Kontakt

Kancelaria Doradztwa Prawnego i Gospodarczego AntyWindyk
ul. C.K. Norwida 21/2
80-280 Gdańsk
tel. 799 709 399

Konsultacje wyłącznie po wcześniejszym umówieniu.
Nie udzielamy porad telefonicznie.

Jeśli masz pytania, potrzebujesz pomocy lub porady, skorzystaj z poniższego formularza lub wyślij mail na adres: kontakt@antywindyk.pl

Zawsze podawaj w mailu swój numer telefonu, nie będziemy dzwonić, ale wyślemy SMS gdy odpiszemy na Twoją wiadomość, co usprawni komunikację. Oczekując na odpowiedź od nas, sprawdzaj foldery SPAM, INNE, OFERTY, itp. w swojej skrzynce mailowej.

Aktualnie ze względu na ograniczone moce przerobowe, nie przyjmujemy do obsługi spraw dotyczących chwilówek ani pożyczek pozabankowych, za wyjątkiem Profi Credit.

Co powinno się znaleźć w pierwszym mailu do nas?

Zanim wyślesz do nas wiadomość, koniecznie zapoznaj się z wpisem:

Poradnik dłużnika: ORGANIZACJA czyli jak przygotować się do procesu oddłużania

Wysyłana wiadomość, powinna ona zawierać przynajmniej takie informacje:

 • Nazwa pierwotnego wierzyciela (np. BZ WBK, mBank, Profi Credit):
 • Rodzaj zobowiązania (np. kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, czynsz, faktury):
 • Czy dług został sprzedany, jeśli tak to komu i kiedy:
 • Na jakim etapie obecnie jest sprawa (np. umowa aktywna, wezwanie do zapłaty, umowa wypowiedziana, nakaz zapłaty, egzekucja komornicza):
 • Jaka jest łączna kwota zobowiązania:
 • Jeżeli był wysłany przez sąd nakaz zapłaty, to czy został odebrany, jeśli tak to przez kogo i kiedy:
 • Jeżeli toczy się egzekucja komornicza, to kiedy zostało odebrane Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji? Prosimy załączyć jego skan lub zdjęcie.
 • Czy były podpisywane jakieś ugody/porozumienia, jeśli tak to z kim:
 • Opisz krótko swoją sytuację majątkową, rodzinną, jakie masz oczekiwania w stosunku do naszych działań, przedstawić wszystkie informacje, które mogą być istotne podczas analizy.

Prosimy nie pisać poniżej komentarzy o treści “wysłałem wiadomość“. Wszystkie wiadomości z formularza do nas docierają, na wszystkie postaramy się odpisać tak szybko jak to możliwe. Zamieszczanie dodatkowego komentarza o wysłaniu wiadomości nie ma wpływu na czas odpowiedzi.  W przypadku braku odpowiedzi dłużej niż przez 5 dni , można ewentualnie ponowić wysłanie wiadomości.

Ze względu na bardzo dużą ilość zapytań zastrzegamy sobie prawo do odpisywania wyłącznie na wybrane wiadomości.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Miasto (wymagane)

Temat

Treść wiadomości


Oświadczam, że wysyłając formularz, wrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz.U. z 2015r., poz. 2135 z późn. zm.). Przetwarzanie danych jest konieczne do analizy sprawy i kontaktu z osobą wysyłającą zgłoszenie. Szczegółowe informacje znajdziesz w dziale Informacja prawna.

450 comments

 1. DZIEŃ DOBRY:p CZY PISMO WZYWAJĄCE MNIE DO ZAPŁATY OD WIERZYCIELA KTÓRY KUPIŁ WIERZYTELNOŚĆ Z 2014 ROKU ZA PRZEJAZD LINIAMI PKP W 2003 ROKU I NIE WIEM CZY TO BYŁO ZAPLACONE ALE GROZI MNIE KOMORNIKIEM I SADEM ,ZE POSIADA NAKAZ ZAPŁATY WYD.PRZED SAD Z MOJEJ MIEJSCOWOSCI NA KWOTE 491ZŁ CO MOGE ZROBIĆ …PISMO DOSTAŁEM WCZORAJ ZWYKŁYM LISTEM

 2. A co zrobic jesli podpisalo sie ugode z firmą kruk? Pierwotnie byl to dlug na 500 zl w sieci komorkowej obecnie T-Mobile a urósł do 5000 tysięcy a po podpisaniu ugody ktorej postanowilam nie placic juz 7000. Czy jest mozliwe zeby to wygrać bo juz nie mam siły.

 3. Dziwna sytuacja z Ultimo. Zapadł wyrok. Pozwana zapłaciła to, co zostało orzeczone w wyroku, a po 2 latach przychodzi pismo od komornika o egzekucji opartej o tytuł wykonawczy. Kwoty orzeczone w wyroku I JUŻ ZAPŁACONE trzeba zapłacić jeszcze raz PLUS koszty komornicze? Proszę choćby o jedno zdanie, co mam zrobić? Złożyć zażalenie na klauzulę wykonalności?

 4. witam bardzo proszę o pilną odpowiedź w mojej sprawie Firma GETBACK żąda
  ode mnie spłaty nawet nie wiem czego bo z przesłanych przez nią
  dokumentów nie wynika żebym miała jakiekolwiek długi a na każdą moją
  prośbę o przesłanie korespondencji z rzekomym wierzycielem unika
  odpowiedzi. Wszystkie stosowne dokumenty przesłałam w formularzu.
  Pozdrawiam Maja Olech

 5. Błagam o pomoc!! Jestem samotną matką dwójki małych dzieci z czego jedno jest niepełnosprawne. Zanim w ogóle zostałam mamą, bliskie mi osoby poprosiły mnie, bym została członkiem zarządu w spółce – zostałam wrobiona. Właśnie dostałam wyrok – już po sprzeciwie. To była siódma sprawa – sześć wygrałam. Zostaje mi tylko apelacja, którą muszę złożyć niebawem. Nie wiem jak się bronić. W trakcie powstania owego “długu” poszłam na L4 z racji zagrożonej ciąży. L4 trwało aż do odwołania mnie z funkcji członka zarządu. Nie podzielili mi tego długu, uznali cały (a w innej sprawie uznali L4). Dodatkowo wskazałam, że pieniądze w spółce są – nie wzięli tego pod uwagę. Co robić????

  1. I dodam, że w innej sprawie oddalili powództwo, bo wskazałam właśnie, że w spółce są pieniądze – sprawa identyczna, a wyroki inne

   1. Tak właśnie działa nasz wymiar “sprawiedliwości” niestety. Też się z tym spotykamy: ten sam sąd, identyczna sprawa, ten sam pozwany, te same dowody, 2 różnych sędziów – 2 różne wyroki. Pozostaje apelacja.

  2. Musi Pani złożyć apelację i dalej bronić się w sądzie II instancji. Wykazać przede wszystkim wyroki z innych spraw, wygranych, szczególnie jeżeli sytuacja była analogiczna, to może pomóc.

 6. Do nas odezwał się Kruk po 10 latach od wzięcia niewielkiego (~1300zł) kredytu, który został SPŁACONY a teraz rzekomo bank domaga się spłaty całości jeszcze raz i twierdzi, iż żadnych wpłat nie było… Po tak długim czasie nie mamy żadnych potwierdzeń wpłaty, sprawa została skierowana do sądu, mąż dopiero niedawno odebrał pisma bo wysyłane były na adres, pod którym od lat nie mieszka… Czy to beznadziejna sytuacja? Czy może jest nadzieja…

 7. Czy potrzebujesz finansowania? Czy potrzebujesz pożyczki biznesowej lub osobistej? Czy chcesz refinansować swoją firmę? Nasza firma służy pomocą. Dajemy pożyczkę każdej osobie i spółce po 3% stopie procentowej. Odpowiedz nam teraz na: harmoney461@gmail.com, aby uzyskać więcej informacji.

  Mam nadzieję, że wkrótce skontaktuję się z Tobą przez e-mail: harmoney461@gmail.com

 8. Witam serdecznie.
  Na wstępie mojej wiadomości chciałbym zaznaczyć, że aktualnie jestem w posiadaniu środków, które w całości mogą pokryć zadłużenie. Nie mam jednak pewności, co do gwarancji zakończenia sprawy przez firmę Lindorff S.A. oraz Kancelarii Prawnej Lindorff Szczurowski i Wspólnicy. Wątpliwości dotyczą również wysokości odsetek, ponieważ w rozmowie z cymbałem z infolinii otrzymałem informacje inne, niż te uzyskane w rozmowie z przedstawicielem kancelarii.
  Przedstawię teraz pokrótce, czego dokładnie tyczy się sprawa.

  1. WYPOWIEDZENIE UMOWY z dnia 15.01.2016r. – 30 778.33 PLN (pismo z dnia 11.04.2017r.); (kredyt)
  2. WYPOWIEDZENIE UMOWY z dnia 22.04.2016r. – 6925.14 PLN (pismo z dnia 26.04.2017r.); (kredyt)
  3. WYPOWIEDZENIE UMOWY z dnia 23.02.2016r. – 4185.34 PLN (pismo z dnia 14.04.2017r.); (karta kredytowa)

  Kilka dni temu postanowiłem zadzwonić i dowiedzieć się, jak mają się moje zadłużenia.
  Ciężko jest mi ocenić, na ile wiarygodna jest ta kancelaria, tym bardziej, że to twór firmy windykacyjnej. Poza tym wszelkie zapewnienia były jedynie słowne, chociaż zadeklarowano, że po wpłacie zostanie mi wydane zaświadczenie zarówno przez kancelarię, jak i bank. Fakt, nie wnioskowałem w rozmowie, aby zostało wysłane do mnie pismo zapewniające odstąpienie od dalszych roszczeń, przed przelaniem środków. Pan z kancelarii zapewnił również, że jeśli dokonam spłaty zadłużeń w całości, Lindorff odstępuje roszczeń dotyczących odsetek.
  Na przestrzeni czasu, od którego sprawa została skierowana do windykacji Lindorff S.A., kilkukrotnie dokonywałem wpłat według poleceń, nie otrzymując żadnego pisemnego potwierdzenia. Standardowo, droga do ugody, do której całe szczęście nie doszło, wydłużała się i wymagano ode mnie kolejnych wpłat. Nie jestem w stanie w tej chwili dokładnie podać wpłaconej, łącznej kwoty na te trzy sprawy, ale jest to około 8.000 PLN.
  Moje dotychczasowe działania, na wskroś błędne, wynikały z niewiedzy. Co tu dużo mówić, pozostawiłem sprawę samej sobie, ale nie pora by się z tego teraz tłumaczyć.

  Na dzień 7.03.2017r. specyfikacja zadłużenia wygląda następująco:

  1. KREDYT z dnia 15.01.2016r. – 29 971.48 PLN (odsetki: 7.64 PLN dziennie); RAZEM: 1013 PLN odsetek;
  2. KREDYT z dnia 22.04.2016r. – 4765.12 PLN (odsetki: 1.16 PLN dziennie); RAZEM: 344.42 PLN odsetek;
  3. KARTA z dnia 23.02.2016r. – 4543.52 PLN (odsetki: 1.10 PLN dziennie); RAZEM: 500 PLN odsetek;

  Jeśli ureguluję całość zadłużenia, jestem zwolniony ze spłaty odsetek, rozumiem. Pytanie tylko, czy faktycznie tyle wynoszą, jak mogę to sprawdzić i jaka jest gwarancja zamknięcia sprawy i przede wszystkim odstąpienia od nieuzasadnionych roszczeń w przyszłości. Podano mi informację, że po wpłacie w oddziale BZ WBK, otrzymam dokument potwierdzający spłatę kredytu. O ile w to jestem jeszcze w stanie uwierzyć, o tyle wątpliwa jest dla mnie bierna postawa Lindorffa, co do dalszych roszczeń.
  Wspomnę jeszcze, że przed rozmową z Kancelarią Szczurowski i Wspólnicy (tel. 71 733 98 03), dzwoniłem na infolinię i powiedziano mi, że muszę zapłacić dodatkowo 655 PLN, na rzecz ww. kancelarii. Natomiast ww. kancelaria zapewnia, iż kwota długu bez odsetek to całkowita kwota roszczeń. To w końcu jak jest?

  Dlaczego na wezwaniach do zapłaty, początkowo widnieje Lindorff S.A., a w niektórych Departament Windykacji Wierzytelności Zleconych Lindorff S.A.? Czy ta różnica w nazwie ma jakieś znaczenie?
  Czy istnieje w ogóle cień nadziei, na pozyskanie kopii nagrania rozmowy. Podejżewam, że to problematyczne, o ile takie nagranie w ogóle istnieje.

  Muszę zamknąć ten rodział jak najszybciej, dlatego będąc na finiszu, nie chciałbym popełnić błędu, którego konsekwencją będzie dalsza walka z windykacją.

  Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie tej wiadomości.
  Pozdrawiam, Mateusz.

 9. Dzień dobry,
  a co z długami przekazanymi do Kruka (kredyty z kilku różnych banków, przychodzą wezwania do zapłaty) w momencie kiedy osoba nagle zachorowała na raka, została uznana za osobę niepełnosprawną, ponadto nie posiada nic na własność co w przyszłości mógłby zająć komornik. Czy choroba w tym przypadku mogłaby być czymś co pomogłoby umorzyć długi? I co w tym celu zrobić?

  1. Prawdę mówiąc: to jest biznes. Dla firmy windykacyjnej okoliczności nie mają znaczenia, oni chcą pieniądze. Zalecamy obronę dokładnie taką samą jak w każdej innej sytuacji.

 10. Witam. Mam sporo dlugow (jak dla mnie) ze starych lat. Pozyczka telefony raty. Okolo 15 tys zl sprzed 10 lat. Tyle sobie naliczyl kruk na obecna chwile. Od kilku lat nie wiem co kto i komu i ile razy sprzedawal moje dlugi. Np za kare umowna za tel. Teraz mam bagatela ponad 8tys zl. Skad te sumy w kruku… Nie wiem czy byly sprawy i jakie wyroki zapadaly (nie mieszkam pod starym adresem). Zalozylem rodzine, mam dziecko i chce to poskladac do “kupy” i cos z tym zrobic i zyc z czystym kontem. Kruk proponuje ugode.. ale te kwoty sa z kosmosu. Nie jestem prawnikiem ale od razu widac ze cos nie tak. Slabo u mnie z dokumentacja tego wszystkiego. Stad pytanie do Was. Jak zacząć? Od czego? … Z gory dziekuje Marcin

 11. Witam, wczoraj dostałam pismo od firmy windykacyjnej Getback oznajmiające o przejęciu praw do wierzytelności względem Banku PekaoSa.
  Dług zaciągnęłam ponad dziesięć lat temu kiedy jeszcze byłam zdrowa, pracując w dobrej firmie za dobre pieniądze. Odkąd zachorowałam i byłam zmuszona odejśc z pracy dług rośnie, a ja już sprzedałam wszystko na jego spłatę. Niestety wszystko szło na spłatę odsetek a dług ciągle rósł. Dawno spłaciłam już pożyczoną sumę, chyba nawet dwukrotnie ale pogrzebały mnie odsetki…
  Obecnie jest to 16 tysięcy -7 tysięcy plus ponad 8 tysięcy odsetek.
  Bank kilkukrotnie już kierował sprawę do sądu i za każdym razem komornik umarzał postępowanie z tytułu bezskutecznej egzekucji. Po prostu nie ma majątku który mógłby przejąć.
  Jestem osobą trwale niepełnosprawną, obecnie bezrobotną, pracującą dorywczo jako tłumacz na umowy zlecenia ale starcza to tylko na podstawowe potrzeby, nie wiem jak miałabym spłacać raty po 500-1000 zł miesięcznie i przetrwać.
  GetBack dało mi 7 dni na uregulowanie długu, spodziewam się że po ich upłynięciu zostanę zalana sms’ami i telefonami.
  Proszę o pomoc, jak rozmawiać z GetBack, jak wynegocjować obniżenie długu?
  Czy można wynegocjować spłatę bez naliczonych odsetek? Czy jest szansa na odroczenie spłaty o 3 miesiące żeby jakoś zebrać odpowiednią sumę na chociaż część spłaty zadłużenia?
  Obawiam się, że windykatorzy zaczną pojawiać się u mnie w domu, pukać do sąsiadów, a moja rodzina nic nie wie o moich kłopotach.
  Czy w związku z wielokrotną bezskutecznością egzekucji przez komornika mam szansę negocjować zmiejszenie zadłużenia o np 50% ? Nie rozumiem dlaczego w ogóle kupili tak trudny do wyegzekwowania dług.

  1. Proszę zgłosić się do nas przez formularz kontaktowy. Być może uda się pozbyć całego pozostałego długu. Sprawa wymaga jednak indywidualnej konsultacji.

 12. Witam
  W kilku zdaniach opiszę sprawę.
  W listopadzie 2012 pewna firma windykacyjna uzyskała w e-sadzie przeciwko mnie nakaz zapłaty. W tym czasie byłem poza granicami kraju. O nakazie dowiedziałem się w 2015r. Po wniesieniu sprzeciwu w e-sadzie nakaz utracił moc i sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego. Z tego sądu nigdy nie otrzymałem żadnego pisma. Niedawno w tej samej sprawie skontaktowała sie ze mną inna firma windykacyjna, która kupiła rozszczenie od tej pierwszej.
  Zastanawiam się czy to roszczenie jest teraz przedawnione? Czy ten uchylony nakaz zapłaty przerywa bieg przedawnienia?

 13. Witam.
  Proszę mi powiedzieć czy jeżeli wierzyciel (T-mobile) sprzedał wierzytelność firmie windykacyjnej (Best) to komornik może nadal prowadzić egzekucje z konta bankowego na rzecz pierwotnego wierzyciela, czyli T-mobile? Czy wierzyciel, sprzedając zobowiązanie, sprzedaje to razem ” z komornikiem”?
  Dział windykacji w T-mobile powiedział mi że sprawa dla nich jest już zamknięta, wyczyszczona, ponieważ dług sprzedali. A egzekucja konta nadal tra.

 14. Witam. Znalazłem w komentarzach podobny przypadek do mojego. Może i dla mnie Państwo będziecie mieli dobrą radę. W 2010 r. zakończyłem swoją przygodę z jedną z warszawskich uczelni. Skłamałbym gdybym powiedział, że pamiętam, że wszystko było uregulowane ale wydaje mi się, że tak. Niestety według uczelni nie uregulowałem opłat za 3 miesiące czesnego. Z racji zmiany miejsca zamieszkania nie była możliwa ze mną korespondencja. Z tego co udało mi się ustalić dług od uczelni odkupiła firma KGPN w 2013 r. Przynajmniej tak wywnioskowałem z maila od komornika gdzie otrzymałem następująca informację: “Nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie z dnia 02-01-2013r, sygn. akt VI Nc-e 2166553/12 zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 01-03-2013r., Postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności Sądu Rejonowego Lublin Zachód w Lublinie z dnia 01-03-2013r,” Przez te wszystkie lata nie byłem nawet świadomy bycia dłużnikiem aż do momentu kiedy na początku tego tygodnia komornik zajął moje konto. Wyczytałem na Waszym blogu informację o możliwości zaskarżenia tytułu wykonawczego ale termin tej możliwości chyba już dawno minął. Jakie są możliwości ruchu w zaistniałej sytuacji? Dług z 1500 urósł do 1900 pln. Czy jest szansa uszczknięcia części kwoty tytułem np.mijającego czasu? Albo uniknięcia spłaty w całości?
  Pozdrawiam serdecznie
  Aleksander

  1. W tej sytuacji odkręcanie sprawy nie ma większego sensu, ponieważ finalnie i tak najpewniej przegra Pan w sądzie. W tej konkretnej sytuacji najrozsądniej będzie to po prostu spłacić, najlepiej przez komornika, aby później nie spłacać podwójnie, u wierzyciela i u komornika.

