Podpisana ugoda z Krukiem i wygrana w sądzie

DOBRA WIADOMOŚĆ z Kruka
DOBRA WIADOMOŚĆ z Kruka

 

Działania, które są podejmowane przez firmy windykacyjne stanowią przedmiot różnych artykułów i dyskusji. My również poruszamy tę tematykę, ale dzisiejszy wpis został napisany pod wpływem opinii zamieszczonej na naszym Facebookowym profilu . Tę opinię zamieścił Pan Andreas Zietek. Aby lepiej zrozumieć jej sens przytoczymy komentarz zamieszczony przez tego Pana:

“Długi nie znikają, mogą się jedynie przedawnić( a dokładniej, żeby tak się stało, to trzeba samemu podnieść zarzut przedawnienia, bo z automatu się to nie zrobi). Wystarczy, że pójdzie się z windykatorem na ugodę i zapłaci mu złotówkę i przerywamy bieg przedawnienia a wtedy to już nawet żaden Antywindyk Wam nie pomoże.”

Andreas Zietek
komentarz na profilu AntyWindyk na FB
6 marca 2015 roku

Opinia Pana Zietka spowodowała, że czujemy się zobowiązani do odniesienia się do niej. Opiszemy jak jest w rzeczywistości i czy faktycznie powyżej przytoczony komentarz na temat tego, że ,,wtedy to już nawet żaden AntyWindyk Wam nie pomoże” jest zgodny z prawdą, czy jednak AntyWindyk Wam pomoże.

Przejdźmy więc do sedna sprawy. W życiu pojawiają się różnego rodzaju potrzeby. W związku z tym, że nie zawsze każdego stać na ich zaspokojenie tu i teraz znaczna część społeczeństwa decyduje się na zaciąganie zobowiązań kredytowych w bankach. Jednakże nie zawsze ocena własnych możliwości finansowych jest właściwa. Czasami okazuje się, że w wyniku zmiany pracy lub innych wydarzeń losowych nie posiada się możliwości dokonywania spłaty takiego kredytu. Jeden z naszych klientów, Pan Karol, również chciał zmienić standard swojego życia i dlatego zdecydował się na zaciągnięcie kredytu. Jednak życie potoczyło się tak, że spłata ratalna kredytu przestała być możliwa. Stres związany z wezwaniami do zapłaty, telefonami i pismami z działu windykacji była tak duży, że o spokojnym śnie w nocy Pan Karol mógł już zapomnieć. Jak to bywa w takich sytuacjach doszło również do wypowiedzenia umowy kredytowej, a na horyzoncie zaczął pojawiać się komornik. Pan Karol wiedział, że sytuacja jest zła i spodziewał się, że będzie jeszcze gorsza.

Pewnego dnia otrzymał jednak kopertę z “dobra wiadomością” od firmy Kruk.

Aż tu nagle jednak przyszła do Edka “DOBRA WIADOMOŚĆ”!

DOBRA WIADOMOŚĆ z Kruka
DOBRA WIADOMOŚĆ z Kruka

Dobre wiadomości powinny cieszyć, więc nasz klient szybko zapoznał się litem, który otrzymał. Faktycznie początkowo Pan Karol uradował się z tego, że okazało się, że juz nie jest nic winien bankowi. Z listu dowiedział się również, że teraz musi płacić raty Prokurze. To już ucieszyło Pana Karola mniej. Zgodnie z treścią listu przekazanego Panu Karolowi wynikało, że konieczne jest podpisanie przez niego umowy ugody, która została dołączona. Tak też zrobił. Zapoznał się również z dołączonym harmonogramem i stwierdził, że zacznie systematycznie spłacać, co pewnie pozwoli mu żyć spokojniej i oddali wizję komornika. Równocześnie wyczytał też, że jego dług wynosi już niemal 28 000 zł. Pan Karol podpisał umowę ugody i zdecydował się na wpłatę 150 zł na poczet zawartego porozumienia.

Opisana sytuacja pokazuje więc, że doszło do uznania długu przez naszego klienta oraz nastąpiło przerwanie biegu przedawnienia, co zostało potwierdzone wpłatą w wysokości 150 zł.
Gdyby opinia wyrażona w komentarzy na naszym Facebooku przez Pana Zietka była słuszna sprawa w tym momencie by została zakończona no bo przecież “w takiej sytuacji już żaden AntyWindyk Wam nie pomoże”.

Jednak sprawa miała swój dalszy ciąg w sądzie, a wynik tego postępowania prezentujemy na załączonych dokumentach:

KRUK - Prokura NSFIZ, uznanie długu, wpłata raty i wygrana w sądzie
KRUK – Prokura NSFIZ, uznanie długu, wpłata raty i wygrana w sądzie

234

567

Zapewne zainteresowani, którzy zapoznali się z zamieszczonymi dokumentami zauważyli, że Pan Karol pozbył się długu, który wynosił 30 000 zł. Taki jest finał całej sprawy, dlatego też stwierdzić możemy, że i w takiej sytuacji pomoże Wam AntyWindyk.

