32. Antyki -RENOWACJA – Rekodzieło / usługa w domu klienta /
  -nie reperuję jedynie złamanych serc /
  w kwietniu w Warszawie taniej 🙂 733 – 511 – 732

 33. Mam podobną sytułacje z ultimo-provident mineło juz 5 lat od danej pozyczki około 1500zł a ultimo proponuje spłate w ratach ugodowo po 100zł na 24 miesiące ale kwota jest 1500zł ta od prowidenta plus odsetki około 270 zł i inne kosztyy na 600zł jak to ogarnąć jeśli nie mam na spłate wogle a nawiedza mnei windykator w domu co 2 tygodniew
  i wydzwaniają codziennie i kilka razy dziennie

 34. Witam…mam pytanie odnośnie właśnie firmy get back, dzwoniłam ostatnio żeby ustalić sobie polubowne spłacenie zadłużenia i dowiedziałam się o kasztach za zerwanie ugody naliczone 2 razy, a ja nigdy z nimi ugody nie podpisałam…co mogę zrobić żeby odliczyli mi te koszty i nie naliczali nowych?

  1. Negocjować, najlepiej na piśmie. Zażądać wykazania na piśmie ugody, którą rzekomo Pani zwarła i zerwała oraz podstawę naliczenia dodatkowych kosztów, w przeciwnym razie odmawia Pani spłaty zadłużenia, czeka na pozew i pozwolić aby to sąd ustalił jego wysokość, podnosząc tam stosowne argumenty.

 35. Poszukujesz kredytu na działalność gospodarczą, pożyczki osobiste, kredyty mieszkaniowe, kredyty studenckie, pożyczki konsolidacyjne, niezabezpieczone pożyczki, kapitał podwyższonego ryzyka itd. Lub mniej kredytów bankowych lub bankowych Z jednego lub kilku powodów. Jesteś we właściwym miejscu Ukończenie pożyczki! Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który pożycza Biznes i osoby prywatne o niskim oprocentowaniu i rozsądnej cenie 2%. Cel, powód. Skontaktuj się z nami przez e-mail: (Jessicarojasloanfirm1998@hotmail.com) lub Whatsapp do pana Rojasa +2349079785567

  Dziękuję Ci

 36. Witam, 12.12.2017 otrzymałem pismo z Getback że moje zadłużenie (p4) wynosi 2701,58 i mam wpłacić pierwszą ratę w wys 125 zł. Wpłaciłem, następnie otrzymałem pismo że kolejna rata to tez 125 (w piśmie moje saldo nie zostało zmniejszone) na początku lutego również wpłaciłem. 8.02.2018 dostaje dostaje pismo w którym moje saldo to 2731,35 (a wpłaciłem juz 250zł) tak więc dzwonie, a pani informuje mnie że to dlatego że nie podpisałem ugody i nie było kontaktu z mojej strony dodatkowo informuje mnie że to saldo jest juz nie aktualne bo była sprawa i doszły koszty i na chwile obecną moje saldo to 3200 zł. Podkreślam że nie było żadnej informacji że mam sie z kimś kontaktować… Wczoraj Pani przedstawiła mi dwie opcje: 3200 rozkładamy na raty albo wpłacam im do końca lutego 60% a reszte mi umorzą. Dziś ma sie ze mną skontaktować, nie wiem jak postąpić, czy spłata tylko 60% załatwi sprawę ?

  1. Klasyczny błąd – wpłata “na gębę”, bez żadnej umowy czy ugody, kasa znika, a dług rośnie. Teraz pyta Pan, czy ponownie popełnić ten sam bład – wpłacić 60% a reszta RZEKOMO zniknie? A jak nie zniknie? Nic nie wpłaca się bez ugody na piśmie. A żeby doliczyć koszty sądowe niech wykażą że złożyli pozew do sądu – zapewne go nie złożyli, a jeżeli złożyli to dlatego, żeby wyciągnąć dodatkowo koszty. Przykład dla innych jak nie należy postępować.

 37. Witam. Może wy mi pomożecie. Mąż miał kredyt którego nie był wstanie spłacać. Kredyt został przedawniony. Placilam po ok 20 zł miesięcznie nadal na konto w banku.chcieliśmy sie z bankiem dogadać żeby nam zmniejszyli raty. Nie odnieśli sie do naszej prośby i Mąż dostał pismo od getback.oczywiście najpierw był SMS później telefony .. A na końcu pismo. Po piśmie mąż skontaktował sie telefonicznie z getback i niby ma Ugodę płacić 500zl mmiesięcznie do 10 każdego miesiąca, mąż dostaje pensje do 15 ja nie pracuje.. Ale są to dla nas bardzo duże sumy. Mamy wspólnie 1 dziecko a mąż z poprzedniego związku płaci alimenty na córkę. Pracuje na najniższe krajowej. Nie wyobrażam sobie jak mamy spłacić taka sumę. Z komentarzy które przeczytałam wychodzi na to ze mam czekać najpierw na pismo ugody zanim wpłacę to 500 zł? Tak to rozumieć ? Jak walczyć z tymi odsetkami. .. Jak spłacić tylko kapitał…kredyt oczywiście jest. I jestem świadomą tego ze trzeba to spłacić… Ale te odsetki… Pomozcie mi proszę bo przecież nie będę miała co dziecku dać jeść jeśli będę musiała spłacać 20 lat kredyt… https://uploads.disquscdn.com/images/a67b17464bf250d6d7d20253b6060475dcdc01117aa494619bd4543e3821b6b3.jpg

  1. Proszę się zgłosić przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT i podesłać skan całości pisma. Jest szansa, że już nic nie będzie Pani musiała płacić.

 38. Witam. Mam problem z firmą Lindorff miałam u nich dług 4213.59. Podpisałam z nimi ugodę ratalną bez odsetkową wszystko pięknie spłaciłam całe zadłużenie szybko w czerwcu ale we wrześni dostałam pismo od komornika ze jestem winna już z całymi kosztami prawie 7 tyś ! Pani komornik poprosiła o dowody wpłat co się okazało zagubiłam w przeprowadzce dwa środkowe rachunki.Pani komornik wysłała to co miała czyli moje 7 rachunków do firmy lindorff i o wyjaśnieniu sprawy. Ja odzyskałam z poczty duplikaty zagubionych wpłat.Lecz odpowiedz firmy windykacyjnej jest taka że zapominałam spłacić tych dwóch rachunków zagubionych co jest nie prawdą oraz kosztów sądowych i kwota jest jednak mniejsza i wynosi 2tys.Złożyłam do nich reklamacje ze mam wszystkie rachunki wpłat czyli 9 i pismo o szczegółowe wypisanie mojego długu.Czy firma windykacyjna musi mi wypisać szczegółowo moje zadłużenie?czy ma prawo odmówić? dziękuję

 39. Witam. Dostałam list od GetBack S.A. ze wykupili rzekomo mój dług który powstał w 1999 roku, co jest niemozliwe i według mnie jest to poprostu oszustwo w celu wyciagnięcia pieniędzy. Nie wiem na jakiej podstawie opierała się owa firma wysyłając mi ten list, bo osób z tym samym imieniem i nazwiskiem może być wiele w Polsce. List który od nich dostałam jest z nagłówkiem: Zawiadomienie o cesji wierzytelnosci; i poniżej: wpłaty całego zadłuzenie prosze dokonać w terminie…ktorego posiadaczem jest GetPro NSFIZ. Jest rok 2018 i na mój rozum ta sprawa już dawno uległa przedawnieniu plus ta firma nie ma żadnych podstaw ze to akurat ja byłam dłużnikiem. Jeszcze nie kontaktowałam się z nimi, proszę o radę co powinnam zrobić w tym kierunku, dziękuję i pozdrawiam

  1. Piszę zciekawości czy już rozwiązała Pani sprawę z GetBack. Dostałam właśnie takie pismo, wydaje się być ściemą, dlatego też szukam informacji w internecie. w 2004 roku podobno byłam winna 300 zł, mieszkałam gdzie indziej, inaczej się nazywałam. Teraz mamy 2018 rok a jestem im winna 500 zł, kurcze tylko? Przez tyle lat? Zastanawia mnie, że nigdzie nie ma numery sprawy która mnie niby dotyczy. Blankiet do wpłat tylko z nazwą i numerem konta GetBack, bez moich danych i numeru sprawy. Dla mnie to jest wielka ściema, ale muszę to potwierdzić.

   1. W takiej sytuacji najlepiej odpisać, że nie uznaje Pani roszczenia, kwestionuje jego istnienie co do zasady jak i co do wysokości i odmawia zapłaty bez prawomocnego wyroku sądu. Jak chcą – niech idą do sądu, a w sądzie bez trudu można się w takiej sprawie wybronić chociażby zarzutem przedawnienia.

 40. Mam pytanie czy gatback czy ma wyrok z sądu bo nic mi od nich nie przyszło a komornik zają mi konto i żę mam do spłaty 7700zł

 41. Witam dziś zawitała do meża pani z Best i nalegala by podpisał ugode o pozyczke z 2018r na szczęście nic nie odpisał chce dokumenty sprawy. Maja doslac tulko co dalej ma robić. Dziękuję

 42. Żony dług został sprzedany do getback ja w tym długu jestem poręczycielem.W lipcu 2017 podpisała z nimi umowę ugodową.W grudniu 2017 dostałem od getback pismo (Zawiadomienie o cesji wierzytelności).Żona dzwoniła do nich,powiedzieli jej że dług został sprzedany i że będzie musiała podpisać drugom umowę lub spłacić w całości dług.Żona spłacała raty regularnie nie było podstaw do zerwania umowy.A co najdziwniejsze jest to że żona nie dostała żadnego pisma od nich że dług został sprzedany. Proszę o pomoc bo nie wiem co robić.

  1. Jeżeli zadłużenie było terminowo obsługiwane zgodnie z podpisaną ugodą i nie było ani jednego dnia opóźnienia w spłatach, to nie ma podstaw do dalszej sprzedaży długu, ponieważ nie jest on wymagalny. Gdy nowa firma pójdzie do sądu sprawa jest do wygrania. Można też podpisać nową ugodę jeżeli kwota zadłużenia będzie właściwa i jest możliwość i chęć spłaty w ratach.

    1. Nie ma jednej oczywistej odpowiedzi. Można kontynuować spłatę wg wcześniejszych ustaleń, ale na nowy numer konta. Naszym zdaniem taka cesja jest ważna, ale jeżeli nowy wierzyciel pójdzie do sądu, to sprawę można wygrać z uwagi na brak wymagalności roszczenia, ponieważ warunki ugody cały czas są spełnione, a dług nie jest wymagalny. Można także rozmawiać o nowej ugodzie, co powinno zapobiec sprawie sądowej całkowicie, należy jednak pilnować aby kwota roszczenia w zaskakujący i niewyjaśniony sposób nagle nie urosła.

 43. witam mam u nich czyli getback 8 tys zl chociaz firma play sprzedałaa im 2.880 zl miesiac temu dostalam pismo ze ma 6 tys zl nie stety podpisalam ugode ale rozmawiajac z prawinikem podejrzewamy ze moze to byc lichwa co mam zrobi chce sprawe odac do prokuratury

  1. Prokuratura nie pomoże, tu można wygrać jedynie gdy getback pójdzie do sądu, wówczas trzeba podjąć obronę i wykazać że rzekoma kwota zadłużenia nie jest zasadna.

 44. Witam
  Moj maz podpisal ugode z KRUKIEM raty mial po 300 zl teraz musi placic po 400 zl wplacal zawsze terminowo co miesiac. Minelo juz 5 lat zostalo jeszcze 3 lata. A ma rzekomo ponad 20 tysiecy do splaty. Czy jest jakas mozliwosc zeby zakonczyc juz ta sprawe?

    1. Nie ma jednej oczywistej odpowiedzi. Można kontynuować spłatę wg wcześniejszych ustaleń, ale na nowy numer konta. Naszym zdaniem taka cesja jest ważna, ale jeżeli nowy wierzyciel pójdzie do sądu, to sprawę można wygrać z uwagi na brak wymagalności roszczenia, ponieważ warunki ugody cały czas są spełnione, a dług nie jest wymagalny. Można także rozmawiać o nowej ugodzie, co powinno zapobiec sprawie sądowej całkowicie, należy jednak pilnować aby kwota roszczenia w zaskakujący i niewyjaśniony sposób nagle nie urosła.

     1. Tylko , że po zmianie wierzyciela wyszło na to ze nie spłaciłam im nic. Miałam 23 raty po 200 zł splacilam 5 rat a na nowej ugodzie znowu 23 raty…
      12 lut 2018 11:26 “Disqus” napisał(a):

     2. Jeżeli nie będą chcieli skorygować kwoty mimo, że sprawa jest oczywista i przesłała im Pani potwierdzenia wpłat, to pozostaje poczekać aż pójdą do sądu, tam wykaże Pani wpłaty i złoży przed sądem wniosek o rozłożenie długu na raty. Tylko sąd może ustalić właściwą kwotę.

     3. A czy ja wogóle musze się wstawiać na sprawę? Nie mogę poczekać aż mój dług trafi do komornika i umowie się z komornikiem na spłatę?

      W dniu niedziela, 18 marca 2018 Disqus napisał(a):

     4. No dobrze ale po rozprawie sądowej sprawa trafia do komornika ? Jak to wygląda?

      niedz., 18 mar 2018, 18:23 użytkownik Disqus napisał:

     5. Jak się wygra, to jest po sprawie i nie ma długu 🙂 Albo zostanie ustalona przez sąd należna kwota, wówczas ma Pani 14 dni na spłatę.
      Może Pani także wnioskować do sądu o rozłożenie długu na raty.

     6. A co jeżeli nie złoże wniosku do sądu o rozłożenie na raty? Czy sprawa trafi odrazu do komornika? Czy itanieje możliwość ze pójdę do więzienia za ten dług?

      sob., 24 mar 2018, 13:50 użytkownik Disqus napisał:

     7. Odpowiedź jest w komentarzu poniżej. Będzie 14 dni na wpłatę, a jak nie to sprawa może trafić do komornika. W Polsce nie można trafić do więzienia za niespłacanie długów, także to jest wykluczone.

     8. Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Po jakimś czasie przedawnia się dług telekomunikacyjny w plusie? Kiedy moża uznać ze jest przedawniony? Bo u mnie minely jakieś 3 lata z tym ze dokonalam wpłaty i zastanawiam się czy wplata nie odnawia zadłużenia.

      pt., 30 mar 2018, 23:14 użytkownik Disqus napisał:

     9. Mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Po jakimś czasie przedawnia się dług telekomunikacyjny w plusie? Kiedy moża uznać ze jest przedawniony? Bo u mnie minely jakieś 3 lata z tym ze dokonalam wpłaty i zastanawiam się czy wplata nie odnawia zadłużenia.

      W dniu 2 kwietnia 2018 14:25 użytkownik Sandra Tomczak napisał:

     10. Witam. Złożyłam wniosek do sadu o umorzenie kosztów sadowych dzwoniłam do biura podawczego i powiedziano mi że dostanę wezwanie na sprawę sygn akt KO *****/**** . Czy zawsze tak jest ? Że trzeba iść na sprawę po takim wniosku ?

      sob., 7.04.2018, 23:13 użytkownik Disqus napisał:

     11. Nie wiemy kiedy iw jakich okolicznościach sprawy złożyła Pani ten wniosek ani też czego dotyczy sprawa, zatem niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie.

 45. Mam pytanie natury etycznej. Wszystkie dokumenty windykaacyjne piszą, bądź zatwierdzają prawnicy. Czy nie można takich “madrali” i “hien”: zwyczajnie wykluczyć z zawodu? Jak to w ktoryms filmie określono “z palestry” .

 46. Witam, dowiedziałem się, ze mój dług 2100 zł został sprzedany do firmy Getback, telefonicznie z konsultantem ustaliłem, ze wpłacam 500zł a resztę rozbiją mi na raty, dostałem od nich na swojego maila ugodę w której, po pierwsze nie ma żadnego info o tym, że wpłaciłem 500zł a dodatkowo moja wpłata 500zł nic nie pomniejszyła z mojej kwoty którą jestem winny, wygląda to następująco:
  składają się następujące należności: (a) należność główna w kwocie 2 161,36 zł, (b) odsetki umowne w kwocie 0,00 zł, (c) odsetki karne naliczone przez pierwotnego Wierzyciela w kwocie 0,00 zł, (d) odsetki ustawowe naliczone przez Wierzyciela w kwocie 5,80 zł, od dnia 13.10.2017 r. do dnia 08.12.2017 r. (e) koszty 0,00 zł, (f) koszty związane ze wszczęciem postępowania sądowego 600,00 zł, w tym koszty zastępstwa procesowego 600,00 zł, czyli de facto mam opłacić całość z kosztami sądowymi a oni w “bonusie” dostali ode mnie od tak 500zł ? co mam zrobić? podpisac ugodę czy żądać pomniejszenie tej kwoty o wpłacone przeze mnie 500zł ?

 47. Witam dostałam dziś SMS, że get back wysłał do mnie pismo bo niby zalegam z zadłużeniem. Owszem mam kredyty ale wszystko ustawione na spłatę automatyczną. Nigdy nie miałam nawet tygodniowego opoznienia w splacie kredytu. Skad to pismo i co robic? Zadne inne zadluzenie nie prezychodzi mi na mysl

 48. Witam. Zawarłem ugodę z firmą windykacyjna GetBack na spłatę długu. Zbliżając się do ostatniej raty, zadzwoniłem dowiedzieć się ile dokładnie muszę wpłacić, aby zakończyć ugodę. Konsultant informuje mnie, że dług został sprzedany do innego wierzyciela. Moje pytanie brzmi: Czy wierzyciel w tej sytuacji miał prawo sprzedać Moje zadurzenie, nawet wtedy kiedy mamy ugodę, którą regularnie spłacam ?

 49. “Wydaje mi się że główny problem lezy (poza oczywiście ewidentnymi przypadkami nadużyć ze strony
  windykatora, dzwoniącego 5 razy dziennie) w głowie dłużnika. Nie będę spłacał, może zapomną, może ktoś przypadkowo wykasuje moje dane i dadzą mi spokój, będę szedł w zaparte, że to nie ja brałem, nie ja podpisywałem. A to przecież bzdury, pożyczka to pożyczka, nie zapomoga i trzeba ją spłacić. Ja teżmiałem swoje doświadczenia z Getback, ale wziałem to na klatę, mam dług to muszę go spłacić. I tyle”

 50. Witam
  Dostałam pismo w którym widnieje kwota 5700 obecnie nie mieszkam w kraju i szczerze mówiąc nie wiem czemu on jest aż tak duży. Zadzwoniłam do firmy getback i pierwsze pytanie które zadała mi pani to było czy mam przygotowana cała kwotę do spłaty długu…. Pani oczywiście wyjaśniła mi skąd wziął się ten dług( firma play ) i tu moje pytanie czy jeżeli Getback wie skąd jest ten dług to czy muszę go zapłacić ?