  2. Moim zdaniem można złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty i przywrócić termin nakazu zapłaty z jednoczesnym podniesieniem zarzutu przedawnienia. Myślę że dług przedawnil się A z uwagi że Pan korespondencji nie odbierał bo nie mieszka Pan pod adresem pod który docierala korespondencja to wyrok jest niezgodny. Jednocześnie zaskarżyć klauzulę wykonalności. Musiałby Pan dowiedzieć się ile czasu dokładnie minęło od dnia wymagalnosci do dnia złożenia sprawy w sądzie i sprawdzić czy dług przedawnil się. Ja osobiście trzykrotnie w ten sposób robiłam bo nakazy przychodziły pod inny adres z tą różnicą że moje długi nie by przedawnione tylko dalej walczyłam w sądzie o swoje sprawy. Sąd zawsze się przychylał jeśli chodzi o przywrócenie terminu. Proszę pamiętać że trzeba udowodnić od jakiego czasu mieszka Pan pod innym adresem . Rachunki, umowa najmu itp. Istotne jest również to czy nie uznał Pan długu , jeśli tak to podniesienie zarzutu przedawnienia może nie przejść. Pozdrawiam:-)

 15. Jeśli chodzi o przedawnienie wszystko zależy z jakiego tytułu powstało zadłużenie….Przepraszam że się wcięłam. Pozdrawiam

 16. Witam. Mam pytanie . W 2013 roku firma windykacyjna założyła sprawę w EPU o należność która została uznana i wszedł mi komornik. Przez długi okres ściagal mi część wypłaty następnie po utracie pracy dogadałam się z komornikiem i sama od 3 lat wpłacam po 200 zł. Konto bankowe zajęte mam od początku “wspolpracy” z komornikiem. 7 listopada b.r nastąpiła cesja wierzytelności i mój dług przejęła inna firma windykacyjna. Pismo o cesji zostalo wyslane na stary adres pod ktorym mieszka moja mama. Dziś zadzwoniła do mnie że takie pismo przyszło. Przeczytała mi je i zaskoczona zadzwoniłam do obecnej firmy windykacyjnej z zapytaniem w czym rzecz. Poinformowano mnie że komornik umorzył postępowanie z tytułu braku sciągalnosci( dodam że sumiennie co miesiąc dokonywalam wpłat) A dług przejęła obecna firma. Cesja nastąpiła 7.11.2017 a ja do komornika wysłałam kolejna ratę 8.11.2017. Komornik po dziś dzień o niczym mnie nie poinformował a konto mam w dalszym ciągu zajęte.
  Moje pierwsze pytanie brzmi: jeżeli spłacam regularnie ustalone z komornikiem raty to czy ma on prawo wystawić bezskutecznosc egzekucji?
  Pytanie drugie: czy moze dojść do cesji w przypadku splacanych rat?
  Pytanie trzecie: czy po cesji nowy wierzyciel tudzież firma windykacyjna ma prawo naliczyc odsetki od poczatku wymagalnosci splaty w tym przypadku od 2013 roku? ( pionformowano mnie ze odsetki wynosza prawie 500 zl od 2013 )
  Pytanie czwarte: co stało się z pieniędzmi które przelałam komornikowi po cesji?
  Bardzo proszę o wyjaśnienie bo moim zdaniem jest to ewidentne działanie na moja szkodę. POZDRAWIAM

  1. Oprócz oświadczenia wierzyciela, nie ma żadnego dowodu na to że komornik umorzył egzekucje z uwagi na bezskuteczność, trzeba zapytać komornika czy tak faktycznie się stało.
   Tak, można sprzedać dług w czasie spłacania rat, szczególnie przez komornika. Odsetki mogą być liczone za cały okres od momentu powstania wymagalności do dnia spłaty. Co się stało ze środkami przesłanymi po cesji? pytać komornika – najpewniej przekazał pierwotnemu wierzycielowi, a ten powinien przekazać obecnemu.

   1. Co się okazało komornik nic nie wiedział o jakiejkolwiek cesji A co więcej sprawa jest czynna poprzedni wierzyciel nie chce żadnych informacji przekazać a nowy stwierdził że od starego wierzyciela otrzymał informację o bezskutecznosc egzekucji. Normalnie czeski film nikt nic nie wie. Co do odsetek rozmawiałam z prawnikiem jak i komornikiem. Pierwszy wierzyciel otrzymywał spłatę wraz z odsetkami więc kolejny wierzyciel ma prawo naliczyc odsetki od cesji a nie od początku powstania dlugu. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Teraz to ta sprawa jest mało istotna bo oglosilam upadłość i mam z głowy komorników i windykacje. Pozdrawiam serdecznie

 17. witam czy prowadzicie negocjacje z firmami widukacyjnymi (ultimo) mam u nich przedawinony dług (3000zł) chce go spłacić i sięich pozbyć raz na zawsze, ale najlepiej bez odsetek i ich kosztów???

 18. Gdzie w internecie mogę znaleźć przykład wzoru pisma do komornika, żeby zdjąć kwotę VAT z zajęcia, które mam ma koncie? Są tylko orzeczenia Sądu Najwyższego w tej sprawie, ale nie mogę znaleźć samego pisma.

 19. Witam,
  mam nietypowe zapytanie jak na tematykę Waszego forum ale może akurat spotkali się Państwo z takim przypadkiem: sąsiad przed czterema laty pracując na okresie próbnym zaciągnął niewielką pożyczkę w ogólnie znanej i reklamującej się firmie, w ciągu paru dni ciężko zachorował i trafił na przymusową hospitalizację na 9 miesięcy. Ze względu na chorobliwą nerwowość faszerowano go w szpitalu ciężkimi lekami i tak sprawa długu poszła na bok. W tym czasie ZUS przelewał na jego konto zasiłek chorobowy (w wydruku banku brzmi to “świadczenie ZUS”). Po powrocie ze szpitala sąsiad był otumaniony i wycofany, zaszył się w domu na 2 lata, żył dzięki wsparciu brata (swojej rodziny nie ma). Ostatnio psychicznie poczuł się lepiej i przypomniał sobie o środkach na koncie. Okazało się, że środki te jakoś w maju tego roku zajął komornik. Pytanie: czy komornik ma prawo zająć całe pieniądze, które leżały na koncie ponad dwa lata ale jednak były z zasiłku chorobowego ZUS?

 20. Dzień dobry,
  Wezwania do zapłaty od ECS Sp z o. o. – powołują się na Umowę windykacji wierzytelności z firmą Nationale Nederlanden. W związku z rozwiązaniem umów ubezpieczeń za które towarzystwo ubezpieczeń wypłaciło mi ‘zaliczkowo’ prowizje, żądają zwrotu określonych kwot bez podania danych o kogo chodzi, powołują się na sam numer polisy i data rozwiązania umowy z klientem. Brak szczegółowych informacji z jakiego powodu polisa upadła, czy zostały podjęte działania przez firmę aby klienta utrzymać etc. Moja umowa współpracy z Nationale Nederlanden rozwiązana przed upadkiem polisy klienta = brak możliwości monitorowania przez moją osobę polisy klienta. Kontaktować się z Państwem, sprawa do wygrania czy jestem na przegranej pozycji?

 21. To najpewniej był zwykły windykator terenowy a nie żaden mediator sądowy. Można go zignorować i czekać na pozew, jeżeli kwestionuje Pani zadłużenie lub jego wysokość, powalczyć w sądzie.

 22. Dzień dobry,

  W 2013 r w grudniu dostałem informacje w sekretariacie uczelni że nie zostanę dopuszczony do egzaminów ze względu na nie opłacenie czesnego za 2 semestry około 5000 złotych. Po tej informacji przestałem chodzić do szkoły.

  W miniony piątek otrzymałem pismo od komornika że dług mojego czesnego to 11 420 zł + odsetki 4000 zł co sprawia że szkoła prawdopodobnie dalej uważała mnie za studenta przez kolejne semestry pomimo że nie uczęszczała na zajęcia i dodatkowo nie podejmując egzaminów nie mogłem być studentem kolejnych semestrów. Dodatkowo prawie 5000zl pozostałych kosztów wynikających z postępowania.

  Ponadto od 3 lat mieszkam w Warszawie gdzie mam tymczasowy meldunek i nie otrzymałem osobiście żadnego z pism że takie postępowanie wobec mnie się toczy, ponieważ jeżeli były wysyłane to na wcześniejszy adres w Płocku.

  Czy mogę napisać zażalenie na postanowienie sądu o nadaniu klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty, a następnie sprzeciw nakazowi zapłaty i próbować się bronić przed tymi dodatkowymi kosztami którymi zostałem obciążony bądź spróbować powołać się na zarzut przedawnienia ?

  Proszę o pomoc. https://uploads.disquscdn.com/images/c746916df3c5b89d144f4f1f44a68fe55850318d89b1afc92a22faa27165b46e.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/126d896e0b5b015904bba937df7c8797fac216368d6ea0a6f0f25b881cd30a47.jpg

 23. Nachodzi mnie w domu mediator sądowy działający na zlecenie firmy BEST s.a, straszy nas sądami i komornikiem. Co mam zrobić w takiej sytacji jeśli nie chcę podpisywać z ta firma ich “ugody”?

 24. Witam serdecznie. Dzisiaj otrzymałem smsa od firmy Getback. Zacznijmy od
  początku. Wziąłem pożyczkę w providencie na kwotę 500zł. Czyli do
  spłacenia miałem 714 zł. Niestety sytuacja pogorszyła się diametralnie i
  nie mogłem tego spłacić przez około rok. Teraz kiedy jestem na rencie
  socjalnej spłacam co miesiąc po 200 bezpośrednio providentowi. Długu
  pozostało mi jeszcze 324 zł. Otrzymywałem wcześniej listy od firmy
  Getback lecz ignorowałem je i nie podejmowałem z nimi kontaktu z powodu
  ostrzeżeń (między innymi ten artykuł) w jakie kłopoty mogę wpaść
  współpracując z nimi. Otrzymałem dzisiaj smsa od Getback. “W zwiazku z
  nabyciem Panstwa zobowiazania przez UNIVERSE 3 NS FIZ prosimy o wpłate
  3714.92 PLN na GetBack S.A. tel. 717710100″
  Jestem na ostatniej prostej splacania długu w providencie. Proszę o
  pomoc i radę jak postępować. Taką samą wiadomość zostawiłem pod tematem ”

  Ugoda z GetBack pod lupą czyli dlaczego NIE WOLNO Ci podpisać ugody?”

 25. Witam. Ostatnio zacząłem dostawać telefony od Kruka że mam rzekomo dług w Sygma Bank na 6000. W ogóle nie kojarzę żadnego takiego zobowiązania i w dokumentach nie jest określone dokładnie co to było (karta czy kredyt , raty itp). Żadnej ugody nic nie podpisywałem. Zgodnie z uzyskanymi tu informacjami odebrałem NZ z sądu rejonowego w mojej lokalizacji. (Kruk i Prokura). Pozew jest na formularzu, czyli sprzeciw też ma być na formularzu ?? Pozywającym jest PROKURA. Sprawa dotyczy umowy z 2007 roku. Przez te 10 lat nie dostawałem żadnych pism ani telefonów.
  Podejrzewam wyłudzenie czegoś na moje dane osobowe. Czy można u Was uzyskać pomoc w sporządzeniu sprzeciwu. NZ odebrałem wczoraj , czyli mam 2 tygodnie …

 26. Witam, prawie dziesięć lat temu wzięłam pożyczkę w providencie i jej nie spłaciłam. Teraz nagabuje mnie ultimo, że jestem im dłużna 6000. Nie pamietam ani kwot, ani nie mam żadnych dokumentów. Ostatnio okazało się, że Ultimo wpisało mnie do KRD. Z tego co poczytałam w necie to prawdopodobnie wpis ten jest mało legalny bo wszyscy piszą, że tam były jakieś machlojki przy cesjach i Ultimo nie może wykazać długu. Czy ktoś miał podobny problem i może mi podpowiedzieć co robić żeby Ultimo wycofało wpis w KRD? pozdrawiam

   1. Ja mam podobną sytuację, też z prowidenta i ultimo wpisało do KRD, natomiast zgadza się, że dług jest przedawniony.Ja mam dwa wpisy w KRD jeden z datą wymagalności z 1999 a drugi z 2004 roku, tak więc są na pewno przedawnione ale co z tego że ich się pozwie,że dług przedawniony a to nie powoduje że dług taki nieistnieje i oni mogą sobie dalej to trzymać w rejestrze…to o co ich pozwać ? w KRD I BIG takie są regulaminy że nawet mając w ręku z sądu wyrok o przedawnieniu to na tej podstawie wpisów nie usuwają. Tylko jak nieistnieje albo wygasło zobowiązanie. To o co ich pozwać ? Najpierw o przedawnienie a potem o coś innego ???

 27. Właśnie dowiedziałem się ze Alior Bank S A
  podał mego ojca do Sądu w Lublinie .
  W postanowieniu jest napisane :
  Sąd stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty
  Dlatego też na podstawie art. 505 [33] 1. k.p.c. przekazuję sprawę do rozpoznania sądowi właściwości ogólnej pozwanego .
  W pozwie
  1 Umowa pożyczki
  data umowy z dnia 2013 -08 -31
  2 Inne wyciąg z ksiąg bankowych z dnia 2017 -05-25
  3 Inny wezwanie do zapłaty z dnia 2017-04-27

  Z jakiego powodu E sąd odrzucił ?

  Mój tato jest za granicą i twierdzi że spłacił tą pożyczkę
  Przyszło zawiadomienie o rozprawie która odbędzie się w sądzie właściwości ogólnej pozwanego
  Proszę o pomoc co robić w takim przypadku

  Z

  1. Powodów może być wiele, nie ma to znaczenia, grunt że jak przyjdzie pozew z SR/SO należy go odebrać i złożyć odpowiedź na pozew lub sprzeciw od NZ i podnieść odpowiednie zarzuty, w tym fakt że dług jest spłacony, przedkładając stosowne dokumenty potwierdzające spłatę.

 28. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MONIKA ZAJAC
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 30.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  monikazajaac132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi https://uploads.disquscdn.com/images/495bc7cdc96508991098da437164de4143d342ade72633558fd56ea44d951a6a.jpg

 29. Pozdrowienia dla wszystkich
  Nazywam się MONIKA ZAJAC
  Właśnie otrzymał kredyt w wysokości 30.000Zl w dużym francuskim przedsiębiorcą
  Nazywa się CHARLY KERKIR
  Jest to uczciwy i rozsądny człowiek z oryginalnymi dokumentami
  On zawsze dotrzymuje słowa
  Dzięki temu wielkiemu człowiekowi
  I rozwiązać wszystkie moje długi
  A teraz mam pokój serca
  I żyję moje spokojne życie sukę do CHARLY KERKIR
  Teraz jestem spokojny
  A ja Ci udostępniony
  Aby uzyskać więcej informacji
  Można kontakt poprzez email
  monikazajaac132@gmail.com
  Lub skontaktować się z kredytodawcą się do
  charlykerkir@gmail.com
  Jeśli nie potrzebują kredytu
  Proszę skontaktować się z rodziną
  Ale padło na właściwej osoby
  To pożyczkodawcy, a nie jak inni

  Dziękuję za uwagę

  Niech cię Bóg błogosławi https://uploads.disquscdn.com/images/030a0836530a1da788e638b91ea41ad9a28dbb413a45f027b0226ca740ea5b1e.jpg

 30. Witam. Moi dziadkowie są zadłużeni na ok. 200tys złotych. Zadłużenie to znajduje się u komornika jest to kilka banków. BPH 119tys, euro bank, które wykupił kredyt obcasów 40tys, 38 tys pożyczka u rodziny, 6 tys kredyt agricole, ok 10 tys chwilowki. Posiadają dom. Czy istnieje jakakolwiek szansa na umorzenie części długu i zatrzymanie domu, uwzględniając to ze są to osoby starsze, niewypłacalne oraz babcia ma poważne problemy zdrowotne, już nie może prawie chodzić.

  1. Nie ma tu żadnych okoliczności łagodzących niestety, mała szansa na jakieś umorzenia. Jedyna opcja to ochrona nieruchomości na drodze prawnej, choć i to będzie trudne. Należy PILNIE skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT i podesłać opis sytuacji oraz kluczowe dokumenty. Przeanalizujemy czy i co można zrobić.

 31. Sześciu adwokatów z Inowrocławia , Bydgoszczy, Wlocławka i z Poznania nie mogło mi w żaden sposób pomóc. Dopiero Antywindyk doprowadził moją sprawę do szczęśliwego końca. Nie będę pisał tutaj szczegółów. Mogę się podzielić nimi na priw na FB. Zaufajcie i trochę cierpliwości. Warto. Muszę przyznać,że młody adwokat z Poznania miał najwięcej inwencji i chęci zrozumienia na czym polega oszustwo syndyka, ale dopiero panowie z Antywindyka udowodnili to w sądzie. Dziekuję.

 32. Dzień dobry. Pytanie nie dotyczy przedawnienia długu (jeszcze nie czas) ale “molestowania” przez Getback. Telefony- codziennie z innego numeru, praktycznie każda rozmowa NIE JEST rozpoczęta od informacji o nagrywaniu, a mimo braku mojej zgody na rejestrowanie, rozmowy sa w sposób napastliwy kontynuowane, aż do rozłączenia przeze mnie. Dzis np. panienka z Getback zażądała, żebym jej podał powód dla którego nie wyrażam zgody na rejestrację rozmowy. Pomijam ton, napastliwość i chamstwo- przyzwyczaiłem się. Druga kwestia to notoryczne wysyłanie podwójnych pism- jedno idzie na prawidłowy adres, drugie na adres w tej samej miejscowości, pod którym nie mieszkam- listy zwykłe, postronna osoba może otworzyć, przeczytać i wyrzucić- nic nie będę o tym wiedział. Co zrobić z takim postepowaniem Getback- czy można jakoś to ukrócić? Jakby nie patrzec odczuwam tą sytuacje jako stalking.. łamanie moich praw- nagrywanie bez zgody, bez poinformowania, kierowanie korespondencji do mnie w ręce osób trzecich. Co zrobić? Sytuacja trwa od kilku lat.

  1. W takiej sytuacji zgłoszenie na policji lub do prokuratury, innej opcji nie ma. Wypunktował Pan dokładnie to, co można zgłosić. Najpewniej nic to nie da, ale to istotny krok. Następnie może Pan im wysłać polecony ze wskazaniem adresu do doręczeń, jedynego prawidłowego, odmową zapłaty bez prawomocnego wyroku sądu oraz i żądaniem zaprzestania kontaktu telefonicznego, mailowego czy też wizyt windykatorów terenowych, pod rygorem wytoczenia powództwa o naruszenie Pana dóbr osobistych.

 33. dzien dobry mam dlugi około 20 tys.jak moge z tego wyjsc strasza sadami komornikiem windykacja nie mam takich pieniedzsy aby to wszystko spłacic co moge zrobic

 34. Mam dlug w wysokosci 20tys plus 10tys odsetek podpisalam jakis czas temu ugode, place aktualnie 800zl miesiecznie mam ta ugode do stycznia potem mamy podpisac nowa ale niestety ostanio otrzymalam z esadu nakaz w postepowaniu upominawczym I to jeszcze z data podpisania umowy, nie wiem co m teraz zrobic boje sie ze na pensje wejdzie mi komornik

  1. Należy żłożyć sprzeciw i podjąć obronę. Fajny kontrahent, który jednocześnie podpisuje ugode i wysyła pozew do sądu. Jeżeli Pani spełnia nadal warunki ugody to pozew nadaje się do oddalenia, dług nie jest wymagalny w tym momencie.

 35. Witam , mam jeszcze do spłaty 24 tyś długu w Eurobanku w formie kredytu konsolidacyjnego. Straciłem pracę w kwietniu, płaciłem raty z oszczędności gdyż mam problem ze znalezieniem nowej pracy. Od 3 miesięcy mam zaległości w płaceniu rat, bank podniósł wysokość płacenia rat a teraz straszy rozwiązaniem umowy.
  Jakie są szanse na wygraną w razie rozprawy sądowej ?

 36. Witam,

  Kilka lat temu posiadałem kredyt w PKO na 36tys zł, niestety nie udało mi się go spłacić. Dług został kupiony przez kruka i na dzień dzisiejszy chce wyegzekwować (bezskutecznie bo nie ma z czego ściągnąć 80tys zł według odsetek od odsetek co wydaje mi się jakąś lichwą ale ok).
  Zastanawiam się skoro Kruk skupuje takie kredyty od banków za 5-10% wartości nad zaproponowaniem im jednorazowo np 10 000zł z pismemnym potwierdzeniem że taka jednorazowa wpłata zamyka sprawę.
  Czy takie techniki zamykania spraw z firmami windykacyjnymi mają jakiś sens czy to droga bez powrotu i pogorszenie sytuacji?

  1. W pierwszej kolejności warto sprawdzić czy da się odkręcić sprawę w sądzie i pozbyć całego długu. Jeżeli nie – wtedy negocjować ugodę. Jednorazowa, większa spłata jest możliwa, należy jednak pamiętać, że od umorzonej części trzeba będzie jeszcze zapłacić 19% podatku, w tej sytuacji umorzone 70 tys daje ok 13.300zł podatku do zapłaty. Tym bardziej zasadne jest sprawdzenie czy da się pozbyć całego długu.

