Negocjacje z wierzycielami

Negocjacje z wierzycielami

Zakres działalności: Negocjacje i ugody

Negocjacje z wierzycielami można skutecznie prowadzić na każdym etapie postępowania – przedsądowego, sądowego oraz po jego zakończeniu. Każdy z tych etapów nieco różni się od siebie w kontekście możliwych rozwiązań. Przetestowaliśmy wiele możliwych wariantów negocjacji, dzięki temu posiadamy sprawdzone sposoby działania. Zmniejszenie kwoty zobowiązania do spłaty to nie wszystko. Istotna jest również kwestia fiskalna.

Profesjonaliści z doświadczeniem

Negocjacje zawsze prowadzą nasi delegowani pełnomocnicy: adwokaci i radcowie prawni. Są oni specjalistami w tej dziedzinie. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy w bankowości w działach restrukturyzacji przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, dzięki czemu doskonale znają mechanizmy i procedury obowiązujące w bankach i firmach windykacyjnych.

Co możesz uzyskać dzięki negocjacjom z wierzycielem?

Wszystko zależne jest od etapu, na jakim jest Twoja sprawa. Jeśli wiesz, że pojawią się problemy ze spłatą to można wystąpić z wnioskiem o restrukturyzację kredytu. Z kolei ugodę można zawrzeć w sytuacji gdy bank wypowiedział umowę bądź dysponuje już tytułem wykonawczym uprawniającym go do wszczęcia egzekucji.

Bywają sytuacje, w których można znacznie ograniczyć straty finansowe. Nawet w sytuacji, gdzie wierzyciel może wszcząć egzekucję z nieruchomości. Na negocjacje nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób je poprowadzić, aby uzyskać maksymalne możliwe korzyści. Dzięki naszym działaniom, nasi klienci zaoszczędzili już łącznie kilka milionów złotych. Zapoznaj się z naszymi artykułami nt negocjacji:

Każda sprawa wyceniana jest indywidualnie i zależna jest od wielu czynników. Każdorazowo wynagrodzenie składa się z kwoty za podjęcie i prowadzenie działań oraz wynagrodzenie za sukces, tzw. success fee. Analiza sprawy jest bezpłatna.

Negocjacje zawsze prowadzą nasi delegowani pełnomocnicy: adwokaci i radcowie prawni. Są oni specjalistami w tej dziedzinie. Posiadają doświadczenie w pracy w bankowości w działach restrukturyzacji przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, dzięki czemu doskonale znają mechanizmy i procedury obowiązujące w bankach i firmach windykacyjnych.

Analizę należy zacząć od określenia statusu sprawy oraz określeniu wszystkich możliwych wariantów wyjścia z sytuacji. Jeżeli najlepszym jest ugoda – należy przygotować się do ngocjacji kompletując informacje o posiadanych dochodach, ich źródle, wysokości, posiadanym majątku, jego wartości i zastawach, a także zobowiązaniach oraz bieżących kosztach życia.

Przeważnie negocjacje trwają od 2-3 tygodni do nawet 2 miesięcy. Zależne jest to od wielu czynników. Czasem do negocjacji trzeba podchodzić 2-3 razy, wyczekując odpowiedniego partnera do rozmowy po drugiej stronie…

To zależy od stanu sprawy, tego kto jest wierzycielem i generalnie – od szczegółów danego przypadku. Zasadniczo windykacją nie należy się przejmować – należy skupić się na działaniach, które w danym momencie są naszym głównym celem.

Umów się na konsultację tel: 799 709 399

Masz podobną sytuację? Umów się na konsultację w siedzibie naszej Kancelarii w Gdańsku lub skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy sprawy, wysyłając do nas wiadomość przez formularz kontaktowy.