 51. Witam serdecznie. Dzisiaj otrzymałem smsa od firmy Getback. Zacznijmy od początku. Wziąłem pożyczkę w providencie na kwotę 500zł. Czyli do spłacenia miałem 714 zł. Niestety sytuacja pogorszyła się diametralnie i nie mogłem tego spłacić przez około rok. Teraz kiedy jestem na rencie socjalnej spłacam co miesiąc po 200 bezpośrednio providentowi. Długu pozostało mi jeszcze 324 zł. Otrzymywałem wcześniej listy od firmy Getback lecz ignorowałem je i nie podejmowałem z nimi kontaktu z powodu ostrzeżeń (między innymi ten artykuł) w jakie kłopoty mogę wpaść współpracując z nimi. Otrzymałem dzisiaj smsa od Getback. “W zwiazku z nabyciem Panstwa zobowiazania przez UNIVERSE 3 NS FIZ prosimy o wpłate 3714.92 PLN na GetBack S.A. tel. 717710100” Jestem na ostatniej prostej splacania długu w providencie. Proszę o pomoc i radę jak postępować.

 52. Witam. Moja sprawa wygląda tak, mam dlug około 4,500 zł ,moja sprawe prowadziła firma EGB miało dojść do ugody leczndo dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnego pisma czyli były tylko ustalenia przez telefon wymyślili na mnie wpłatę 750 zł żeby nie rosły odsetki ok zrobiłam tak to było w kwietniu, kolejna rata to 250 zł która wpłaciłam w maju to 200 zł i od tamtej pory wplacalam co miesiac po 200 zł, we wrześniu dowiedziałam się że moja sprawa została przekazana do firmy GETBACK nie wiem jaka była przyczyna że moj dług znalazł sie w innej firmie,od września czekam na jaką kolwiek informacje od firmy GETBACK i nic. Dzwonilam do tej firmy która jako piewsza prowdzila tą sprawę czyli EGB i powiedzieli mi tylko tyle że dopoki nie otrzymam pisma od GETBACK to mogę wpłacać pieniadze na to konto co do tej pory oni je blokują na poczet mojego dlugu. Nie wiem co mam dalej robić, ile mi zostało do splaty. Proszę o pomoc

  1. My również nie wiemy, dlatego nie należy nic wpłacać “na gębę”, po ustaleniach telefonicznych, ponieważ nie wie Pani komu wpłacać, ile, dlaczego akurat tyle, tak można wpłacać w nieskończoność. W tej sytuacji należy poczekać na dalszą korespondencję, ustalić saldo zadłużenia, podpisać ewentualną ugodę i wówczas kontynuować spłatę.

 53. Witam Sprawa wygląda tak ze mam do spłaty dlug ok 4,500 tys, moja sprawę prowadziła kancelaria EGB miala byc podpisana ugoda ale do dnia dzisiejszego nie otrzymałam jej, czyli zostały ustalenia telefoniczne, wplacilam 700 zl w kwietniu tak jak chcieli potem 250 zl i od tamtej pory po 200 zl miesiecznie, we wrzesniu okazalo się że z nie wiadomych mi przyczyn oddali sprawę do firmy GETBACK i od tamtej pory cisza nie mam zadnej wiadomości ile tego dlugu jeszcze pozostało i na jakich warunkach, caly czas wpłacam po te 200 zł dzwonilam do firmy EGB to powiedzieli mi tylko tyle że dopoki nie dostane zadnego pisma z tamtej firmy to moge wplacac na ten numer konta co tej pory bo te pieniadze sa i tak blokowane na poczet tego dlugu. Proszę o radę co mam dalej z tym robić.

 54. Witam.Czy jest możliwość spłacenia długu bezpośrednio wierzycielowi pomijając firmę windykacyjną jaką jest GetBack S.A.?Pragnę zaznaczyć,że firma GetBack stosuje metody nieuczciwe.W moim przypadku zastosowali przedwczesny pozew do sądu (pozew wniesiony do sądu dnia 23.10.2017) pomimo tego,że wywiązałem się z wpłatą deklarowanej kwoty ,którą wpłaciłem w terminie tj.26.10.2017.Termin wpłaty był poświadczony przez GetBack (W związku z powyższym apelujemy o uregulowanie deklarowanej kwoty 150,00 zł. do dnia 26.10.2017 r. n numer rachunku…) na piśmie które mi przesłali.

  1. Można spróbować, jeżeli getback działa na zlecenie banku a nie jakiegoś funduszu, który w całości, na wyłaczność obsługuje.
   A w sądzie można wnosić o oddalenie powództwa z uwagi na jego przedwczesność chociażby, plus dodatkowo cały szereg innych zarzutów.

 55. Co mogę zrobić? Rozstałem się z partnerką mamy 2 dzieci po moim wyjezdzie do Holandii zalozyla sprawe o alimety sprawa odbyla sie zaocznie przyznali jej 800 na starszego syna. Nie dostalem zadnych papierow z sadu. Po powrocie zylismy normalnie zalatwilem jej prace. Za wiekszosc placilem ja. Rozstalismy sie w koncu bo wiecznie jej bylo malo. 10 lat od postanowienia sadu o przyznaniu alimentow. Teraz zostalem z kredytem chipotecznym rata 250zl kredytem ktory wzielem na remont komunie naprawe auta rata 800zl wynajete mieszkanie 900zl (dzieci chcialem zostawic na starym mieszkaniu tam maja rowiesnikow). Teraz po rozstaniu odnowila alimenty odrazu przyszly dokumety do pracy zajecie komornicze 1600zl + odsetki. Mieszka u mnie pracuje na nic nie dawala pobiera 500+ na dwoje dzieci rodzinne i zasilki a ja jestem na lodzie i nie mam z czego zaplacic. Co moge zrobic. Teraz mam tylko jedno w glowie.Mam 36 lat chce zyc. Prosze o pomoc. Banki wszczynaja postepowania windykacyjne. A ja nie moge nic zrobic.

  1. Panie Mariuszu, temat bardzo złożony i nie na publiczną dyskusje. Jest szansa że wyrok alimentacyjny jest przedawniony, proszę podesłać dokumenty od komornika skanem na nasz mail: kontakt@antywindyk.pl . Co do innych spraw – bez analizy dokumentów nie da się nic powiedzieć.
   Na pewno nie może się Pan załamywać tylko walczyć o swoje, dla siebie i dzieci.

 56. Na początku 2017 r dostałam list z gry back czy jakoś tak o zadłużeniu z Orange zgodziłam się na ugodę dług spłaciłam miałam spokój aż do wczoraj. Dostałam list z tor net również o zapłatę ale już sporej kasy prawie 6,5 tys w liście nie było nic napisanego za co i od kogo oraz na co rozkładają się te pieniążki. Zadzwoniłam do nich i dowiedziałam się piąte przez dziesiąte ze to jakieś nie zapłacone rachunki z Orange oraz jakaś kara odsetki i coś tam jeszcze pani nawet nie powiedziała jaki numer. zbladłam przecież Orange płaciłam już pani zaproponowała rozkład rat najpierw na 6 po ponad tys zł w końcu na 10 po 600 pare. List był zwykły ( nie polecony) bardzo dziwnie sformułowany jest tylko sygn sprawy kwota. Nie ma za co z jakiego roku nic. W liście było zawarte ze jeśli nie zapłacę w ciągu 3 lat sprawa trafi do komornika oraz zwrot „ państwa zadłużenie” przecież dług jest tylko mój nie kogoś jeszcze. Co w tej sytuacji zrobić?

  1. Jeżeli ma Pani potwierdzenie spłaty zadłużenia w ramach wcześniej zawartej ugody, to proszę odmówić zapłaty, powołać się na spełnienie świadczenia, że ma Pani na to dowody i jak chcą niech idą do sądu – tam musi Pani wykazać potwierdzenie spłaty.
   A piszą “Państwa” bo to szablon, pasuje i pod “Panią” i pod “Pana” – “Państwa” jest uniwersalne. Kto by się zagłębiał i indywidualne pisma przygotowywał, to wszystko są systemowe szablony.

 57. Witam,

  Pewnie wielu z was zastanawiało się jak skutecznie odzyskać pieniądze zapłacone jako zaliczkę bądź za wykonaną usługę. Specjalizuję się w prawie obrotu wierzytelnościami. Oferuję windykację bez kosztów dla wierzyciela – prowizja jest płatna przez dłużnika. Poprowadzę każdą sprawę, zapraszam do kontaktu michal.saboks@op.pl.

 58. Witam została wypowiedziana mi umowa w Orange w kwietniu tego roku na kwotę 7500 zł Wczoraj dowiedziałam się ze dług został sprzedany getback gdzie kwota wynosi Ok 11 tys i jest przygotowany pozew do sądu. Chce dług płacić ale nie wiem komu czy przelewać na konto które w kwietniu podało Orange czy płacić firmie getbeck potrzebuje pomocy nie chce żeby sprawa trafiła do komornika, a nie jestem w stanie wpłacić odrazu 11 tys

  1. Należy z dokumentów ustalić kto jest wierzycielem i które konto jest właściwe do wpłaty, następnie można rozważyć podpisanie ugody. getBack często pisze że sprawa trafiła do sądu tylko aby doliczyć dodatkowe koszty sądowe, podczas gdy sprawy w sądzie jeszcze nie ma.

  2. Sprawa nie trafi do komornika bez wyroku sądu. Zazwyczaj ściemniają że już wysłali pozew do sądu aby zwiększyść wysokość długu, później okazuje się, że żaden pozew nie poszedł. Najpierw podejmuje się działania windykacyjne a dopiero gdy są nieskuteczne składa się pozew do sądu. Żądałbym przedstawienia wysokości i podstawy długu, jeżeli kwota będzie prawidłowa i zamierza Pani dług spłacić – wówczas proszę dokonać spłaty do getback.

 59. Witam, U mnie sprawa wygląda następująco: rok temu zmarł mi ojciec i teraz po przejęciu spadku odezwał się do nas windykator z informacją spłaty przez nas długu 140 000 zł. Twierdzi że kupił ten dług od dawnego Lukas Banku w 2015, że kontaktował się z ojcem w sprawie ugody oraz ratalnej jej spłaty czego ojciec nie podpisał. Jednakże podobno ojciec pod koniec 2015 r zapłacił im 500.00 przekazem pocztowym. Niestety nie mamy żadnych in formacji z naszej strony czy owa sytuacji miała miejsce .Proponują ugodę na kwotę 50 000 zł. Czy uważa Pan że mają podstawy do ubiegania się w Sadzie o spłatę zadłużenia czy tylko nas straszą a sprawa jest przedawniona?

  1. Istnieje duże prawdopodobieństwo że sprawa jest przedawniona, ale to złożona kwestia. osobiście poczekałbym na pozew i powalczył, duże szanse na wygraną jeżeli dojdzie do sprawy. Bank NIGDY nie wychodzi z ugodą na 1/3 kwoty długu jeżeli nie wie że stoi na straconej pozycji.

 60. Witam, U mnie sprawa wygląda następująco: rok temu zmarł mi ojciec i teraz po przejęciu spadku odezwał się do nas windykator z informacją spłaty przez nas długu 140 000 zł. Twierdzi że kupił ten dług od dawnego Lukas Banku że kontaktował się z ojcem

 61. witam krotko i na temat …Mam dlug z 2008 jak sie okazuje w tym samym czasie ma go komornik i getback roznia sie kwotami i to sporo ta komornicza jest mi NIE korzystna chce splacic jednorazowo kwote ktora wynegocjowalam getback czekam na ugode …jak to mozliwe aby dlug byl mniejszy o pare tysiecy i czy komornik napewno nie bedzie chcial jeszcze czegos ode mnie (pozwolilam sobie zadzwonic do banku i sie dowiedziec kto ma ma dlug kupiony i sie okazalo ze oni )wiec czy splacajac mniejsza kwote niz u komornika mam pewnosc ze ten dlug juz jest calkowicie splacony lub na co zwrocic uwage przy podpisaniu ugody z doradca od getback …zalezy mi na szybkiej odpowiedzi z gory dziekuje

  1. Sytuacja jest złożona i wymaga analizy dokumentów, na pewno nie wymaga zaś nagłych ruchów. Kasę zawsze przyjmą chętnie.
   Prosze podesłać posiadane dokumenty od komornika, z getback, a doradzimy najlepsze rozwiązanie.

   1. Witam mam podobną sytuację,że dług jest zasądzony i spłacany do komornika i rzekomo get back wykupił ponownie, otóż kupił go bezprawnie, ponieważ dług już zasądzony nie może być po raz kolej sprzedany i spłacany w dwa miejsca. Get back nie zwróci się do Sądy, ponieważ żaden sąd nie zasądzi długu po raz kolejny, więc tylko ich zastraszanie kolejnym komornikiem. Komornik na postawie pism od get back nie umorzy długu, bo ciągle wierzycielem jest bank anie firma windykacyjna . Oszuści!!!!!

    1. Można sprzedaż zasądzony dług. Pismo do komornika z wnioskiem o umorzenie egzekucji powinien złożyć pierwotny wierzyciel. GetBack nie musi iść ponownie z pozwem do sądu, wystarczy że przepiszą na siebie klauzule wykonalności.

 62. Witam, getback dzwoni do mnie o ustalenie rat. Stwierdził że mam jakieś zadłużenie w banku na 3850zł z umowy z 2006. fakt brałam kredyt spłacałam inie regularnie ale spłacałam, myślałam że już koniec( brak dokumentacji po przeprowadzce) bo nikt się nie odzywał i żadnych pism nie dostałam, podobno wysyłali na stary adres. Nie wiem czy bank sprzedał czy to windykacja na zlecenie banku. Nie wiem co mam robić. proszę o pomoc.

  1. Zbyt mało informacji aby doradzić konkretnie, prawdopodobnie dług jest przedawniony wiec wystarczy zaktualizować listem poleconym adres do doręczeń, czekać na pozew, a nastepnie podnieść zarzut przedawnienia.

 63. Witam mam taka sprawę że wziąłem telefon w pleyu w 2012 roku na abonament, zapłaciłem tylko 3 abonamenty i przestałem spłacać po 3 latach zaczęły mi przychodzić pisma z get back że mam do zapłaty 1700 ponad złoty do dzisiaj to już jest 1900 ponad i postanowiłem że zapłacę im na raty te kwotę bo przez nękanie listami i ciągłym telefonami stało się to już nudne. A już nie mówiąc że nawet jak już splacam na raty po 366zl co miesiąc (zostały 3 raty) to dzwonią codziennie po parę razy żeby odesłać podpisaną ugodę bo oni muszą komornimowi to wysłać żeby mi na konto nie wszedł. Itp. Co robić spłacić do końca czy mogę uniknąć jakiś kosztów.

 64. Witam, mam pytanko jak to jest możliwe ,że mam firme windykacyjną która chce się ze mną dogadać i komornika który za tą samą sprawę ściąga mi z pensji ?

  1. To jest Polska. Teoretycznie nigdy nie powinno to nastąpić, w praktyce występuje często, ale można sobie z tym poradzić od ręki jeżeli doszło do cesji. A jeżeli komornika nasłała ta sama firma która chce się dogadac tzn że nie chcą się dogadać tylko chcą dostać więcej kasy.

 65. Witam, mam pytanko jak to jest możliwe ,że mam firme windykacyjną która chce się ze mną dogadać i komornika który za tą samą sprawę ściąga mi z pensji ?

 66. Jeżeli uznaję dług i chcę się dogadać to podpisać ugodę ? alior bank bank sprzedał moje wierzytelności do betback a wczesniej już egzekwował środki przez komornika a chciałbym się dogadać z getback żeby wycofali sprawę od komornika i im spłacać w jakiś ratach

 67. Witam, getback dzwoni do mnie o ustalenie rat. Stwierdził że mam jakieś zadłużenie w banku na 3850zł z umowy z 2006. fakt brałam kredyt spłacałam inie regularnie ale spłacałam, myślałam że już koniec( brak dokumentacji po przeprowadzce) bo nikt się nie odzywał i żadnych pism nie dostałam, podobno wysyłali na stary adres. Nie wiem czy bank sprzedał czy to windykacja na zlecenie banku. Nie wiem co mam robić. proszę o pomoc.

 68. Dodam ze nie msm żadnego pimsa z sądu choc rozmawiam i owe pismo wysłali 2016 .nie wiem co robic jestem samotna matka boje sie ze suma na ugodzie bedzie większa niz teraz o kilka tys.

 69. Witsm getback prosi mnie o pierwsza rate na 14.09 mam jakieś zadluzenie w plusie w 2016 ponoc byla sprawa ale pismo wyslali ns inny adres.rozmawiałam z sadem .to nie tak ze nie chce splacac tylko ze oni wysylaja pismo z inna kwota niz wymagaja tel.boje sie ze jak wysle 1rate to w ugodzie bedzie kilka razy wiecej..prosze o pomoc nie wiem co robic

  1. Prosze nic nie wpłacać bez podpisanej ugody. Niech wyślą ją pocztą, jeżeli wszystkoi bedzie sie zgadzało to prosze podpisac, jeżeli kwota będzie zawyżona, to proszę z nimi negocjować uczciwą kwotę. Być może da się sprawę cofnąć na etap sądowy ale to czy ma to sens zależy od sytuacji i kwoty długu.

 70. Witam. Posiadam dług w Vivus na kwotę 2400 zł i po około trzech miesiącach bezczynności z mojej strony dług przejął getback. Kilka listów, bankiety i telefony..
  W jednej z rozmów umówiłem się z konsultantką, że będę przelewał im na koto 250 zł tygodniowo. Gdy spóźniłem się jeden dzień zostałem zastraszony sądem i komornikiem (Nie podpisywałem żadnej ugody).
  Przed chwilą zadzwoniłem do GetBACK i poprosiłem o jakieś potwierdzenie splat.
  Rozmowa była jakąś nowomową, długa, bezsensowna i nieprzyjemna.
  Pani proponowała mi na siłę podpisanie ugody, ale się nie zgodzilem. Wtedy zaczęła straszyć odsetkami, sądem i komornikiem.
  Moje pytanie brzmi :
  Czy bez podpisania ugody a przy stałej spłacie określonej raty uda mi się ten temat zamknąć??

    1. To, że Pan spłaca bez ugody nie wystarczy do obrony w sądzie, chyba, że wykaże Pan brak wymagalności/przedwczesny pozew, powód nie wyczerpał innych metod ściągnięcia długu, nie dążył do polubownego załatwienia sprawy, pozwał Pana mimo spłaty, ale to są słabe argumenty, niewystarczające do oddalenia powództwa.

 71. Witam. Posiadam dług w Vivus na kwotę 2400 zł i po około trzech miesiącach bezczynności z mojej strony dług przejął getback. Kilka listów, bankiety i telefony..
  W jednej z rozmów umówiłem się z konsultantką, że będę przelewał im na koto 250 zł tygodniowo. Gdy spóźniłem się jeden dzień zostałem zastraszony sądem i komornikiem (Nie podpisywałem żadnej ugody).
  Przed chwilą zadzwoniłem do GetBACK i poprosiłem o jakieś potwierdzenie splat.
  Rozmowa była jakąś nowomową, długa, bezsensowna i nieprzyjemna.
  Pani proponowała mi na siłę podpisanie ugody, ale się nie zgodzilem. Wtedy zaczęła straszyć odsetkami, sądem i komornikiem.
  Moje pytanie brzmi :
  Czy bez podpisania ugody a przy stałej spłacie określonej raty uda mi się ten temat zamknąć??