 37. W błogosławionym stanie ci, którzy mają pozew/nakaz, bo mają przynajmniej szansę się wybronić/zareagować (OFC ironizuję 😉 ). Co zaś mają zrobić ci, którzy czekali latami (wręcz dekadami !!!) na pozew (ba! na cokolwiek oprócz “ptasiej makulatury”), on nie nastąpił, bzdurna kwota z niezapłaconej _spornej_ faktury urosła do chorej wielkości (kilkadziesiąt tys. zł!) i …
  No można tak żyć, nie bojąc się z tego powodu wizyty komornika. Aczkolwiek kredytu się nie dostanie, nowy abonament tylko z kaucją itd bo jakiś sęp czy wrona “dług” umieściły w BIG.

  Może AntyWindyk zapodałby jakiś wpis, ku pokrzepieniu serc dla takich osób? Jak się uwolnić od BIG gdy nikt nie ściga sądownie, a jedynie przyczynia się do wycinki lasów? Jedyne rozwiązanie to spłata takiego haraczu?

  Przy okazji pozdrawiam i dziękuję za kawał dobrej roboty, którą wykonujecie.

 38. Witam generalnie miałem problem z płynnością finansową przez dłuższy okres czasu i bank mi wypowiedział umowe o czym mnie poinformował, ale nie dostałem żadnej infornacji że sprawa trafia do sądu zocznie i ze został wydany wyrok, dziś otrzymałem przelew od kontrahenta i pieniądze zablokowane.. patrze w blokady a tam zajecie 118 tyś zł. Prosze wyobrazić sobie mój szok. Papierów od komornika nie dostałem, dopiero gdy pojechałem do banku dowiedziałem się który komornik prowadzi windykacje i tam zostały przekazane mi papiery i informacja że mam się dogadać z bankiem. Dzwonię do Banku mówie jak jest (byłem z nimi umuwiony na wpłatę, 4 tyś do 29.09.2017. I mowię że wplata jest niemożliwa z powodu zajęcia przez ich konta po czym zostałem poinformowany przez panią że jak nie wpłace pieniążków to tylko pogorszy moją sytuację. Mam jeszcze drugi kredyt ktory wisi na włosku jestem też umuwiony na wpłaty boje się że sprawa tak samo się skończy. Jestem w totalnej rozsypce proszę chociaż o radę co moge zarobić.

  1. Tu nie ma prostej rady co robić, trzeba przeanalizować dokumenty, odkręcić sprawę wyroku który zapadł, odzyskać środki jakie Panu pobrano, a w między czasie zastanowić się czy Pana stać na jakiekolwiek wpłaty i czy one mają sens. Proszę wysłać wiadomość przez formularz w dziale KONTAKT i załączyć dokumenty jakie pozyskał Pan w banku lub u komornika – jeżeli Pan u niego był.

 39. Witam , pisze do państwa z prośbą o pomoc . Moja mama w roku 1997 wzięła kredyt konsumpcyjny , nie jesteśmy pewni czy było do końca wszystko spłacone czy tylko jakaś kwota się nie zgadzała . Było to bardzo dawno i zwyczajnie nie pamiętamy . Dowiedzieliśmy się już,że taki dług ulega przedawnieniu po jakimś czasie a minęło już 20 lat . Mama jest zasypywana pismami od jakiegoś czasu o spłatę długu wraz z odsetkami , i została wpisana do krajowego rejestru długów. Nie wiemy co mamy robić czy odpisywać im na korespondencję, czy czekać aż pismo pójdzie do sądu i odwołać się na paragraf o przedawnieniu . Bardzo prosimy o pomoc w tej sprawie .

  .
  .

  1. Można czekać na pozew ze strony funduszu, albo też pozwać forme windykacyjną i wcześniej rozwiązać problem. Wiążące rekomendacje można wydać dopiero po analizie dokumentów jakie mamy do sprawy.

 40. Witam Mam ok. 15 wierzycieli zadłużenie to 35 tys.. Wszystkie sprawy są już na
  drodze windykacyjnej. Mam
  umowę o pracę. Wpadłem w spiralę zadłużenia. Żadna z firm nie chce współpracować i rozłożyć mi tego na raty. Obecnie się poddałem i przestałem płacić. Mam 2 kredyty kwota łączna z odsetkami to ok. 100 tys. Niestety ze względu na dużą ilość zapytań i opóźnienie w spłacie kredytu nie mam szans na otrzymanie jakiegoś kredytu, w jaki sposób spłacić te 35 tys. Najlepiej byłoby dla mnie to wszystko zsumować w 1 ratę na dłuży okres. Czy jest jakas szansa dla mnie ? Jak postępować ? Nie wiem juz co robic… myslalem juz o nagorszych rzeczach…

  1. 15 wierzycieli na 35 tys oznacza pętlę na szyi w chwilówkach i firmach pozabankowych. Jedyna opacja aby się tgo pozbyć to jednorazowa spłata, najpewniej z pomocą rodziny. Jeżeli ktoś może wziąć dla Pan kredyt który spłąci WSZYSTKICH a Pan bedzie spłącał ten kredyt to ma to sens. Jeżeli nie – to należy odpuścić wszystko a komronik jest nieunikniony, trzeba sobie ułożyć życie z komornikiem tak aby normalnie funkcjonować, co jest możliwe.

 41. Dostalam dzisiaj wezwanie do zaplaty naleznosci od komornika. Chodzi o niezaplacony bilet autobusowy, mandat zostal wystawiony na przelomie 2010/2011 , dodam ze nie zostal przezemnie podpisany. Na pismie komorniczym widnieje Nakaz zaplaty wydany w elektronicznym postepowaniu przez sad I klauzula wykonanosci pada, na 09.05.2013 co oznacza ze wydal nakaz po przedawnieniu, bo MpK ma rok czasu na zlozenie sprawy do sadu. Dzisiaj dstalam pismo I 7 dni od zaplaty. Co mam zrobic? Na jakiej podstawie sad wydal nakaz zaplaty. ?

  1. Sąd wydał NZ najpewniej na podstawie mandatu/opłaty dodatkowej jaka została na Panią nałożona a która nie została zapłacona. Brak wniesienie sprzeciwu spowodował uprawomocnienie się NZ. Jeżeli nie został Pani doręczony może Pani pisać do sądu z wnioskiem o prawidłowe doręczenie, wskazując adres pod którym Pani mieszkała i prezdstawiając na to dowody, jeżeli był inny niż ten na który wysłano NZ (najpierw należy sprawdzić w aktach na jaki adres wysłano NZ). Jeżeli sąd przychyli sie do wniosku, należy złożyć sprzeciw, podnieść przedawnienie i ma Pani szanse na wygraną. Komornik i tak obciąży Panią kosztami egzekucji. Trzeba ocenić realnie czy to wszystko ma sens, czy się Pani chce i czy ma Pani odpowiednią wiedzą aby to odkręcać. My tematu nie podejmiemy ponieważ koszty obsługi są zapewne wyższe niż dług który na Pani spoczywa. Wniosek: drobne kwoty należy regulować od razu i nie zostawiać na przyszłość, ponieważ takie sprawy z czasem wracają, w wysokości kilka razy większej niż pierwotnie, niestety.

 42. Witam, Szanowni Państwo, czy firma GetBack działa zgodnie z prawem, w sytuacji w której po cesji wierzytelności, gdzie kwoty (podaję w przybliżeniu) wynosiły 15 tys zł tytułem należności głównej, i 7 tys tytułem odsetek naliczonych przez poprzedniego wierzyciela (od którego to dług wykupili), “przeksięgowali” co widzę na moim profilu na ich stronie, koszty jako kapitał w kwocie 15 +7 = 22 tys zł ? Czy to jest zgodne z prawem ? Ja rozumiem iż zarówno kapitał jak i odsetki są wymagalne, ale to od kapitału liczone są odsetki ustawowe a nie od odsetek, więc dla dłużnika jednak korzystniejsze jest naliczanie odsetek od kapitału mniejszego, aniżeli powiększonego o te odsetki uprzednio naliczone przez Zbywcę… Proszę o wyjaśnienie czy nowy wierzyciel ma prawo, uznania przejętych kosztów, jako kwotę całkowitego kapitału.

  I drugie bardzo ważne pytanie, czy jeżeli dysponuję wydrukami z rozmów z ich przedstawicielami, w których to, ewidentnie pomimo moich chęci porozumienia się i zawarcia ugody, oni wprost mi piszą, iż moja sprawa musi jeszcze odczekać swoje, po czym po dwóch tygodniach informują mnie iż sprawę oddali NIBY, do sądu ? I mało tego doliczone zostały mi koszty sądowe w wysokosci 2680 zł….., to czy w ewentualnym procesie odwoławczym (po ew. otrzymaniu sądowego nakazu, którego oczywiście nie otrzymałem jeszcze , i śmiem wątpić czy faktycznie moją sprawę skierowali do sądu…) to czy mam sporą szansę na wygranie sprawy ? (Proszę o informację.Dziękuję. Dodam jeszcze że dzisiaj jak ich przycisnąłem, mówiąc im o zapisanych rozmowach z nimi…to doradca powiedział ze są w stanie umorzyć koszty sądowe(dało mi to do myślenia, że chyba takowej rozprawy nie było…bo raczej nie byliby chętni do umarzania faktycznie poniesionych kosztów…) Proszę o odpowiedź.

  1. 1. Nie jest to legalne, ale o ile w wezwaniach do zapłaty czy innych pismach potrafią to zsumować, tak w pozwie zostanie to prawdopodobnie odpowiednio rozbite i wyszczególnione.
   2. Wydruk rozmowy – bez jej nagrania i to najlepiej za zgodą rozmówcy – nie jest żadnym dowodem. Można sobie napisać i wydrukować wszystko. Na pewno to nie przesądzi o sprawie. Takie zagrywki jak doliczanie kosztów sądowych jest nagminne, koszty są nalezne nie z chwilą złożenia pozwu tylko z chwilą wydania prawomocnego wyroku w sprawi, jeżeli sąd te koszty zasądzi. To jest nic innego jak wyłudzanie dodatkowych kosztów, które np. za chwile znalazłyby się na ugodzie jeżeli wyraziłby Pan chęć jej zawarcia.

   W naszej ocenie jeżeli kwestionuje Pan roszczenie co do zasady lub wysokości, nalezy czekać na pozew i podjąć obronę w sądzie.

   1. ja kwestionuje dodatkowe koszty sądowe, bo jestem przekonany że żadnej rozprawy nie było…jeżeli na ugodzie bo podobno mają dzisiaj ją wysłać mi, jeżeli na ugodzie będą zawarte rzekome koszty sądowe, to co mam zrobić ? Odpisać im że nie uznaję takowych kosztów ? I ugody na taką kwotę nie podpiszę, tak ? Bo oni sami się gubią…wczoraj już zmiękli i powiedzieli że umorzą mi koszty sądowe.

    1. to jest chore prawo, a raczej jego brak…i co mi da że ja zakwestionuję wysokość kosztów sądowych, 2500 zł…jak za obrone w sadzie… zapłace adwokatowi itp…pewnie tyle samo, albo 2x wiecej…zliczając wszelakie koszty…ja nie kwestionuję kapitału…bo wiem że on był…i wiem ze nie przedawnił się, chociaż pewnie odkupili go za 100 zł…ale niemogę sobie pozwolic na to, aby doliczane były ukryte koszty, bo za niedługo będzie tak, że ta firma mi doliczy , spłace im 2 raty, po 200 zł….oni dług znowu sprzedadzą następnej takiej firmie, która znowu sobie doliczy koszty…i tak w kółko bedzie..az dojdzie kwota do 50 tys. złotych….Czemu mojemu znajomemu ta sama firma, bez jego kontaktowania się przesłała ugodę w której niema ani złotówki doliczonej do kapitału….a mi gdzie się z nimi kontaktowałem i coraz to wyrażałem chęci porozumienia, to mi tak podziękowali ze doliczyli sądowe koszty…to skoro doliczyli to gdzie jest pozew…w całym internecie piszą…że przez e-sąd przechodzą takie sprawy…a podobno tam kwoty procesu to 1-2 % od wartosci…to skad z 20 tys…znalazło sie 2,5 tys kosztów….

     1. Jeżeli kwestionuje Pan – zresztą słusznie – koszty sądowe, to prosze nie podpisywac ugody jeżeli takowa będzie takie koszty zawierała. Odmówić i żądać przedstawienia realnej i rzetelnej ugody. Jeżeli takowej nie przedstawią to pozostaje Panu dać się naciągnąć albo odmówić spłaty i poczekać na pozew. To chore, ale tak wygląda rzeczywistość. Oni mogą od Pana żądać ile chcą i ile sobie wymyślą, a Pan ma prawo się na to zgodzić lub nie. Jak pójdą do sądu to kosztów tych w pozwie nie będzie, jak Pan przegra – to będą. Przy długu na 20 tys KZP wynoszą 2400zł. Nie ma reguły jaka firma, nie ma żadnych reguł, wolna amerykanka. Jak się trafi tak jest, tu jest milion zmiennych. Jeżeli nie kwestionuje Pan kapitału to stanowczo prosze to oznajmić, że albo przedstawią uczciwą ugodę albo niech idą do sądu. Tylko proszę telefonicznie nie mówić że Pan uznaje jakiś dług np. kapitał, bo jak nie dojdzie do ugody i sprawa trafi do sądu to “wszystko co powiesz zostanie wykorzystane przeciwko Tobie w sądzie” – dosłownie, i taka deklaracja może przyczynić się później do przegranej.

     2. Rozumiem, przez telefon ani razu nie rozmawiałem, chcieli mój numer, ale powiedziałem że musi im wystarczyć kontakt mailowy.Na czacie jak z nimi pisałem, to mi doradca oznajmił, że wniosek o ugodę (zmieniony), bo już nie zawierający kosztów sądowych, został dyrekcji przedstawiony, i jeżeli decyzja będzie pozytywna, to prześlą mi ugodę bez kosztów sądowych, tak więc wyszło by poniekąd na moje, i OK. A jeszcze jedno pytanie, czy mogę od nich żądać, w razie gdyby przesłana ugoda jednak zawierała koszty sądowe, to czy mogę żądać przesłania skanu czy czegoś na potwierdzenie złożenia takowego pozwu? Czy na ewentualne koszty sadowe doliczone, mogę się zgodzić faktycznie ALE DOPIERO W SYTUACJI gdy mi przyjdzie sądowy nakaz zapłaty. I czy taki nakaz zapłaty przychodzi na adres domowy ? Z takiego e-sądu ? Czy np. mogę się zarejestrować na stronie tego sądu i …nie wiem czy jakiś wgląd będę miał na swoją osobę ?

     3. a i jeszcze podpinając się do pytania powyżej, czy oni wgl mogą złożyć taki pozew, w sytuacji gdy jedynym dokumentem jaki od nich otrzymałem, to było powiadomienie listem normalnym, o umowie cesji wierzytelności ? Czy nie powinno być tak iż przed jakimkolwiek pozwem, powinienem otrzymać pismo (i to np. poleconym), o przed sądowym wezwaniu do zapłaty ?.

     4. Koszty sądowe są należne dopiero gdy wyrok się uprawomocni i gdy sąd takie koszty im przyzna. Samo złożenie pozwu czy nawet otrzymanie nakazu zapłaty od którego Pan się może odwołać nie oznacza że są im należne koszty sądowe. Pozew złożyć mogą, każdy może każdego pozywac, a brak wezwania do zapłaty potwierdzonego listem poleconym – to argument dla Pana do oddalenia powództwa, pewnie jeden z 20 jakie można podnosić.

 43. Witam potrzebuję pomocy. Mam 15 wierzycieli. Wszystkie sprawy są już na drodze windykacyjnej, a jedna jest już u komornika. całe szczęście mam umowę o pracę i musi mi zostawić najniższą krajową. Do zadłużenia doszło w ten sposób, że w jednej firmie pracowałem na zlecenie. Sprzedaże nie szły i dostawałem wypłatę po 600 zł.Wtedy nie było jeszcze regulacji prawnej odnośnie wynagrodzenia umów cywilnoprawnych. Więc zaczeło się od 100 zł. potem było kilku wierzycieli. Najpierw poszedłem do banku w którym mam konto i próbowałem to skonsolidować. Jednak kwota jaką otrzymałem nie wystarczyła na pokrycie wszystkich zobowiązań. Więc znowu zaczołem brać i spłacać jedno drugim. Potem zadzwoniłem do takiej firmy oddłużeniowej z warszawy. Środki uzyskane pokryły by całość gdyby nie to że musiałem prawie 6000 zapłacić tej firmie za pośrednictwo. Następnie próbowałem z inną firmą tym razem aby dogadać się z wierzyciuelami. Pracownik tej firmy za 3000 zł stworzył dla każdego wierzyciela pismo z prośbą o rozłożenie ratalne. Żadna z firm nie chciała współpracować. Obecnie się poddałem i przestałem płacić. Kontaktowałem się z kancelarią prawnązajmującą się oddłużeniami. Jak określił tamten pracownik w moim przypadku jest to do zrobienia tzn ogłoszenie upadłości ale powiedział mi że to kosztuje 5000 zł. Mówił żebym pożyczył od rodziny lub znajomych. Ale jest problem. Ja nie mam rodziny. Wychowywałem się w domu dziecka i rodzinie zastępczej. Obecnie jestem żonaty. Na szczęście zobowiązania były zaciągnięte przed zawarciem związku małżeńskiego. Moja sytuacja obecna wygląda tak, że mieszkam na wynajmie. Zarabiam 2500 brutto ale przez komornika dostaję najniższą krajową. Za mieszkanie płacę 1400 zł + opłaty co 2 miesiące, do tego internet telefon i zostaje nam 500 zł na życie. Ledwo wiążemu koniec z końcem. Moja żona jeszcze przed ślubem pomagała mi w spłacie zaciągając zobowiązania na siebie i obecnie jest w tej samej sytuacji ale jeszcze komornik nie zajął jej pensji. Jedyne co udało mi się zrobić to uchronić wynagrodzenie przed zajęciem konta w banku tzn utworzyłem konto techniczne które należy do banku z przypisaną do niego kartą przedpłaconą. Nie mamy żadnego majątku. Jedyny plus tej sytuacji jest taki że zmieniły się przepisy dotyczące egzekucji z ruchomośći i nieruchomości. Wcześniej komornik mógł zająć przedmioty należące do dłużnika ale i te które były w jego władaniu. Obecnie może zająć tylko przedmioty należące do dłużnika. Więc nie boje się że zajmie mieszkanie należące do właściciela oraz sprzęty które się w nim znajdują. Proszę o pomoc mam dopiero 23 lata a całe życie mam pod górkę.

  1. Odpisaliśmy Panu już mailowo, ale zostawimy info dla potomnych:
   – konsolidacja ma sens tylko jeżeli spłacamy wszystkie zobowiązania i zostaje jedna rata, którą jest się w stani spłacać (jeżeli w ogóle ktoś takiej konsolidacji udzieli)
   – firmy “oddłużeniowe” które nie robią nic po za wysłaniem szablonowego pisma z wnioskiem o ugodę za grubą kase to jedna wielka pomyłka, która tylko pogarsza sytuacje dłużnika, czy ta firma do której Pan się zwrócił to firma na L. ?
   – aktualnie trzeba pomyśleć o upadłości i nie wszędzie kosztuje to 5000zł, to zależy od tego kto składa ofertę i za ile jest w stanie taką procedurę przeprowadzić
   Skierujemy Pana mailowo w odpowiednie miejsce, gdzie będzie taniej.

