O nas

AntyWindyk.pl - pierwsza, prawdziwa kancelaria oddłużeniowa w Polsce
AntyWindyk.pl - pierwsza, prawdziwa kancelaria oddłużeniowa w Polsce

Często podczas rozmów z klientami spotykaliśmy się z określeniem, że dzisiejsza Polska to “państwo w państwie“. Urzędy, banki, sądy, komornicy – każdy robi co chce, wbrew obowiązującym normom i przepisom prawa, o etyce nie wspominając. Bank żąda spłaty kredytu, którego istnienia nie potrafi udowodnić przed Sądem. Urząd Skarbowy żąda zapłaty nienależnego podatku, nie czekając na rozstrzygnięcie sprawy przed Sądem zajmuje majątek firmy i doprowadza ją do bankructwa, setki ludzi tracą pracę. Sędziowie wydają nakazy zapłaty do pozwów, w których braki formalne są tak oczywiste, że kompromitują Wymiar Sprawiedliwości. Wreszcie komornicy zajmują całe wynagrodzenia dłużników, alimenty, zasiłki, w rażący sposób łamiąc podstawowe zasady egzekucji. Ludzie pytali nas, jak walczyć o sprawiedliwość, jak walczyć z bankiem, firmą windykacyjną, sądem czy komornikiem? Właśnie w odpowiedzi na ich prośby powstało to miejsce, blog AntyWindyk.pl oraz nasza kancelaria.

Kim jesteśmy?

30 stycznia 2015 roku powołaliśmy Kancelarię Doradztwa Prawnego i Gospodarczego AntyWindyk.

Aktualnie nasz zespół tworzy ponad 30 osób: adwokatów, radców prawnych, prawników, partnerów, asystentek prawnych oraz konsultantów z całej Polski, głównie Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. Posiadamy biuro w Gdańsku. Aktualnie prowadzimy ponad 4 000 spraw w obronie dłużników, kolejnych 600 już zakończyło się pozytywnymi wyrokami, których część prezentujemy na blogu. Dla nas zawsze głównym celem jest całkowite pozbycie się długu.

Po co, dla kogo?

Gdy przychodzi wypowiedzenie umowy, nakaz zapłaty lub zawiadomienie o egzekucji, większość dłużników nie podejmuje żadnych działań. Nie wiedzą co zrobić lub nie stać ich na wynajęcie radcy prawnego czy adwokata, który zająłby się ich sprawą. Ci bardziej zaangażowani siadają do internetu i szukają porady na forach, grupach dyskusyjnych. Opisują swoją trudną sytuację życiową, materialną, że stracili pracę albo że ich zobowiązania są wyższe niż aktualne wynagrodzenie, szukają wsparcia, wskazówki, pomocy. Bojąc się, że stracą zaraz mieszkanie lub samochód czyli dorobek całego życia, szukają wyjścia z sytuacji. Jakie podpowiedzi otrzymują najczęściej? 99% przypadków to rady typu:

 • przestań narzekać, weź się do roboty
 • znajdź sobie drugą pracę
 • wyjedź zagranicę żeby więcej zarobić
 • długi trzeba spłacać
 • spróbuj się dogadać, może uda się zawrzeć ugodę

Zawsze powtarzamy, że przed wykonaniem pierwszego ruchu, należy zawsze przeanalizować dokumenty, aktualną sytuację i sprawdzić, czy aby na pewno dłużnik faktycznie MUSI cokolwiek płacić. W wielu przypadkach… ba, powiem więcej – w większości przypadków (!) okazuje się, że w dokumentach czy to bankowych czy komorniczych są tak duże uchybienia, że egzekucję można niemal natychmiast zawiesić, do nakazu zapłaty wnieść zarzuty co na dłuższy czas oddala widmo komornika, a w przypadku rażących błędów – Sąd często CAŁKOWICIE ODDALA powództwo i tym samym – dług przestaje istnieć.

Zakres działalności

Skoro wiesz już, że nasz sposób patrzenia na problem jest z goła inny niż większości, po krótce przedstawimy czym się zajmujmy:

 • reprezentacja dłużników w sądach przez profesjonalnych pełnomocników
 • zarzuty, sprzeciwy, skargi, odwołania, prowadzące ostatecznie do częściowego lub całkowitego oddalenia powództwa – dług przestaje istnieć
 • umarzanie postępowań windykacyjnych i egzekucyjnych
 • negocjacje z wierzycielami w sprawach dotyczących wysokich kwot zadłużenia, głównie w sprawach hipotecznych
 • ochrona majątku dłużników: od nieruchomości, przez samochody, na telewizorach czy meblach kończąc
 • obrona przed funduszami i firmami windykacyjnymi
 • odszkodowania i zadość uczynienia za bezprawnie zajęty i zlicytowany przez komorników majątek dłużnika
 • co może, a czego nie może windykator i komornik – patrzymy na ręce i punktujemy wszelkie przejawy naruszania prawa
 • jak psychicznie radzić sobie z długami, jak powiedzieć o wszystkim rodzinie, udowodnimy Wam że długi to nie koniec świata i z długami można normalnie żyć
 • poradzimy jak wstrzymać licytację komorniczą i jak skutecznie zniechęcić potencjalnych kupujących do licytacji
 • powiemy wszystko o upadłości konsumenckiej w Polsce i co raz popularniejszej – upadłości transgranicznej
 • odpowiemy na pytanie, czy można chronić się przed windykacją z “chwilówek” i czy da się wygrać z najlepiej zorganizowaną w egzekucji firmą pożyczkową – Profi Credit?
 • i wiele, wiele więcej…

To miejsce powstało, aby stać się bazą wiedzy dla każdego dłużnika: aby znał on swoje prawa, aby potrafił bronić siebie i swojego majątku, aby mając długi – mógł normalnie żyć i funkcjonować.

Piotr Soboń
Partner Zarządzający

Jednocześnie zaznaczam, że nasze działania są w całym swym zakresie zgodne z polskim prawem. Powiem więcej – naszymi działaniami piętnujemy nieprzestrzeganie prawa przez banki, sądy i komorników. Wszystkie publikacje zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i jest to wyłącznie nasza opinia. Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania przecz czytelnika zamieszczonych tutaj informacji. Obowiązkowo przeczytaj również dział Informacja prawna.