 72. Od ponad trzech lat mam przebojów z get back festiwal. Sprzedaż długu przedawnionego wymagalność spłaty rok 1992 tak to nie pomyłka rok 1992! Sprzedaż długu dla get back 2014 i get back od tej daty liczy wymagalność. Get back dla mnie firma bandycka nęka telefonami. Zdarzyło mi się nie wytrzymać i wiącha poszła ale pani jak kaczka spłyneło po niej.

   1. Dziękuje. Pozbieram dokumentacje i załączę w formularzu kontaktowym. Pliki audio tez są obsługiwane przez wasz formularz kont.?

 73. Witam! Mam problemy finansowe. Zaprzestałam spłacania długu w Vivus SA gdyż straciłam pracę. Na tą chwilę jestem osobą bezrobotną. Mój dług od Vivusa kupił własnie GetBack. Narazie jestem na takim etapie, ze w ciągu miesiąca otrzymałam dwa pisma od GetBack. Jedno z informacją o cesji długu, a drugie z prośbą o wpłatę pierwszej raty w podanej wysokości. Spłaty proponowanej raty nie dokonałam. Tak wyszło, ze telefonicznie do dziś jeszcze z nikim z tej firmy nie rozmawiałam. Zaciągnięta pożyczka w Vivus była na kwotę 5 tys.zł. Mam zadłużenia w innych firmach chwilówkowych i zawsze wpłacałam każdej – możliwe dla mnie drobne kwoty. Zanim przeczytałam ten artykuł poprostu z automatu dokonałam tylko jednej drobnej wpłaty na konto GetBack w tytule wpisując, ze to na spłatę kapitału do długu w Vivus. Myślałam, ze to tylko chodzi o to, ze dług Vivus przejęła GetBack. Na tym poziomie sytuacji nie wiem co mam robić. Czy zaprzestać wpłacania jakichkolwiek kwot w celu pomniejszenia kapitału pożyczki jak to robiłam do tej pory?

  1. Jeżeli ma Pani wiele zadłużeń w chwilówkach i jest Pani osobą bezrobotną, to generalnie sytuacja jest trudna.
   Nie ma najmniejszego sensu wpłacanie cokolwiek do każdego, bo i tak z czasem wszystkie umowy zostaną wypowiedziane. Lepiej wpłacać całe raty w połowie firm niż płacić po część raty we wszystkich. Co do getback, to możliwe że tylko windykują na rzecz Vivus, wcale nie musieli kupić długu.

   1. Ja spłacałam wszystkie kredyty co do złotówki , a nawet wcześniej i ….. mam problemy z GetBackiem. To ciekawe, prawda? Ale tak tego nie zostawię. Na pewno nie będę im płacić. Chcą ode mnie spłatę (niby) zadłużenia sprzed 16 lat. Pofatyguję się do banku i przedstawię dowody spłaty kredytu. A potem odpowiednio ich podsumuję. 🙂

 74. Witam .2013 roku Mama wzieła kredyt w Alior banku ,ja zostałem żyrantem.Jak to w życiu straciła prace.Od 2015 mamy zajęcie komornicze ,co miesiąc zostaje mi 1400 wypłaty.Dzis dowiedziałem sie że alior bank sprzedał mój dług firmie getback,Dostałem od nich pismo ze dziękują za wpłate ,ja nic im nie płaciłem .żadnej umowy nie podpisywałem.mam cięgle od nich telefony ,nie odbieram .Mam dwoje małych dzieci .Co robic ?

 75. Zapłaciłam jedna ratę, teraz mam do zapłacenia druga i po niej GetBack ma przysłać umowe z ugoda. Jak się zachować? Szkoda, że dopiero teraz tu trafiłam 😓

  1. Jeżeli do tej pory nie podpisała Pani ugody to nie jest tak źle. Po za tym czy wpłata ma jakikolwiek wpływ na sprawę czy nie można będzie powiedzieć dopiero po analizie konkretnej sprawy, zachęcamy do kontaktu przez formularz w dziale KONTAKT, nie wykluczone że jest jeszcze szansa z tego wyjść.

 76. Piotr Mialem kredyt konsolidacyjny w Alior Bank .Problemy spowodowaly ,ze zalegalem ze splata .Gdy zaleglosci urosly do ok 5 tysiecy ,wtedy bank wypowiedzial mi umowe pozyczki i skierowal sprawe do sadu i od komornika dostalem pismo o nadaniu klauzuli wykonalnosci .Podpisalem umowe z komornikiem na wysokosc wplat .Jednak za namowa banku wplacilem do nich bezposrednio rate pomijajc komornika co spowodowało zajecie wynagrodzenia przez komornika .Nastepnie podpisalem umowe z bankiem ze bede wplacal do nich i tak przez rowny rok wplacalem bez zadnych opoznien , w miedzyczasie komornik zawiesil postepowanie egzekucyjne pzeciwko mnie .Jednak w tym miesiacu nie moglem dokonac wplaty poniewaz bank sprzedal moj dlug firmie zewnetrznej , okazalo sie ze jest to firma GetBack. Pare dni temu zadzwonili z tej firmy z zapytaniem o splate dlugu w wys okolo 92 tysiace , poniewaz nie mam takiej kwoty zaproponowali podpisac ze mna ugode .Niestety wplacilem na podane konto kwote , aby mozna bylo rozmawiac o ugodzie .Czekam teraz na kontakt od nich w sprawie formy ugody . Co w tej sytuacji powinienem zrobic? Prosze o pomoc . Pozdrawiam.

  1. Panie Piotrze, na przyszłość – najpierw czytać, potem działać. Mógł Pan sobie nieodwracalnie zaszkodzić, ale być może nie jest jeszcze za późno żeby działać. Potrzebujemy skanów pism od komornika z początku egzekucji na bank aby powiedzieć coś więcej, prosze opisać sytuację i załączyć skanu przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT.

 77. firma get back wydzwania do mnie bo rzekomo mam jakiś dług na 50 zł z firmy komórkowej z którą ostatnią umowę zakończyłem w 2012 r.(5 lat temu). Potem przeniosłem numer do innej sieci ale coś niby nie miałem zapłacone. Nie otrzymywałem listów z pierwszej firmy o braku płatności a nagle odzywa się het back i twierdzi ze mam jakiś dług. Czy oni mogą mnie nękać za sprawę która ma 5 lat? Czy taka sprawa jest dalej aktualna?

 78. Sprawa u mnie wyglada tak mialam kredyt w banku przestalam splacac przez chorobe meza potem dlug kupil Egb poki co kwota dlugu to 22tys plus 11tys odsetek ktore ciagle rosna razem jakis czas temu wplacilam do nich ok 4tys nie wiem co mam dalej robic czy, podpisac ugode czy nie. Chcialabym juz to splacic a boje sie ze sprawa trafi do komornika a wtedy wiadomo zajecie wyplaty itp. Co zrobic zeby umorzyli mi calosc lub czesc odsetek?

  1. Żeby “umorzyli” całość to trzeba z nimi wygrać w sądzie, inaczej nie ma takiej możliwości.
   Proszę opisać sytuacje przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT, podać dokładne daty wypowiedzenia, cesji, wpłaty, wówczas określimy plan działania.

 79. Witam,ja też mam problemy z firmą GET BACK ,własnie napisałm pismo do Prokuratury Rejonowej,
  Otóż zadzwoniła do mnie Pani ,że 19 lat temu nie zapłaciłam raty w wysokości 50 zł i na dzień dzisiejszy dług jest w wysokości 300 zł.Była bardzo zdenerwowana ,przeżyłam szok ,myślałam ,że ktoś robi sobie żarty .Boże, co było 19 lat temu ?,ile ja miałam lat ?łzy cisnęły mi się do oczu. 19 lat temu zmarło moje dziecko ,o co chodzi ? Przecież na dzień dzisiejszy ,mam zdolności kredytowe ,nikt nigdy nie informował mnie o żadnym długu .A tu masz babo placek.Kwota jest mała ,ale przecież mnie nie o kwotę chodzi ,ale o nasze debilne ustawy o przyzwolenie naszego kochanego rządu na działanie firm windykacyjnych poza prawem .Od paru miesięcy dzwonią do mnie kilka razy dziennie ,nagrywają się ,straszą mnie konsekwencjami .Prosiłam żeby podali mnie do sądu bo tylko tam będę z nimi rozmawiała,niestety nic……,ale dalej dzwonią ..Najgorsze jest to że w naszym kraju robią przekręty na miliony ,śmieją się w nos ,ale CO WOLNO WOJEWODZIE ,TO NIE TOBIE SMRO….

  .

  1. Ma Pani 2 opcje – zapłącić dla świętego spokoju lub poczekać aż sprawa trafi do sądu i wówczas podnieść zarzut przedawnienia. Mają prawo domagać się spłaty przedawnionego długu, a Pani ma prawo go nie płacić. Jeżeli czuje się Pani uporczywie nękana lub zastraszana to może Pani zgłosić to do prokuratury.

 80. WITAM. MOJA SYTUACJA WYGLĄDA TAK, ZE PODPISAŁAM UGODE OK 4 MIESIECY TEMU, W CZERWCU GET BACK NIE OTRZYMALI MOJEJ WPŁATY, CHOC KASE WYSŁAŁAM, I WYSŁAŁAM POTWIERDZENIE WPŁATY. SPRAWDZIŁĄM TEŻ W BANKU CZY KASA POSZŁA NAPEWNO I TAK. ZACZĘŁO SIE NĘKANIE TELEFONICZNE I SMSOWE. KOLEJNE MIESIACE PLACIŁAM SYSTEMATYCZNIE, TEGO SAMEGO DNIA, TA SAMA KWOTE Z TEGO SAMEGO KONTA NA TO SAMO KONTO…. DZISIAJ DOWIEDZIAŁAM SIE ZE ROZWIAZANO ZE MNA UGODE. CHOC POCZTA NIC NIE DOSTAŁAM. ZADZWONIŁ PAN I PO ROZMOWIE ZE MNA WYSŁĄŁ NOWA UGODE, BO JA TWIERDZI ZE WIDZI W SYSTEMIE ZE PLACE REGULARNIE I NIE WIDZI PRZYCZYNY ZERWANIA UGODY. CO TERAZ? JAK MAM POSTĄPIĆ? KWOTA DO SPŁATY WYNOSI 900 ZŁ

  1. Jeżeli Pani nie podpisze nowej ugody to wówczas sprawa trafi pewnie do sądu. Może Pani też kontynuować dalsze wpłaty, zbierać potwierdzenia i gdy sprawa trafi do sądu – przedłożyć wszystkie potwierdzenia wpłat dokumentujące spłatę zobowiązania. Po 1 mamy brak wymagalności zobowiązania jeżeli Pani terminowo reguluje raty zawartej ugody, a po 2 – wkrótce zobowiązanie będzie w całości spłacone.

 81. 4 lata temu, po śmierci mojej babci zdałam jej mieszkanie do ADM i poinformowałam o tym fakcie STOEN. Ktoś zamienił nazwisko babci na moje i od tego czasu jestem nękana rachunkami za okres, gdy nie miałam już kluczy do mieszkania. A teraz sprzedano mój nieistniejący dług do Getback. Wg stanu licznika, w dniu, w którym zdawałam klucze, babcia miała sporą nadpłatę.
  W ciągu 2 dni dzwonili do mnie 2 razy, ale zawsze rozmowa kończyła się na odmowie podania przeze mnie daty urodzenia. Dobrze robię?

  1. Przy braku chęci nawiązania kontaktu w końcu skierują sprawę na drogę sądową, co jest dobre w momencie gdy ma Pani dowody na poparcie swoich słów. Jeżeli ma Pani dowody to sprawę Pani wygra, musi mieć Pani potwierdzenie zdania kluczy i oddania lokalu oraz najlepiej – potwierdzenie, że wszelkie rozliczenia w tym momencie były uregulowane. Wówczas bez trudu powinna Pani wygrać w sądzie.

 82. Super. A co gdy ktoś podpisał ugodę, lub po otrzymaniu pisma/rozmowie telefonicznej został zmanipulowany i wpłacał kasę? Nie da się już nic zrobić? Jak to mówią “sznura i w góra”?

  1. Wtedy szanse na wygraną w sądzie w przypadku zaprzestania spłaty po uznaniu długu co do zasady jak i wysokości znacznie maleją, a to jak bardzo zależy już od zapisów ugody. Są takie ugody które pod kątem prawnym nigdy ugodami nie były i takie ugody można podważyć mimo, że były podpisane i spłacane.

 83. Witam. Właściciel firmy domagającej się dóbr materialnych (pieniędzy) od innych osób, na podstawie fałszywych treści (pism), których mamy jak widać mnóstwo przykładów – jest z pewnością przestępcą. Dlaczego taka osoba – w tym przypadku Pan Mariusz Brysik (informacja ogólnie dostępna w sieci internet), oraz osoby przez niego zatrudnione nie odpowiadają prawnie za próbę wyłudzenia/oszustwo ?

 84. Ja również dostałam powiadomienie z getback zadaja ode mnie 7000 pln za niesplacany kredyt… z tym ze kredyt spłacam od pol roku u komornika, pani z getback powiedziala ze bank i tak sprzedał moj dług i mam juz nie placic komornikowi tylko im wyslac w ciagu tygodnia calosc tej kwoty . .. czy jest to realne zeby pomimo splat bank sprzedal moj kredyt??

  1. Tak, jest to możliwe, ale absolutnie prosze nic nie wpłacać na takie żądania. Proszę się zgłosić przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT na blogu, podesłać pisma od komornika z początku egzekucji i ustalimy czy i ile będzie Pani miała do spłaty tak realnie, możliwe, że nic.

 85. Witam, mam taką sytuację. Moja siostra zmarła rok temu. Miała dług w GetBack. Ostatnie dni życia mojej siostry, jej mąż podpisał ugodę z GetBack. Od pół roku, tego Pana ( męża mojej siostry) porwał wiatr i tyle o nim wiemy. Przychodzą listy o zadłużeniu i spłacie. Dziś rozmawiałem telefonicznie i chciałem dopytać jakie są rozwiązania w tej sytuacji. Oczywiście jedno – spłacić, drugie – iść do sądu. Siostra miała dzieci, które obecnie zajmuję się ja. Dług nie jest duży i możliwy do spłacenia, ale czy to jest dobra droga? Czy dług i ugoda podpisana przez męża, może przejść na dzieci, albo rodzeństwo nieżyjącej osoby ? Proszę odpowiedź.

  1. GetBack nie może iść do sądu tak długo aż nie zakończy się postępowanie spadkowe. Czy ugoda podpisana przez męża była w ogóle ważna? To zależy czy był on dłużnikiem, jeżeli nie był a postępowanie spadkowe nie było zakończone w chwili podpisania ugody, to ta ugoda nie ma mocy prawnej, równie dobrze mogła ją podpisać sąsiadka albo dozorca.

   1. Witam, on nie był dłużnikiem tylko moja siostra. Ponadto ugoda była podpisana jeszcze, gdy moja siostra jeszcze żyła, ale już była bezświadomości funkcji życiowych. Żadnej sprawy spadkowej nie było i nie odbywa się w trakcie.

 86. witam,
  Otrzymałem dzisiaj od GetBack pismo o kupieniu przez GetBack moich dwóch długów wobec mBanku, długi spałacałem do tej pory komornikowi , kwota odsetek która przedstawia GetBack jest wyzsza niż wysokość długu, co mam w tej sytuacji zrobić
  kwota obu zadluzen to ok 10000, odsetki 120000
  co mam w tej sytuacji zrobić?

 87. Dzień Dobry,

  Dzisiaj dostałem sms od firmy GetBack, że mój dług został kupiony przez Debito NS FIZ z prośba o spłatę długu. Proszę o info czy mam czekać na pismo od nich, aby działać? Pozdrawiam

 88. Ja nie mam długów nigdzie, a ta firma ciągle do mnie wydzwania, byłem na Policji a oni żeby nie odbierać i im wytłumaczyć, że ja nie mam długów. Jednak to że nie mam długów Terrorystów GetBack nie interesuje. Co oni psychiczni są, czy co? Jest jakiś pozew przeciwko nękaniu przez telefon. Mówiłem im, że Policja zabroniła z GetBack rozmawiać a oni dalej wydzwaniają tylko teraz głuche telefony raz na miesiąc. Jedyny sposób to chyba pozew zbiorowy, bo wszystkich chyba Polaków nękają oszuści.

 89. Mnie zawsze przy takich wpisach zastanawia jedno: skąd w ogóle windykacja? Czyżby dlatego, że ktoś NIE SPŁACA SWOICH ZOBOWIĄZAŃ W TERMINIE?! Że uchyla się od kontaktu (wszelkie instytucje wolą dostać swoje środki, nawet z opóźnieniem niż je sprzedać za 1/3 wartości). Firmy może i nie do końca etycznie działają, jednak z drugiej strony osoby które są sprzedany przez wierzyciela trzeciej stronie zazwyczaj nie mają zamiaru niczego spłacać – i to często z premedytacją.

  1. Zapewniam Pana że rzeczywistość bywa z goła inna. Każdy – nawet Pan – może stać się dłużnikiem, nawet nigdy nie biorąc kredytu i są na to setki dowodów. Inna sytuacja to taka, w której ktoś pożyczył z banku 50 tys, odda 25 tys, a teraz jakaś firma chce od niego 80 tys. Czy ma podpisać taką ugodę i spłacać tylko dlatego że ktoś sobie tak wymyślił?

   1. Jak ktoś nie wziął kredytu (i żadnego nie podżyrował) a jest dłużnikiem to zupełnie inna historia – a konkretniej to jest się wtedy ofiarą przestępstwa.
    Pytanie czy to “ktoś sobie wymyślił” czy może jednak są to po prostu obowiązujące cenniki w danej firmie? Gdy dług trafia do takiej firmy to w zdecydowanej większości przypadków oznaczało to, że kredytobiorca nie tylko nie spłacał długu w ramach umowy z kredytodawcą, ale jeszcze unikał z nim kontaktu. Paru osobom z długami w życiu pomogłem i żaden bank nie sprzedawał długu gdy dłużnik wyrażał chęć spłaty i był w kontakcie z instytucją.

    1. Stać się dłużnikiem nie biorąc nigdy kredytu można na wiele sposobów, nie tylko będąc ofiarą przestępstwa. Wkrótce wpis na blogu na ten temat.
     A co do unikania kontaktu to z tym bywa bardzo różnie. Znamy setki przypadków, co widać po komentarzach, gdzie długi były spłacane w ramach porozumień ustnych z bankiem, były składane wnioski o restrukturyzacje które banki odrzucały, długi egzekwowane były przez komornika i to skutecznie, a bank i tak sprzedawał dług. Kontakt lub jego brak ma tu akurat marginalne znaczenie. Dług albo pasuje do portfela który idzie na sprzedać albo nie.

     1. Czyli bank woli sprzedać dług za 30% niż go odzyskać w całości i z odsetkami (przy gotówkowym na 36+ miesięcy to 130% wartości). Inna sprawa to też nierozsądne/niefrasobliwe by opierać się na ustnych porozumieniach w kontaktach z jakąkolwiek instytucją, a tym bardziej w sytuacji gdy chodzi o pieniądze, które musimy oddać!