21 comments

 1. You”re simply the Best. .. Codziennie będę wklejale w mojego Facebooka wasza stronę i prosił znajomych żeby to przekopiowywali. Wtedy prawdopodobieństwo, że ktoś podpisze ugodę tudzież potraktuje poważnie ” dobra wiadomość ” od sepa czy woRSA ( best) jest coraz mniejsze.

 2. Witam. Wydaje mi sie ze dobrze trafilem. Juz kolejny miesiac szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Pisalem juz chyba do wszystkich znanych mi miejsc ale standardowo nic nie dostalem w odpowiedzi. A wiec tak. W polsce podobno obowiazuje prawna opieka zycia i zdrowia. Dlaczego pisze PODOBNO. To raczej nie dotyczy komornikow. Wsadzaja wszystkich do jednego worka na zasadzie “DLUZNIK NIE PACI BO NIE CHCE”. No i tu mam problem. Kierowalem wszedzie gdzie moge, zapytanie co z dluznikami CO CHCA PLACIC ALE NIE MAJA Z CZEGO bo np. stracili prace – i jak to u mnie w miescie jest ostatnio norma – bo na ich miejsce zatrudniono osoby, ktore nie sa obywatelami RP. No ale u mnie w miejscie coraz mniej slyszy sie jezyk polski w klepach, autobusach komunikacji miejskiej itp. Polski slyszy sie dokadnie i wyraznie pod urzedami pracy w zawijanych kolejkach. Czyli ta “mlekiem i miodem” plynaca kraina sama doprowadzajaca obwytaleli RP do ruiny ustanawia represyjne nieludzkie prawo wobec wlasnych obywateli. Wiadomo czlowiek straci prace a dlugi pojawiaja sie szybko. Bardzo szybko pojawia sie komornik i co? NISZCZY ludzi, rodziny itp.

  I tu moje pytanie. Czy jest jakas baza danych czy baza informacji do ilu zgonow dluznikow przyczynili sie komornicy swoim dzialaniem? Ilu przy pomocy komornikow produkuje sie w polsce bezdomnych? Do ilu rozpadow rodzin doprowadzono? I NAJWAZNIEJSZE. Jak rozmumiec PRAWNA OCHRONE ZYCIA I ZDROWIA przy ZEROWANIU przez komornika konta bankowego dluznika, gdzie wiadomo ze zabiera sie srodki na zycie, rachunki oraz utrzymanie rodziny?

 3. Witam. Wydaje mi sie ze dobrze trafilem. Juz kolejny miesiac szukam odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Pisalem juz chyba do wszystkich znanych mi miejsc ale standardowo nic nie dostalem w odpowiedzi. A wiec tak. W polsce podobno obowiazuje prawna opieka zycia i zdrowia. Dlaczego pisze PODOBNO. To raczej nie dotyczy komornikow. Wsadzaja wszystkich do jednego worka na zasadzie “DLUZNIK NIE PACI BO NIE CHCE”. No i tu mam problem. Kierowalem wszedzie gdzie moge, zapytanie co z dluznikami CO CHCA PLACIC ALE NIE MAJA Z CZEGO bo np. stracili prace – i jak to u mnie w miescie jest ostatnio norma – bo na ich miejsce zatrudniono osoby, ktore nie sa obywatelami RP. No ale u mnie w miejscie coraz mniej slyszy sie jezyk polski w klepach, autobusach komunikacji miejskiej itp. Polski slyszy sie dokadnie i wyraznie pod urzedami pracy w zawijanych kolejkach. Czyli ta “mlekiem i miodem” plynaca kraina sama doprowadzajaca obwytaleli RP do ruiny ustanawia represyjne nieludzkie prawo wobec wlasnych obywateli. Wiadomo czlowiek straci prace a dlugi pojawiaja sie szybko. Bardzo szybko pojawia sie komornik i co? NISZCZY ludzi, rodziny itp.

  I tu moje pytanie. Czy jest jakas baza danych czy baza informacji do ilu zgonow dluznikow przyczynili sie komornicy swoim dzialaniem? Ilu przy pomocy komornikow produkuje sie w polsce bezdomnych? Do ilu rozpadow rodzin doprowadzono? I NAJWAZNIEJSZE. Jak rozmumiec PRAWNA OCHRONE ZYCIA I ZDROWIA przy ZEROWANIU przez komornika konta bankowego dluznika, gdzie wiadomo ze zabiera sie srodki na zycie, rachunki oraz utrzymanie rodziny?

 4. You”re simply the Best. .. Codziennie będę wklejale w mojego Facebooka wasza stronę i prosił znajomych żeby to przekopiowywali. Wtedy prawdopodobieństwo, że ktoś podpisze ugodę tudzież potraktuje poważnie ” dobra wiadomość ” od sepa czy woRSA ( best) jest coraz mniejsze.

 5. Szkoda, że Antywindyk nie odpowiedział na mojego maila i dokumenty… widocznie 50 tys przedawnionego a przede wszystkim urojonego żądania prokury to nie jest medialna sprawa i nie warto… pozdrawiam serdecznie Witek Nowak

  1. AntyWIndyk nie dostał od Pana żadnego maila (nie z adresu mailowego który podał Pan wpisując komentarz), inaczej na pewno by odpisał. Proszę ponowić wiadomość, najlepiej przez formularz kontaktowy.