 44. Nazywam się Paul Wilson, jestem z Carlifornia USA, żonaty, szukam prawdziwej firmy pożyczkowej przez ostatnie 5 miesięcy, a wszystko, co dostałem, to mnóstwo oszustw, które sprawiły, że ufałem im i pod koniec dnia , zabrały mi pieniądze, nie dając nic w zamian, cała moja nadzieja straciła, mam zdezorientowany i sfrustrowany, uważam, że bardzo trudno karmić moją rodzinę, nigdy nie chciałem mieć nic wspólnego z firmami pożyczkowymi w sieci, więc poszedłem pożyczać pieniądze od przyjaciela, powiedziałem mu wszystko, co się stało, a on powiedział, że może mi pomóc, że zna towarzystwo pożyczkowe, które może mi pomóc przy jakiejkolwiek wymaganej pożyczce z bardzo niską stopą procentową 2% że po prostu pożyczkę od nich, on skierował mnie, jak ubiegać się o pożyczkę, zrobiłem tak, jak powiedział mi, zastosowałem, nigdy nie uwierzyłem, ale próbowałem i ku mojej największej niespodziance dostałem pożyczkę w ciągu 24 godzin, nie mogłem uwierzyć, jestem szczęśliwy i bogaty ponownie i dziękuję Bogu, że takie firmy pożyczkowe takie jak to wciąż istnieją na tych oszustwach w miejscach, proszę radzę wszystkim tam, którzy potrzebują pożyczki na wyjazd (johnhensheww@gmail.com) nigdy ich nie zawiodą, a Twoje życie zmieni się tak, jak moje nie

 45. Jesteśmy firmą poświadczoną pożyczką poświadczoną i zarejestrowaną, która zapewnia najlepsze rozwiązanie Twoich problemów finansowych. Czy potrzebujesz pieniędzy na swój projekt, biznes, podatki, rachunki i wiele innych powodów? Nasze pożyczki są łatwe i tanie, a jeśli naprawdę jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami już dziś, jeśli potrzebujesz kredytu, możemy przygotować dowolną pożyczkę odpowiadającą Twojemu budżetowi na poziomie 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem poczty elektronicznej johnhensheww@gmail.com

  Pełne nazwy:
  Adres:
  Kraj:
  Numer telefonu komórkowego:
  Kwota wymagana jako pożyczka:
  Czas trwania kredytu
  Cel pożyczki:
  Zawód:
  Wiek:
  Seks:
  Czy kiedykolwiek złożyłeś wniosek o pożyczkę ?:
  Miesięczny przychód:
  Ważna karta identyfikacyjna lub licencja na prawo jazdy:

  UWAGA: Po wypełnieniu tego formularza, wyślij wiadomość na adres johnhensheww@gmail.com

 46. Witam,

  opiszę po krótce moją sytuację.
  W 2014 roku, chcąc pomóc zostałam współkredytobiorcą kredytu konsolidacyjnego ojca. Jego całość zgodnie z przeznaczeniem tego typu kredytów poszła na spłaty długów ojca. Kredyt w wysokości 250 000 tys ojciec spłacał przez rok w ratach około 3700 zł. Następnie zaczęły się jego problemy ze zdrowiem w efekcie czego przeszedł 2 udary, obecnie nie mówi i czeka go operacja serca. Zanim stan zdrowia ojca znacznie się pogorszył zdołał on ogłosić upadłość konsumencką, obecnie nie wiem, czy dług zostanie umorzony – sprawę prowadzi biuro syndyka.
  Emerytura ojca byłego policjanta wynosi 2900 zł z czego ponad 900 zł podlega obecnie windykacji (25%emerytury), wkrótce ojciec zapewne otrzyma info z Zakładu Emerytalnego o zmniejszeniu emerytury zgodnie z nową ustawą Pana Błaszczaka.
  Ja – jestem obecnie zatrudniona na najnizsza krajową także komornik ani bank nie sa w stanie nic ode mnie wyegzekwować.Jednak gdy tylko znajdę lepiej płatną pracę wówczas zajęciu bedzie podlegać 50 % wynagrodzenia także zupełnie nie opłaca mi się nic szukać..
  Moje pytanie jest następujące – czy bank byłby skłonny zawrzeć ze mną ugodę spłaty np. 500 zł miesięcznie i wycofać komornika? Wówczas, w momencie znalezienia lepiej płatnej pracy zajęciu nie podlegałoby 50% wynagrodzenia, tylko zgodnie z ugodą płaciłabym bankowi te 500 zł. Jeśli Bank się na to nie zgodzi nie dostanie bowiem nic, gdyż pozostanę przy obecnej pracy na najniższą krajową niepodlegającą zajęciu.. Jak banki to sobie kalkulują ?
  Czy może lepiej umowić się na spłatę jakiś minimalnych rat z komornikiem, ale co wówczas gdy dostanę lepszą pracę??Czy moja umowa z komornikiem będzie nadal obowiązywał? Czy może ZUS przekaże komornikowi informację o zmianie pracy i wyższym wynagrodzeniu i wówczas będzie one egzekwowane w połowie ??
  Proszę o poradę..
  Jestem ofiarą chęci pomocy własnemu ojcu, zawsze nieźle sobie radziłam zarabiałam przyzwoicie, a teraz muszę pokutować za dobre serce

  1. Skontaktujemy się z Panią mailowo. Nalży w pierwszej kolejności sprawdzić czy można pozbyć się tytułu wykonawczego, wtedy komornik zniknie całkowicie i pojawi się szansa całkowitego pozbycia się długu.

 47. Witam, od ponad 4 lat jest prowadzona wobec mnie egzekucja komornicza. Wierzycielem jest PROKURA. Należność główna wynosi 34500,00 zł, odsetki na dzień 29.08.2017 wynoszą 7900,00 zł (saldo pobrane od komornika). Opłata stosunkowa – 6300,00 zł. Mój problem to nie cofnięcie egzekucji, a prośba porada, czy jest możliwość na jakiś korzystniejszy wariant spłaty zadłużenia. Tzn. 4 lata temu odsetek było trochę ponad 2000,00 zł, komornik pobiera mi miesięcznie z wynagrodzenia o pracę od 200,00 – 600,00 zł miesięcznie, a odsetki od należności głównej wynoszą czterokrotność stopy lombardowej. Czy jest możliwość napisać jakąś konkretną prośbę do tego Wierzyciela o np. zmniejszenie odsetek, ich anulowanie, bądź cokolwiek, aby dług w końcu zaczął maleć? Obecnie od ok. dwóch lat dług maleje po 200,00 zł miesięcznie, gdyż odsetki rosną o 280,00 zł na miesiąc i w takim tempie dług mam na całe życie. Telefony do firmy KRUK nic nie dają, gdyż odsyłają mnie do komornika – adres pod który mógłbym wysłać jakąś propozycję także nie znam. Czy jest jakaś szansa, aby z tego wyjść? Proszę o pomoc, odpowiedź. Do dzisiaj komornik na tą sprawę pobrał łącznie: 15500,00 zł.

  1. Matematyka jest nieubłagana, w wielu przypadkach nawet mimo egzekucji komorniczej, dług zamiast maleć – rośnie.
   W pierwszej kolejności trzeba się przyjrzeć sprawie i zbadać, czy całkowicie można pozbyć się komornika, a być może nawet całego długu. Czy odbierał Pan osobiście nakaz zapłaty z sądu?

   1. Osobiście go nie odebrałem, niemniej jednak w sądzie przeglądałem akta sprawy, co prawdopodobnie wpływa na to, że wtedy dowiedziałem się o długu.

 48. Witam mam pytanie czy jęsli spłacono główne zadłużenie firmie która nabyła mój dług w kwocie 1810 zł plus naliczone koszta sądowe w wysokości 600zł bo sprawę oddali od razu do EPU to czy muszę zapłacić te koszta skoro dług główny został spłacony 14 sierpnia data zaksięgowania w getback a wyrok z EPU o nakazie spłacenia całego długu plus koszta sądowe czyli te 600zł zapadł 22 sierpnia ? Czy firma winykacyjna GetBack bo to ona nabyła dług w kwocie 1800 zł od sieci Orange ma prawo nadal domagać się tych kosztów sądowych zamiast wycofać i poinformować sad o spłacie głownej należności ponieważ dług spłacony a wyrok z EPU zapadł 22 sierpnia czyli 8 dni póżniej nadmienię że Get Back nabyła mój dług podobno w kwietniu bo nie mam zadnego pisma z kwietnia niby było wysłane ale nie doszło ja o tym dowiedziałem się w drugim pismem pod koniec maja wraz z tymi kosztami pozwu do EPU od czerwca byłem w ciągłym kontakcie z tą firmą i polubownie spłacajałem w ratach głowne zadłużenie jednocześnie byłem informowany że jeśli spłacę główne zadłużenie to te koszta zostaną umorzone i taką informację tez dostałem telefonicznie 16 sierpnia bo nie było jeszcze postanowienia wyroku EPU dziś dowiedziałem się ze wyrok zapadł 8 dni po spłacie głownego zadłużenia a firma GetBack nie wycofała pozwu po prostu czekała na wyrok aby dopłacić te koszta im za pozew nie wiem jak dalej postąpić bo zostały tylko koszta pozwu w wysokości 600zł nadmienię żadnej ugody nie podpisałem z firmą GetBack po prostu spłacałem głowną należnośc czyli 1810 zł

  1. Koszty zostały naliczone w nakazie zapłaty, zatem musi Pan wnieść sprzeciw, podnieść że dług jest spłacony i wnioskować o nie obciążanie Pana kosztami procesu, sprawa zostanie przekazana do rozpoznania do SR, i sąd zdecyduje o umorzeniu postępowania i obciążeniu lub nie Pana kosztami procesu. Proszę dokładnie opisać okoliczności sprawy, to że spłacał Pan dług zgodnie z ustaleniami i pozew był od początku niezasadny i przedwczesny, złożony wyłącznie w celu uzyskania dodatkowych kosztów procesu.

 49. Witam,

  Kilka lat temu miałem kredyt w PKO na ok 20tys złotych (na rozwój firmy), niestety firma nie wypaliła i po zapłaceniu kilku rat nie było mnie stać na spłacanie. Kredyt został sprzedany do Kruka. Dzisiaj rząda ode mnie ok 80tys zł i wysyła komorników.
  Sprawa jest dla mnie teraz trudna ponieważ kwota urosła do takich rozmiarów że nie mam możliwości tego spłacić. Niedawną wziąłem ślub, przedtem podpisałem intercyzę z żoną ale obawiam się że komornik będzie próbował windykować również jej majątek i kiedyś obudzi się z zajętym kontem. Czy taki scenariusz jest możliwy?

  1. Nie ma rzeczy niemożliwych, choć w teorii nie powinny mieć miejsca, to mogą się zdarzyć, wystarczy że np. będzie Pan upoważniony do konta żony, nawet nie będąc jego właścicielem. Należy zbadać czy da się coś z tym długim zrobić ponieważ pry tej kwocie jest raczej niespłacalny, a rośnie o kolejne 10 tys rocznie. Proszę wysłać dokumenty jakie Pan posiada + opis sprawy przez formularz kontaktowy, przeanalizujemy ją bezpłatnie i ocenimy możliwości.

 50. Cześć,

  Jestem Panem David Scott, legalnym pożyczkodawcą gotówki. Jesteśmy
  Firma z pomocą finansową. Pożyczmy fundusze osobom potrzebującym pomocy finansowej lub potrzebie pieniędzy na spłatę długów,
  Inwestowanie w firmy. Oferujemy pożyczkę w wysokości 3%, chętnie zaoferujemy Ci pożyczkę. Skontaktuj się z nami teraz
  (davidscottfirm@outlook.com)

  Imię beneficjenta: ………
  Kraj: ………….
  Wymagana kwota ………..
  Czas trwania pożyczki: …………
  Numer telefonu………….
  Miesięczny przychód ………..

  Z szacunkiem.
  Panie David Scott

 51. Witam, mam taką sytuację. Miałem kredyt w Banku, przestałem spłacać i trafił do Komornika. Miałem wtedy zbieg dwóch spraw komorniczych. Komornik do którego trafił ten kredyt nie przesłał sprawy do mojego komornika wiodącego. Teraz sprawa wróciła do następnego komornika, który poszukując czegoś aby ściągnąć pieniądze wpisał się do hipoteki. Bank obecnie sprzedał właśnie ten kredyt firmie Get Back. Co należy teraz zrobić? Zależy mi na zdjęciu wpisu na hipotece. Czy w tym momencie jeśli jest nowy wierzyciel można anulować wpis?

 52. Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki? Mogę pomóc w uzyskaniu kredytu w ciągu 48 godzin. E-Mail: bishopf21loan@gmail.com

  Wydam pożyczkę w wysokości co najmniej 5000 euro do ponad 800 milionów euro.
  Oferuję różne rodzaje pożyczek. Jakiego rodzaju pożyczki potrzebujesz?

  (1) pożyczka firmowa — dla właścicieli sklepów, sprzedawców detalicznych i hurtowni

  (2) Duże kredyty dla firm – dla firm z sektora LLC i branży

  (3) kredyty hipoteczne — kupić dom lub wyremontować dom

  (4) Kredyt rolniczy — Pożyczki dla właścicieli gospodarstw rolnych

  (5) Pożyczka samochodowa — kredyt samochodowy

  (6) pożyczka na życie – w przypadku operacji medycznych

  (7) Pożyczka konsolidacyjna – spłatę starej pożyczki

  (8.) pożyczki osobiste — pożyczki na potrzeby osobiste

  Mogę ci pomóc w pożyczce. E-Mail: bishopf21loan@gmail.com

 53. Moja sytuacja wygląda następująco. Na początku roku miałem bardzo duże problemy z hazardem przez co wpadłem w problemy finansowe. Obecnie chodzę na terapię więc inaczej patrzę na swoje problemy i chcę powalczyć. Wziąłem w Play dwa abonamenty jeden w grudniu 2015, drugi w styczniu 2016.Po niewpłaconych 3-4 fakturach umowy zostały wypowiedziane, kwoty zaległych faktur to około 1500zł, zostały wypowiedziane także opłaty za urządzenia, to jest 2300zł. Do tego została naliczona kara umowna za zerwanie umowy/ich wypowiedzenie na kwote 4500zł. W czerwcu bieżącego roku PLAY4 sprzedał dług firmie GETBACK, dług w tej firmie był 1 dzień, po czym firma GETBACK sprzedała go do Altus Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Wierzytelności. Skontaktowała się ze mną firma EGB Investments, która dla nich ściąga dług. Firma zaproponowała mi rozbicie 8500zł na 10 rat. Moje pytanie brzmi co mam zrobić, bowiem z jednej strony wiem, że jezeli podpiszę ugodę lub wpłacę pierwszą ratę to zaakceptuje dług a z drugiej nie wiem czy mam jakieś szanse aby ten dług zmniejszyć o karę umowną dodanę przez p4. Dla mnie samo to, że inna firma domaga się kary nadanej przez play jest dziwne,ale pewnie w prawie możliwe.

  1. W przypadku takiego długu ciężko jest wygrać w sądzie z uwagi na jego charakter. Argumenty mogą się pojawić przy analizowaniu samych umów cesji ale to trochę mało. Jeżeli stać Pana na spłatę i nie ma wielu innych długów, to warto rozważyć ugodę. Zasada tutaj jest prosta – albo się spłaca wszystko albo nic. Czy 1 komornik czy 10 takie same konsekwencje, wiec albo walczymy/płacimy, albo odpuszczamy wszystko.

 54. Dzień dobry,

  Sprawa dotyczy kancelarii Rudy i chwilówki. Kancelaria Rudy bez listu poleconego, drogą mailową wysłała mi ostateczne wezwanie do zapłaty mailem z 07.07.2017 ( to był pierwszy i ostatni mail od nich ) do wczoraj tj. 11.07.2017 ( jeżeli nie uiszczę , sprawa ma być skierowana do sądu ). Nie wiem czy dzwonili na mój numer, ale mogę przecież być za granicą, mieć wyłączony roaming, wyłączone powiadamianie o połączeniach z nieznanego numeru, powodów może być wiele, także z tego co wiem nikt poleconego w tej sprawie w moim imieniu nie odebrał.

  Odpisałem im że możemy przeprowadzić płatności ratalne z wyszczególnieniem dat i kwot ( harmonogram ) ale nie odpisali i pewnie nie odpiszą.

  Zastanawia mnie czy jeżeli nie skorzystali z każdego kanału komunikacji to ostateczne wezwanie jest umocowane prawne i ile trwa sprawa w e-sądzie, z mojego researchu wynika że w ciągu 3 dni może być wydany NZ i czy starczy mi czasu żeby nie poszła sprawa do komornika jeżeli do końca miesiąca wpłacę całość zadłużenia.

  Dodam że nie jestem żadnym cwaniaczkiem, a programistą ale na umowy cywilno prawne, także czasami sam muszę się upominać o zapłatę od zleceniodawców – to trwa ( stąd chwilówki ) , czy jeżeli sprawa trafi do sądu, będzie NZ, komornik ( pewnie to potrwa do końca miesiąca ) to po uiszczeniu na zadłużenia na rzecz powoda, będę mógł od tejże kancelarii domagać się zwrotu kosztów i komornika ( to oni w moim mniemaniu nie spełnili swojej funkcji jako firma windykacyjna ) ?

  1. Odpisaliśmy Panu szczegółowo mailowo, w skrócie: nie trzeba korzystać z wszystkich kanałów komunikacji, decydujące jest wezwanie do zapłaty wysłane listem poleconym zanim sprawa zostanie skierowana do sądu.
   Jeżeli potrzebny jest czas na zebranie gotówki – Po złożeniu sprzeciwu od NZ w sądzie zyska Pan minimum pół roku czasu do wyroku.

 55. Witam,

  A jak wyglądają sprawy które zostały przekazane do komornika. W firmie Fortunato mam jeden dług który spalacza polubownie gdyż była to jiewoelka kwota, jednakże nie poinformowali mnie o innym długu i niedawno wysłali maila gdzie nie dostrzegłam go i dziś po kontakcie z nimi usłyszałam ze sprawa została skierowana do komornika. Sprawa dotyczy długu Play a sprawa jest z przed kilku lat. Co mogę zrobić ?

  1. A otrzymała Pani wcześniej pismo z sądu?
   Jeżeli nie to nie mogą iść do komornika. Często tylko straszą aby wymusić/przyspieszyć wpłatę od dłużnika.

   1. Niestety z powodu, iż zmieniałam ostatnio miejsca zamieszkania nie wiem czy dostałam takowe pismo, napewno na mój adres zameldowania nie otrzymałam nic takiego jedyna od nich informacja była droga mailowa.

    1. To pozostaje czekać aż odezwie się komornik i wtedy ustalić czy odbierała Pani NZ z sądu czy nie i na jaki adres był wysyłany.
     W piśmie od komornika będzie sygnatura akt sądowych, idzie Pani do sądu, dokonuje wglądu w akta i tam wszystko będzie.
     Póki co sugeruję ni trzymać gotówki na koncie.

 56. Witam, jakie koszta za konsultacje. Sprawa dotyczy faktury z Orange sprzedanej do herbacie. Orange twierdzi ze przeprowadziłem 72h rozmowę roamingową, z numerem na którym ta rozmowa trwa 45 sekund

 57. witam,
  liczyłam na większą pomoc z Państwa strony, ale dostałam odpowiedź z propozycją wykupu mnie większą niż Państwo się reklamowali z 15% do 40%:( czy to poprostu zależy od osoby która dostał mojego maila?

    1. Otrzymała Pani od swojego partnera prowadzącego szczegółowe informacje na temat swojej sytuacji. Nie składaliśmy żadnej oferty wykupu. Niestety ale nie będziemy w stanie Pani pomóc z uwagi na rodzaj, ilość i stan zaawansowania każdej z Pani spraw i zgodnie z przekazaną informacją, jedyna szansa dla Pani to upadłość konsumencka. Wskazaliśmy namiary do osoby która może taki proces przeprowadzić. Nic więcej nie będziemy w stanie dla Pani zrobić, ponieważ po prostu się nie da.

 58. Witam dzis wyslalem wam wiadomosc wsprawie inicjatywy mikro .prosze o telefon z podpowiedzia co robic albo kontakt do was tel to zadzwonie.sprawa pilna

 59. Witam, napisałam do Was 11 dni temu…tzn, że moja sprawa nie jest ciekawa … ? Liczyłam na jakąś poradę … 🙁

 60. Witam Państwa,

  Czy można się jakość obronić przed firmą windykacyjną która kupiła moje długi od przewoźnika kolejowego? Zaznaczam że jest wyrok sądu przed 9 laty i klauzura wykonalności

  Szczegóły zostały przesłane do państwa przez formularz

 61. Witam Państwa serdecznie
  Napisałam do Państwa bo w końcu ktoś na Polskim rynku znalazł się naprawdę na wysokim poziomie. Czekam na odpowiedz, ale zanim odpiszcie jedno pytanie na forum:
  Po ilu latach tak naprawdę umarzają się długi? Od 12 lat nie mieszkam w Polsce a od 18 nie brałam żadnych kredytów.

  Pozdrawiam Was serdecznie, świetna robotę wykonujecie.

  1. Różne długi przedawniają się w różnym czasie, zależy czy są stwierdzone wyrokiem sądu czy nie itd itd, zasadniczo najczęściej po 3 latach lub po 10 latach, ale wiele czynności przerywa bieg przedawnienia, dlatego każdą sprawę należy analizować indywidualnie.