      I w ogóle znam też sytuację, gdzie bank rzekomo nie odnotował zmiany adresu (ale czy faktycznie dostał info o tej zmianie – tego nie mam potwierdzonego) i naliczał odsetki karne. Jednak po kontakcie z bankiem po paru latach (ale nie przedawnione) bank zdjąć komplet odsetek i zadowolił się samym długiem plus odsetkami za 3 miesiące (po tym czasie zadeklarowano, że była zmiana adresu). Więc się dogadać idzie – tylko ludzie często mówią, że nie bo idą z przysłowiowym “darciem pyska” do kogoś w banku i się dziwią, że nie chcą im tam rozwiązać sprawy.

      Osobiście jestem ciekaw jak można nieświadomie i nie będąc ofiarą przestępstwa stać się dłużnikiem – więc czekam na artykuł 🙂

     2. Właśnie tak, a czasem po prostu musi, a wynika to z szeregu obostrzeń jakimi związane są banki w zakresie niespłacanych kredytów, które mają w swoim portfelu. Tak jest prościej i wygodniej dla banku. “Pewne jak w banku” – po co więc pisemne ustalenia…? Bankowi nie ufać, przecież to bank? No właśnie…

      Każda sprawa jest inna, my znamy już tysiące przypadków i wiemy jak jest przeważnie i co robić a czego nie robić, aby mieć jak największe szanse i staramy się tą wiedzą dzielić z Wami.

 90. Dzień dobry,
  właśnie dostałam list z getback, informujący o zakupie długu od ideabank. O ile pamiętam nigdy z tym bankiem nie miałam nic wspólnego, ponadto data zawarcia rzekomej umowy z tymże bankiem to 1997 rok. Od tamtego czasu wielokrotnie się przeprowadzałam, więc szansa na odnalezienie hipotetycznych dokumentów jest żadna. I tu dwa pytania (jeśli można): 1 Skąd oni mają mój aktualny adres??? 2. Czy przypadkiem dług nie jest przedawniony? List oczywiście jest nieawizowany.
  Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

   1. 1. No tak, głupie pytanie, ale w czasie pisania tego komentarza byłam nieco zdenerwowana.
    2. Dziękuję za odpowiedź.

 91. witam, mam dług w postaci kredytu w BZWBK oraz w karty kredytowej rowniez w BZWBK niestety bank wypowiedzial umowe sprawa trafila do sadu komownik a teraz jeszcze getback ciagle dzwoni ze komornik musi oddac sprawe ze mam podpisywac umowe ze wszystko jest bezprawne, co do karty podpisalam ugode z wierzycielem w obu przypadkach podobno bank sprzedal dlug w obu przypadkach sprawa trafila do sadu teraz getback rowniez straszy skierowaniem do sadu ile razy mozna miec wyrok komornika w jednej sprawie?? jaka pewnosc mam dlaczego windykatorzy nachodza mnie w domu wydzwaniaja 24 na dobe ??? jak ustrzec sie przed kolejnym wykupieniem dlugu ktory jest splacany do komornika?

  1. Nie da się odpowiedzieć ogólnie, ponieważ jest kilka możliwych wariantów sytuacji. Najpewniej bank prowadził egzekucję z BTE, była ona nieskuteczna, sprzedał dług do funduszu, wówczas egzekucja winna być umorzona, a fundusz nie może nic zrobić póki nie pójdzie do sądu, a tam jest zawsze szansa wygrać i pozbyć się długu. Proszę podesłać do nas dokumenty dotyczące sprawy przez formularz w dziale KONTAKT, doradzimy jak należy postąpić w tej konkretnej sytuacji.

 92. witam, mamy z mężem następujący próbkę. Firma Getback neka nas od pół roku. dzwonią świątek, piątek i niedziela. mąż ma bardzo popularne imię i nazwisko i wiemy już, ze dług nie dotyczy jego. Pani w getback któregoś dnia wszystko wyspiewala. chodzi o jakiś dług na prąd z Łodzi. podała nawet adres lokalu
  mąż im tłumaczy, ze to nie on, to go wyzywaja od kłamców. powiem szczerze, ze powoli mamy dosyc, bo ile można. czy coś można z tym zrobić ?

  1. Realnie mogą Państwo jedynie zgłosić uporczywe nękanie na policji, powinni podjąć temat i skontaktować się z GetBack, wtedy powinni wykreślić dane z bazy.
   Czy wysyłali jakieś pisma do Państwa czy tylko dzwonią?

 93. Czesc, kochanie. Czy wciaz szukasz pomocy. Nie szukaj dalej, poniewaz senator Walter chce i pomoze w pozyczeniu, jesli spelniasz warunki. Otrzymalem od niego 750 000 zl na zaplate banku zadluzenia bankowego. Jesli nadal potrzebujesz pomocy, skontaktuj sie z nim pod tym adresem ponizej, a takze zeznasz to. senatorrpwalter@hotmail.com

 94. Wszystko pięknie ładnie wygląda z za biurka pana/pani doradzającej kredytobiorcy NIE zwracać zaciągniętego zobowiązania , większość z tego co powyżej napisano to nadinterpretacja lub pobożne życzenia autora tekstu, w sądzie – bo to on weryfikuje mądrości wszelkiego rodzaju doradców od niepłacenia już tak różowo nie jest , nie dosyć że sąd uzna wymagalność to jeszcze dołoży koszty sprawy i zastępstwa , klient będzie musiał zapłacić , a Pan doradca nadal będzie mamił innych , bo przecież nie bierze odpowiedzialności za swoje teksty.
  Zostałem tak otumaniony przez “doradcę” jak ten piszący.

 95. Dzień dobry,

  Trafiłam na tę stronę, ponieważ godzinę temu odbyłam rozmowę z osobą z firmy Getback. Zadzwoniłam do niej sama.

  Jestem zadłużona w Play, bo nie opłacałam abonamentu i zerwałam umowę przedterminowo. Od jakiegoś czasu, z powodu tego zadłużenia, komornik ściąga pieniądze z mojej pensji. Jest to ok. 300 zł miesięcznie. Od kiedy tak jest, jestem nawet zadowolona – dług w końcu maleje. Przychodzą do mnie, od czasu do czasu, pisma dotyczące mojego zadłużenia, raz to informujące o egzekucjach, innym razem nakłaniające do ugody. Jednak kwota zadłużenia, która widnieje na tych pismach, wyraźnie maleje. Jest to więc dla mnie powód do częściowego zadowolenia.
  Dowiedziałam się gdzieś jednak, że zawsze lepiej się dogadać z komornikiem. Zawsze lepiej się dogadać z firmą windykacyjną. Bo oni zawsze będą zadowoleni, że dłużnik wykazuje zainteresowanie i zawsze można coś z nimi wynegocjować. A też koszty nie będą dalej rosły, nie będą naliczane odsetki, więc będzie już tylko spłacanie zadłużenia, w DOGODNYCH DLA DŁUŻNIKA ratach. Tak słyszałam od ludzi, którzy rzeczywiście spłacają długi i mają doświadczenia z komornikami.

  Od jakiegoś czasu, planowałam więc zadzwonić do komornika i dogadać się z nim jakoś. Jest to jednak temat dla mnie mocno stresujący i odkładałam go na wieczne później.
  Dziś rano jednak, otrzymałam pismo, które wyglądało zupełnie inaczej, niż masa poprzednich. Styl wypowiedzi był łagodny, zapewniający, że firma Getback dołoży wszelkich starań, żeby pomóc mi spłacić moje zadłużenie. W ogóle nie wiem, czy nie korzystają z pomocy jakiegoś psychologa, który pomógł im ustalić, jak wygląda psychika przeciętnego dłużnika i z jakimi problemami się on boryka, bo wstęp wiadomości, którą dostałam wydawał się być bardzo wyrozumiały dla osoby, która ucieka przed długami ;P

  W każdym razie, poranna korespondencja wydała mi się tak przyjazna, że postanowiłam odezwać się do nich i dogadać.
  Jednak człowiek, z którym rozmawiałam wydał mi się potwornie NIEWIARYGODNY!!!
  Czy jest możliwe, że ktoś próbuje mnie oszukać??
  Odebrał telefon i przedstawił się dopiero, kiedy powiedziałam mu w jakiej sprawie dzwonię. Niby wiedział skąd wziął się mój dług, ale od razu, powiedział mi też, że rozmawia ze mną po to, żebym spłaciła go jutro. I jakoś tak to wybełkotał, że aż musiałam poprosić, żeby powtórzył. I tak to ujął jakoś niezgrabnie, że zabrzmiało to tak, jakby to on do mnie dzwonił i mi coś proponował. A to przecież ja zadzwoniłam, żeby dowiedzieć się w ogóle co jest pięć.

  W każdym razie, powiedziałam, że nie ma takiej możliwości, bo dług jest wyższy niż moja pensja. On zapytał, czy mam dzieci, odpowiedziałam, że nie. Zaproponował mi raty 450 zł, co miesiąc i że będzie ich 6. Mój dług wynosi 2400 zł, więc doliczył sobie 3 stówy. Powiedział, że pierwszą ratę muszę wpłacić do środy (dziś mamy poniedziałek) i że wyślę mi umowę pocztą. I tutaj włączył mi się pierwszy alert. Zaraz, zaraz, jak to?! Ja mam wysłać pierwszą ratę do środy, czyli na bank wcześniej niż dostanę od nich umowę, bo przecież wiemy, że poczta się nie śpieszy? Wydaje mi się, że takie podejście do dłużnika jest trochę nie w porządku. Nawet ja, osoba, która nie ma zielonego pojęcia jak to wszystko działa, bo dopiero teraz wzięłam się za spłacanie swoich długów, uznałam, że to, delikatnie mówiąc, nie na miejscu, żeby narzucać komuś termin pierwszej wpłaty przed dostarczeniem umowy.

  Powiedział jeszcze, że jak się z nimi dogadam, komornik zejdzie mi z pensji i nie będę musiała ponosić komorniczych kosztów.
  Kiedy powiedziałam mu, że wolę wysłać pierwszą wpłatę po otrzymaniu umowy, powiedział mi, że rata miesięczna wzrośnie dla mnie, jeśli wyślę ją później, do 500 zł, bo oni teraz mają dla mnie taką… uwaga, uwaga… PROMOCJĘ!!! 😀 😀 😀 Na prawdę, człowiek, z którym rozmawiałam, użył tego słowa, i to był drugi moment, kiedy centralnie zwątpiłam, po pierwsze w jego wiarygodność, po drugie w profesjonalizm.

  W ogóle cała ta rozmowa nie należała do przyjemnych. Ja wiem, że istnieją różne techniki ściągania długów, ale to, w jaki sposób robił to ten pan, wołało o pomstę do nieba. Nikt nie lubi w trakcie rozmowy być do czegoś zmuszany ani oszukiwany. A ja właśnie tak się poczułam rozmawiając z nim. Co w sumie, wg mnie, nie powinno się zdarzyć, bo to ja zadzwoniłam do niego i spodziewałam się czegoś bardziej przypominającego negocjacje. Tak więc, wydźwięk rozmowy z konsultantem nijak miał się do tonu, jaki zawarty był w liście z poranka.

  Pan z firmy Getback powiedział też, że POSTARA SIĘ wysłać umowę do środy mailem. POSTARA SIĘ. A ja się pytam, czy on będzie tego maila wysyłał gołębiem, że nie mógł powiedzieć, że WYŚLE, tylko, że się postara? Ja powtórzyłam generalnie kilka razy, że WOLAŁABYM wysłać pierwszą ratę po otrzymaniu umowy. Nie wiem tylko, czy nie zachowałam się zbyt łagodnie i czy nie zostanie to wykorzystane przeciwko mnie…

  Stąd też moje pytanie do jakiejś dobrej, kompetentnej duszy, czy mogę się obawiać, że ta rozmowa telefoniczna będzie dla mnie zobowiązująca? Mam ogromną nadzieję, że nie, bo jeśli tak, to bóg jeden wie, jakie koszta będzie sobie firma Getback sobie naliczać. Mam nadzieję, że dopóki nie ma na umowie mojego podpisu, nic takiego się nie wydarzy.

  Pozdrawiam serdecznie i, generalnie, nie polecam, rzeczywiście, wchodzić w ugody z tą firmą. Ich podejście wydaje się być bardzo cwaniackie, co mocno zniechęca. Będę kontaktować się z komornikiem i dam znać, co udało mi się z nim wynegocjować 😉

 96. Witam, dziś po sprawdzeniu billingu i pomocy google zorientowałem się, ze dzwonił do mnie rzeczony GetBack. Nie oddzwaniałem. Nie sądzę,żebym miał jakieś długi, żadne pisma do mnie nie dotarły aczkolwiek 7 lat temu zmieniłem miejsce zamieszkania. Czytam różne artykuły o próbach wyłudzeń przez tą firmę i nie chciał bym dać się złapać.
  Czy Waszym zdaniem powinienem oddzwonić i spróbować się dowiedzieć o co chodzi czy zignorować sprawę? Nie mam zamiaru podawać im swoich danych ani nowego adresu zamieszkania.

  Rozumiem, że nawet jeśli są jakieś zaległości a pisma nie trafiły do mnie pod właściwy adres to uzyskam od sądu stosowne zaświadczenie stwierdzające, że dokumentacja nie została dostarczona?

  1. Od sądu nie da się uzyskać żadnego zaświadczenia, wręcz przeciwnie – jak coś, to sądowi trzeba udowodnić że tak własnie było. Nieistotne teraz.
   Proszę oddzwonić i ustalić o co im chodzi, oczywiście zaznaczając, że nie uznaje Pan żadnego długu a jedynie chce ustalić o co im chodzi.
   Niech wyślą wszelkie informacje pisemnie.

 97. Było by wszystko jasne gdybyście Wy nie byli zainteresowani prowadzeniem sprawy w sądzie. Wam zależy aby tam wszystko się skończyło. Każdy może ocenić co podpisuje i może negocjować warunki spłaty tak aby go zadowalały. Getback i podobni kupuje od banku kredyty za grosze i zadowala się często połową tego co opisujecie

  1. Sąd to nie jest najlepsza droga dla nas, tylko dla rzekomego dłużnika. Połową to się zadowolą, jak już mają NZ od kilku lat, komornik nic nie ściągnął, dłużnika nie ma w kraju i jeśli nie podpiszą ugody z dużym umorzeniem to nie dostaną nic, wtedy może łaskawie zadowolą się połową. Zaraz po zakupie długu to mogą co najwyżej doliczyć koszty sądowe i inne, których nie ma lub są jeszcze nienależne, bo pozew dopiero złożony i jeszcze nic nie jest zasądzone. A jeżeli już na starcie, zaraz po zakupie wychodzą z propozycją spłaty połowy wysokości rzekomego długu to znaczy że najpewniej jest przedawniony i po właściwej obronie w sądzie nie trzeba nic spłacać.

 98. Witam.
  Chciałbym pokrótce przedstawić swoją sytuację choć nie różni się ona od większości tutaj przeczytanych, sytuacja jak wiele innych: kredyt, problemy finansowe wypowiedzenie umowy i sprzedaż długu tzw. Funduszowi którego reprezentuje Getback. Oczywiście teraz już wiem (gdy odnalazłem Waszego bloga) że największym moim błędem było nie podjęcie obrony w odpowiednim czasie ale trudno nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Następnie oczywiście miliony telefonów i listów ze strony getback bez reakcji z mojej strony. Kolejnym etapem był komornik w związku z tym iż przebywam za granicą nie byłem dostępny dla szanownych jegomości sprawa została umorzona z urzędu co nie spowodowało przerwania biegu przedawnienia (jak się dowiedziałem z jednego z waszych artykułów). Jak wspomniałem aby ratować sytuację wyjechałem za granicę miałem oprócz tego jeszcze kilka innych problemów ale to nie ważne w każdym bądź razie teraz na chwilę obecną moja sytuacja życiowa stabilizuje się i chciałbym zająć się również tą sprawą. Mając świadomość, że ten Fundusz zakupił mój dług za jakieś śmieszne pieniądze zapewne nie więcej niż 10% wartości chciałem zaproponować spłatę powiedzmy połowy zadłużenia za umorzenie pozostałej części ale nasunęły mi się wątpliwości. I tu wreszcie pytanie do Państwa: czy getback nie obróci tego przeciwko mnie gdy się nie dogadamy i nie przerwie to biegu przedawnienia (uznanie długu)?
  Jednak już kilka lat minęło może lepiej czekać aż sprawa się przedawni. Co nasunęło mi kolejne pytanie: Co będzie za 4 5 lat gdy podobne sprawy jak moja a są ich zapewne setki tysięcy zaczną się przedawniać. Czy nie będzie tak że tzw. Fundusze będą między sobą sprzedawać i wymieniać się wierzytelnościami aby nie doszło do przedawnienia?.
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

 99. Witam. Dług, który miałam spłacałam z początku do firmy getback, później do komornika. Musiałam kilkanaście razy dzwonić do firmy windykacyjnej, aby łaskawie powiadomili komornika, że dług został spłacony, stało się to dopiero po trzech miesiącach, w związku z czym mają na koncie nadpłatę w wys. 230zł ( wg nich 160), której nie chcą mi póki co zwrócić. Tydzień temu dostałam nowe pismo, ze do wpłaty mam 107zl ( inne zadł), powiedziałam, że dopóki nie zwrócą moich pieniędzy, nie wpłacę tej kwoty. Dziś o 6. rano tel, że już jest 198 do zapłaty ( ponoć koszty sądowe). Moje pytanie: czy jeśli dostanę zawiadomienie z e sądu mogę walczyć o anulowanie kosztów sądowych, właśnie że względu na fakt, że oni od trzech miesięcy przetrzymują moje pieniądze?

  1. Nie może Pani łączyć obu spraw, sąd też ich nie będzie łączył. Jeżeli nie chcą Pani oddać kasy to może ich Pani pozwać, ale nie może Pani nie spłacać drugiego zobowiązania, ponieważ mogą iść do sądu . To czy faktycznie poszli i koszty sądowe są należne jest wątpliwe, tym bardziej że nawet jeżeli poszli to Pani może podjąć obronę, proszę oprócz innych argumentów wspomnieć o tej sytuacji, może sąd uzna dług za spłacony, skoro Pani pieniądze u nich leżą.

 100. Witam serdecznie dzisiaj dostalam list nie polecony zwykla poczta z getBACK z formularzami ugody do podpisania na kwote 9 tys niwiem za co z kad i to jeszcze na stare nazwisko gdzie od 17 lat mam inne po mezu czytam tu na stronach ze nie podpisywac ugody i zwracam sie z prosba co robic z tym dalej

  1. Jeżeli nie wie Pani co to za dług, skąd się wziął, dlaczego w takiej wysokości a nie innej i nie ma zamiaru Pani tego spłacać bez wyjaśnienia, to nie wolno Pani podpisać ugody inaczej sama Pani ten dług uzna. Równie dobrze jutro mogą Pani podesłać do podpisu ugodę na 100 tys długu, a pojutrze na 1 mln.
   Jeżeli kwestionuje Pani zobowiązanie, należy nie reagować, czekać na pismo z sądu i wówczas podjąć obronę samemu lub zgłosić się do nas. Najpewniej dług, jeżeli w ogóle istnieje, jest przedawniony.

