Negocjacje z wierzycielami

Negocjacje z wierzycielami

Zakres działalności: Negocjacje i ugody

Negocjacje z wierzycielami można skutecznie prowadzić na każdym etapie postępowania – przedsądowego, sądowego oraz po jego zakończeniu. Każdy z tych etapów nieco różni się od siebie w kontekście możliwych rozwiązań. Przetestowaliśmy wiele możliwych wariantów negocjacji, dzięki temu posiadamy sprawdzone sposoby działania. Zmniejszenie kwoty zobowiązania do spłaty to nie wszystko. Istotna jest również kwestia fiskalna.

Profesjonaliści z doświadczeniem

Negocjacje zawsze prowadzą nasi delegowani pełnomocnicy: adwokaci i radcowie prawni. Są oni specjalistami w tej dziedzinie. Posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy w bankowości w działach restrukturyzacji przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, dzięki czemu doskonale znają mechanizmy i procedury obowiązujące w bankach i firmach windykacyjnych.

Co możesz uzyskać dzięki negocjacjom z wierzycielem?

Wszystko zależne jest od etapu, na jakim jest Twoja sprawa. Jeśli wiesz, że pojawią się problemy ze spłatą to można wystąpić z wnioskiem o restrukturyzację kredytu. Z kolei ugodę można zawrzeć w sytuacji gdy bank wypowiedział umowę bądź dysponuje już tytułem wykonawczym uprawniającym go do wszczęcia egzekucji.

Bywają sytuacje, w których można znacznie ograniczyć straty finansowe. Nawet w sytuacji, gdzie wierzyciel może wszcząć egzekucję z nieruchomości. Na negocjacje nigdy nie jest za późno. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób je poprowadzić, aby uzyskać maksymalne możliwe korzyści. Dzięki naszym działaniom, nasi klienci zaoszczędzili już łącznie kilka milionów złotych.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Każda sprawa wyceniana jest indywidualnie i zależna jest od wielu czynników. Każdorazowo wynagrodzenie składa się z kwoty za podjęcie i prowadzenie działań oraz wynagrodzenie za sukces, tzw. success fee. Analiza sprawy jest bezpłatna.

Negocjacje zawsze prowadzą nasi delegowani pełnomocnicy: adwokaci i radcowie prawni. Są oni specjalistami w tej dziedzinie. Posiadają doświadczenie w pracy w bankowości w działach restrukturyzacji przedsiębiorstw i klientów indywidualnych, dzięki czemu doskonale znają mechanizmy i procedury obowiązujące w bankach i firmach windykacyjnych.

Analizę należy zacząć od określenia statusu sprawy oraz określeniu wszystkich możliwych wariantów wyjścia z sytuacji. Jeżeli najlepszym jest ugoda – należy przygotować się do ngocjacji kompletując informacje o posiadanych dochodach, ich źródle, wysokości, posiadanym majątku, jego wartości i zastawach, a także zobowiązaniach oraz bieżących kosztach życia.

Przeważnie negocjacje trwają od 2-3 tygodni do nawet 2 miesięcy. Zależne jest to od wielu czynników. Czasem do negocjacji trzeba podchodzić 2-3 razy, wyczekując odpowiedniego partnera do rozmowy po drugiej stronie…

To zależy od stanu sprawy, tego kto jest wierzycielem i generalnie – od szczegółów danego przypadku. Zasadniczo windykacją nie należy się przejmować – należy skupić się na działaniach, które w danym momencie są naszym głównym celem.

Umów się na konsultację tel: 799 709 399

Masz podobną sytuację? Umów się na konsultację w siedzibie naszej Kancelarii w Gdańsku lub skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy sprawy, wysyłając do nas wiadomość przez formularz kontaktowy.