 62. Ponownie sprawdzić co jest podstawą egzekucji, odwołać się w sądzie i powalczyć, jak za pierwszym razem. Jeżeli to ten sam dług to powołać się na powag rzeczy osądzonej.

 63. Witam. Splacilam dlug u wierzyciela i koszty komornika, po roku firma windykacyjna (wierzyciel) wysyla mi wezwanie do zaplaty, ponownie straszy komornikiem, nie podajac zadnych kosztow do wplaty ani terminow, tylko numer sprawy i nakazu i grozenie ze sprawa zostanie przekazana ponownie do komornika. POdaja tez ze mam kontaktowac sie z komornikiem. Co z tym zrobic? Dlug splacilam caly rok temu mam korespondencje z fimra windykacyjna, oraz wszystkie dowody wplat.

  1. Nic nie robić, albo podnieść że dług jest spłacony na co ma Pani stosowne dokumenty i dalsza korespondencja wzywająca do zapłaty nieistniejącego długu zostanie potraktowana jako próba wyłudzenia i oszustwa i zgłoszona do prokuratury.

   1. Dodam , ze chodzi o firme Vindexus. Czemu ta firma nadal wysyla mi upomnienia? Ktos mial podobny przypadek? O co w tym chodzi?Czy oni tak naciagaja ?

 64. Witam. Komornik umorzył mi postepowanie egzekucyjne ex lege. Miedzy BTE a decyzją o umorzeniu mineło ponad trzy lata, jednak zanim to nastapiło mailowo poinformowałem przedstawiciela banku, że jestem zainteresowany podjęciem negocjacji co do spłaty zadlużenia i jaką kwote musiałbym wpłacić żeby bank wycofał egzekucję od komornika. Czy email ten przerwał bieg przedawnienia? Pozdrawiam.

  1. Mail raczej nie przerwał biegu przedawnienia, choć mogą próbować podnosić w sądzie że było inaczej. Wówczas należy podjąć stosowną obronę. Do wybronienia.

 65. Witam serdecznie. Dzięki pięknie za całego bloga, ogólnie świetna robota, która motywuje do podjęcia działań zamiast siedzenia z założonymi rękoma! Wysłałem dziś do was wiadomość, bardzo proszę o informację z potwierdzeniem, czy dotarła. Kwota może nie poraża ale sprawa dość ważna bo dotyczy windykacji długu, którego nie ma… Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

   1. Korzystałem z powyższego formularza. Jeśli nic nie doszło i jest taka potrzeba to opiszę jeszcze raz wszystko i wyślę z gmaila.

 66. Mam wpis w Big infomonitor o jakiś długu, którego nie kojarzę z 2012 r.- wszystkie zobowiązania spłacałam w terminie. Moje dane i pesel w bazie Big sie zgadzają, ale adres zameldowania podany przez wierzyciela jest z miasta, w którym nigdy nie byłam, a tym bardziej nie mieszkałam. Wierzycielem jest firma skupująca długi. Nie dostałam żadnej korespondencji w tej sprawie. Czy to oszustwo? Jak wyczyścić swoje konto w tej bazie, jak dowiedzieć się o co chodzi?

 67. Firma windykacyjna do zakupionego dlugu ( P4 telefon komorkowy ) 4000, doliczyl 8000 kosztow. pisac czy czekac na wyrok sadu ?

  1. Kwestionować kwotę już teraz jeżeli Pani się z nią nie zgadza, a gdy sprawa trafi do sądu, podnieść obronę, wykorzystując argumenty które opisujemy na blogu. To oni muszą udowodnić skąd się wzięła taka kwota, co do grosza.

 68. Miałam prowadzoną egzekucję komorniczą z rachunku bankowego i pobierane srodki. Wierzyciel bank Bz Wbk zawiesil odrazu egzekucje i wszystkie srodki trafialy tylko do komornika- nie zostaly przekazane do wierzyciela. Bank w marcu sprzedal dlug dunduszowi na podstawie cesji wierzytelnosci. W jakiej wysokosci komornik pobierze oplate stosunkowa? 8 %? I czy pozostale srodki odda na rachunek dluznika czy rozliczy na koszty procesu, zastepstwa w procesie itp. (Wskazane w nakazie zaplaty)? Pozdrawiam

  1. Można odzyskać środki jakie pobrał komornik w czasie egzekucji, a także pozbyć się całości opłaty egzekucyjnej naliczonej przez komornika. Prosimy o kontakt przez formularz kontaktowy celem przedstawienia szczegółów.

 69. Witam serdecznie , jak wygląda status prawny sprawy , jeśli miałem dług w Banku Millenium, bank wystawił BTE gdzieś w 2013 roku i na tej podstawie komornik ściagał dług z wypłaty , jeśli BTE jest niekonstytucyjny? Czy można żądać zwrotu moim zdaniem bezprawnie pobranych pieniędzy (na podstawie niekonstucyjnego BTE)? Chciałbym aby Państwo poprowadzili ewentualną sprawę jeśli odzyskanie pieniędzy w ten sposób jest możliwe , będę wdzięczny za odpoweiedź na maila marys8686@wp.pl , mój facebook lub tu w komentarzach, pozdrawiam

 70. Witam!
  Dostałam od komornika informację o wszczęciu egzekucji na rzesz ULTIMO. Nakaz zapłaty z e-sądu. Natychmiast skierowałam do e-sądu wszystkie wnioski tzn.: przywrócenie terminu, sprzeciw od nakazu, od klauzuli wykonalności, wstrzymanie egzekucji komorniczej. Następnie skierowałam do komornika wniosek o wstrzymanie egzekucji na podstawie art.8203 kpc. Było to ok 2 tygodnie temu. Dziś dostałam pismo od komornika w którym komornik WYRAŻA ZGODĘ NA ROZŁOŻENIE DŁUGU NA RATY ! – i to na mój wniosek. Ja takiego wniosku nie składałam. Teraz moje pytanie: czy może być to próba skłonienia mnie do uznania długu i dnia broni do ręki ULTIMO w sprawie sądowej do której pewnie Ultimo będzie dążyć ? Czy komornik może posunąć się do takich trików?

  1. Dziwne zachowanie komornika, nie ma wpływu na uznanie długu.
   Generalnie komornik nie ma prawa zawiesić egzekucji jeżeli tytuł wykonawczy nie utracił mocy, więc Pana wniosek nie może zostać rozpatrzony pozytywnie, trzeba czekać na postanowienie sądu o uchyleniu NZ i przekazaniu sprawy do rozpoznania do SR.

 71. Nie dostałem, nakazu zapłaty w trybie upominawczym- a mam wyznaczoną pierwszą sprawę -stawiennictwo nieobowiazkowe co mam teraz zrobić?Gdybym dostał nakaz zapłaty to bym napisał sprzeciw- ale go nie dostałem -co mam teraz zrobić

  1. Skoro jest termin rozprawy to musiał być wcześniej pozew.
   Na wezwaniu jest sygnatura akt, prosze iść do sądu, dokonać wglądu w akta, zrobić ich zdjęcia, a następnie wnieść odpowiedź na pozew pisemnie.

 72. Tutaj powinna powstać jeszcze zakładka “poszkodowani przez Komornika Mirosława Wolanina” Co ten człowiek wyprawia w Rzeszowie to ludzkie pojęcie przechodzi. Ale walczę z nim i niedługo zwrócę się o pomoc

 73. Witam. Dostałem wezwanie do sądu na rozprawę o roszczenie z weksla (9503 zł). Pozew wniesiony przez Profi Credit. W pierwszej kolejności chciałbym zapytać jak jak się przedstawia sytuacja, jeśli odebrałem list polecony nie zauważając przy odbiorze, że zatytułowany jet błędnym imieniem. Również na wezwaniu do sądu widnieje błędne imię. W pozwie natomiast jest imię prawidłowe (koperta i wewzwanie do sądu: Jarosław; pozew: Radosław – prawidłowe). Czy ten błąd powoduje jakieś skutki/czy należy się do tego odnieść pisemnie? Pokwitowałem odebranie listu imieniem prawidłowym.

  1. Czy otrzymał Pan pozew z wezwaniem na rozprawę? Czy sąd określił jakiś maksymalny termin na udzielenie odpowiedzi na pozew?
   Gdy już Pan przesyłkę odebrał to błędne imię nie ma znaczenia. Jeżeli by Pan nie odebrał to miałoby – przesyłkę uznaje się za niedoręczoną.

 74. Witam bank przelał na konto komornika 1500 złotych pochodzące z gopsu z tytułu zasiłku wychowawczego czy jest szansa odzyskać te pieniądze

  1. Jeżeli wykorzystał Pan kwotę wolną od zajęcia na rachunku w tym miesiącu tj kwotę 1500zł, to wszystko co wpłynie później bank ma obowiązek przelać do komornika.
   Proszę zmienić konto do wypłaty świadczenia na konto należące do osoby trzeciej.

 75. Dzień dobry,
  Wiem że prosił Pan żeby nie przypominać się z mailami ale niestety moja sprawa jest na tyle pilna że muszę dostać od Pana potwierdzenie czy ustosunkuje się Pan do treści mojego zapytania. Pozdrawiam
  Klaudia Szymańska
  Wysłano

 76. W 2015 r otrzymałem kolejny kredyt konsolidacyjny w PKO BP,pozostałe spłacone.
  Od lutego 2016 r zostałem zwolniony ze źle sformułowanym świadectwem pracy przez co bank odmówił mi parcypatycji kosztów przez ubezpieczyciela oraz jakiejkolwiek pomocy.
  Próbowałem dojść do meritum w sprawie lecz Kierowniczka oddziału PKO dała do zrozumienia że ma mnie w poszanowaniu w owym czasie nie pracowałem sezon zima.
  W czasie działań windykacja bankowa PKO kilkakrotnie sprzedała mój dług EOS,KRUK… i podbijała kolejne niepotrzebne koszta które spoczywały moim zadłużeniu i obowiązku spłaty.
  Nie podpisywałem żadnych ugód z pko bo musiałbym zapłacić za notariusza ani z żadnymi wysłannikami PKO czyli: eos lub kruk…itp.
  I się zaczęło…
  Po rozpoznaniu pozwu przez PKO E-Sąd w Lublinie stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty i skierował sprawę do tutejszego SR.
  24.02.2017 r dostałem nakaz zapłaty przez SR łączna kwota z odsetkami itp 29,567,56 zł oraz wysłannik atakuje na kwotę 1082,65 zł za kartę kredytową prowadzoną przez KRUK na rzecz PKO BP /oto kolejny dług sprzedany przez pko/ w czasie wysłania pozwu do sądu co robić???
  Na chwilę obecną mam 10 letniego syna oraz moja partnerka jest w ciąży ,która nie posiada żadnych dochodów od listopada 2016 a ja pracowałem do stycznia 2017 i ze względu na schorzenie przez które nie mogę podjąć pracy przez orzeczenie lekarskie na badaniach wstępnych i jestem zarejestrowany w RUP .
  Jaki wniosek mam napisać i jak uzasadnić?
  Sprzeciw do SR to wiem ale czy to wystarczy ?
  Najlepiej aby BTE POZBAWIĆ klauzuli wykonalności?
  W e-mailu wysyłam pliki do opisanej sprawy.
  Proszę o pomoc bo 09.02.2017 mam ostateczny termin złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty w kwocie 29,567,56zł za kredyt konsolidacyjny

  Proszę o pomoc
  Rafał G
  raffwro@gmail.com

 77. W 2015 r otrzymałem kolejny kredyt konsolidacyjny w PKO BP,pozostałe spłacone.
  Od lutego 2016 r zostałem zwolniony ze źle sformułowanym świadectwem pracy przez co bank odmówił mi parcypatycji kosztów przez ubezpieczyciela oraz jakiejkolwiek pomocy.
  Próbowałem dojść do meritum w sprawie lecz Kierowniczka oddziału PKO dała do zrozumienia że ma mnie w poszanowaniu w owym czasie nie pracowałem.
  W czasie działań windykacja bankowa PKO kilkakrotnie sprzedał mój dług EOS,KRUK… i podbijała kolejne niepotrzebne koszta które spoczywały mojemu obowiązku spłaty.Nie podpisywałem żadnych ugód z pko bo musiałbym zapłacić za notariusza ani z żadnymi wysłannikami PKO czyli:eos kruk…itp.
  I się zaczęło…
  Po rozpoznaniu pozwu przez PKO E-Sąd w Lublinie stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty i skierował sprawę do tutejszego SR.
  24.02.2017r dostałem nakaz zapłaty przez SR łączna kwota z odsetkami itp 29,567,56zł
  Na chwilę obecną mam 10 letniego syna oraz moja partnerka jest w ciąży ,która nie posiada żadnych dochodów a ja pracowałem do stycznia ze względu na schorzenie przez które nie mogę podjąć pracy i jestem zarejestrowany w RUP .
  Jaki wniosek mam napisać i jak uzasadnić?
  sprzeciw do SR to wiem ale czy to wystarczy ?
  Najlepiej aby BTE POZBAWIĆ klauzuli wykonalności?
  W e-mailu wysyłam pliki do opisanej sprawy.
  Proszę o pomoc bo 09.02.2017 mam ostateczny termin złożenia sprzeciwu od nakazu zapłaty w kwocie 29,567,56zł za kredyt konsolidacyjny
  oraz kwotę 1082,65zł za kartę kredytową prowadzoną przez KRUK na rzecz PKO BP /oto kolejny dług sprzedany przez pko/ co robić???
  Proszę o pomoc
  Rafał G
  raffwro@gmail.com

 78. Witam w 2007 w lipcu wziąłem kredyt w banku na kwotę 25.000 zł ok. 6 miesięcy płaciłem raty w wysokości 700 zł po pół roku zwolniono mnie z pracy zaprzestałem płacenia do dzisiejszego dnia .Przychodziły różne pisma wszystko ignorowałem .miesiąc temu skontaktowałem się z firmą DTP bo przychodziły dziwne kartki pocztowe :zadzwoń do mnie Tomek nr tel. …….. . to zdzwoniłem i okazało się że chodzi o ten dług ja powiedziałem że mogę go spłacać po 500 zł ale to im nie wystarczało , to ja że do widzenia. Między czasie przyszło od komornika zadłużenie do zapłaty w kwocie z rożnymi odsetkami i zastępstwami egzek. ok 4000 zł. dla DTP na podstawie tyt wykonawczego . Dogadałem się z komornikiem na spłatę w ratach i płace po 200 zł . Teraz do tego długu dzwoni firma PRA Gr. i mówią że oni kupili ten dług część przekazali do komornika tj. tą kwotę 4000 , część zlecili innej firmie VEX też już zaczęli dzwonić ale z nimi nie rozmawiam . Próbowałem rozmawiać z tymi PRA Gr. żeby wpłacać w ratach ale oni nie bardzo chcą,zaproponowali przynajmniej 10 % długu z 38.000 bo niby tam już tyle jest z odsetkami ale ja tyle nie mam.Nie wiem co robić po tym co tu poczytałem .Proszę o odp. Zastanawia mnie jedno dlaczego dali do komornika kwotę 2500+1320 ods.+ koszty 170 zł a nie całość. Co robić?

 79. Dajemy się nowych kredytów rocznie w zakresie 1000 dolarów USD do $
  50.000.000 USD. Nasze kredyty są dobrze ubezpieczony i wysokiej
  Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem, a odsetek wynosi 2,5%.

  Nasze Dostępne usługi….

  * Kredyty komercyjne.
  *Pożyczki osobiste.
  * Biznes Pożyczki.
  * Inwestycje Pożyczki.
  * Kredyty rozwoju.
  * Kredyty budowlane.

  w razie zainteresowania email powrotem johnwagner602@gmail.com

  Bądź dobry

  John Wagner

 80. Witam splacam dlug u komornika ktorego wierzycielem jest fundusz BPS1 w grudniu 2016 fundusz BPS 1 sprzedal moj dlug firmie windykacyjnej BEST 2 informacje o sprzedazy i propozycje dogadania sie z BEST 2 dostalam wczoraj zastanawiam sie co dalej komornik chyba nie juz podstaw aby mu splacac bo zmienil sie wierzyciel powinam na dniach wplacic komornikowi i nie wiem zrobic w tej sytuacji prosze o pomoc .pozdrawiam

  1. Fundusz może bez trudu przepisać na siebie klauzulę wykonalności którą opatrzony jest nakaz zapłaty i wrócić do komornika. Warto rozważyć porozumienie i spłacić to bez komornika.

 81. Ubiegać się o pożyczki w domu i biznesu dziś w tempie 3% i odbierz swój kredyt w ciągu 24 godzin.

  skontaktować zartervisca@gmail.com

  Wypełnienie poniższego POŻYCZKI ZGŁOSZENIA

  Nazwa:

  Kraj:

  Stan:

  Numer telefonu:

  Wiek:

  Zawód:

  Kwota potrzebna jako pożyczki:

  Trwanie:

  Miesięczny przychód:

 82. Dzień dobry
  Czy jeżeli jestem zameldowana u rodziców, a wogóle tam nie mieszkam to czy w momencie gdy komornik chce zabrać mój majątek, którego wogóle nie posiadam – ma prawo wejść do domu rodziców i zabrać np. telewizor, tylko dlatego że jestem tam zameldowana?

 83. WITAM, posiadam trzy kredyty bankowe które spłacałem regularnie. rok temu zachorowałem i przez kilka miesięcy nie świadczyłem pracy. Z umowy o prace otrzymywałem tylko część wypłaty, z drugiego źródła (umowa zlecenie) nie było dochodu. Nie chcąc popaść w zadłużenie w Bankach i na życie” pożyczałem w “chwilówkach”. Obecnie z powodu niespłacania chwilówek mam ciągłe monity z windykacji (sms, tel, poczta, nakazy zapłaty, windykatorzy terenowi), w bankach udaje mi się spłacać raty, jednak pensja jest zbyt mała na spłatę całości, a Banki nie chcą udzielić kredytu na np. konsolidację, z powodu złego BIK-u. Czy jest jakieś rozwiązanie na takie kłopoty?

 84. Dzień dobry,
  Wysłałam dzisiaj do Państwa wiadomość wraz z załacznikami ale nie jestem pewna czy doszedł. Proszę o informację i pomoc .
  Pozdrawiam Alina K.

    1. Pani Alino, odpisalimy Pani już dwa razy, prosze sprawdzić folder SPAM, INNE, OFERTY i wszystkie inne foldery z pocztą, na pewno ma Pani naszą wiadomość. Musimy działać, czas ucieka.

 85. Witam, proszę o pomoc, spłacałem kredyt w banku przez 2 lata po czym stracilem pracę i bank wypowiedzial mi umowe i po 3 miesiacach skierowal sprawe do sadu EPU po nakaz zaplaty, zdaniem banku podstawą wysokości długu są księgi banku.Stan sprawy w EPU – Zadekretowano – Nowa.
  Moje pytanie brzmi:

  1.Czy złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty z EPU należy uzasadniać?
  2.Jeżeli nakaz zapłaty z EPU straci moc i sprawe zostanie przekazana do sadu właściwego to jak dalej sie bronic? Szukam pracy, jestem osobą bezrobotną ale nie jest łatwo znalezc zatrudnienie z dosc dobra pensja ktora pozwolila by mi na kontynuowanie splaty poprzez podpisanie ugody z bankiem.

  dziękuje

 86. Witam mam kredyt na 65tys. Get in Bank przyszlo mi 4.01 2017r nakaz zaplaty w postepowaniu upominawczym co najlepiej zrobic?napisac sprzezciw jesli tak to jak?

  1. Koniecznie złożyć sprzeciw. A jak? Nie da się jednym zdaniem powiedzieć jak pilotować samolot.
   Proszę się zgłosić przez formularz kontaktowy i załączyć otrzymane pismo. Przeanalizujemy sytuację.

 87. Witam mam pytanie. Mama miała pożyczkę w Providencie lecz spłacała kwoty mniejsze niż powinna. Nie robili z tego tytułu problemu. Przedstawiciele przychodzili mama płaciła i był “spokoj”, jednakże sam kredyt powinien być splacony jakieś 2 lata temu. Przez ostatnie 3 tygodnie mama nie zapłaciła nic bo przedstawiciele nie przychodzili i nie kontaktowali się z mamą. Okazało się że dług został sprzedany firmie windykacyjnej. Proszę mi powiedzieć jeśli mama płaciła jakieś tam kwoty już po dacie wymagalnosci danej raty to czy przedawnienie liczy się od dnia wymagalnosci raty czy od tych 3 tyg kiedy mama nic nie wpłaca?