   1. pracuje na umowe zlecenie i przyszlo pismo do kierowniczki ze maja wszystko a oczoczabierac odpisalam o wyjasnie za co to jest i niemam zadnych dluguch splacalam za kolezanke ktor ej zerowalam i splacilam caly dlug a teraz co i getGANK przyslal mi ugode na 9 tys szok w ratach rozlozonych co za co nic tylko wykres z ratami i pisemka do ugody do podpiasania takimi malenkimi literkami co robic prosze o pomoc

 101. Witam,
  dzwoniła do mojego znajomego Pani z Getback po informację o numerze mojego telefonu. Oddzwoniłam do nich z obcego miejskiego telefonu- pierwsze pytanie: jaki jest mój Pesel – nie podałam, drugie -data urodzenia. Nie podałam – skoro mnie szukają to powinni znać dane. Na moje pytanie co to za firma – odpowiedź, że jest to firma przekazująca informacje, ale nie może mi Pani przekazać, bo mnie nie może zweryfikować. powiedziała, że będą nękać mojego znajomego (tylko skąd będą wiedzieli kto to jest?).
  Przeczytałam jest to windykator, ale nie mam żadnych długów (nawet malutkich). Poza tym, wydaje mi się, że gdy ktoś sprzeda dług to najpierw dłużnik powinien dostać jakieś wezwanie do zapłaty. Czy mam rację? Czy takie nękanie można gdzieś zgłosić? Pozdrawiam. Małgorzata

  1. Nie mają prawa nękać znajomego, nie jego dług, może to zgłosić na policję.
   A Pani powinni wysłać jakiś list z informacją o zadłużeniu, chyba, że to coś bardzo starego i adres jest już nieaktualny, nie odpowiada Pani na listy dlatego szukają telefonu kontaktowego. Swoją drogą – nie należy podawać żadnych danych telefonicznie, skąd Pani wie kto dzwoni i jak użyje tych danych?

 102. Witam , dzis dzwoni do mnie dalsza ciotka z informacja ze dzwoniła do niej Pani z firmy getBack i pytała o mnie oraz prosiła o kontakt . Do mnie nigdy nikt z tej firmy nie dzwonił , ponadto nigdy nie dostałam żadnego pisma czy tez wezwania do zapłaty ! Nie mam pojęcia o co chodzi . Czy ona w ogole miała prawo , powiedzieć obcej osobie z jakiej firmy dzwoni ??? Przecież to kazdy moze sprawdzić .

 103. Orange sprzedało mój dług 2 lata temu firmie Getback za to, że zapomniałem płacić za telefon, kmtóry wziąłem w abonamencie za złotówkę. Mój błąd jasne, ale nie mieszkałem w miejscu na ktory wysyłali korespondencję i Getback przysłał ze mam zapłacić ponad 3000 ( kurna, jak dług w orange był 400zł). No i patrzę na ten artykuł i widzę jaki jestem głupi – zacząłem spłacać po 200zł/miesiąc, spłaciłem już 6 rat, jednak oni ciągle dzwonią, bez przerwy świątek piątek czy pamiętam o wpłatach bo sie zobowiązałem, jednak umowy dotąd im nie wysłałem. Co mam robić w tej sytuacji? Straszą mnie sądem, czy może lepiej aby sprawa trafiła do sądu ? Jak mam rozwiązać tę sprawę ? Pomóżcie 🙂

 104. Witam. Mam kłopot. Chłopak jakiś czas temu wziął spory kredyt czesc spłacił jednak później stracił pracę i sytuacją finansową na tyle się skomplikowala że nie był w stanie płacić systematycznie a więc spłacać co jakiś czas różne kwoty niestety bank to nie zadowolilo. Do spłaty zostało około 80000zl. Niedawno odebrał telefon od firmy GetBack z propozycją ugody na którą chłopak się zgodził. Ugoda została wysłana na adres pod którym chłopak już od dawna nie mieszka mimo tego że podał aktualny adres do korespondencji. Termin zapłaty miał do 17.04 niestety ugoda nie dotarła więc poradziłam mu żeby się wstrzymał. Teraz dostał SMS z ponagleniem i bardzo się zdenerwował ponieważ właśnie mi się przyznał że zapłacił 500zl które wymagało mimo braku ugody w ręku:/ zadzwonił do firmy. W związku z tym że posiadam funkcję wykrywania połączeń SPAM kiedy wybrał numer a aplikacja przetwórstwa dane pojawiła się informacja WYŁUDZENIA!!! Zaniepokoilo mnie to, zadzwonił wyjaśnił że otrzymali przelew i podał znów adres na który tym razem ma być na pewno wysłana ugoda. Co mam teraz zrobić? Po przeczytaniu artykułu uświadomił sobie że nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Jutro wspólnie idziemy do banku jednak czy jest teraz szansa na odzyskanie przelanych pieniędzy skoro ugoda nie została zawarta czy już przepdaly? Czy jak w tej sytuacji zgodzi się na umowę bezpośrednią. Sytuacją poprawiła się na tyle że będziemy już w stanie spłacać raty. Proszę o radę:( dzisiejszej nocy nie będę spala spokojnie…

 105. Witam.czytam poniższe artykuły odnośnie w/w firmy.Ja również prosze o poradę w tej sprawie.Moje zadłużenie zostało sprzedane w/w firmie przez firmę Orange.Do całkowitej zapłaty do w/w firmy mam 897,72zł ,dług z firmy Ornage wynosił 891,70zł,a więc różnica jest nie duża,ale boje się że jak czytam co tu piszą przedmówcy ta kwota zacznie szybko rosnąć.Firma dług wykupiła 17.03.2017.Chciałam jeszcze nadmienić że pismo firmy w/w zostało wysłane na adres pod którym nie mieszkam od 9 lat,aktualni adresaci zadzwonili dziś do mnie i poinformowali mnie o pismie z tej firmy.Zadzwoniłam do tej firmy i poprosiłam o ponowne nadanie pisma do mnie, ale już na aktualny adres który im podałam.Rozmówczyni poinformowała mnie że czas na spłatę długu w całości mam do 19.04.2017.gdy poprosiłam o ponowne wysłanie tego pisma,Pani się strasznie obużyła i poinormowała mnie że mogą mi pismo wysłać ,ale i tak jak nie zapłacę całej kwoty to po 19.04.2017 będą naliczone już koszty sądowe.Wiem że mam ten dług do spłacenia,ale pytanie moje brzmi czy jeśli zapłcę go w całości to nie będzie mi juz nic przychodzić więcej do płacenia.

  pozdrawiam

  1. Tego nikt Pani nie zagwarantuje. Równie dobrze firma Ptak, Wróbel lub Gołąb może jutro napisać, że jest Pani im winna 1 mln zł i wpłaca Pani do 19.04 albo dług powiększy się o koszty sądowe. Każdy od każdego może żądać spłaty rzekomych długów w rzekomej wysokości, a od rzekomego dłużnika zależy czy to spłaca czy nie. Nie ma żadnej gwarancji że już się o to nie upomną. Najbezpieczniej jest zażądać jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego wysokość zadłużenia, a jak go Pani otrzyma – proszę wpłacić daną kwotę i zachować zarówno list z potwierdzeniem kwoty zadłużenia jak i potwierdzeniem wpłaty, na w razie czego, gdyby za 5 lat komuś się wydalo, że Pani jednak tego nigdy nie spłaciła.

 106. Witam a co jesli chcę im spłacić ten dług ? Zapłaciłam juz 850 i pierwszą rate 350 a ugody nie podpisałam i nie chce jej podpisywać ale płacić chcę

  1. Płacenie bez podpisanej ugody krogi tym że pójdą do sądu, sąd doliczy koszty, pójdą do komornika, komornik doliczy koszty, Pan będzie płacił rok, a okaże się po roku, że długu jest więcej niż było a na koncie i pensji siedzi komornik.

   Albo się nic nie podpisuje i nie płaci i broni się w sądzie, albo się podpisuje ugodę i wtedy spłaca. ŻADNYCH WPŁAT bez podpisanej umowy/ugody.

 107. Witam chciałam się zasięgnąć rady odnośnie w/w firmy. Mam dwa zobowiązania które wykupiła ta firma. Odebrałam telefon bo miałam już dosyć telefonów co godzinę. Powiedziałam że będę spłacać a oni mają przesłać mi ugodę która mam podpisać i odesłać. Odnośnie małego kredytu to Pani powiedziała mi że sprawa lada chwila trafi do sądu i jeśli wpłaca im kwotę 500zl to zlozy wniosek o umorzenie kosztów rozprawy. Powiedziałam że zdobędą te pieniądze i wpłaca ale po przeczytaniu tego artykułu zglupislam i już nie wiem co mam robić. Zgodzilam się że będę spłacać a teraz nie wiem jak wyjść z tego bez większych kłopotów. Bardzo proszę o radę.

 108. Witam mam problem proszę o pomoc tydzień temu składałam wniosek o pożyczkę pozabankową internetową zbliża się komunia i złożyłam wniosek w dwóch różnych firmach aby mieć pewność że w którejś dostanę 5000 na czas wypełniłam wniosek i wysłałam skan dowodu tak jak chcieli i czekałam była odmowa bo na pierwszy raz za duża kwota.Dzisiaj dostałam smsa od GETBack sa że zalegam z kwotą39247,46 ja nigdy nie brałam kredytu ani pożyczki błagam co mam robić ? Boję się tam dzwonić nie mam nic na sumieniu ale boję się że mam na koncie nie swoje zadłużenie nigdy też nie zgubiłam dowód do bankowości internetowej tylko ja mam dostęp pomocy błagam ta kwota jest wielka parę lat muszę pracować na to

  1. Bez ustalenia o co chodzi – nie da się nic powiedzieć. Proszę zadzwonić, zażądać przesłania dokumentów dot. zadłużenia pocztą i wtedy się do nas zgłosić.

 109. Dzień dobry,
  chciałabym prosić o radę w sprawie w/w firmy windykacyjnej. Nie będę rozpisywać się, jak doszło do powstania zadłużenia- niestety nie z mojej winy, tylko osoby, która użytkowała telefon w Orange. O powstaniu długu oraz pismach od Orange nei wiedziałam, ponieważ przychodziły nie na mój adres. Ale do sedna … podpisałam ugodę z GetBack, pod koniec grudnia wpłaciłam 500 zł na ich konto, aby zatrzymać postępowanie egzekucyjne w sądzie, następnie otrzymałam ugodę z harmonogramem spłat. Raty spłacam terminowo, 300 zł. Dzisiaj otrzymałam pismo z Sądu w Lublinie (esąd) z nakazem zapłaty w terminie 2 tygodni. Nie rozumiem tej sytuacji … poinformowano mnie, w grudniu, że postęowanie egzekucyjne zostało wstrzymane, nie będzie kosztów postępowania sądowego itd … Co teraz? Zadzwoniłam do GetBack i poinformaowałam ich o zastanej sytuacji – pan powiedział, ze to standardowa procedura i mam się nie przejmować!!! Wczoraj wnioskowałam o kredyt – otrzymałam odpowiedź odmowną – teraz po połączeniu faktów już wiem, dlaczego.
  Prosze o radę, jak mam ustosunkować się do pisma z sądu?
  Dziękuję!

  1. Trzeba złożyć sprzeciw, a następnie gdy sprawa trafi do sądu rejonowego – podjąć obronę. Powołać się na ustalenia, regularne wpłaty i fakt, że powództwo jest przynajmniej przedwczesne. Trzeba podjąć obronę, żeby – mimo regularnych i terminowych wpłat – nie skończyć z komornikiem i kosztami sądowymi i kosztami egzekucji.
   Swoją drogą – tak się kończą właśni ugody z GetBack…

 110. Czy jezeli podpisalem kiedys ugode z bankiem ,z pewnych powodow i tak jej niedotrzymalem ,a teraz sprawa zajmuje sie lindorf i ma sadowy nakaz zaplaty to moge zlozyc sprzeciw z powodu przedawnienia

 111. Cześć Windykatorzy !
  Mam pytanie kiedy do mnie zadzwonicie bo strasznie mi się nudzi, wcześniej dzwoniliście 3-4 razy dziennie a teraz głucho i smutno , jestem zniesmaczony tym faktem

 112. Dodam też
  Postanowiłam wysłać im informację o przedawnieniu długu:

  W nawiązaniu do korespondencji elektronicznej wysłanej przez GetBack S.A. z
  siedzibą we Wrocławiu

  otrzymanej przeze mnie w dniu 24 Października 2016 r., sygnowanej
  10156000130559402010020440 jak poniżej,

  a

  także wiadomości pocztowej wysłanej w dniu 29.09.2016 r. na adres

  niezamieszkiwany przeze mnie, tj. Włoszczowa, która została mi

  przekazana 19.10.2016 r. od zamieszkałych i zameldowanych tam osób,

  informuję,

  że zadłużenie z terminem płatności na 08-03-2010 na rzecz EASYDEBT

  NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY,

  którego Państwo dochodzą uległo przedawnieniu.

  Jednocześnie wzywam GetBack S.A.

  z siedzibą we Wrocławiu oraz EASYDEBT NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY

  FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY do zaprzestania przetwarzania moich

  danych osobowych i ich usunięcia w terminie 3 dni roboczych od

  otrzymania niniejszego wezwania. Dalsze przetwarzanie moich danych

  osobowych po tym terminie skutkować będzie złożeniem natychmiastowego

  zawiadomienia do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, a

  prowadzenie bezprawnych praktyk windykacyjnych zostanie zgłoszone do

  Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.”

  Niestety dalej wysyłają wezwania do zapłaty, i o dziwo kapitał nagle z
  czterdziestu paru zł, zmienił się na prawie 80zł?! strasząc mnie sądem.

  Co zrobić żeby się wreszcie odczepili. Z tego co pamiętam i co utrzymywałam
  ciągle wszystko było zapłacone. Dodam, że wolałabym zapłacić ten kapitał i mieć
  sprawę z głowy ale nie chce mi się wierzyć, że to prawda a teraz gdy zadłużenie
  się przedawniło tym bardziej powinni dać mi spokój a jest gorzej.

  Co mam zrobić?

  Pozdrawiam

  1. I przysłali na adres moich rodziców poleconym pismo do mnie na stare nazwisko.
   Kazałam mamie nie odbierać. Mama tacie żeby przekazał listonoszowi, że taka osoba tu nie mieszka. Dobrze robię?

   1. Jeżeli pismo wysłała Pani z innego adresu – aktualnego, to nie należy nic odbierać na starym adresie, aby później nie było dowodu, że jednak może Pani tam mieszkała.

    1. Dziękuję! Tak też myślałam. Tamto powyższe pismo wysłałam z poczty elektronicznej i cisza.
     Nie wysyłałam nic z obecnego adresu bo nie chcę, żeby mnie nękali i denerwowali bardziej mojego męża.
     Kazałam wszystkie listy wysyłane bez znaczka od razu wyrzucać a poleconych nie odbiertać ponieważ nie mieszka tu taka osoba.
     Ale mamę denerwują te listy.
     Co zrobić, żeby nie wysyłali jej listów?
     Czy ona ma im napisać, że przysyłają korespondencję do takiej osoby na jej adres, która to tam nie mieszka. Czy to wystarczy?
     I co z tymi e-sądami? czy skoro tam nie mieszkam to mogą wydać nakaz sądowy? przecież nie odbiorę go bo ja tam nie mieszkam, ale czy i tak mogą mi coś zasądzić?
     To śmieszna kwota, która nagle się podwoiła, ale dalej to kwota mniejsza niż te ponad 430zł.
     Czy jak mama każe przestaćjej wysyłać listy a oni dalej będą ją nękać to można to gdzieś zgłosić?

     1. Właśnie z uwagi na fakt, że dług jest przedawniony, tak mocno nękają, aby w końcu mieć ich dość i podpisać ugodę/wpłacić coś dla świętego spokoju. Można temu przeciwdziałać, prosze wyslac do nas wiadomośc przez formularz w dziale KONTAKT.

    2. Aha i czy oni wogóle w takiej sytuacji mogą podać mnie do jakiegoś bik-u big-u itp.?
     przecież to nie kredyt.
     Pytam, bo być może będziemy zmuszeni wziąść kredyt mdm
     /jak nam go dadzą/
     żeby wreszcie mieć własny kąt:)

 113. mam pismo z Getback że skierowali sprawe do sądu w Lublinie za kredyt z 2000 roku w Idea bank a ja tam nic nie brałam, kwota 535 zł, etap sadowy- propozycja porozumienia tak napisane

 114. Szanowni Państwo,
  Po przeczytaniu tego wpisu postanowiłem podzielić się też swoim doświadczeniem z firmą GetBack. Około 2 tygodni temu odebrałem telefon dokładnie o godzinie 6:35 rano od przedstawicielki tej firmy. Zaspany na odczepnego powiedziałem w końcu swoją datę urodzenia celem potwierdzenia że to z tą osobą chciała ta Pani rozmawiać. Pierwsze co usłyszałem to coś w stylu:
  “Przejęliśmy Pana dług od firmy Orange z dnia … wynosi on w chwili obecnej 138zł rozumiem że zapłaci to pan do poniedziałku (był piątek)”
  Oczywiście powiedziałem że nie mam zamiaru nic płacić i że proszę o przesłanie tego pisma na mój adres mailowy, Pani postraszyła mnie jeszcze sądem itd. i zakończyliśmy rozmowę
  Po kilku dniach dostałem na maila wspomniane pismo w którym była wskazana kwota przejęta od Orange 36zł plus 2zł odsetek ustawowych czyli 38zł pomyślałem że w rozmowie telefonicznej coś źle zrozumiałem i zacząłem zastanawiać się czy może rzeczywiście przeoczyłem jakiś rachunek przy przenoszeniu numeru do innej sieci. Postanowiłem to wyjaśnić z Orange ale trwało to kilka dni ponieważ mam jak każda dorosła osoba wiele spraw na bieżąco na głowie – w czasie tych kilku dni odebrałem jeszcze kilka telefonów z firmy GetBack i nie podając już daty urodzenia mówiłem że odpowiem na ich pismo i żeby dali mi spokój na tą chwilę (potrafili dzwonić nawet ok. godz. 22)
  Po wyjaśnieniu z Orange że rzeczywiście naliczyli jakiś rachunek który był zasadny tyle że wysłali go na nieaktualny adres i wszystkie windykacje jeszcze z poziomu Orange również.
  Pomyślałem no dobra rachunek był zasadny więc go spłacę i zanim się to stało odebrałem kolejny telefon z GetBack w sobotę o 8:30 powiedziałem że wyjaśniłem z Orange sprawę i że zapłacę na moje pytanie ile teraz po kolejnych odsetkach wynosi kwota Pan powiedział że 41zł – mówię okay zrobię przelew w poniedziałek
  po około 7minutach ten sam Pan zadzwonił do mnie z innego numeru i powiedział że ma coś jeszcze do przekazania bo powstała nieprawidłowość kwota to jednak 139zł bo jeszcze koszty postępowania sądowego.
  Powiedziałem że to kpina i że działają jak lichwiarze… powiedziałem że skonsultuję się z moim prawnikiem a pan na to że będę tłumaczył się w sądzie 🙂
  Szkoda że nasze prawo pozwala na takie traktowanie ludzi tj. kupowanie długów i naliczanie sobie dowolnych kwot nie wiadomo za co. Ja porównuje to do wyłudzenia na wnuczka
  Zapłaciłem te 41zł i nie mam zamiaru więcej choćby miało się to skończyć w sądzie. Kwoty są może małe i nie dorównują tym z artykułu oraz waszych wpisów w komentarzach jednak uważam że to również jest duży problem bo takie 100zł razy 10tys osób to jest jeden milion przychodu dla takiej firmy
  Pozdrawiam

  1. Dodam tylko że dla mnie firma Orange za takie załatwienie sprawy to już nie istnieje. Nie wrócę do nich choćby warunki były lepsze niż u innych operatorów na rynku. Wiem, że każdy operator może zachować się podobnie ale niesmak pozostał – windykowali mnie przez rok wewnętrznie i nikt nie wpadł na pomysł żeby zadzwonić i poinformować o tej sytuacji. Mam nadzieję że w moim przypadku zadziała prawo rynku tj. niezadowolony klient zabierze kolejnych 6 odchodząc. Ja, żona i 2 dzieci już są … ale nie poprzestanę rozpowiadać o tym na jakie nerwy naraziło mnie Orange z którym byłem 15 lat

 115. Witam.

  Mam problem-w drugiej połowie lutego odezwała się firma get back. Na adres moich rodziców, gdzie jestem zameldowana przesłano zawiadomienie o cesji wierzytelności oraz wezwanie do zapłaty kwoty 150 485,72. Pojawiła się również pani, która nie zastawszy moich rodziców w domu, zostawiła w skrzynce na listy karteczkę z imieniem i nazwiskiem, nr telefonu oraz prośbą o szybki kontakt. Rodzice skontaktował się z nią i podali jej mój aktualny adres. Przekazali mi również jej nr telefonu. Przez kilka dni nie kontaktowalam się z nią.Przed tygodniem w mojej skrzynce znalazłam odręcznie napisana kartkę z nr telefony tej pani- pofatygowała sie do mnie do domu. Zadzwoniłam, pani chciała poinformować mnie o długu, odmówiła rozmowy na ten temat i poprosiłam o przysłanie wszystkich informacji na mój aktualny adres, żebym mogła się z nimi zapoznać i wtedy będę mogła z nią na ten temat merytorycznie porozmawiać . Ta rozmowa telefoniczna miała miejsce 10 marca. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnego pisma. Czuję się przerażona. Co mam dalej robić?

