Kancelaria AntyWindyk

Nasza historia

01. Jesteśmy pionierami w branży

Wyroki i postanowienia

Jesteśmy pierwszą kancelarią w Polsce, wyspecjalizowaną w pomocy osobom zadłużonym. Wygraliśmy już ponad 1450 spraw, których wolumen wynosił ponad 91 milionów złotych.

Właśnie tyle pieniędzy zostało w portfelach naszych klientów, dzięki temu, że w porę zgłosili się do nas i wygrali naszą kancelarię.

NASZE WYROKI

02. Wiarygodność, czyli nie ufaj – sprawdzaj.

Opinie i rekomendacje

Tak dobre wyniki można osiągnąć wyłącznie najwyższą jakością i pełnym zaangażowaniem. Cały nasz zespół pracuje na swoją opinię.

Jako jedni z nielicznych posiadamy setki pozytywnych opinii od naszych klientów, zarówno na naszej stronie, social mediach, jak i w serwisach zewnętrznych.

OPINIE NA BLOGU

03. Skutecznie pomagamy od ponad 8 lat

Bogate doświadczenie

Przez ten czas przeszliśmy ogromne zmiany. Wiele się nauczyliśmy, a także stale dostosowujemy nasze działania do zmieniających się okoliczności i przepisów.

W niewielu branżach sytuacja zmienia się tak dynamicznie. Jeżeli przegapisz zmiany – przegrasz. Dlatego zawsze wyprzedzamy naszych przeciwników.

NASZA STRATEGIA

o_nas_wyroki

Zawsze bezpłatna analiza sprawy i przedstawienie możliwości działania

  • Opisz problem i załącz dokumenty
  • Przedstawimy możliwości działania i wycenę
  • Podpisujemy umowę i przejmujemy wszystkie działania

Ponad 800 udokumentowanych, wygranych spraw, na kwotę ponad 45 milionów złotych.

  • Obrona w sprawach o zapłatę
  • Powództwa przeciwegzekucyjne
  • Pozwy o odzyskanie nienależnie pobranych środków

Kilkadziesiąt prawdziwych rekomendacji od klientów, którym pomogliśmy pozbyć się długów.

30 stycznia 2015. Powołanie Kancelarii

Często podczas rozmów z klientami spotykaliśmy się z określeniem, że dzisiejsza Polska to “państwo w państwie“. Urzędy, banki, sądy, komornicy – każdy robi co chce, wbrew obowiązującym normom i przepisom prawa, o etyce nie wspominając. Bank żąda spłaty kredytu, którego istnienia nie potrafi udowodnić przed Sądem. E-sąd taśmowo wystawia nakazy zapłaty bez analizy dowodów. Sędziowie wydają nakazy zapłaty do pozwów, w których braki formalne są tak oczywiste, że kompromitują Wymiar Sprawiedliwości. Wreszcie komornicy zajmują całe wynagrodzenia dłużników, zasiłki, naliczają wysokie koszty, doliczają podatek VAT, naruszając zasady egzekucji. Ludzie pytali nas: jak walczyć o sprawiedliwość, jak walczyć z bankiem, firmą windykacyjną, sądem czy komornikiem?

2016. Powołanie nowych partnerów

Pierwsze zlecenia globalne, pojawiły się 15 minut po opublikowaniu strony w Internecie. Po roku działalności w procesie było kilkaset spraw. Musieliśmy znacznie powiększyć zespół, aby sprostać potrzebom sytuacji i zapewnić klientom najwyższy poziom obsługi. Pozwoliło to przyjąć kolejnych kilka tysięcy spraw.

2017. Koniec schematów

Wraz z naszym rozwojem, również banki i firmy windykacyjne zaczęły stawiać na jakość prowadzonych przez siebie spraw. Aby utrzymać wysoką skuteczność, konieczne było odejście od utartych schematów, w stronę indywidualnego podejścia do każdej sprawy. Wiele konkurencyjnych firm korzysta niemal wyłącznie z szablonów, co pozwala zmniejszyć koszty działalności. Czasem to wystarczy. Gdy jednak sprawa jest złożona, brak indywidualnego podejścia może być przyczyną porażki. Dlatego w naszej pracy nie znajdziecie dwóch identycznych pism. Każdą z naszych spraw prowadzimy tak, jakby była jedyną, którą prowadzimy.

2018. Czas zwrotów

Wygrana z bankiem i brak konieczności spłaty rzekomego długu to czasem dopiero połowa drogi. Często okazuje się, że dodatkowo bank musi zwrócić kredytobiorcy środki, jakie komornik wyegzekwował w trakcie kilkuletniej egzekucji. W tym roku zakończyliśmy wiele spraw tego typu, odzyskując łącznie kilkaset tysięcy złotych na rzecz naszych klientów.

2019. Ewolucja.

Rynek wierzytelności stale ewoluuje. Wierzyciele stają się naszymi dłużnikami już od lat, przegrywając z nami kolejne procesy. „Afera GetBack” uświadomiła wszystkim, że jedno w życiu jest pewne – nie ma nic pewnego. Dlatego jedyną drogą do sukcesu jest nieustająca, ciężka praca, stały rozwój i wyprzedzanie swoich przeciwników procesowych o kilka kroków. Tylko tak można wygrywać regularnie.

W niektórych przypadkach na obronę procesową jest już za późno. Nie oznacza to jednak, że w takiej sytuacji nie da się nic zrobić – wręcz przeciwnie. Możliwe są jeszcze negocjacje z wierzycielem lub też opracowanie indywidualnej strategii życia z długiem, który wcale nie musi być odczuwalny na co dzień. Dla osób, które chcą zacząć od nowa – proponujemy upadłość konsumencką. Właśnie na rozwój w tym zakresie postawiliśmy już pod koniec 2018 roku i kontynuujemy te działania także w roku bieżącym. Rozwijamy także nasze możliwości w zakresie obrony w sprawach frankowych, dzięki czemu utrzymujemy jak do tej pory niemal 100% skuteczność wygranych spraw tego rodzaju.