  1. To zależy na jakim etapie jest sprawa w sądzie, ale teoretycznie jeszcze można. Proszę się pilni zgłosić przez formularz kontaktowy i opisać dokładnie sytuację.

 88. Witam …mój problem polega na tym że 7 lat temu wprowadziłam się do mieszkania babci jednak babcia umarła ja na tym mieszkaniu zostałam razem z moim synem z nadzieją że będzie możliwość dziedziczenia, ale niestety prawo się zmieniło i z braku odpowiednich dokumentów nie było takiej możliwości a mieszkanie nie było wykupione ….administracja żądała bym je opuściła wtedy nie miałam gdzie się podziać tym bardziej że je wyremontowałam od podstaw było mi ciężko to mieszkanie opuścić jednak że doszłam do porozumienia z administracją i za zezwoleniem ze będę płaciła kare w wysokości 300 zł co miesiąc jako dodatek do czynszu zdecydowałam się na taką ugodę chociaż z perspektywy czasu uważam że tak to nie powinno wyglądać ….. warunki nie były rewelacyjne była to stara kamienica ,ale wtedy zaczęły się wszystkie moje problemy nie tylko z mieszkaniem ale i z kredytami które zaciągnęłam a później nie dałam rady spłacać i wszystko posypało się jak domino …choroba, szpitale ,nerwica musiałam zrezygnować z pracy mając wtedy 25 lat byłam zadłużona ,mieszkanie kredyty nie spłacane mąż nie płacił alimentów …..gdy się pozbierałam i poszłam do pracy pracowałam jako sekretarka ale moje wynagrodzenie nie było na tyle wystarczające by utrzymać dziecko siebie mieszkanie i spłacać długi i odsetki które na daną chwile nie jestem w stanie policzyć z banków ogółem pobrałam 30 tyś a na daną chwile wyegzekwowano ode mnie ponad 100 tyś nie radzę sobie z tym problemem mam wrażenie że dla mnie życie się skończyło…. wstaję codziennie z myślą jaką ja stworzę przyszłość swojemu dziecku czuję najgorszy bandyta złodziej! banki mnie ścigają grożą aresztem ……Ale wracając do mieszkania zostałam pozwana do sądu w sprawie eksmisji Sąd zarządził by przyznali mi mieszkanie socjalne po wyroku kontaktowałam się z administracją GDZIE powiedziano mi że Nie należy mi się tak szybko i żebym się tak nie cieszyła ponieważ warunki będą fatalne i kazano mi zostać na tym mieszkaniu ….Będąc tam jeszcze rok czasu płacąc już później regularnie czynsz co miesiąc, ale długu nie byłam w stanie spłacać tym bardziej że myślałam jeżeli należy mi się socjalne to kara nie powinna być naliczana i powinna ta zaliczka być egzekwowana jako zaległość czyli kwota długo powinna maleć na dana chwile ale niestety urosła i to ponad połowę z 12 tyś urosło do prawie 30 tys Byłam zmuszona oddać to mieszkanie ponieważ nie byłam w stanie je opłacać a dług rósł dalej….. nadarzyła mi się okazja pracy za granicą nie ukrywam że miałam myśl by uciec przed wszystkim i ułożyć sobie tam życie ale ja tak nie potrafię nie dają mi spokoju te długi chce żyć w Polsce i być traktowana jak obywatel a nie jak złodziej i ktoś gorszy …. kontaktowałam się z administracją chce by przyznali mi w końcu to mieszkanie socjalne odpowiedź dostałam odmowną Pani z sekretariatu powiedziała ŻE WYDAŁAM WYROK NA SIEBIE ponieważ oddałam im mieszkanie komunalne i jak nie spłacę długu a on nadal rośnie to sprawa będzie skierowana do Sądu a mieszkania tak czy inaczej nie dostane już żadnego ponieważ mam dług u nich i od Państwa również mi się nie należy jestem samotną matka na daną chwile BEZDOMNĄ co ja mam robić dalej mam 32 lata i jestem bezsilna już na to wszystko 🙁 Czy na prawdę nie mamy szansy na normalne życie ?:( Bardzo proszę dać mi jakieś wskazówki czy istnieje możliwość zrobienia coś w tej sprawie Na prawdę chcę spłacić te długi chce im oddać to co wzięłam ale tą kwotę którą byłam im winna nie jestem w stanie oddać tego czego oni wymagają ode mnie Nie mam takich pieniędzy i nigdy ich nie będę miała a dług z dnia na dzień jest coraz wyższy nie mogę w nieskończoność uciekać muszę się z tym zmierzyć nikt za mnie tego nie zrobi …..Pozdrawiam

 89. Jestem poręczycielem (jednym z czterech) kredytu hipotecznego z 2008r. na kwotę 500tys. Od 300dni kredyt nie jest spłacany. Dostałam zawiadomienie z firmy windykacyjnej o windykacji bezpośredniej. Nieruchomość, na której ciąży hipoteka to dom wraz z budynkiem gospodarczym – warsztat samochodowy. Właścicielka ogłosiła upadłość. Jest niewypłacalna. Nie mieszka tam. Nie mam z nią kontaktu. Jestem matką samotnie wychowującą dziecko. Czy jest możliwe, że to ja w pierwszej kolejności będę musiała zaspokoić potrzeby banku? Martwię się o zajęcie komornicze (pensja, mieszkanie, samochód). Jestem na skraju rozpaczy.

  1. Pytanie, jakim poręczycielem?
   Czy wekslowym, czy cywilnym?
   I w jakim banku?
   I skoro właścicielka ogłosiła upadłość to nieruchomość powinna być zlicytowana i z niej powinien być zaspokojony wierzyciel.

   1. Kredyt hipoteczny – Noble Bank – spłata we frankach. Nie wiem czy wekslowy czy cywilny… Gdzie mogę to sprawdzić? Czy to jest wpisane na umowie? Kojarzę, że podpisywałam weksel. Nie mogę uzyskać informacji od tej kobiety. Umówiłam się na spotkanie z jej adwokatem (poniedziałek)- może mi coś wyjaśni.

 90. Dzień dobry, chciałbym zasięgnąć Państwa porady, a konkretnie w przyszłym roku skorzystać z usług pomocy w wyjściu z zadłużenia, natomiast w tej chwili próbuję przygotować się do skompletowania dokumentów, a że sprawa jest dość zawiła, to nie chciałbym przypadkiem namieszać i zaszkodzić. Mianowicie, w 2012 r. jednocześnie utraciliśmy dochody ( nie z naszej winy, ale historia teraz jest nieistotna) i zaraz potem lawinowo zaczęły narastać długi, długi czas ciężko było mieć chociaż na jedzenie, lawirować tak, żeby jakkolwiek móc wyżywć rodzinę i opłacić mieszkanie (wynajmujemy, nie ma możliwośći mieszkania u rodziny neistety), teraz udało się zwiększyć dochody i chcielibyśmy zająć się długami, natomiast to jest trochę jak błądzenie we mgle – z racji częstego zmeiniania mieszkań (żeby taniej, tam gdzie lepsza praca), nie mam wszystkich pism, które były wysyłane i chcąc w tej chwili ustalić co gdzie i na jakim jest etapie, nie wiem, jak się kontaktować, żeby sobie nie zaszkodzić ( bo pisaliście, żeby firmom windykacyjnym nic nie potwierdzać itp). Dzwoniąc do pierwotnego wierzyciela pewnie dowiem się, komu oni sprzedali dług, ale żeby dowiedzieć się np. na jakim etapie jest to w kolejnej firmie to musiałbym się dodzwonić już do nich, a oni nic nie chcą potwierdzić bez podania wszystkich danych, aktualnych adresów, telefonów i najlepiej rozpisania budżetu domowego. Proszę o pomoc, bo chciałbym wreszcie zacząć wychodzić z tego bagna.
  Wiem na pewno, że jeden kredyt z PKO i chwilówka VIVUS są obecnie w KRUK-u, a zadlużenie z karami umownymi z Orange bodajże w GetBack.

   1. Właśnie wysłałem wiadomość przez formularz. Czekam zatem z niecierpliwością na odpowiedź, pozdrawiam serdecznie i dziękuję!

 91. Witam. Parę dni temu dostałam pismo z kruk dotyczący długu z 2003 roku. Tzn dług podobno powstał w lukas bank. A kruk odkupił go w 2006 roku. Od 2003 roku nie dostałam ani jednego pisma w tej sprawie i nagle po 13 latach pismo w skrzynce niepolecone. Na 700 zł. Dawno jestem wymeldowana od rodziców. Czy to się przypadkiem nie przedawnilo. Nawet nie wiem za co ten dług. Nie przypominam sobie żebym coś brała z lukas bank. Dziękuję za pomoc

   1. To co ja mam zrobić? Proszę o poradę. Czy pan świadczy usługi odplatnie, chciałabym się skontaktować z panem prywatnie. Mam kilka spraw. Dziekuje

    1. Proszę w takim razie wysłać zgłoszenie przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT na blogu i przywołać całą sytuację, opisać wszystkie zadłużenia, kwoty, aktualny status itp.

 92. Dobry wieczór
  Mam takie pytanie .
  Od 1997 roku mam konto w banku obecna nazwa PKO S.A. tzw Eurokonto-Niebieskie gdzie spływały mi wypłaty , dostałem też debet do kwoty 5400 zł tj. 6-cio krotność wypłaty za tamten okres. od 2010 roku nie przelewam wypłaty na konto jedynie wpłacałem sam co miesiąc 100 zł na odsetki około 50 zł i 50 zł na utrzymanie konta. W listopadzie 2016 r. bank za żądał od mnie spłaty całkowitego zadłużenia konta 4950 za to że nie wpływają na konto wpłaty tytułem wypłaty z zakładu pracy a sam wpłacać nie mogę . Doszło do ugody gdzie zobowiązałem się do spłaty 450 zł miesięcznie na piśmie i tyle powiedzieli że mam zapewnić na konto.
  Jak się zapytałem w banku dlaczego na umowie pisze że mam wpłacać 600 zł to mi powiedzieli że bym się nie przejmował tym że taki maja system, idąc dalej w piśmie pisze odsetki od kwoty zadłużenia 505 zł , prowizja za udzielenie pożyczki 99 zł ( jaka pożyczka jak nie mam w ich ocenie zdolności kredytowej i stąd ta spłata ) , opłata za prowadzenie konta 96 zł za 12 miesięcy , całkowity koszt pożyczki 700 zł ( znowu jaka pożyczka ). Całkowita kwita do zapłaty 5 650 zł. Pierwsza wpłata do 23.01.2017 dziś miałem telefon z Banku gdzie Pani nakazała mi natychmiast wpłacić 99 zł za prowizję i 50 zł na utrzymanie konta bo jak nie to zażądają całkowitej spłaty natychmiast.
  Po móżcie , o co tu chodzi bo ja już jestem głupi.

 93. Mialam kredy w GETIN Banku obecnie pozostalo do zaplaty 90 zl.
  Splacalam na ile moglam z powodu braku dochodow. Getin wysylal monity pisemne ,listowe,terenowych windykatorow .Wreszcie sprzedal dlug do Firmy Koksztys nie informujac mnie.Firma zlozyla wniosek do e-sadu.Ja skutecznie zlozylam sprzeciw. Czy moge teraz ubiegac sie zwrotu nieslusznie pobranych oplat za monity /20zl tel,50zl listowne/ Czy moge domagac sie zwrotu kosztow procesowych pobranych przez firme Koksztys.Czy Bank mial obowiazek zawiadomic mnie ze sprzedal moj dlug? Pomimo podanego adresu korespondencyjnego uporczywie wysylam listy pod adres zamieszaknia.

  1. Zawsze może Pani się domagać zwrotu, jeżeli uważa, że coś było pobrane niesłuszenie, ale druga strona wcale nie musi tego zwracać. Wtedy pozostanie tylko pozew do sądu, a przy tych kwotach raczej się to nie opłaca.

 94. Witam miałam kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Ale po kilku miesiącach ze względu na wypowiedzenie umowy przez właściciela lokalu w trybie pilnym przestałam spłacać. kredyt został wzięty w pażdzierniku 2011 w czerwcu 2013 komornik umorzył postepowanie uznając że nie mam środków na jego spłatę. Od kiedy liczy się bieg przedawnienia? I Ile lat? Teraz męczy mnie firma ultimo która chce odzyskać ok 28 tys czy mogę napisać pismo o przedawnieniu? i Przeciwko komu ?pozdrawiam Beata

  1. Nic nie pisać, nic nie podpisywac, nic nie płacić. Poczekać aż sprawa trafi do sądu i tam podjąć samodzielnie obronę lub zgłosić się do nas, poprowadzimy sprawę.

 95. Potrzebuję porady ponieważ czuje się oszukana i nie wiem co mogę z ta sprawa zrobić.  Po krotce postaram się wyjaśnić sprawę , otóż.  Byłam abonentką Cyfrowego Polsatu , posiadalam  umowę na telewizję i internet.  Tuż po rozpoczęciu umowy mianowicie po 3 miesiącach została zerwania że mną umowa na internet ponieważ z tytułu nie korzystania z internetu nie zapłaciłam faktur. Została wysłana nota obciazeniowa za zerwanie umowy i nie zapłacone faktury. Nie było mnie stać na to by zapłacić.  Usługę telewizyjna kontynuowałam prawie do końca umowy. Przez rok opłacałam telewizję nie korzystając z niej. Złożyłam wypowiedzenie , umowa się zakończyła lecz nie zapłaciłam ostatnich faktur. Po jakimś czasie kontaktując się mailowo z Cyfrowym polsatem uzyskałam informację iż posiadam zaległość na kontrakcie telewizyjnym. Zapytałam również o kontrakt internetowy, jakie spoczywa na mnie zadłużenie.  Otrzymałam informację że na dany dzień jest brak zaległości(02.07.2016).  Sądząc że umorzyli dług uregulowałam kwestię telewizji i sprawę z Cyfrowym Polsatem zakończyłam.  Ku mojemu zdziwieniu dnia 23.11 b.r. otrzymałam pismo od komornika o wszczęciu egzekucji. Zadzwonilam i zapytałam o co chodzi. Dowiedziałam się że Cyfrowy Polsat sprzedał dług firmie windykacyjnej a ta złożyła sprawę do sądu.  Pracownik który poinformował mnie o braku zaległości, nie poinformował mnie o tym ze dług jest sprzedany. Obecnie jestem obciążona długiem ponad dwa razy wyższym.  

  Czy niekompetencja pracownika może być podstawą do umorzenia zaległości? Dodam że wysłałam e-maila z żądaniem umorzenia lecz Cyfrowy Polsat nie widzi żadnego błędu z ich strony. Proszę o pomoc w tej sprawie. 
  Dodam że złożyłam sprzeciw do sądu, zażalenie na postanowienie i przywrócenie terminu ponieważ korespondencja była wysyłana na adres pod którym nie mieszkam.

  1. Niestety dokładnie tak to wygląda. Pracownik nie poinformował Pani o zadłużeniu bo nie była Pani już dłużnikiem Polsatu, w systemie nie było też widać aby była Pani nią wcześniej. Sprawa zostałą sprzedana i konto “wyzerowane”, także nikt nie wprowadził Pani w błąd, nie może być to przesłanką do odkręcania czegokolwiek. Długi nigdy same nie znikają, prędzej czy później wrócą i wtedy w odpowiednim momencie należy podjąć obronę. Czy otrzymała Pani wcześniej jakieś pismo z sądu? Ile wynosi dług obecnie?

   1. Dopiero 23.11 b.r dostałam pismo od komornika. Co prawda wysłałam zażalenie na postanowienie sądu, sprzeciw jak i przywrócenie terminu ale nie wiem co dalej. Dodam że sama osobiście byłam pracownikiem Polsatu i miałam obowiązek poinformowania klienta że dług został sprzedany i jakiej firmie więc nie rozumiem dlaczego w tym przypadku mnie nikt nie poinformował.

    1. Zapewne mają w bazie nieaktualny adres, na który zostało wysłane powiadomienie o cesji jak i późniejszy pozew / nakaz zapłaty.
     Należy poczekac na odpowiedź z sądu.

   2. A ile wynosi zadłużenie to nie wiem bo prawie 4000 przyszło mi od komornika. Same zadłużenie było koło 1400zł w tym nota za zerwanie umowy prawie 1100zł

 96. Witam,
  Posiadamy konto do obsługi kredytu hipotecznego (CHF), wspólne z żoną (rozwód w trakcie). Dzisiaj okazało si ę iż konto jest zablokowane, zajęte przez wierzyciela (długi żony). Rata którą wpłaciłem w tym miesiącu została zablokowana na poczet spłaty jej długu.
  Bank domaga się zaległej już raty, wp lacić wiecej nie mogę ponieważ ponownie zajmą i kolejną ratę. Nie mogę nawet wnieść comiesiecznej opłaty za prowadzenie konta.
  Nie wiem kto jest wierzycielem, nie wiem jaka jest kwota zajęcia. Nic nie można si e dowiedzieć ponieważ sprawa dotyczy drugiego kredytobiorcy. Nie mamy rozdzielności itd..
  We wcześniejszym okresie docierały listy z esądu adresowane do niej (nie mieszka w PL)
  Co można zrobić w tej sytuacji ?
  Chce splacac kredyt ale nie mogę !!!!

  1. Szczegóły wysyłamy mailowo, a z grubsza – proszę udać si do banku i zażądać utworzenia rachunku technicznego przeznaczonego do spłaty kredytu, będzie to rachunek należący do banku więc komornik nigdy go nie zajmie, po wpłacie na to konto bank pobierze środki na spłatę kredytu.

 97. Dowiedzialam sie dzis ze po okolo 15 latach dlugu zabral mi komornik cala pensje z umowy zlecenia.Firma Procura jest wierzytelnikiem.Nadmieniam ze umowe zlecenie mam od roku.Nie mieszkam w Polsce i od 15 lat nie odbieralam zadnych wezwan.prosze o pomoc .komornik mi powiedzial jak dzwonilam bym napisala pismo o rozlozeniu na raty reszty dlugu.Dlug zostal kupiony od Lukas banku.co mam robic.dziekuje

 98. Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc. Zakupiłem samochód na umowę kupna od osoby, która kupiła auto od firmy. Po rejestracji dowiedziałem się, że auto jest zastrzeżone przez dwóch komorników jeden na kwotę 140zł drugi na 7400zł tego komornika na kwotę 140zl opłaciłem, aby mieć święty spokój. Teraz komornik chce zlicytować auto, auto kupiłem jako uszkodzone i sam doprowadziłem je do stanu jezdnego. Co mam zrobić, aby komornik nie zabrał mi auta?? Czy jeżeli nie wydam mu samochodu może zająć mi coś innego? Przypomnę, ja nabyłem auto od osoby, która kupiła je od zadłużonej firmy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

  1. 1. albo odstąpić od umowy sprzedaży wraz ze zwrotem kosztów naprawy (najlepsza i najszybsza droga)
   2. jeżeli nie minęło jeszcze 30 dni od dnia dowiedzenia się o tym fakcie, to należy złożyć powództwo o wyłączenie tego samochodu spod egzekucji. Należy pozwać wierzyciela, na rzeczy którego ta egzekucja się toczy

 99. Witam, mam długi (ponad 100 tys ) nie spłacam, nic nie posiadam, konta dawno zajęte, mieszkam u Mamy w jej mieszkaniu ( zameldowany jestem w innym ). Pytanie: jak odzyskać sprzęt rtv i agd który zabierze komornik z mieszkania mojej Mamy?. Sprzęt jest jej, ale nie ma na to rachunków. pozdrawiam

 100. Witam. Chcialabym sie zapytac czy po podpisaniu porozumienia z bankiem (Bank Pekao S.A.) jest mozliwosc ponownej renegocjacji warunkow umowy. Chodzi o kredyt hipoteczny. W 2013 roku bank, w zwiazku z problemami z platnoscia rat kredytu, wypowiedzial mi umowe kredytowa. W miedzyczasie moja sytuacja finansowa ustabilizowala sie i w 2014 r. podpisalam z bankiem umowe restrukturyzacyjna. Okres kredytowania zostal skroconyo 10 lat, rata kredytu- 2100 PLN. Moje dochody wynosily wtedy 2000 Euro netto (8000 PLN). Niestety sytuacja zawodowa ponownie zmienila sie i na chwile obecna zarabiam 1350 euro (5400 PLN). zaswiadczenie o dochodach do banku zostalo dostarczone. Rata kredytu wynosi ok. 40 % moich obecnych miesiecznych dochodow. Mieszkam i pracuje za granica, bank o tym wie, ale nadal twierdzi, ze moja zdolnosc kredytowa sie nie zmienila. Czy mozna jeszcze cokolwiek wywalczyc z bankiem? pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

  1. To jest sprawa bardzo indywidualna i do negocjacji z bankiem. Może ich Pani postraszyć jedynie, że jeżeli nie zmniejszą raty to Pani zaprzestanie całkowicie spłaty, ponieważ koszty utrzymania i życia za granicą uniemożliwiają spłatę raty w takiej wysokości, i bank powinien o tym wiedzieć licząc zdolność kredytową. Kiepsko liczą najwyraźniej.
   Oczywiście bank może to zignorować całkowicie i wtedy pozostanie Pani decyzja czy dalej płacić czy nie płacić. Zawsze spłaca się albo wszystko albo nic, to podstawowa zasada. Każda inna opcja jest zła. Po podpisaniu restrukturyzacji trudniej będzie wygrać w sądzie niż w przypadku “świeżej” wypowiedzianej umowy, gdzie nie było żadnych porozumień czy ugód, przeważnie one pogrążają kredytobiorce całkowicie przez uznanie długu co do zasady jak i co do wysokości.