  1. Nie musi być fachowo, proszę po prostu zapytać co to za dług, z czego wynika, czy go kupili czy egzekwują na czyjąś rzecz, kto był pierwotnym wierzycielem?

 116. Witam. Proszę o poradę. Pod koniec stycznia zadzwoniła do mnie pani z GetBack i oznajmiła że mam 721 zł do splaty u nich.Dogadałem się że do 15 lutego wplace 200 zł i tak zrobiłem i mam potwierdzenie wplaty. W marcu tez miałem zaplacic , w kwietniu tez i ostatnią rata w maju miała mnie wyniesc 121 zł. Po dokonaniu wpłaty pierwszej raty w lutym zadzwoniłem do nich z zapytaniem czy 200 zł jest odnotowane u nich ze wpłaciłem, ktos mi powiedział że wpłyneło 200 zł. Pare dni pózniej znowu ktos dzwoni do mnie z GetBack ( jakas kobietka, mam jej imie i nazwisko ) i pyta się kiedy dokonam kolejnej wpłaty. Powiedziałem, że z inną panią się dogadywałem pod koniec stycznia na temat splaty zadluzenia i z nią ustalilem telefonicznie harmonogram spłacenia rat. Poprosiłem żeby ta pani polączyła mnie z tamta pania bo miałem zapisane jej imie i nazwisko ale bodajze tej pani wtedy nie było więc dokonczyłem rozmowe z kobietka która powiedziała ze wysle mi na mój adres zameldowania ugode która mam podpisac i odesłac. Może tą ugode bym podpisał i odeslał ale wychodzi z niej ze mam 736 zł do spłaty a powinienem miec 521zł gdyz 200 zł juz wplaciłem i się wstrzymałem. Pare dni temu zadzwoniłem tam i chciałem rozmawiac z ta pierwszą pania , trudno było z nią sie połączyc ale sie udało, i ona nie wie dlaczego ta pani co wysłała ta ugode wystawiła 736 zł jeszcze do wpłaty a nie 521 i nikt nic nie wie. Wczoraj minął termin spłaty drugiej raty i nie wiem co mam robic??? Jeżeli oni nagrywaja rozmowy to maja nagraną moja rozmowe z konca stycznia gdzie dokładnie pamietam ze pani pare razy mówiła ze mam 721 zł ( a teraz 521 zł po dokonaniu wpłaty 15 lutego 200 zł )do spłaty a nie jak wychodzi z ugody 736 zł.???? Co pan mysli o tym i co mam zrobic?

  1. Właśnie dlatego nie należy nic wpłacać “na gębę”, bez ugody na piśmie. Proszę zadzwonić, poprosić o potwierdzenie salda zadłużenia na poziomie 521zł, jeżeli potwierdzą – niech wyślą ugodę na tą kwotę. Pan podpisze i ureguluje należność zgodnie z umową.

 117. Witam, od grudnia 2016r. mój mąż dostaje zwykłym listem korespondencje z tej firmy o zadłużeniu. Dług podstawowy to jakaś śmieszna kwota bo ok. 58 zł z roku 2000 r., do tego jakieś odsetki i wyszło im ok. 400 zł. ( w każdym liście są inne kwoty odsetkowe). Zaczęli dzwonić od stycznia ale z nimi nie można porozmawiać, nic nie przyjmują do siebie, że dług się przedawnił. Są bezczelni, dzwonią z różnych numerów od godziny 6 rano do 22 wieczorem – nawet w niedziele !! Zastanawiam się czy nie pozwać ich o nękanie. Gdyby z długiem odezwali się po roku – dwóch lat nie byłoby problemu – na co czekali 17 lat !!

  1. W artykule jest na to odpowiedź co należy zrobić. Nie straszyć tylko oddać taką sprawę o nękanie do prokuratora 🙂

 118. Firma GetBack zajęła mojemu mężowi część najniższego wynagrodzenia bezpośrednio w firmie tj. 500 zł. Z tego co wiem zmieniły się przepisy i jest to kwota wolna od zajęć komorniczych. Co robić?

  1. Firma GetBack sama nic nie zajmie, wynagrodzenie musiał zająć komornik. Proszę zwrócić się do pracodawcy o wyjaśnienia, dlaczego przekazuje komornikowi część wynagrodzenia która jest wolna od zajęcia, to pracodawca popełnia błąd, jeżeli faktycznie jest tak jak Pani pisze.

 119. Witam, mój nażeczony od jakiegoś czasu otrzymuje korespondencje od firm wyndykacyjnych. Piszę w liczbie mnogiej gdyż dług w międzyczasie był odsprzedawany innym firmom. Były to wezwania do zaplaty czy informacje o wpisie do rejestru dlużników. Wspomnę iż nigdy nie kontaktowaliśmy się z tymi firmami, nie odpowiadaliśmy na listy. Długi których splaty dochodzą FW sa przedawnione. Wczoraj w drzwiach pojawił się przedstawiciej firmy KRUK celem kontaktu z moim nażeczonym. Nie było go akurat wtedy w domu w związku z czym windykator zapowiedział wizytę w najbliższy piątek. Proszę poradzić jakie mamy zająć stanowisko w kontakcie z nim??

  1. Odmówić kontaktu, nie rozmawiać, ew. powiedzieć, że jak uważają że jest jaki dług to niech idą do sądu, ponieważ Państwo żadnego długu nie uznają. Koniec rozmowy.
   Jak przyjdzie pozew z sądu – podjąć obronę lub zgłosić się do nas przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT.

 120. Witam. Mamy, wraz z chłopakiem problem, miał on kredyt konsolidacyjny w banku BZWBk, mieli spłacać go rodzice, bo to dla nich był on brany, niestety nie zpłacacali go w związku z czym bank kredyt wypowiedział, na początku przejął go Kruk ale ostatnio chłopak dostaje telefon właśnie z getback, że wykupili ten dług i proponują mu dwie opcje, to znaczy albo raty albo spłata 43 tys a resztę umożą, tylko warunkiem było wpłacenie 1tys do 6.03. żeby było, według nich widoczny ruch, że ma chęć podjąć rozmowy z nimi, niestety wpłaciliśmy tego tysiąca i zastanawiam się teraz czy właśnie nie strzeliliśmy sobie w plecy. Getback twierdzi, że wysyłał dwa pisma, pierwsze okazało się, że nie wiadomo do kogo, niby wysłali drugie pod dokładny adres, ale rodzice twierdzą, że żadnego pisma nie dostał. Po wpłaceniu tego tysiąca nikt się nie odezwał, żadnych kolejnych pism nie dostał. Pomóżcie, co mamy robić?? Chłopak ma 28 lat i nie wiem jak mu pomóc… Proszę o szybką odpowiedź.

  P.s. na dokładke dodam, że byliśmy w jego obecnym banku zapytać się czy może dostanie kredyt hipoteczny pod zastaw domu i o dziwo w BIK nie istnieje żadne zadłużenie, czy jest to możliwe??

  1. Bank sprzedał dług, więc tego kredytu nie będzie już widoczny w BIK jako aktualne zobowiązanie. Może być natomiast widoczna historia jego spłaty.
   Co do GetBack, oczywiście nie należało nic wpłacać, nie wiadomo komu, nie wiadomo za co i na czyje konto, w dodatku przerywając bieg przedawnienia.
   Tym nie mniej – nie pozostaje nic innego jak spłata długu, a jeżeli kwestionują Państwo jego istnienie lub wysokość – należy czekać na pozew z sądu i wtedy podjąć obronę. Tylko musi być pewność odbierania korespondencji, nie można nic przegapić.

 121. Dlaczego podpisując ugodę wiążę sobie pętlę u szyi skoro sprawa długów trafiła już wcześniej i tak do sądu, a za sprawą ugody całe zadłużenie jest rozpisane w dogodniejszych ratach? Jeśli takową ugodę już mam podpisaną i płacę każdą ratę zawsze na czas, bez żadnych opóźnień to zakładam, że na sam koniec nie wyskoczą już żadne dodatkowe koszty/odsetki i można spać spokojnie?
  Dlaczego też pismo od komornika odnośnie umorzenia postępowania sądowego (bo podpisano ugodę) i zapłaty należnej kwoty zgodnie z art. 49.2 kpc przychodzi dopiero po chyba ponad roku od momentu podpisania ugody i spłacania rat? Nie za późno trochę? I czy można w jakiś sposób sprawdzić jak te koszty zostały naliczone (czy kwota nie wzięła się z nieba)? Albo odstąpić od zapłaty? Będę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek informacje.

  1. Piszemy o sytuacji, w której fundusz kupuje rzekomy dług i nie był jeszcze w sądzie.

   Po za tym: “Jeśli takową ugodę już mam podpisaną i płacę każdą ratę zawsze na czas, bez żadnych opóźnień to zakładam, że na sam koniec nie wyskoczą już żadne dodatkowe koszty/odsetki i można spać spokojnie?”

   To nie jest do końca słuszne założenie, życie pokazuje że bywa z tym różnie.

   Pismo od komornika przyszło późno ponieważ wierzyciel późno wysłał wniosek o umorzenie. I zapewne obciążył Panią kosztami egzekucji, które także należy zapłacić.

 122. Witam. Też mam problem z firmą get back. Mam dwie sprawy jedna 200 zł i druga 211 zł na których są komornicy z Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego. Oczywiście notorycznie dzwonią ja im tłumaczę że splace 28.02 i zamykamy sprawę a kobieta niemiła mówi że do 23.02 mam wpłacić bo inaczej komornicy odwiedzą mnie mimo że to że mieszkam 350 km . Jakie jest prawdopodobienstwo wizyty przy takich kwotach? Czy rozsądny komornik będzie jeździł za mną po 200 zł czy będzie chciał się dogadać?

  1. 1. Wydaje mi się, że mieszasz komornika z windykatorem – to 2 różne osoby, różne instytucje.
   2. Jeśli komornik, to znaczy, że był wyrok sądu. Wtedy firma nie będzie do Ciebie wydzwaniać, a tylko komornik, bo to już w jego gestii będzie. Będzie to komornik z Twojego rejonu (bo sprawa zostanie przekazana). Zatem, jeśli firma do Ciebie wydzwania tzn. że masz do czynienia z windykacją, a nie komornikiem.

 123. Witam,,,mam podobny problem…odpowiedź Pani z Kruka mało nie wyrwała mnie z butów…W kwietniu 2015 roku mąż podpisał ugode…powiedział mi że jest 33000 do spłaty…dług z banku to było ok 24000. Dziś zadzwoniłam do Kruka zapytać o dokladną kwotę do spłaty….i o mało nie zemdlałam….jeszcze 26900!!!!….a już spłacamy po 1000 zł przez 24 mce!!!…całość to 48 000!…no szok!!!…u komornika wyszłoby mniej…!!! to jakieś złodziejstwo!!! co z tym zrobić!!!

 124. Witam. Prosze o pomoc. Moj problem jest taki: zawarlem ugode z Get back umowilismy sie na splate zadluzenia w calosci 2000zl. Zaplacilem.Odeslalem im ugode i praktycznie sprawa zamknieta tak get back twierdzi. niedawno przyszedl mi nakaz zaplaty od komornika wiec zadzwonilem do tych skur… Zeby wyslali mi potwierdzenie ze sprawa jest zamknieta i do komornika tez dzwonilem ale oczywiscie on o niczym nie wie. Powiedzieli mi ze odesla mi potwierdzenie o splacie dlugu lecz ciezko co kolwiek bylo sie od nich dowiedziec ciagle mowia ze sprawa zamknieta i ze wysla potwierdzenie. Niedlugo dziesiaty i komornik mi sciagnie z wyplaty. Czy otrzymal ktos od nich juz takie potwierdzenie? Co moge zrobic jeszcze zeby ich pogonic? Czy jak wysle komornikowi takie potwierdzenie to on je uzna jezeli ja je wysle? Bo oni tego nie zrobia mimo zapewnien z ich strony. O ile cos takiego dostane? Oprócz dokonania przelewu to nie mam nic

  1. Masz potwierdzenie przelewu? Idź z tym do komornika, niech wstrzyma egzekucję do czasu wyjaśnienia. Jeśli masz rację, i nawet już kasę pobrali, to będzie zwrot. Możliwe też, że coś Ci podpowie.

   Wyślij też kopię potwierdzeni do tej firmy wraz z pismem, w którym żądasz wydania zaświadczenia i “odwołania” komornika. Wzory takich pism są w necie. Zrób to pisemnie listem za potwierdzeniem + mailowo skany. To takie podstawy, żeby ruszyli tyłki do roboty.

  2. Komornik nie może umorzyć na Pana wniosek, tylko na wniosek wierzyciela.
   prosze zadzwonić i powiedzieć że albo wysyłają do komornika wniosek o umorzenie albo Pan idzie do prokuratury, bo to jest przestępstwo – ściągają przez komornika dług który nie istnieje, ponieważ został spłacony.
   Jak Pan wysle do komornika potwierdzenie to nic nie da. Jak komornik umorzy to prosze dopilnowac aby kosztami obciązył wierzyciela, a nie dłużnika (pod warunkiem ze Pan spłacił dług zanim komornik wszczal egzekucje).

 125. w ostatnich dniach dowiedzialam sie ze bank zachodni sprzedal moj dług firmie getback. Do tej pory komornik sciagl na rzecz banku zachodniego pieniadze comiesiac z mojej wyplaty. W listopadzie komornik wyslal mi pismo o zawieszeniu egzekucji . pod koniec stycznia natomiast dowiedzialam sie ze dlug zostal sprzedany. oczywiscie komornik nadal pobiera pieniadze co miesiac zmojej wyplaty, ktore jak poinformowano mnie w rozmowie z komornikiem sa trzymane w depozycie . dostalam ugode do podpisnia , dzis mialam odeslc jednk wczoraj po rozmowie z panem z firmy getbck stwierdzilam ze nic nie podpisze . pan z firmy windykacyjnej dzwoniac do nie upomnial sie o splate raty ktorej termin mija za kilka dni tj 15.02. poinformowalam go ze nie zamierzam spalacac dwa razy w mc tego smego dlugu poniewaz komornik pobiera nadal pieniadze z mojej wyplaty . jak uniknac dalszych problemow z ta ze firma ? skoro ugoda to jak widze kiepski pomysl jak rozwiazac ten problem ? prosze o odpowiedz i email do panstawa .

 126. Witam, odezwała się do mnie firma windykacyjna GetBack z informacją że nabyli mój dług od Banku zachodniego WBK i w związku z powyższym mam do spłacenia należność wynikającą z tego zobowiązania. Uprzejmie poprosiłam firmę GetBack o przesłanie dokumentów cesji wierzytelności na wskazany, nowy adres korespondencyjny listem poleconym wystawionym na moje nazwisko oraz poinformowałam że nie zamierzam podejmować żadnych zobowiązań ani deklaracji dopóki te dokumenty do mnie nie dotrą. Pracownik firmy GetBack poinformował mnie że je wyślą czego do tej pory nie uczynili, jednak nieustająco nękają mnie telefonami i sms’ami z kłamliwą treścią że niby “odnotowano odmowę zapłaty”, “zatwierdzono odmowę zapłaty”. Proponowali mi przesłanie kopii dokumentów drogą mailową, na co się nie zgodziłam, oczywiście straszą komornikiem, sądem itd… co jest już chyba oczywiste. Co mam zrobić w takiej sytuacji, bo chyba mam prawo dostać dokumenty potwierdzające cesję wierzytelności? czy nie?

 127. W skrzynce na listy znalazłem wizytówkę z getBACK z adnotacją “proszę o kontakt ws. zaległości na kredycie BZWBK”. Nie mam żadnego kredytu w tym banku, miałem kartę kredytową ale zlikwidowałem bez żadnych obciążeń. Dzwoniłem do BZWBK, nie widzą żadnych obciążeń. Co robić, wyrzucić wizytówkę i zapomnieć o sprawie?

 128. Co moge zrobic jak te getbacki dzwonia po rodzinie? a mianowicie zadzwonili do firmy mojego wujka, gdzie odebrala pracownica. !! znalezli go tylko dla tego że ma takie samo nazwisko jak ja i pracuje w miescie gdzie mieszkam. Jakim prawem oni mogą tak robić albo co moge zrobić by ich za to “ukarać”. Bo moim zdaniem to jest juz nękanie. Szczólnie że mój wujek nawet nie wiedział że mam długi i jak to rodzina widujemy się tylko od świeta.

  1. Nie ma takiego prawa, to działanie bezprawne, zależy jeszcze jakie informacje udzielili rozmówcy. W każdym razie jedyna możliwa droga to zgłoszenie do prokuratury w związku ze słamaniem tajemniczy ochrony danych osobowych i ew. uporczywe nękanie, ale to by musieli Pana nękać.