2020 - 2022 - Rewolucja: COVID, wojna i zmiany w sądownictwie

Rok 2000 przywitał nas pandemią COVID-19 a co za tym idzie – blokadą sądów. Po kilku miesiącach stagnacji ruszyły sądy i rozprawy online, co zrewolucjonizowało na stałe uczestnictwo w rozprawach. Wykorzystaliśmy to, aby jeszcze aktywniej reprezentować naszych Klientów na kluczowych posiedzeniach sądów. Kryzys spowodowany pandemią dotknął zarówno przedsiębiorców jak i konsumentów. Opracowaliśmy nowe metody prewencji jak i wsparcia w krytycznych sytuacjach, dzięki czemu uchroniliśmy wielu naszych klientów przed pętlą zadłużenia. Udało nam się uratować także kilka biznesów przed upadkiem. Gdy COVID powoli odpuszczał, nadeszło nowe zagrożenie – wojna w Ukrainie, która odbiła się mocno na polskiej gospodarce. Nie przeszkodziło nam to skutecznie wygrywać w sądach, czego zwieńczeniem była wygrana w niemal 300 sprawach na kwotę blisko 28 milionów złotych w okresie 2020-2022.

2023. Gdy upada bank

To był trudny dla wszystkich rok. Ciągnące się skutki pandemii oraz wojna w Ukrainie spowodowały skok inflacji i wysokie stopy procentowe. Odbiło się to drastycznie na ratach kredytów, które wzrosły nawet dwukrotnie. Wydarzeniem roku była jednak upadłość Getin Noble Banku, która pozbawiła wielu klientów majątków życia i uniemożliwiła dochodzenie roszczeń pieniężnych od banku. Tak kredytobiorcy i obligatariusze znów zostali na lodzie. Niezależnie od przeciwności, przeprowadziliśmy naszych klientów przez ten trudny czas, pomagając zarówno procesowo, jak i po przez negocjacje i korzystne porozumienia. Dołożyliśmy kilkadziesiąt wygranych spraw frankowych i kilkaset pozostałych. Rozwinęliśmy także dział odpowiedzialny za restrukturyzacje przedsiębiorstw. Opracowaliśmy i wdrożyliśmy nowe metody skutecznego podważania roszczeń bankowych w sądach. Trudny rok zamykamy w bardzo dobrych nastrojach i nie wytracamy rozpędu.

2024. Plany i cele

Mamy bardzo ambitne plany na kolejny rok. Stawiamy na prewencję i zapobieganie problemom, zanim się pojawią. Wzmacniamy dział doradztwa gospodarczego. Zabezpieczamy majątki przedsiębiorców i konsumentów na wypadek kryzysowych sytuacji losowych, oferujemy także pomoc w ratowaniu biznesu. Z początkiem tego roku wprowadzamy do oferty pełną opiekę doradczą i prawną, która pozwoli uniknąć problemów i uzyskać maksymalne profity z bieżącej działalności. Nadal stawiamy na negocjacje, tyle tylko, że to my stawiamy warunki wierzycielom – nie odwrotnie. Planujemy także powołanie nowego oddziału, aby ułatwić komunikację bezpośrednią z naszymi klientami. A to dopiero początek naszej wizji na 2024 rok…

Naszym celem jest zapewnienie klientom kompleksowej i skutecznej pomocy prawnej w aspektach związanych z problemem zadłużenia oraz zapobieganie tym problemom. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym Zakresem działalności Kancelarii AntyWindyk.

Dane rejestrowe:

Kancelaria AntyWindyk sp. z o.o.
ul. C.K. Norwida 21/2
80-280 Gdańsk
KRS: 0000842238, NIP: 5842793541, REGON: 38610106400000

Polecane artykuły

Warto przeczytać

Blog
Odzyskujemy od Nest Banku kwotę 143 070,83zł

Wygrana z bankiem oznacza przeważnie, że nie musimy spłacać całości lub części rzekomego długu. Czasem jednak oznacza, że to bank zwraca pieniądze klientowi. Tak było w tym przypadku 12 czerwca 2018 r. nasza klientka otrzymała od nas wiadomość, iż odzyskaliśmy od Nest Banku 143 070,83zł pobrane przez komornika w trakcie postępowania egzekucyjnego, ale zacznijmy od…

Blog
Uważaj na pozew i nakaz zapłaty z Prokura, BEST i Hoist – ruszyła fala pozwów!

Od kilku tygodni obserwujemy wzmożoną aktywność firm windykacyjnych w sądach. Mamy informacje z kilku niezależnych źródeł, że fundusze sekurytyzacyjne ruszyły z falą pozwów, wśród których szczególnie aktywne są Prokura, BEST i Hoist. To znak, że trzeba być czujnym i nie przegapić przesyłki z sądu…

Blog, Poradnik dłużnika
Jak przygotować się na zajęcie komornicze i chronić majątek przed egzekucją?

Nadszedł ten dzień – odebraliśmy pismo od komornika o wszczęciu egzekucji lub – co gorsza – dowiedzieliśmy się bezpośrednio z banku o zajęciu rachunku bankowego. Co teraz? Co robić? Gdzie szukać skutecznych rozwiązań? Takie pytania najczęściej pojawiają się w naszych głowach, gdy pojawią nam się przed oczami słowa KOMORNIK oraz ZAJĘCIE KOMORNICZE. Tymczasem można skutecznie…