 101. Witam . Chciałbym wytoczyć proces sądowy przeciwko procedurom windykacyjnym, przeciwko celowym zadłużaniem już zadłużonych przez firmy windykacyjne i współpracujących komorników,jestem przeciwko pogłębianiu się statusu dłużnika ,który dzieki tym procedurom staje się niewypłacalny wobec tych instytutów .
  Do jakiego sądu mozna kierować swoje pozwy ?

  1. Proszę się 10x zastanowić zanim to Pan wytoczy im proces, ponieważ narazi się Pan na koszty pozwu, a później jeszcze dodatkowo koszty w razie przegranej. A znacznie łatwiej się bronić, niż atakować.

   1. Miałem na karku 5 lat temu około 40 000 zadłużenia,na dzień dzisiejszy zostało ponad 30 000 z tej kwoty.Potrącili mi z pensji przez te 5 lat około 33 tyś. a dług nie maleje . W związku z tym ,chcę to zgłosić albo do sądu o stosowanie lichwy i ciche wyłudzanie ,albo może do prokuratury o podejrzenie przestępstwa ,ponieważ pieniądze które spłacałem nie pokryły długu, a idą na koszta administracyjne.

 102. Jestem mloda, wyksztalcona osoba, matka dziecka a czuje sie zniewolona przez dlugi, ktore narobil na mnie moj narzeczony. Mam poblokowane konta, komornik na mnie byl nasylany. Jeden kredyt byl wziety z 8-9 lat temu 70.000, kilka lat temu moj kuzyn spraedzil bik i bylo 140.000. Mam jedna karte kredytowa, nisplacony limit 2000 tez o podobnym wieku dlugu oraz limit kredytowy na rachunku BZ WBK, ktory odsprzedal moj dlug Intrum Justitii, dlug teraz wynosi ok 14.000. Jedynie Intrum Justitia odzywa sie do mnie, tzn wysyla co jakis czas pisma, nie wiem jednak komu bank PKO BP odsprzedal dlug kredytu opiewajacego na 70.000, nie dostaje tez zadnych pism. Kiedys probowalam dowiedziec sie od banku, w placowce, w ktorej pobralam kredyt komu ten dlug zostal przekazany i niestety powiedziali mi, iz nie wiedza! Moze bylam za malo skuteczna. Mam tego dosyc, czuje sie niekomfortowo, czuje obawe o swoja przyszlosc, chcialaby zmienic ten stan rzeczy i nie wiem od czego zaczac. Czy powinnam pozyskac informacje od BIG, BIK, KRD? Pomozcie, bo ten dlug i odsetki rosna, nie moge niczego na siebie zrobic, niczego wziac, niczego kupic a mysle, ze lata przede mna. Pojscie do pracy to 50% na wstepnie zabiora mi pensji. Prosze doradzcie od czego zaczac, co robic:-(

  1. Proszę zacząć od pobrania raportów z wszelkich dostępnych baz jak BIK, BIG, KRD, itd.
   Z banku w którym ma Pani zajęcie dowiedzieć się, jaki komornik dokonał zajęcia, jaka jest sygnatura akt komorniczych, skontaktować się z komornikiem telefonicznie i poprosić o przesłanie Zawiadomienia o wszczęciu egzekucji – jeżeli do tej pory Pani tego nie otrzymała. To na początek powinno wystarczyć aby ustalić stan faktyczny, a następnie trzeba będzie sprawdzić czy z tytułami egzekucyjnymi da się coś zrobić. Wtedy proszę o kontakt przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT na blogu.

 103. Dzień dobry. Miesiąc temu wysłałem do Państwa opis swojej sytuacji w formularzu kontaktowym. Niestety nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Czy to oznacza, że nie jesteście Państwo w stanie mi pomóc, czy przesłana przeze mnie informacja po prostu, gdzieś umknęła? 🙂 Na wszelki wypadek dzisiaj po raz drugi przesłałem uzupełniony formularz kontaktowy. Pozdrawiam D.

 104. witam,czy rozmowa z bankiem w sprawie ugody przerywa bieg przedawnienia?.Niczego nie podpisywałem,zaproponowałem bankowi że może spłacę całość długu,bank zaoferował pisemną umowę ugody ważną do 03-10-2016r. ale z niej nie skorzystam,czy przez to potwierdziłem mój dług.

  1. A rozmowa była ustna czy pisemna? Czy składał Pan wniosek na piśmie czy była to rozmowa? Zdarzają się sprwy w której banki lub fundusze wyciagają takie rzeczy w sądzie, potrafią wysłać CD z nagranymi rozmowami na dowód uznania długu, co jeszcze nie przesądza sprawy, natomiast próbują to wykorzystywać przeciwko dłużnikowi.

   1. Były tylko rozmowy telefoniczne,nie składałem niczego na piśmie.Z mojej strony było zapytanie jakie mam zadłużenie i czy gdybym był w stanie spłacić całość ile mogą umorzyć.Po kilku dniach oddzwonili z propozycją umorzenia pięciu procent długu i że propozycja ugody jest aktualna do 03-10-2016.Nie kontaktowałem się już z bankiem i nie potwierdzałem propozycji pisemnie ani ustnie.

 105. Witam serdecznie pozwoliłam sobie na napisanie do Państwa bardzo proszę o pomoc o ile jeszcze jakaś szansa na pomoc w mojej sprawie istnieje

 106. Witam.Dziękuję za odzew. Chciałabym wiedzieć jaki jest koszt porady u Państwa i na jaki adres można ewent. przesłać dokumenty( nie mam skanera).Pozdrawiam i dziękuję

 107. Witam. Od dwóch lat zmagam się z GetBackiem, który odkupił dług od Open Finanse a ten wcześniej od prawowitego wierzyciela Lucasa(obecnie Credit Agricole)Dług za dwie karty kredytowe z 2007 r opiewa na kwotę 3900zł.Credit Agricole przed sprzedażą skierował spr. do sądu, sąd zaocznie wyznaczył komornika , a komornik odstąpił od czynności z kilku powodów i sprawę umorzono w 2013 r.Kosztami sądowymi obciążono mnie- zapłaciłiam.(teraz Credit Agricile twierdzi , że sami wycofali pozew) Następnie dług sprzedawano i obecnie Get Back wniosł sprawę do sądu-zaocznie, wyznaczył komornika ,ten zablokował mi konto bankowe i ściągnął 800zł.Zlikwidowałam konto, zmieniłam nr. tel. by o 6 rano nie zrywać i nie odbierać po kilka sms-ów z pogrózkami. No to trwa dręczenie listami. Postraszyłam prokuratorem, komornikowi napisałam o przedawnieniu itp., ale GetBack nadal przysyła korespondencję, straszy komornikiem terenowym i…ślusarzem(gdybym nie otwierała drzwi) bądż co jakiś czas proponuje raty obiecując że wycofa sprawę od komornika. jeśli podpiszę ugodę. Nie mam nic, dochód 500zł, ,mieszkam u syna rencisty, mam 61lat i jestem bliska samobójstwa.Komornik odpowiedział, ze on nie moze nic zrobić a jedynie pierwotny wierzyciel może oswiadczyć , że sprawa jest zamknięta , a pierwotny wierzyciel czyli Credit Agricole informuje mnie ze sprzedał dług i tam mam się zwracac. Nie wiem co jeszcze mogę z tym zrobić…

  1. Pani Barbaro, sytuacja jest jak najbardziej do wyprostowania i do wyjaśnienia. Proszę skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT i podesłać pismoa od komornika z obecnej egzekucji i zobaczymy co się da zrobić.

 108. Kredyty wypowiedziane na przełomie 2013/2014 nie są jeszcze przedawnione. Ale co do zasady powyższe ma zastosowanie przy podniesieniu odpowiednich argumentów w sądzie. Co nie znaczy że fundusze będą twierdziły co innego i sąd wcale nie musi w wyroku kierować się akurat tym wyrokiem SN. Już widzieliśmy takie przypadki.

 109. Spotkal sie ktos z firma Koksztys bo dostalem od nich wezwanie do zaplaty (pko ich uruchomil) i daja mi 7 dni na zaplate.
  Nie wiem zbyt co robic

 110. Jak sprawdzić czy są jakieś pozwy wobec mnie w e-sądzie? Dostaję masę pism/emalii/telefonów od obligo S.A. że niby już nakaz zapłaty wydany, sprawa skierowana do komornika itp a konkretów zero tak jak i nie widać żadnego pisma z sądu …
  Moje zapytania do nich zostają bez odpowiedzi a telefonicznie też nic się nie dowiedziałem …
  Raz mi odpisali że pozew złożony i mam zapłacić koszty sądowe + dług i tyle.
  Dziwne to takie dla mnie jest. Skoro nakaz zapłaty wydany to chyba sąd mi musi go dostarczyć ? Mogę sprzeciw przecież wnieść.

 111. Witam,
  widzę, że mój wpis został szybko skasowany.
  Wykorzystujecie ludzką rozpacz spowodowaną sytuacją, naciągacie ich i praktycznie nic nie jesteście w stanie zrobić. 10-20 tyś za wysłanie kilku dokumentów i przeciąganie licytacji o 6 miesięcy to żart. Są kancelarie antywindykacyjne które faktycznie są w stanie zabezpieczyć majątek, a nie tylko dopisać się jako kolejny wierzyciel.

 112. Witam. Firma skupująca długi jest wierzycielem hipotecznym mieszkania które kupiłam na aukcji komorniczej. Głównym wierzycielem jest bank (dług na ponad 1000 000zl)-nie zostanie on w pełni zaspokojony ze sprzedaży mieszkania. Firma (wierzyciel hipoteczny) przeciąga całe postępowanie sądowe. Jaki to ma sens,czy może coś uzyskać składając zażalenie (z brakami formalnymi) na przyznanie własności?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

 113. Drogi Antywindyku, dlaczego naciągacie ludzi i wprowadzacie w błąd, czy naprawdę uważacie, że te wasze pseudoprawne porady dla ludzi zdesperowanych zrozpaczonych to dobry pomysł na biznes? Dlaczego kłamiecie, że jesteście w stanie pomóc, skoro tak naprawdę wasza pomoc polega jedynie na przedłużeniu agonii zamiast na realnej pomocy. To, że komuś pozwolicie przez pół roku wierzyć na pozytywne rozwiązanie, a w tym czasie zarabiacie na ludziach pieniądze, nie oznacza, że jesteście w stanie pomóc.
  Sam po sobie wiem, że nie możecie, zapłaciłem wam dużo pieniędzy, a udało się ugrać tylko kilka miesięcy i straciłem dobytek całego życia. Jesteście oszustami i wyłudzacie pieniądze.

 114. Mam pytanie w jaki sposób mogę gdziekolwiek sprawdzić czy firma windykacyjna ma jakikolwiek wyrok sądowy czy nie bez wysyłania jakiejkolwiek korespondencji do tej firmy z taką prośbą ponieważ wiem, że oznaczałoby to przyznanie się do długu?

 115. witam mam tylko jedno pytanie wysłałem do Państwa mejla z opisem mojej sprawy . Wysłali mi Państwo mejla zwrotnego z informacją na zakończeniu : ( W dowolnym momencie możesz wyświetlić odpowiedzi prawników klikając w poniższy link:

  ) Niemniej jednak po : nie ma żadnego linku. Bardzo proszę o informacje kiedy uzyskam ten link?

 116. Witam, otrzymałam powiadomienie z KRD , iż firma Ultimo , wpisała mnie , dług , który wpisano wynosi 6700 zł., 15 lat temu nie spłaciłam dwóch rat , koszt około 300 zł. , dług jest przedawniony , kilka firm windykacyjnych pisało do mnie wcześniej , nigdy z żadną w nich się nie kontaktowałam, nie podpisywałam ugody . Wiem , ze przedawniony dług można wpisać do KRD , ponieważ jest to tzw. dług naturalny. Mam pytanie czy istnieje jakaś możliwość na usunięcie z KRD , czy mogłabym w tym przypadku oddać sprawę do sądu i powołać się na nieistnienie długu? Wydaje mi się również , że ostrzeżenie od Ultimo o wpisie do KRD przyszło listem zwykłym, ja na pewno nie odbierałam nic takiego , mąż mój nie jest pewien , czy wysłać Pismo do KRD żeby Ultimo przedstawiło podpisane potwierdzenia odebrania listu poleconego ? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź , pozdrawiam

  1. Ultimo nie wycofa wpisu z KRD póki dług nie zostanie spłacony. Nawet jeżeli jest przedawniony to nadal istnieje. Ultimo może nigdy Pani nie pozwać o zapłatę bo wiedzą że dług jest przedawniony, a wpis do KRD jest formą nacisku na dobrowolną spłatę, często skuteczną gdy ktoś potrzebuje np. kredytu hipotecznego i taki wpis uniemożliwia jego zaciągnięcie.

 117. Witam .Egzekucja komornicza trwa 3 lata . Wierzyciel co miesiąc otrzymuje pieniądze . Jest to Debito Fundusz Sekurytyzacyjny ,który odkupił dlug od Getin Noble Banku.Od jakiegos czasu ( kwiecie n 2016 r) zaczęłam dostawac pisma z firmy Get Back celem spłaty zadłużenia . Pisma były różnej treści ( sprzedaż auta na które wzięłam kredyt i które juz dawno bank zabrał po załatwienie kredytu na spłatę tego zadłużenia ) Ostatnie pismo z sierpnia 2016 informuje ,że można pozbyć sie egzekucji komorniczej ,zawiesić lub umorzyć jeżeli sie z nimi dogada. Podają nr sprawy komornika kwotę zadłużenia . W pismach jest informacja ,że firma działa na zlecenie Debito . Jak to wygląda od strony prawnej . Bardzo prosze napisac co mam robic w takiej sytuacji ?

  1. GetBack dostanie kase jak spłata pójdzie przez nich, a nie przez komornika, więc zrobią co się da byleby tak się stało, nieważne czy dla Pana to jest korzystne czy nie, bo kogo to obchodzi. Liczy się ZYSK!
   A konkretnie, czy odbierał Pan osobiście nakaz zapłaty/pozew który jest podstawą tej egzekucji? Czy pierwsze pismo dostał Pan dopiero od komornika, bo np. zmienił Pan miejsce zamieszkania i sąd wysłał pisma na nieaktualny adres?

 118. Witam, place miesięcznie 350 zł ubezpieczenia , z czego 180 to ubezpieczenie s pozostała czesc to opłata za obsługę . Place juz 5 rok i po telefonie do banku otrzymałem informacje ze moge zrezygnować ale wtedy podniosą marże . Ubezpieczenie było podpisane z umowa kredytu hipotecznego . Czy jest możliwość odzyskania częsci z tych pieniedzy ??

 119. Witam. Alior Bank wypowiedział mi umowę kredytu, w którym rata wynosiła 3500zł. Po złożeniu wniosku o ugodę bank zaproponował mi raty 6000zł! Czy banki w ogóle analizują sytuację klienta?? Skoro przez utratę pracy nie było mnie stać na 3500zł to jakim cudem ma mnie być stać na 6000zł?? W toku egzekucji komorniczej nawet tyle nie uzyskają bo zarabiamy z mężem 4000zł a mieszkanie jest zabezpieczone hipoteką na rzecz banku Santander – kredyt we franku który obecnie przewyższa wartość mieszkania. Nawet jeśli dojdzie do licytacji to Alior nie dostanie nic! Jak rozmawiać z bankiem żeby był łaskaw przeanalizować moje możliwości płatnicze a nie proponować kosmos nie do zrealizowania?!

  1. Aby rozmowa miała sens bankowcy musieliby zacząć liczyć, a przynajmniej logicznie myśleć.
   Proszę się do nas zgłosić przez formularz, przygotujemy wspólnie strategię obrony.

 120. Mam zadłużenie w sumie ponad 100.000 zł w PKO, PROVIDENT oraz Hurtownia. PKO i PROVIDENT przejął KRUK. Pomożecie? Chyba że nie ma szans już wyjść z tego. Pozdrawiam.

 121. Witam wysłałam do państwa wiadomość w sprawie wpisania mnie do KRD i BIG przez firmę windykacyjną Intrum Justitia.Upłyneło już dość dużo czasu ale nie dostałam od państwa żadnej odpowiedzi.,Czy w ogóle dotarł do Was mój mail?

  1. bardzo nieprawnie działa ten formularz,drugi raz próbuje wysłać dokumenty ,zwykła forma maila byłaby lepszym rozwiązaniem,pozdrawiam serdecznie

   1. Kolejny raz wysłałam wszystko dotyczące mojej sprawy. Mam nadzieję, że Państwo coś poradzą. Serdecznie pozdrawiam. Monika Nowak

 122. Bardzo przepraszam że zawracam głowę chciałam zapytać czy odpowiedzieli Państwo coś w mojej sprawie bo nie mam odpowiedzi. Kasia

 123. Dzień dobry chciałbym spytać czy może już coś Państwo ustalili w sprawie do której wysłałem dokumenty czy też nic już nie da się zrobić? Pozdrawiam

 124. Witam serdecznie, wysłałem do Państwa wiadomość w czwartek, tj. 03/04/2016 r , (mail: chrisq79@wp.pl) poprzez formularz zgłoszeniowy. Zastanawiam się czy napisali Państwo do mnie czy też mam uzbroić się w większą cierpliwość. Pozdrawiam.

    1. Mogli tak zrobić i zrobili.
     Trzeba skontaktować się z firmą windykacyjną, ustalić jaką kwotę sobie wymyślili do zapłaty i podjąć decyzję – albo spłacić albo poczekać aż pójdą do sądu i tam spróbować pozbyć się tego długu.

 125. Dzień dobry czy dotarła przesyłka z 23 lutego do Państwa z uzupełnieniem danych – informacji??
  Pozdrawiam
  Tomasz

 126. Dzień dobry, 12.02 wysyłałem do Państwa zwrotnego emaila z dość dużą ilością załączników, chciałbym się upewnić że wszystko doszło i sprawy są w toku – potencjalnie na dobrej drodze??
  Pozdrawiam
  Tomasz

 127. Wysłałam dzis do Panów mega pilną wiadomośc, bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo mam nóż na gardle… Pozdrawiam.

 128. Witam,

  chciałam zapytać o możliwość zabezpieczenia się przed czynnościami komornika.

  Mam kłopoty ze spłacaniem rat kredytu hipotecznego i niestety z płatnościami do spółdzielni mieszkaniowej.

  Nie mam jeszcze egzekucji komorniczej bo staram się jakoś wyjść z sytuacji, ale dziś dowiedziałam się że jedno z moich kont bankowych służące do spłaty kredytu hipotecznego mam zablokowane przez komornika na kwotę 16 tys zł. Nie wiem z jakiego tytułu jest to zajęcie konta bo bank podał mi tylko kwotę, datę zajęcia (grodzień’15) i imię i nazwisko komornika.

  Chodzi mi o odpowiedź czy rzeczy, które dostałam w użytkowanie od znajomego jakiś czas temu (laptop, telewizor, kolumny) powinnam mieć na to jakiś dokument użyczenia, pożyczenia ??? Nie chciałabym, żeby zajął je komornik.