   1. Witam.
    Posiadam zadłużenie w związku z brakiem wpłat za faktury z Orange.wypowiedziano mi umowę po czym sprawa trafiła do sądu komornik wszedł mi na pensję i zabiera co mc pieniądze z wypłaty. Jednak dostałam pismo od getbeck żebym dokonała wpłaty właśnie w tej sprawie. Jak podejść do tego?

 129. witam mam pytanie .splacam kredyt hipoteczny kilkanascie lat raz bylo lepiej raz gorzej mialem okres nieplacenia raty ale po jakims czasie zglosilem sie do siedziby GETIN BANK i za odpowiednia kwota i ugoda splacalem caly czas do momentu jak dostalem list komorniczy o zadluzeniu i odsetkach zecz jasna niezwracajac na to uwagi splacalem caly czas na konto getin banku i nagle rok temu dzwoni do mnie pani ze moja sprawa sie zajmie po podpisaniu ugody wiec napisalem oswidczenie o przywroceniu mi splacania dalsze czesci kredyty z mozliwoscia zniesienia czesciowo odsetek dostarczylem to pismo emailem po kilkunastu dniach dostalem odniej druk do wypelnienia o stanie kredytu i moim majatku wyslalem rzecz jasna czekalem na jakas odpowiedz i nic tylko to ze to oswiadczenie zostalo przyjete i to by bylo na tyle a tu nagle kilka dni temu dzwoni domnie pan nie jaki Mariusz zecz jasna nie pamietam nazwiska i mozna powiedziec grozi mi iz jesli nie podpisze ugody splacenia calej naleznosci wystawi moje mieszkanie na licytacje jesli bym tego niechcial to zebym sam sprzedal kwote im wplacil a reszte splacal w ratach rzecz jasna zaskoczyl mnie i dogadalem sie na kilka dni do zastanowienia .Po kilku dniach zadzwonilem do niego i przedstawil mnie warunki do ugody ale zecz jasna podal mi taka kwote ze mi oko zbielalo prubujac sie z nim dogadac na mniejsza kwote zaeragowale ze to jest za malo i nie doprzyjecia wiec mu odpowiedzialem ze zadzwonie do banku i sie dowiem o co chodz dzwoniac do banku dowiedzialem sie ze moj kredyt zostal sprzedany do tej fundaci i oni nic nie moga zrobic probojac czegos wiecej sie dowiedziec odsylali mnie z numeru do numeru i zakonczylo sie tym samym panem Mariuszem z ktorym ciezko sie dogadac na mniejsza kwote.dzwoniac do banku pytalem o wplaty na konto banku ktore wplacam caly czas zecz jasna powiedzieli mi ze wplaty sa ksiegowane i pieniadze nie zgina ale prosze sie kontaktowac z tym panem Mariuszem.Dzwoniac tam spowriem zapytalem pana Mriusza o moje wplacane piniadze na konto banku odpowiedz byla tak ze podam numer konta na ktore ma pan wplacac pieniadze po wiekszym zastanowieniu powiedziale ze skonsultuje z wspolmazonkiem i dam znac ale ale zecz jasna pan bardzo mnie naciska . Prosze powidzcie co mam zrobic

  1. Panie Pawle, fakty są takie:
   – umowa jest dawno wypowiedziana
   – Pan wpłaca pieniadze bo banku, który nie jest juz wierzycielem bo dług sprzedał
   – spłaca Pan zgodnie z postanowieniami umowy która już nikogo nie wiaze bo jest wypowiedziana wiec wpłaca Pan w próżnie
   – czy bank przekazuje wpłaty czy nie – nie wiadomo
   – jak Pan Mariusz poda Panu swoje prywatne konto do wpłaty – jak Pan to zweryfikuje?
   – albo Pan splaca na ich warunkach tyle ile chcą, albo Pan przestaje wpłacać i czeka na pozew z sądu i walczy Pan sam lub wspólnie z nami o zasądzenie realnej do spłaty i rzeetelnej kwoty lub oddalenie powództwa w całości

 130. napisze krotko , szkoda ze znalazlem Panstwa tak pozno , bo moj dlug zapewne na ta chwile wynosil by o wiele mniej , tak dalem zapedzic sie w petle dlugow umozliwiajac tym wynalazkom naliczenie sobie astronomicznych kwot odsetek,.GetBack S.A. ,
  Global Collection Management—Creamfinance Poland to towarzystwo doborowe na mojej tez liscie.W petle wpadke na przelomie 13/14 z braku funduszy zastraszen nie reagowalem na ich “lincze ” siadlem psychicznie zarowno ja i moja zona .Teraz podjalem pod koniec 2016 probe ratowania ..wiem ze to za pozno…
  ..moze mi po dzisiejszej rozmowie uda sie cos z zalatwic z tymi z getbacku…pozdrawiam i zycze wytrwalosci

  1. Dziękujemy i Panu przede wszystkim życzymy wytrwałości i siły. Nie można dać się zastraszyć i zmanipulować, proszę też pamiętać że długi to nie koniec świata, są ważniejsze rzeczy w życiu.

 131. widze windyku że cie zabolało. ale nie pisz ludziom bzdur tylko podawaj cenę bo chyba o to ci loto?

  ludzie widząc takie wpisy co mają pomyśleć..a wyjście jest proste jak przez obrotowe drzwi

 132. AntyWindyk myślałeś już o zamknięciu tej strony? działasz na zlecenie firm windykacyjnych? wprowadzasz ludzi w błąd… to jedno jest pewne.. daj ludziom nadzieje a nie piszesz bzdury tak na forum

 133. antywindyk nie masz racji..dług się przedawnia po roku czasu chyba że to dług bankowy..i nic nie jest w stanie go przerwać..wystarczy tylko złożyć do sądu rej. wniosek o wznowienie postępowania podnosząc o przedawnieniu się długu…Sądy w tej chwili przychylają się do takich wniosków a windykacja odstępuje od roszczenia z uwagi na poniesienie dodatkowych kosztów…a roszczenie zabrane w toku egzekucji podlega zwrotowi. wystarczy tylko że udowodnisz że dług jest przedawniony. a w tej sytuacji wynika że tak jest..

 134. Witam.Zainteresował Mnie Pana wpis. Może i w Mojej sytuacji bedzie Pan miał jakąś cenną rade. A więc przejde do rzeczy … Kilka lat temu wziełam na abonament telefon w sieci Play. Po kilku opłaconych rachunkach stracilam płynnośc finansową przez co przestalam regulowac rachunki co zakonczylo sie zerwaniem umowy przez daną sieć ze Mną i nałozeniem na Mnie kary umownej . Mój dług następnie przejeła firma GetBack o ktorej mowa na stronie ,na tą chwile zadluzenie wynosi około 4,500zł ,dostaje listownie wszelakie propozycje ugody itp ,zadzwonilam jednorazowo na podany nr ale Pani nie chciala sie dogadac tylko postawila swoje warunki wiec niestety nie bylam w stanie sie dostosowac. Głownie interesuje Mnie czy Mój dlug przejdzie jeszcze gdzies dalej czy na dobre pozostanie w firmie Getback i bedzie rósł latami jezeli nie splace calosci na ich warunkach ?? Czy jest jakies inne wyjscie z sytuacji??? Jestem osobą bezrobotną ,dorabiam jako opiekunka wiec dochody są małe ale jestem w stanie dostosowac sie do małych rat spłaty długu. Z góry serdecznie dziękuje za odpowiedz oraz pozdrawiam.

  1. Wróżbita Maciej to nie ja. A na poważnie – nie wiemy co będzie w przyszłości, czy sprzedadzą dług czy nie.
   Czy otrzymała Pani kiedyś jakieś pismo z sądu lub od komornika w tej sprawie? Kiedy miało miejsce rozwiązanie umowy, miesiąc / rok ?

   1. No wlasnie juz pewna odpowiedz od Pana otrzymalam ,zejest mozliwosc ,ze sprzedadzą dlug … ROzwiazanieumowy nastapilo ponad rok temu .Tak otrzymalam pismo od komornika i informacje o planowanej wizycie windykatora…

     1. No wlasnie dlatego szukam wyjscia z sytuacji a juz bylam gotowa zgodzic sie na ugode bo wydawala sie korzystna no i fakt,ze dlug ciagle rosnie dobija ..ale dla pewnossci wpisalam nazwe firmy i wyskoczyla mi Pana stronka i to Mnie przestrzeglo wiec postanowilam sie odezwac poniewaz nie wiem co robic 🙁 ..

     2. W takim stanie rzeczy warto rozważyć korzystną dla Pani ugodę.
      Proszę pamiętać że od umorzonej części długu przyjdzie Pani jeszcze do zapłacenia podatek na koniec roku, 19%. Mimo wszystko sytuacja jest zaawansowana i warto ponegocjować ugodę.

     3. Hmm pogubiłam sie juz w tym wszystkim .. Rozumiem w takim razie wykonam tel podany w przesylce i ponegocjuje ugode ale jak juz wspominalam wczesniej dzwonilam kiedys i Pani nie bardzo chciala ugody tylko zgody na jej warunki ktorym nie mialam mozliwosci sprostac..Dodam tylko jeszcze,ze osttatnia przesylka od firmy Getback to zawiadomienie o windykacji bezposredniej ,prosza o telefonicny kontakt w celu umowienia dokladnej wizyty windykatora ,jednoczesnie wzywaja do natychmiastowej splaty calosci zadluzenia. W prawym dolnym roku widnieje ”ETAP SPRAWY -windykacja polubowna – windykacja sadowa – egzekucja komornicza.Więc tu jest widoczne na jakim jestem etapie . Dziękuje ,ze poswieca mi Pan swoj czas bo kompletnie sie nie orientuje w temacie.

  2. antywindyk nie ma racji. ale póki co za mało danych. ale skoro jest kara umowna z operatorem to jest to dość stary dług.

    1. przynajmniej rok od kiedy pani nie płaciła rachunków. kiedy operator wypowiedział pani umowę. rok kiedy odbyła się sprawa przed tzw. e-sądem.
     jesli pani nie podpisywała ugody z windykacją to sprawa kończy się na jednym piśmie do sądu.

 135. Witam,
  od kilku dni nękają mnie telefony z Getback. Telefony mamy trzy: ja, zona i córka.
  Dzwonią na wszystkie . Ciekawe jest to, że nie posiadamy żadnych długów, nie mieliśmy nigdy kredytów, nie zalegamy z rachunkami, nie zmienialismy nigdy operatora sieci komórkowej, a faktury rozliczamy elektronicznie, gdzie widoczne jest jakiekolwiek zadłużenie, jeśli faktycznie ma miejsce. Nasze numery telefonów łącznie ma jedynie Plus. Jakim wobec tego sposobem mają nasze numery telefonów i skąd mógł wziąć się dług, skoro z niczym nigdy nie zalegaliśmy. Raport BIK niczego nie wykazuje. Co powinniśmy w tej sytuacji zrobić. Póki co nie rozmawialismy z nimi. Nikt nie podał daty urodzenia o którą proszą i zasłaniając się jakąś wiedzą tajemną niczego nie wyjaśniają. Czy padłem ofiarą oszustwa?

  1. Ciężko powiedzieć, możliwe jest wykorzystanie Pana lub kogoś z rodziny tożsamości i wzięcie jakiejś chwilówki.
   Warto zadzwonić samemu, podać datę urodzenia i zapytać o co chodzi. jakby pytali czy wie Pan o tym długu, to oczywiście Pan go nie uznaje itd. Rozmawiać można, byle nie uznać długu wprost co do zasady jak i co do wysokości.

 136. Witam getin bank wypowiedział mi kredyt a firma windykacyjna kruk dzwoni i mowi ze bank cały czas rzada splaty całego zadłużenia wpłacam regularnie a oni strasza ze bank skieruje sprawe do sądu

  1. Skoro bank wypowiedział umowę, to w każdej chwili może iść do sądu, a Pani wpłaca regularnie nie wiadomo co, bo żadna umowa już nie obowiązuje.
   Trzeba się albo dogadać i podpisać wznowienie/aneks/restrukturyzację/ugodę albo nic nie wpłacać i podjąć obronę gdy sprawa trafi do sądu. Wpłacanie w przestrzeń nie wiadomo z jakiego tytułu, ile, do kiedy, jest bez sensu i nie uchroni przed oddaniem sprawy do sądu.

 137. Witam . Moj dług z orange przejeła firma gat back z 1600 zl zrobilo sie 4000 zl, dostalam pismo od komornika ze dlug jest 2800 zl umówiłam sie z komornikiem na spłate po 200 zl spłaciłam juz 1000 zl a dzisiaj chcialam sie dowiedziec ile jeszcze zostalo to w get mowia ze 2300 a komornik ze 2800 ja na to jak to ze wpłaciłam kilka rat a jak bylo 2800 tak dalej jest a komornik powiedzial ze nie 2800 bylo tylko 4 tys nie rozumiem jak to możliwe . Zadzwoniłam do get back i zapytałam co moge zrobić żeby w końcu dług sie zmniejszył to zaproponowali zebym wpłacala im po 400 zl a nie dla komotnika i ze mam podpisac ugode, co mam zrobić ? Jakim cudem z 1600 zrobiło sie 4000 zl ?

 138. Witam pisze z prosba o pomoc! Mianowicie podpisalam ugode z firma getback poniewaz play jak oni tlumaczyli sprzedal do nich moj dlug pierwsza ugoda wszystko ok po paru miesiacach dostalam powiadomienie ze zmienili nr konta i nazwe w zwiazku z czym musze podpisac ugode ponownie oczywiscie podpisalam i im odeslalam di dzis mija prawie 3 miesiac a zwrotnej ugody nie dostalam dzwonilam do nich pytajac co z moja ugoda zwrotna pierwszym razem powiedzieli ze wyslali pozniej dzwonilam po raz drugi stwierdzili ze nie wiedza czemu nie doszla i ze wysla po raz drugi dzwoniac po raz 3 pani przepraszala i powiedziala ze teraz juz powinna dojsc dzwoniac dzis powiedzieli ze ugoda zostala zle zawarta i nie zostala wyslana bo nie byly ich dane nanoesione na forme ugody niestety ja nie pamietam juz czy bylo czy nie ale pieniadze normalnie wplywaja na konto i ze wszystko jest dobrze co mam robic ?? Pani u nich przyjela niby reklamacje i powiedziala ze maja 21 dni na sprawdzenie i wyslanie co robic ???

 139. Nigdy nie należało tego podpisywać, to tak jakby ktoś Pani kazał skoczyć z mostu, najpierw Pani skacze, a później zastanawia się czy to był dobry pomysł.
  Ale to już wyjaśniliśmy mailowo. Komentarz niech zostanie dla potomnych. Nie podpisujemy NIC na czym jest napisane że uznaję dług.
  A u Pani w Oświadczeniu które podsunęli do podpisania mamy:

  Ja … uznaję dług w wysokości … zł wobec Universe 3 NSFIZ z siedzibą w Warszawie,
  którego wierzytelności obsługuje: getBACK z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Powstańców Ślaskich 2-4, 53-333 Wrocław.
  Jednocześnie zobowiązuje się do spłaty całości zadłużenia w następujących ratach […].

  Takich rzeczy nigdy nie podpisujemy i nie odsyłamy nikomu.

  1. Z tego pisma wynika, że sprawa jest już osądzona, a nawet jest/była u komornika.
   Sugerujemy skontaktować się z wierzycielem i ponegocjować jednorazową spłatę z sensownym umorzeniem.

 140. witam..ja rok temu podpisałam z nimi ugodę,bo rzeczywiście dług był..w wysokości 2.500 tysiąca..spłacaliśmy regularnie,i w sierpniu tego roku zakończyliśmy..we wrześniu przyszło ,że jeszcze 400 zl,nie wiedziałam za co i nie zapłaciłam..a teraz przyszło od komornika ,że do zapłaty 1200,no i też nie wiem za co,ponieważ wszystko zapłaciłam w terminie..tak jak chcieli. i moje pytanie..wpłacić ten dług? ale nie mam pewności,że za jakiś czas znowu czegoś nie będą chcieli..wysłać do nich pismo,z pytanie za co to jeszcze? pomóżcie..

  1. Jeżeli już jest komornik, to musiał być sąd – a w sądzie powinni opisać z czego to wynika, choć oczywiście nie muszą. Wystarczy że napiszą że w ich księgach tak jest i to wszystko – sąd to klepie. Takie prawo. Bez podjęcia fachowej obrony ciężko wygrać. Na tym etapie prawdopodobnie pozostanie Pani to zapłacić, chyba, że nie dostała Pani wcześniej pisma z sądu, wówcza snalezy złożyć wniosek o właściwe doręczenie nakazu zapłaty/pozwu i podjąć obronę w sądzie. Nawet jeżeli Pani przegra to zanim sprawa trafi do komornika do zapłaty będzie ok 700zł, a nie 1200zł.

 141. Witam GetBack neka mnie od poltora roku o ponad 13tys zl. Wzielem skuter na ratyvw 2006r w LukasBanku noestety noga mi sie podwinela i nie splacilem do konca z 2tys zrobili 13tys. Moim zdaniem dlug jest przedawniony. Nekaja mnie 1,5roku ze sprawa trafi do sadu. Raz nawet umozyli mi polowe dlugu, ale nie ide na zadne ugody. Jak mam sie ich pozbyc raz na zawsze??? Dziekuje za odp. Piotr

  1. Nie da się. Jak będą straszyć sądem to powiedzieć, że już się Pan nie może doczekać aż pójdą. Nic nie płacić, nic ni podpisywać, czekać na pozew z sądu, wtedy walczyć samemu lub zgłosić się do nas.

 142. a ja mam pytanko, dzownia do mnie z getback ze mam dlug w orange 197zl dogadalismy sie ze do dnia 28.11 mialam im wpalcic 100 zl, a oni 16,11 mieli mi wyslac dokumenty z ugoda ale do dnia dzisiejszego nic nie dostalam, dzis dzwonili do mnie ze nie wplacilam – a ja owszem ale mowie ze nie otrzymalam od nich dokumentow i tak naprawde niewiem czy to jest prawdziwe zadluzenie czy jakies wyludzenie i ze bym chciala miec tez dla sebie dokumenty zanim wysle przelew – bo to tak jakbym wyslala komus damowy przelew, a potem po kilku latach wyjdzie ze nie spacilam. a pan do mnie ze to nie ich wina ze nie dochodza pisma ze kilka pism wysylali, wiec zapytalam sie by odali numer nadania skoro to byl list polecony, a on bym udala sie na pczte i sie dowiedziala a ja ze ok ale musze miec przeciez numer nadania bo inaczej mi nie powiedza, potem okazalo sie ze to przez inpost jest wysylka – gdzie oddzial mam 100 km od siebie. Pan poinformowal mnie ze niema mozliwosci sprawdzenia takich numerow, a ja ze skoro byl polecony to albo dostali go spowrotem albo inforacje o odebraniu. co mam robic w tej sytuacji, nie wspomne juz o tym ze pan nie zna sie na kulturze… pomozcie,

  1. Niech wyślą pisemną informację o wysokości zadłużnia oraz z czego ono wynika, wówczas dokona Pani przelewu i tyle. Nie musi to być ugoda.
   Wpłata “na gębę” nie jest dobrym rozwiązaniem.