 6. Witam
  Czy i kiedy przedawniają się nawiązki sądowe, niezapłacone i porzekazane do egzekucji komornikowi sądowemu?

 7. jaki okres jest przedawnieniem i czy z kwoty 600zł można spłacić sześć tysięcy kredyt był wzięty w lukas banku potem kruk mnie męczył a ostatecznie komornik mimo że jestem bez śrotków do życia czy jest na takich kara

  1. Przedawnienie to złożona kwestia i dla różnych rodzajów długów jest różny okres przedawnienia. Jeśli był to dług bankowy, było postanowienie sądu, następnie egzekucja komornicza, to o przedawnieniu można by myśleć dopiero, gdy minie 10 lat od ostatniego umorzenia egzekucji komorniczej. Z kwoty 600zł może powstać dług nawet i 150.000zł jak pokazuje przykład pewnej Pani Heleny, która wzięła chwilówkę na 500zł, także kwota 6000zł wcale nie jest kwotą nierealną. Proszę wysłać do nas maila na adres kontakt@antywindyk.pl i szczegółowo opisać sprawę.

 8. zacznijmy od tego, że pan Andreas Zietek ma rację – ma rację, że podpisanie ugody przerywa bieg przedawnienia – o ile oczywiście roszczenie nie jest jeszcze przedawnione. jeśli się już przedawniło to logiczne przecież jest że przerwać już nie można, można wtedy natomiast uznać przedawniony dług taką ugodą. co ciekawe, jeśli ugoda nie zawiera wprost dorozumianego zrzeczenia się zarzutu przedawnienia, to mimo ugody taki zarzut można później podnieść.
  tak samo wpłata – jeśli roszczenie się nie przedawniło, jest to przerwanie. jest już jest przedawnione, to wpłata jest uznaniem długu tylko do wysokości kwoty wpłaconej. nie może być inaczej – w przeciwnym wypadku firmy windykacyjne robiłyby prowokacje, “w imieniu dłużnika” pojawiałyby się wpłaty np. 10 zł i niech dłużnik udowodni, że u siebie w mieście na poczcie nie wpłacał na poczet długu…

  w tej sprawie kruk przerżnął nie dlatego że dłużnik “uznał, wpłacił a to jednak nieprawda” tylko dlatego, że kruk nie udowodnił istnienia roszczenia.

  1. Panie Stanisławie. My nie chcemy pisać o hipotetycznych rozważaniach prawnych, a opisujemy konkretny przypadek, który się wydarzył. Natomiast co do słów Pana Andreasa Zietka sprawa wygląda w ten sposób, że według Jego słów wpłata choćby jednej złotówki na konto wierzyciela powoduje taką sytuację, że nawet my nie damy rady tego odkręcić. To, co Pan ujął w komentarzu jest jak najbardziej trafne, a nawet mamy tego świadomość, że co do zasady tak jest. Nie wiemy natomiast, dlaczego Kruk nie wykorzystał Pańskiej wiedzy. Przecież powoływali się na ugodę, a więc można by uznać, że dłużnik potwierdził istnienie roszczenia. W związku z powyższym pytanie brzmi. W jaki inny sposób powinni udowodnić roszczenie?

 9. mam pytanie do mistrza uzdrawiania dłużników….jak to się ma do tych którzy swoje długi spłacają rzetelnie….przecież z tego co prezentujecie wystarczy pożyczyć kase,mieć w dupie jej oddawanie a za jakiś czas Antywindyk wybawiciel pozwoli na spokojny sen……zawsze mnie uczono..pożyczyłeś kasę to trzeba ja oddać…zawsze ktoś jet ofiarą jak nie głupek,który nie potrafi zapanować nad swoimi finansami to ten od którego pożyczył a w konsekwencji klienci banków spłacający w różnej formie kogoś długi…

  1. Skoro zgodnie z Pana logicznym wnioskowaniem jedną z ofiar “jest głupek, który nie potrafi zapanować na swoimi finansami”, to przez kogo został pokrzywdzony?
   Jednocześnie przykro nam, że należy Pan do drugiej grupy ofiar będących klientami banków.

 10. Nie Edek tylko Marcinek
  Sprawę wygraliście dzięki bałaganowi w Kruku bo nie przedłożyli zwrotek z wypowiedzenia i wezwania
  i cała filozofia, kwestia rozliczenia odsetek wynika z nieuctwa pracownika firmy.
  Ja jednak czuję pewnego rodzaju niesmak – koleś nie płaci długu, podpisuje umowę ugody i już zapewne zakłada że nie będzie jej płacił (pro forma zapłacił 150 zł żeby nie mieć sprawy o wyłudzenie kredytu ) i wy mu w tym pomagacie.
  W dziwnym kraju przyszło żyć oj dziwnym

 11. Brawo !!!
  Też pogoniłem Prokurę i Kruka dwukrotnie – sam osobiście nie mając żadnego przygotowania prawniczego. Tyle że moje sprawy były łatwe bo długi przedawnione już w momencie sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.