O nas

AntyWindyk.pl - pierwsza, prawdziwa kancelaria oddłużeniowa w Polsce
AntyWindyk.pl - pierwsza, prawdziwa kancelaria oddłużeniowa w Polsce

Często podczas rozmów z klientami spotykaliśmy się z określeniem, że dzisiejsza Polska to “państwo w państwie“. Urzędy, banki, sądy, komornicy – każdy robi co chce, wbrew obowiązującym normom i przepisom prawa, o etyce nie wspominając. Bank żąda spłaty kredytu, którego istnienia nie potrafi udowodnić przed Sądem. Urząd Skarbowy żąda zapłaty nienależnego podatku, nie czekając na rozstrzygnięcie sprawy przed Sądem zajmuje majątek firmy i doprowadza ją do bankructwa, setki ludzi tracą pracę. Sędziowie wydają nakazy zapłaty do pozwów, w których braki formalne są tak oczywiste, że kompromitują Wymiar Sprawiedliwości. Wreszcie komornicy zajmują całe wynagrodzenia dłużników, alimenty, zasiłki, w rażący sposób łamiąc podstawowe zasady egzekucji. Ludzie pytali nas, jak walczyć o sprawiedliwość, jak walczyć z bankiem, firmą windykacyjną, sądem czy komornikiem? Właśnie w odpowiedzi na ich prośby powstało to miejsce, blog AntyWindyk.pl oraz nasza kancelaria.

Kim jesteśmy?

30 stycznia 2015 roku powołaliśmy Kancelarię Doradztwa Prawnego i Gospodarczego AntyWindyk.

Aktualnie nasz zespół tworzy ponad 30 osób: adwokatów, radców prawnych, prawników, partnerów, asystentek prawnych oraz konsultantów z całej Polski, głównie Trójmiasta, Warszawy i Krakowa. Posiadamy biuro w Gdańsku. Aktualnie prowadzimy ponad 4 000 spraw w obronie dłużników, kolejnych 600 już zakończyło się pozytywnymi wyrokami, których część prezentujemy na blogu. Dla nas zawsze głównym celem jest całkowite pozbycie się długu.

Po co, dla kogo?

Gdy przychodzi wypowiedzenie umowy, nakaz zapłaty lub zawiadomienie o egzekucji, większość dłużników nie podejmuje żadnych działań. Nie wiedzą co zrobić lub nie stać ich na wynajęcie radcy prawnego czy adwokata, który zająłby się ich sprawą. Ci bardziej zaangażowani siadają do internetu i szukają porady na forach, grupach dyskusyjnych. Opisują swoją trudną sytuację życiową, materialną, że stracili pracę albo że ich zobowiązania są wyższe niż aktualne wynagrodzenie, szukają wsparcia, wskazówki, pomocy. Bojąc się, że stracą zaraz mieszkanie lub samochód czyli dorobek całego życia, szukają wyjścia z sytuacji. Jakie podpowiedzi otrzymują najczęściej? 99% przypadków to rady typu:

 • przestań narzekać, weź się do roboty
 • znajdź sobie drugą pracę
 • wyjedź zagranicę żeby więcej zarobić
 • długi trzeba spłacać
 • spróbuj się dogadać, może uda się zawrzeć ugodę

Zawsze powtarzamy, że przed wykonaniem pierwszego ruchu, należy zawsze przeanalizować dokumenty, aktualną sytuację i sprawdzić, czy aby na pewno dłużnik faktycznie MUSI cokolwiek płacić. W wielu przypadkach… ba, powiem więcej – w większości przypadków (!) okazuje się, że w dokumentach czy to bankowych czy komorniczych są tak duże uchybienia, że egzekucję można niemal natychmiast zawiesić, do nakazu zapłaty wnieść zarzuty co na dłuższy czas oddala widmo komornika, a w przypadku rażących błędów – Sąd często CAŁKOWICIE ODDALA powództwo i tym samym – dług przestaje istnieć.