 143. Witam. Dzisiaj dostałem telefon od firmy get back sa. Poinformowano mnie ze mam do zapłaty 1400 zł. Dlug w TELEFONI KOMURKOWEJ PLUS. Czy podpisac ugode z firmą get back czy sięgac innych metod. Nie chce podpisac cyrografu z firmą ktora będzie wyłudzic odemnie mase pieniedy po spłacie długu

  1. Jeżeli nie dotrzymał Pan warunków umowy to przy tej kwocie i w tej sytuacji warto rozważyć ugodę, spłacić dług zgodnie z postanowieniami i nikt nie powinien nic wyłudzać po spłacie takiej ugody.

 144. Witam, dostałam maila z prośbą o pilny kontakt. Treść “Informujemy, że Twoje zadłużenie w dalszym ciągu nie zostało uregulowane. Na dzień 18-11-2016 r. saldo zadłużenia wynosi 1 198,70 zł. Aby zapobiec naliczaniu odsetek i wzrostowi zadłużenia, zwracamy się z prośbą do Państwa o pilny kontakt, aby ustalić warunki spłaty zadłużenia.” Nawet nie wiem o co chodzi więc nie wiem jak reagować. Pozdrawiam

 145. Witam.
  Firma getback poinformowała mnie telefonicznie, ze mam dług z 1998 roku. Nie mają mojego aktualnego adresu, dane u nich sa nieaktualne. I teraz nie wiem co robic, podac aktualny adres i czekac na wezwania mimo , ze juz dawno to jest przedawnione? Ale tylko wtedy bede mogla bronic sie przedawnieniem.

 146. Witam. Miałem dług w orange. Dostałem pismo od komornika o egzekucji tego długu (z czego wnioskuje ze sąd musiał juz orzec na rzecz orange i wydać tytul wykonawczy). Następnie dostałem pismo z GetBack(które prawdopodobnie kupiło ten dług) aby zapłacić ten dług, a także telefony od nich by zapłacić i telefon z propozycja ugody, która mi wysla. Zarówno w przypadku ich listu jak i telefonów strasza sprawa w sądzie. Moje pytanie brzmi: czy oni czyli GetBack maja szanse na wygrana? Czy sad nie oddali im pozwu skoro juz raz orzekł w tej sprawie jak wnioskuje (ponieważ sprawa była u komornika)?. Co z zasadą nierzekania dwa razy w tej samej sprawie?? płacić czy nie płacić?

  1. GetBack mógł kupić dług z Orange i albo przepiszą na siebie klauzulę wykonalności i idą od razu do komornika , albo będą chcieli zarobić na kosztach i pójdą jeszcze raz do sądu, a wtedy można się bronić licząc na wygraną lub podnieść że dług jest już osądzony i wtedy sąd umorzy postępowanie, a stary nakaz nadal pozostanie w mocy i pewnie go wykorzystają do egzekucji.

 147. Witam, Sytuacja dotyczy mojego ojca i Getback. Niedawno dostał od nich pismo o zadłużeniu, okazało się, że rzeczywiście, jak zmieniał sieć to zapomniał o zapłaceniu Orange 70 zł długu a oni oddali dług do GetBack. Teraz Getback domaga się od niego spłacenia blisko 400 zł. Pisałam do firmy żeby udokumentowali skąd takie wysokie koszty i cisza z ich strony. Pytanie: Czy ojciec powinien spłacić całość kwoty przedstawionej przez GetBack czy tylko rzeczywiste zadłużenie. Proszę o pilną odpowiedź.

  1. Jak spłaci 70zł to nic to nie da. Jak nie spłaci całości to sprawa trafi do sądu/komornika i zrobi się zaraz 1000zł.
   W takiej sytuacji niestety najczęściej jedyną opcją jest spłacić zgodnie z żądaniem, zapomnieć i nie zostawiać więcej takich “ogonów”.

 148. Witam podpisałem ugodę i mineło już 30 dni od podpisania ugody a mają jeszcze kilka moich spraw, ugoda była tlyko na 1 sprawe co mam zrobić, proszę o poradę bo dodam ze wszystkie sprawy sa o kredyty które były wyłudzone na mnie a policja nic z tym nie zrobiła, czyli to ja jestem winien temu że ktoś wziął kredyty przez internet na moją osobę , co mam zrobić teraz spłacić tą 1 ugode i więcej z nimi nie rozmawiać ? dodam ze straszą mnie komornikami czy moge nagrać rozmowe jak mnie strasza i iść z nią do prokuratury o nękanie telefoniczne i zastraszanie ?

  1. Skoro wzięte przez internet to nie kredyty, a pewnie pożyczki/chwilówki. Jeżeli kwoty nie są duże to najlepiej dogadać się i spłacić. W sądzie sprawy nie do wygrania, jeżeli nie ma wyroku w sprawie karnej, który byłby dowodem że ktoś to wyłudził na Pana dane. Można próbować na samym zgłoszeniu popełnienia przestępstwa próbować udowodnić, że Pan tego nie brał i że te umowy nie obowiązują, ale szanse niewielkie. Tak na prawdę ciężko coś doradzić w takiej sytuacji.

   Niestety takie sytuacje się zdarzają i ktoś kto nigdy nie brał kredytu może się z dnia na dzień stać dłużnikiem. Mało kto ma tego świadomość.

 149. Mam takie pytanie dzwonią do mnie z GetBack pewnie w sprawie długu z komunikacj albo z providenta jedno było na 160 zl drugie około 300 zl.zaznaczam że nie odbieram telefonów od nich a adres pod którym byłem zameldowany w czasie kiedy ten dług był zrobiony jest już nie aktualny czyli nie jestem tam zameldowany..czy mam się z nimi dogadać i odebrać telefony od nich czy czekać na wyrok sadu który nie wiem jak mi dostarcza bo nigdzie nie jestem obecnie zameldowany?

  1. Wybór należy do Pana. Jak nie znają adresu to pójdą do sądu, sąd zasądzi, sprawa trafi do komornika i już będzie 1200zł długu, a odkręcanie tego stanie się ekonomicznie nieopłacalne. Najrozsądniej: podać aktualny adres, ustalić czy to jest przedawnione czy nie. Jeżeli nie – zapłacić. Jeżeli tak – poczekać na pozew z sądu a następnie powołać się na przedawnienie i wygrać.

 150. moi drodzy o czym ta mowa mam dłuznika na taką sumę żze szok i co ??? ugodę podpisał przestal płacic ma mnie w dupie a ze dług był prywatny uznany wyrokiem sądu to teraz musiałabym ja się zapożyczć żeby sprawę ruszyć Kruk ci przyślę o zapłatę długu na 100 zł po 10 latach masakra a ja swoich pieniedzy nie mogę odzyskać i to zgodnie z prawem

 151. Pisalem juz chyba pod innym artykulem ale to nieistotne. Otoz w pewnym momencie prowadzenia dzialalnosci wpadlem w spirale zadluzenia, ale to teraz mniej istotne. Alior wystawil prawdopodobnie bte na kwote troche ponad 100 tysiecy w pierwszej polowie 2013 roku, komornik nic nie odzyskal, dlug sprzedany do funduszu, sprawe prowadzi kruk. Tak samo sytuacja ma sie z fm bank oraz idea bank (dziesieciokrotnie mniejsze kwoty). Na podstawie orzeczenia sadu najwyzszego z 29 czerwca tego roku, wszytskie dzialania prowadzone na podstawie bte traca moc przedawnienia jesli dlug zostanie sprzedany firmie niebedacej bankiem. Co za tym idzie przedawnienie liczy sie od daty wymagalnosci, wiec prosciej mowiac kilka miesięcy temu dlugi sie przedawnily… Wiekszy problem jest z bakiem millenium gdzie bylo zadluzenia na kredycie i karcie lacznie okolo 35 tysiecy, bank uzyskal z e-sadu nakaz zaplaty pod koniec 2014 roku i poszedl do komornika. Komornik nic nie znalazl ale problem jest inny. To bylo postepowanie upominawcze. Komornik prawdopodobnie niebawem zakonczy postepowanie ale przedawnienie dopiero bedzie za jakies 10 lat jak dobrze pojdzie… Z tych 35 tysiecy zrobili juz prawie 60 tysiecy.

    1. W takim razie można działać z wnioskiem o doręczenie NZ na właściwy adres. Prosze się do nas zgłosić przez formularz kontaktowy, zbadamy temat dokładniej, trzeba przeanalizować dokumenty.

 152. dziś dostałam niepokojący sms z getbacku bylo w nim ze mam natychmiast splacic zadłużenie w wysokosci 11,55 zł niby smieszne pieniadze ale nie przypominam sobie o jakimkolwiek zadłużeniu malo tego kompletnie nie wiem o co chodzi. sms zawieral tez numer konta na ktory mam wplacic pieniadze. czy wplacic dla swietego spokoju? co tu robic…?

 153. Witam,
  Ja za późno przeczytałam ten artykuł. I nie mogę odstąpić już od ugody… Spóźniłem się ze spłata jednej raty i dostałam pismo o natychmiastowej splacie całego długu który wynosi 3 153,80 zł. Nie mam tyle tymbardziej, ze nie pracuje. teraz mam tylko czekać na pismo z sądu? później sprawa, komornik a i tak będę na pozycji przegranej ponieważ podpisałem ugodę???

 154. Dzień dobry, czy ktoś ma wiedzę czy istnieje jakaś ustawa bądź rozporządzenie w sprawie odprzedaży wierzytelności (długu)? Jeśli nie to jakie przepisy prawa odnoszą się do tej materii.

 155. W moim przypadku sytuacja jest taka: Getback zaczęło do mnie wydzwaniać i wysyłać smsy, że zalegam z jakąś kwotą. Okazało się, że chodzi im o jakieś 40zł. Nikomu nigdy nie zalegałem żadnych 40zł – nie mam pojęcia skąd mają moje dane… Domyślam się, że chodzi o playa. Kiedyś była w playu promocja na internet na kartę i dawali za darmo na próbę do 7dni i potem albo trzeba było oddać modem albo zapłacić chyba 30zł za wypożyczenie jeśli się przekroczyło ten termin. Ja sobie wziąłem to na próbę – chyba z 10 razy pytałem osoby obsługującej czy nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów – zapewniano mnie, że nie. Modem mi się nie spodobał więc przed upływem 7 dni zwyczajnie go oddałem. W punkcie przyjęli i powiedzieli, że wszystko ok. Po jakiś dwóch – może nawet trzech latach przyszło wezwanie z play do zapłaty???? Ja to zignorowałem bo oprócz tej przygody nie miałem z play nic do czynienia, więc uznałem, że pomyłka, a jak coś do mnie mają to na pewno się wyjaśni, że to nie ja. Po kolejnych dwóch latach zaczyna wydzwaniać GetBack i wysyłać smsy oraz pisma. Ja pani po drugiej stronie grzecznie powiedziałem, że z żadną kwotą nie zalegam i mają mi powiedzieć o co chodzi. Ona oczywiśćie nie umiała uzasadnić o co chodzi więc ja powiedziałem, że dopóki nie będzie jakiejś podstawy konkretnej do płacenia czegokolwiek to mogą się pocałować i nic im płacił nie będę bo nic nikomu dłużny nie jestem i wszystko mogę wyjaśnić. No i zaczęło się – telefony, smsy, pisma na których rośnie to fikcyjne zadłużenie… Moja nadgorliwa matka otworzyła kiedyś takie pismo i bez mojej wiedzy i zgody zapłaciła!!! Potem powiedziała mi, że to nie była duża kwota więc poco mam się z kimś przepychać i wręczyła mi dowód wpłaty… Oczywiście nie zmieniło to NIC, pisma dalej przychodzą, telefony nadal dzwonią, smsy wysyłają… Czy można iść z tym na policję albo do jakiejś prokuratury? Generalnie jestem cierpliwy i mam duży spokój ale chciałbym po pierwsze żeby matka się przestała stresować (otwiera i czyta kolejne pisma od nich) a poza tym mam już dosyć tych połączeń (których i tak nie odbieram, ale troche w**rwiają)… Pomocy!

  1. Szczerze mówiąc, to najprościej będzie spłacić im te 40zł i zapomnieć o sprawie. Więcej Pan wyda na dojazdy, telefony i stawianie się na policji, o nerwach nie wspomnę – niż co warte. Wpiszą Pana do rejestru dłużników, będzie chciał Pan wziąć żelazko na raty i prędzej czy później i tak Pan to spłaci i tak dla świętego spokoju. Przy takich kwotach lepiej wcześniej niż później. To taki wyjątek potwierdzający regułę.

 156. Szanowni państwo – dzisiaj(tak mnie się wydaje) chyba przypadkowo wpadłem na PRZEKRĘT tego Getbacka., a mianowicie –
  Dłużnik dostaje sygnały telefoniczne z …… różnych stron Polski, natomiast prawdziwy sygnał “leci” z jednego miejsca….
  Ja do nich zadzwoniłem z mojego prywatnego numeru w sprawie mojej dziewczyny(ona jest zadłużona) i Getback “zatrzymał” mój numer w bazie danych u siebie(choć to nie ja jestem dłużnikiem) i teraz ciągle to ja dostaję połączenia… Dzisiaj miałem sygnał z numerem kierunkowym z Gdańska(58) – oddzwoniłem na ten numer i …..- dodzwoniłem się do Wrocławia.
  W południe dostałem sygnał z kierunkowym na Jelenią Góra(75), również oddzwoniłem i…..- dodzwoniłem się do Wrocławia. No i za cztery godziny znowu dostałem sygnał, tym razem z Białej Podlaskiej i ….- również cel to Wrocław.
  Wyobraźmy sobie sytuację – stara babuleńka oddzwania z domowego telefonu np. do Jeleniej Góry(bo jest przekonana o tym głęboko, że firma dzwoni z jej regionu), a tutaj ZONK – babci “napieprzają” impulsy.
  Ja w końcu się wkur……….em i zadzwoniłem tam, odebrała jakaś LOLA(jeszcze wcisnęła mi, że to jakaś kancelaria tam jest) i zapytałem wprost – “Jakiego oprogramowania używacie do przekierowywania impulsów telefonicznych?” i zgadnijcie, co się stało? – JEBNĘŁA słuchawką…
  Ciekawe, prawda???

  1. Zapewne mają bramkę VOIP i numery są wybierane z całej listy numerów po to właśnie aby rzekomi dłużnicy nie “wycwanili się” i nie odbierali np. tylko warszawskich numerów. Dzwonią z kierunkowych z całej Polski. A wszystkie połączenia w przypadku oddzwonienia i tak kierują na jeden numer. Jak są liczone koszty takiego połączenia – nie mamy pojęcia.

 157. I ja się tu nie zgadzam z Panem. Nie wiem jak inni ale Getback przysłał mi wypowiedziane umowę z bankiem na kwotę 4500 zł z dopiskiem ze można się dogadać. No i się dogadalem nie zapłaciłem nic poza tymi 4500 zl rozłożony na 10 rat. Można ano można pod warunkiem że chcemy spłacić i mamy mozliwosci

 158. podpisałam taką ugodę , wpłaciłam nawet już kilka rat, teraz się przestraszyłam, najlepsze to , że Getin Bank sprzedał moją wierzytelność do Getback , a zastaw / zajęcie banku/ na samochód widnieje dalej na Getin Bank , czy mogę coś z tym zrobić?

  1. Dla nich to nie problemi twierdza że nic nie muszą zglaszac że zmienił sie współwłasciciel auta. Tez tak mialem a teraz jak auto poszło na złom to mam problem żeby je wyrejestrować bo w dowodzie jest getin a zgoda na złomowanie od Omega wierzytelnosci wystawiona przez getback. Pani w wydziale komunikacji twierdzi że powinienem wczesniej zmienić informacje w dowodzie o zmianie współwłasciciela a oni że nie i tak sie bujamy dwa miesiące.

   1. A po odstapieniu od ugody prosto do sadu i komornika wraz z jego kosztami. Gratuluje porad Panie Sobon. Czyzby kancelaria slabo zarabiala? Moze czas by Pan przedstawil konsekwencje braku ugody z wierzycielem a nie szukanie na sile problemow.

  1. Witam. Na szczrscie jest tak, ze wiekszosc wysylanych do GetBack ugód ginie i nadal wysylaja do Was kolejne ugody bo “nie dotarly” tak jest w ok 60% przypadkow. Jesli tak sie stanie poprostu nie odsylaj kolejnej 🙂

 159. To bardzo interesująca analiza. 🙂 Moja mama dostała taką właśnie ugodę (suma pierwotna ok. 300 zł na karcie kredytowej Carrefour Visa sprzed siedmiu – ośmiu lat! Wygląda na to, że ten dług w ogóle nie istnieje – mamy wyciąg, na którym jak byk widnieje 0 do spłaty z ok. 2014-mama tej karty nie używała przynajmniej od roku 2009). Firma GetBack wyhodowała sobie już ok. 600 zł. Zobaczywszy paragraf 1 stwierdziłam “A tu cię mam”. Umowa mi się przydała – jest dużo pustego miejsca, a obecnie robię kurs z rachunku różniczkowego (Robert Ghrist, Calculus Single Variable) i potrzebuję dużo papieru na zadania. 😉 😉

   1. To teraz drogi antywindyku wytlumacz uzytkownikowi na czym polega roznica na nieistniejacym zadluzeniu a np. przedawnionym. No chyba ze jest Ci to nie na raczke bo sie okaze ze utwierdzasz ludzi w bledzie za co potem oni placa a nie Ty. Moze podjmiesz sie tez wytlumaczenia dlaczego saldo aktualnie wynosi 0 zl? Bo jak nie trudno sie domyslec to wierzyciel pierwotny po sprzedazy dlugu do wierzyciela wtornego zeruje saldo gdyz nie posiada juz danej wierzytelnosci. Radze uzytkownikowi sprawdzic date cesji wierzytelnosci z uwagi na to ze prawdopodobnie taka transakcja miala miejsce i zostaly poczynione powyzsze kroki.

     1. Firma GetBack utrzymywała, że ten wyciąg (0 zł) to wynik błędu komputerowego, ale nie przedstawiła żadnych dowodów. I wycofała pozew z sądu rejonowego przed rozprawą. Lepiej by było, gdyby poszli do sądu, ale nie mam na to wpływu. 🙁

    1. Niestety, w naszym przypadku najpierw przysłali wyciąg z kwotą 0, data cesji jest o dobrych kilka miesięcy późniejsza. 🙂 Mam dokumenty.

    2. Nieistniejący dług, to taki, który NIE ISTNIEJE – nie rozumiesz tego?
     A dług przedawniony – nie ma przedawnionych długów, jest ROSZCZENIE przedawnione, to znaczy – że prawnie możesz “skoczyć i obtoczyć” dłużnikowi, chyba, że sam w geście przyjaźni spłaci dług.

  1. Posiadanie karty z banku jest płatne, w szczególności kiedy się tej karty nie używa. W pierwszej kolejności pozbyłbym się tej karty.

   1. Jasne, ale nie ma się czego pozbywać, mama nie ma jej od wielu lat. Sama rezygnuję z kart, debetowych których nie używam w obawie przed wprowadzeniem opłat.

   2. W sumie to nie był produkt odpowiedni dla mamy. Wciskali to na siłę. Po latach mam tylko część dokumentów. No i wtedy nie musiałam się jej jeszcze pomagać. Teraz podupadła na zdrowiu i niedowidzi. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.