  Pytanie też o auto. Mam auto na własność ale warte jest teraz pewnie koło 10 tys lub mniej auto z 2002 roku. Mam też mocno schorowaną, niesamodzielną mamę wymagającą stałej opieki a auto jest również potrzebne żeby móc mamę zawieźć do lekarza w razie potrzeby. Sama też borykam się z paroma chorobami, jedną z nich jest kolano zakwalifikowane do operacji i muszę je oszczędzać. Do sklepu osiedlowego nawet są dni kiedy muszę podjechać autem, po inne zakupy czy nawet na pocztę muszę dojeżdżać do sąsiedniej dzielnicy Warszawy. Czy jeśli lekarz wystawi mi zaświadczenie, że to auto jest nam (mnie i mamie) niezbędne do życia, to uchroni mnie to przed zajęciem przez komornika ???

  Pozdrawiam,

  AJA

 129. Witam serdecznie, wysłalismy z mężem do państwa wiadomość w środę, z maila isztar_19@wp.pl. Widzę po komentarzach, że z odpisywaniem są Państwo na bieżąco i się zastanawiam czy odpowiedź mi gdzieś zniknęła czy po prostu jeszcze jej nie było.pozdrawiam

 130. Dzień dobry, wysłałam wiadomość mimo dużego ” ciężaru właściwego” mojego problemu, mam nadzieję na pomoc. Pozdrawiam Jolanta

 131. wysłalem wczesniej wiadomosc nie dotarła odpowiedz to chyba poprostu juz mam takiego pecha napisalem druga bednemu zawsze w twarz wieje

 132. Witam Serdecznie. W dniu dzisiejszym napisałem do Państwa wiadomość za pomocą formularza. Prosiłbym o informację
  Muszę szybko odpowiedzieć do 05-12-2016 r.

 133. Witam Serdecznie. W dniu dzisiejszym napisałem do Państwa wiadomość za pomocą formularza. Prosiłbym o informacje czy takową dostaliście? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. Sprawa jest dla mnie bardzo pilna.

 134. Witam dzis napisałem emaila i bede czekał z niecierpliwośią na odpowiedz i byc moze pomoc z waszej strony pozdrawiam

 135. Dzień dobry, niestety formularz na Państwa stronie nie działa. Wiadomość wysłałam mailem. Będę wdzięczna za wiadomość. Pozdrawiam.

 136. Witam,

  Nie działa wysłanie maila, więc opiszę tu swoją sprawę:

  Dnia 11 września br zaciągnąłem pożyczkę (chwilówkę) w firmię Creditstar na kwotę 1500zł
  na 30 dni (do zwrotu kwota 1773zł). Dnia 25 września odstąpiłem od umowy,
  odstąpienie zostało przez firmę Creditstar przyjęte. Niestety w ciągu 30 dni od
  chwili odstąpienia nie udało mi się spłacić pożyczki, kwotę 1525zł zwróciłem 24
  listopada bieżącego roku.

  Firma Creditstar przekazała moją sprawę firmie
  windykacyjnej (Kaczmarski inkasso), która nakazuje mi zwrot dodatkowo ponad
  400zł, w związku z tym, iż moje odstąpienie na skutek nie spłacenia nie jest
  obowiązujące. Firma windykacyjna dzowni do mnie codziennie, dodatkowo piszę coś
  o wizycie terenowej. Proszę o opinię w tej sprawie, co robić. Czy powinienem
  zwrócić dodatkowo ponad 400 zł?

  Pozdrawiam

 137. prosze o pomoc,wyslalam list polecony-waga ok 350g,ktory dotarl do innej osoby na drugim koncu Polski,najpierw nadalam z innym adresatem na kopercie i na potwierdzeniu nadania i pani w okienku wklepala ta przesylke w komputer,ale zorientowalam sie ze jest bledny i zakleilam dane na kopercie z prawidlowymi danymi i potwierdzenie nadania wypisalam swierze,pani mi podbila zaplacilam i miala ona w komputerze te dane zmienic.
  no ale list dotarl do pierwszej osoby nadanej-co sie okazalo w zlozonej reklamacji przeze mnie.
  Napisalam w niej ze zadam zwrot 75zl+koszt przesylki bo byla taka wartosc,i nie bylo wiadomo gdzie ta przesylka dotarla,bo ktos ja odebral.
  ale po dochodzeniach poczty wyszlo ze dotarla do blednego nadawcy,czyli1,musiala zostac kartka odklejona.
  poczta wyslala mi odmowienie przyjecia reklamacji,bo byla moja wina inne dane na potwierdzeniu a inne na kopercie.
  a ja tutaj nie zawinilam.
  pomozcie co zrobic?odwolac sie?co napisac?zostalo mi kilka dni na odwolanie!plis!

 138. Witam , pisaładm do państwa w 6 dni temu , wciąż nie otrzymałam odpowiedzi, a bardzo mi zależy bo czas ponagla. Bardzo Prosze o pomoc.

 139. Witam w sobotę wysłałem wiadomość odnośnie mojej sprawy i pismo od komornika o które prosiliście ale nie wiem czy doszło.Pozdrawiam.

 140. Witam.
  Państwa reakcja na działalność i praktyki dawnego BGŻ odniosła skutek. Jesteśmy z mężem ofiarami tego banku a raczej działalności prawników działających w ich imieniu.Na dzień dzisiejszy ów prawnicy działając w imieniu banku wystąpili z propozycją restrukturyzacji długu. Chwała Państwu za to ponieważ czytając Państwa wpis na blogu dopatrzyłam się szeregu nieścisłości w postępowaniu z nami, poczekam na bieg wydarzeń.

 141. dzisiaj bede mial zdjecia akt sprawy z czytelni sadu, moge je przeslac Panstwu abyscie mogli mi cos doradzic.. nie znam sie na tych sprawach a widze ze Panstwo pomogliscie juz nie jednej osobie
  pozdrawiam

 142. Witam Wysłalem do Panstwa maila poniewaz mam problem z komornikiem ktory chce zajac moja nieruchomosc. Prosilbym o odpowiedz najszybciej jak jest to mozliwe poniewaz nie wiem co mam robic i czy nie strace tego co zostalo mi po rodzicach… z gory dziekuje

 143. BZWBK sprzedał mój dług 23,06,2015r firmie Casus ale do dzis nie wycofał sprawy od komornika z Grodziska Mazowieckiego, który w lipcu i sierpniu pobrał ode mnie łącznie 2100zł. Jak teraz zarządać zwrotu? proszę o pomoc.

  1. Przeanalizowaliśmy sprawę, to co się dzieje w Pani sprawie można potraktować jako próbę doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Dalsza korespondencja wyłącznie mailowo.

   1. Dziękuję ślicznie za odpowiedź i czekamy z niecierpliwością na odpowiedź mailową. Niezmiernie się cieszymy że trafiliśmy na państwa stronę.

 144. Witam,mam takie pytanie czy pismo które wysłałam do państwa dotarło?Pismo zostało wysłane w poniedziałek,odnośnie GetBack i Getin Banku.Czy istnieje jeszcze inny kontakt z państwem??Bardzo nam zależy ponieważ bez sądu raczej się nie obejdzie.Getin Bank sprzedal dług GetBack z saldem zerowym a GetBack oddal sprawe do sądu dnia 6.09 zanim otrzymaliśmy jakiekolwiek pismo .Pan Rzecznik działa ewidentnie na korzyść GetBack więc nie jest niezależny. Już na chwilę obecną dołączyli nam kosztami sądowe 660 zł i zaraz dojdą komornicze za dług ktorego nie ma.Jesteśmy załamani i bardzo zależy nam żeby panstwo zajęli się sprawą.

  1. Prawdopodobnie odpisaliśmy już, jeżeli nie proszę wysłać wiadomość raz jeszcze. Ten rzecznik to nie jest żaden rzecznik tylko inna spółka której właścicielem jest GetBack więc nie ma sensu z nimi rozmawiać 🙂 To pismo otrzymane to straszak, proszę się nie martwić. Pisaliśmy o tym tutaj: https://antywindyk.pl/komornik-sadowy-kamil-pietrasik-dorabia-jako-listonosz-na-zlecenie-firmy-windykacyjnej-getback-s-a/
   Jak przyjdzie nakaz zapłaty z sądu natychmiast wysłac do nas skan mailem. Pomożemy.

 145. Witam, wyslalam do Panstwa maila poprzez ‘formularz kontaktowy’ okolo 6 dni temu, nie dostalam jeszcze odpowiedzi a bardzo mi na niej zalezy. Mam nadzieje, ze moj mail doszedl do Panstwa.. Pozdrawiam, Dorota

 146. Dobry wieczór. Mam pytanie czy mozna sprawdzić komornika dodam pana Pietrasika czy działa legalnie wysyła tzw “straszaki”.Krótko opisując 7 mies temu splacilismy kredyt w Getin Noble Banku po wielkich przeprawach z udziałem prawnika który rozpętał wojnę z bankiem i zostawił.Krótko mówiąc był w zmowie z bankiem.Kredyt splacilismy i oto wczoraj niespodzianka. Bank sprzedal dług ktorego nie ma .GetBack który domaga sie od nas spłaty posługując sie przy tym komornikiem,a komornik straszakiem który państwo opisywali w swoich artykułach. Jutro czekam nas rozmowa i bardzo nam zależy na tym czy możemy ewentualnie pana P.sprawdzić w instytucjach które panstwo opisywali.

  1. Mogą to Państwo zrobić na własną rękę, my nie mamy do tego ani pełnomocnictwa anie czasu. Proszę np. zadzwonić do tych instytucji, opisać że dostali Państwo taki list i zastanawiają się czy komornik spełnił wymogi ustawy o egzekucji o komornikach która mówi że itd…
   Aczkolwiek komornik tu najmniej winny, trzeba ukarać “sprawców” a nie egzekutora – jeżeli jest tak jak Pani pisze. Prosze podesłać nam przez formularz opis sytuacji i potwierdzenie, że kredyt w Getinie został spłacony, oraz zawiadomienie o cesji i ostatnie pismo od komornika. Namiary w dziale KONTAKT: https://antywindyk.pl/kontakt/

 147. mam spłacone zadłużenie ,komornik prowadzi dalej postępowanie a wierzyciel ma nadpłatę już zadłużenia i nic nie robi każe mi jedynie złożyć wniosek o zwrot nadpłaty

  1. Pani Moniko, zgaduję, że komornik ściąga teraz swoje koszty który naliczył po umorzeniu egzekucji i czego oczywiście nie powinien robić w ramach tej samej egzekucji. Czy nie dostała Pani postanowienia o umorzeniu egzekucji i naliczeniu kosztów?

   1. nie wg. komornika ja nadal mam zadłużenie bo wierzyciel i firma go reprezentująca nie raczyła go poinformować o tym że należność główna była spłacona przeze mnie na konto wierzyciela. wydzwaniam do komornika ,do wierzyciela ,do tej firmy ico komornik nie wierzy wysłałam najpierw mail ale to przecież nie droga oficjalna póżniej pismo z tą samą info.tzn dowody wpłat jeszcze nie rozpatrzone,wierzyciel mówi mi cyt ”ale pani u nas niema zadłużenia proszę się kontaktować z komornikiem lub z firmą nas reprezentującą”więc się kontaktowałam ale pani z tej firmy powiedziała że sprawa zakończona mam u nich nadpłatę 0,25 gr i ona nie może mi nic więcej powiedzieć bo nie ma już dostępu do dokumentów .i co ja dalej mam robić, komornik na dzień 30 pażdziernika znowu mi zabierze kolejne pieniądze bo zakład pracy mu prześle.nadmienie że wierzyciel ma mje 879,00zł i co dalej

    1. Komornik nie umorzy egzekucji na Pani wniosek, taki wniosek musi złożyć wierzyciel. Proszę cisnąć firmę/kancelarię , która reprezentowała wierzyciela, aby wysłali do komornika wniosek o umorzenie egzekucji. Jeżeli nie poradzi Pani sobie w ciągu 1-2 dni to proszę napisać do nas na mail, możemy przygotować pismo wzywające wierzyciela do złożenia wniosku o umorzenie egzekucji zagrożone pewnymi sankcjami, to powinno pomóc. Przekazania tej pensji już Pani nie wstrzyma, nie ma takiej możliwości, ale te pieniądze powinno udać się odzyskać i to bez procesu, jeżeli faktycznie potwierdzają że jest nadpłata (a teraz będzie jeszcze większa).

     1. mam już dość od miesiąca nie mam już zadłużenia a kolejne pieniądze z wynagrodzenia zakład pracy musiał przesłać komornikowi ,bo nikt ani wierzyciel ani firma reprezentująca wierzyciela nie poinformowali komornika o spłacie.Moje pisma i telefony nie dają żadnego rezultatu ,każdy mi obiecuje że zrobi to niezwłocznie ale nadal bez rezultatu.Komornik dostał odemnie dowody wpłat 16.10 .2015 jednak jeszcze nie rozpatrzył pisma ostatnio mi odpowiedział telefonicznie że dopóki wierzyciel nie da im informacji to mi nie odpowie na pismo.cała ta sytuacja odbija się na moim życiu i pracy mam dość co dalej

     2. Pani Moniko komornikowi prosze nie wysyłać potwierdzeń wpłat bo zamiast 5% kosztów policzy Pani 15% kosztów… To wierzyciel ma złożyć wniosek o umorzenie a nie Pani, już o tym pisaliśmy. Pisaliśmy też że jeżeli potrzebuje Pani pomocy proszę napisać do nas ze szczegółami na maila, możemy przygotować takie pismo że na pewno wyślą odpowiedni wniosek…

 148. Szanowni Państwo, Państwa skrzynka mailowa jest przepełniona i nie przyjmuje korespondencji. Nie działa też formularz kontaktowy. Po jego wypełnieniu również przychodzi e-mail z systemu pocztowego z informacją o tym, że skrzynka jest pełna i nie może przyjąć nowych wiadomości (nawet bez załączników). Uprzejmie proszę o zwolnienie miejsca i umożliwienie wysłania korespondencji.

 149. lobiusz

  Zapewne wiecie że lobby w w Polsce / czytaj mega złodzieje / ma się całkiem nieźle.

  Nie wiem czy tez wiecie a zapewne tak jest że całe te fundusze które kupują nasze długi to właśnie banki które należą do tych że właśnie funduszy , czyli jak to się ma? ……ano tak że banki szybko pozbywają się tzw. trudnych i kłopotliwych kredytów ponieważ wiedza że zarobią kwotę kilkakrotnie większą niż mogą to uzyskać z normalnie terminowo spłacanego kredytu.

  Właśnie padłem ofiarą takiego majstersztyku , mój dług został sprzedany firmie HOiST która domaga się / na razie telefonicznie/ kwoty 35 000 , komornik zgolił mnie już na 30 tys. / kredyt wynosił 45 tys. / czyli mam jeszcze dopłacić drugie 35 tys.

  Śmieszne jest to że jak na razie nic o tym nie wiem choć jak by nie było jestem w tym całym ambarasie stroną której nie informuje się celowo o niczym . Bo oczywiście bank ma prawo sprzedać mój dług ale powinien mnie o tym powiadomić co nie miało miejsca , komornik również powinien mnie o tym powiadomić co również nie miało miejsca ….czyli co z tego wynika ??? dłużnik nie ma żadnych praw !!!!! Nie jest stroną acz Śmieciem bo mu wżyciu mu nie wyszło !!!!.

  Co z tego wynika??? że w tym momencie mam trzech wierzycieli , teoretycznie firmę która kupiła mój dług , bank który jak na razie nie poinformował mnie o sprzedaży wierzytelności i komornik który dalej drze z wypłaty mojej żony.

  Czytałem wielokrotnie posty na tej stronie że długi trzeba oddawać itp. itd a co np. z AMBER GOLD czy SKOKAMI . Piętro niżej mam sąsiadkę / kobitka ma 80 lat / która cały swój i mężą dorobek. .. a było to 500 tys zł wrzuciła do AMBER GOLD i co ??? Kobitka jest sama bo mąż zmarł , jedyny syn zginął w wypadku samochodowym i została jej tylko po synu wnuczka której chciała to kiedyś przekazać. Banki to złodzieje !!!!! ale życie niestety zmusza nas do tego że musimy sięgnąć do ich portwela mając nadzieję że życie nie przyniesie nam tragicznych w skutkach niespodzianek i uda nam się ten kredyt spłacić. A zazwyczaj tak niestety nie jest.

  Jeżeli ktoś może mi pomóc żebym nie został zeżarty przez finansowe hieny to proszę o kontakt.

  Co mam jeszcze oddać to oddam ale nie 1000 zł za 100 zł

  Pozdrawiam

  1. Z opisu wnioskujemy, że jak najbardziej można Panu pomóc, jest nawet duża szansa na odzyskanie pieniędzy które już komornik pobrał.
   Trwająca egzekucja na rzecz banku kwalifikuje się do natychmiastowego umorzenia, a fundusz póki nie wygra w sądzie może co najwyżej Pana grzecznie prosić o wpłatę a nie czegokolwiek żądać, w praktyce nie dostaną już nic. Proszę skorzystać z formularza i opisać problem, powiemy co dalej robić.

 150. Dzień dobry , wysłałam maila z prośbą o opinię i pomoc. Mail zawiera załącznik .”zip” z kpl dokumentów w sprawie . Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

 151. Chciałabym wysłać dokumenty do wstępnej oceny sytuacji, ale z formularza nie jestem w stanie dodać ich wszystkich, poproszę o adres mail

 152. Witam. Wysłałem do Państwa już 3 razy wiadomość jednak niestety nie dostałem jeszcze odpowiedzi. Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam

 153. Witam.Problem mój polega na tym iż doszło do zbiegu egzekucji ( alimenty
  plus zaległy czynsz) Komornicy tak długo wysyłali do siebie papiery że
  kwota alimentów znaczącą podniosła się. Tymczasem zakład pracy nie mogąc
  wypłacić mi pieniędzy (zajęcie wypłaty) więc trzymał pieniążki w
  depozycie. Dziś dowiedziałem się że pomimo iż alimenty mają
  pierwszeństwo pieniążki zostały pobrane przez komornika na czynsz ,
  niestety wysokość mojego zadłużenia idzie cały czas w górę choć
  pracodawca wcześniej wpłacał pieniążki komornikowi. Podejrzewam iż jest
  to celowe działanie komornika na wzrost mojego zadłużenia. Praktycznie
  każda rozmowa z komornikami była nagrywana

 154. Witam, wysłałam do Państwa na priv opis mojej sytuacji o tym jak mnie sprzedali już sama nie wiem komu ;/ Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.

  1. Staramy się odpowiadać tego samego dnia, jeżeli nie ma odpowiedzi przez 72 godziny, prosze ponowić wiadomość. Być może została przeoczona. Dostajemy ponad 100 maili dziennie i czasem to się zdarza.

 155. Witam, wysłałem do Państwa sprzeciw od nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym, czy pomagacie w weryfikacji poprawności i skuteczności pism procesowych

 156. Dziwna sprawa. Niby kiedyś wzięłam kredyt gotówkowy w Banku PKO ok.5.000 zl rok 2006. Było jakieś postanowienie Sądu z 2008 roku, którego nie dostałam, ponieważ wysyłali korespondencje na adres pod którym nie przebywam od 18 lat że mam zapłacić. I cisza. Teraz od 2 lat gnębi mnie komornik, dług wynosi już ponad 12.000 zł i wznawia postępowania, to ja się odwołuje. Sąd przychylił się do mojego odwołania i mnie przyznał rację. Komornik po jakimś czasie sprawę zawiesił. Niestety przed upłynięciem roku , brakowało kilku dni, ponownie odwiesil postępowanie zajmujac konto mnie o tym nie informujac. Dopiero przyslal pismo zajmujące po moin telefonie do nich. Później znów zawiesił postepowanie. Ale konta nie odblokowal. Jyz ponad 6 miesięcy. teraz po kilku miesiacach znowu wznowił ale poinformował tylko pismem mojego pracodawce ja nic nie otrzymałam. O co tu chodzi? Że niby przy którymś wznowieniu ja to przegapie i w ciągu 7 dni się nie odwołam?

 157. Napisalem do panstwa poprzez formularz kontaktowy,kwota nie jest moze olbrzymia ale sprawa wydaje sie powazna. Bardzo prosze o kontakt.

 158. wysłałem do Państwa krótki opis sprawy , ale dokumentów ( skanów pism) załączyć nie mogłem.Jest jakieś ograniczenie w tym temacie?

 159. Czy w przypadku łącznie trzech długów (tak wiem wstyd 🙁 ) muszę wysłać do każdego z nich osobny formularz? Pozdrawiam.Super że są tacy ludzie jak Wy.

  1. Na początkowym etapie tak, tylko kontakt mailowy.
   PS. Nie ma spraw nie do załatwienia, zawsze coś można zrobić. Proszę opisać problem na maila lub przez formularz w dziale KONTAKT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.