Zakres działalności

Skoro wiesz już, że nasz sposób patrzenia na problem jest z goła inny niż większości, po krótce przedstawimy czym się zajmujmy:

 • reprezentacja dłużników w sądach przez profesjonalnych pełnomocników
 • zarzuty, sprzeciwy, skargi, odwołania, prowadzące ostatecznie do częściowego lub całkowitego oddalenia powództwa – dług przestaje istnieć
 • umarzanie postępowań windykacyjnych i egzekucyjnych
 • negocjacje z wierzycielami w sprawach dotyczących wysokich kwot zadłużenia, głównie w sprawach hipotecznych
 • ochrona majątku dłużników: od nieruchomości, przez samochody, na telewizorach czy meblach kończąc
 • obrona przed funduszami i firmami windykacyjnymi
 • odszkodowania i zadość uczynienia za bezprawnie zajęty i zlicytowany przez komorników majątek dłużnika
 • co może, a czego nie może windykator i komornik – patrzymy na ręce i punktujemy wszelkie przejawy naruszania prawa
 • jak psychicznie radzić sobie z długami, jak powiedzieć o wszystkim rodzinie, udowodnimy Wam że długi to nie koniec świata i z długami można normalnie żyć
 • powiemy wszystko o upadłości konsumenckiej w Polsce i co raz popularniejszej – upadłości transgranicznej
 • i wiele, wiele więcej…

To miejsce powstało, aby stać się bazą wiedzy dla każdego dłużnika: aby znał on swoje prawa, aby potrafił bronić siebie i swojego majątku, aby mając długi – mógł normalnie żyć i funkcjonować.

Piotr Soboń
Partner Zarządzający

Jednocześnie zaznaczam, że nasze działania są w całym swym zakresie zgodne z polskim prawem. Powiem więcej – naszymi działaniami piętnujemy nieprzestrzeganie prawa przez banki, sądy i komorników. Wszystkie publikacje zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i jest to wyłącznie nasza opinia. Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania przecz czytelnika zamieszczonych tutaj informacji. Obowiązkowo przeczytaj również dział Informacja prawna.

109 comments

 1. Prowadzę działalność gosp. rozpoczętą przed ślubem. Niestety wpadłam w ogromne kłopoty – zalegam z opłatami za faktury za dostawę towaru tu do Polski na ok. 20 tys. EUR. (najstarsza faktura jest sprzed pół roku).
  Jakie możliwości odzyskania długu wynikającego z niezapłaconych faktur ma mój kontrahent z Niemiec? Przypuszczam, że będzie chciał zastosować Europejski Nakaz Zapłaty (ENZ)- poinformowałam go, że robię właśnie cesję leasingu samoch., żeby od ręki móc spłacić połowę tego długu. Resztę chcę zapłacić tak szybko, jak to będzie możliwe.
  1. Na co się przygotować w przypadku ENZ, jak się bronić? Jak ograniczyć koszty postępowania? Ja nie migam się od spłaty – tyle, że nie jestem w stanie oddać tego od ręki. Słyszałam, że jeśli będę spłacać te faktury, to mogę wnieść sprzeciw od ewentualnego nakazu (bo suma ogólna nie będzie się zgadzać) i złożyć wniosek, aby ewentualne postepowanie było prowadzone na terenie Polski? Czy to prawda?
  2. Jeśli doszłoby do egzekucji po ENZ i ewentualnym wyroku niemieckiego sądu, to z czego w Polsce komornik będzie mógł ściągnąć mi te wierzytelności w pierwszej kolejności? Kto o tym decyduje? Mam działkę (kupiona przed ślubem) warta ok. 100 tys. , i mieszkanie z kredytem hipot. kupione razem z mężem we wspólnocie majątkowej (do spłaty pozostało ok. 190 tys. , a ono jest warte 400 tys.). Oczywiście wiadomo, że zależy mi na ochronie mieszkania przede wszystkim, bo tu mieszkamy wraz z dziećmi.
  3. Czy banki, w których mam kredyty będą mogły mi je wypowiedzieć, jeśli dojdzie do windykacji tego długu wynikającego z faktur? Mam dodatkowo 3 kredyty na firmę( jeden bank), wszystkie spłacam regularnie, ale pozostała jeszcze ogromna suma, bo ok. 100 tys. Czy inny bank, w którym mam kredyt hip. może jakoś się dowiedzieć o ewentualnych problemach i również wymówić mi regularnie spłacany kredyt?
  4. Czy dobrym pomysłem jest zrobienie teraz rozdzielności majątkowej z mężem, aby zabezpieczyć jego dochody na wszelki wypadek? On pracuje na umowę zlecenie (o ile ma to znaczenie).
  Z góry dziękuję za odpowiedzi,

 2. Komornik zajął kwotę 710 zł z wymagalnej ok.1500 zł z mojego konta.
  Kwota wynika z zaległości za usługi telekomunikacyjne dla Orange, świadczone na rzecz spółki cywil. zlikwidowanej w 2012 r. Windykacją zajmuje się For-Net, oraz komornik w Krakowie. Z sygnatury akt wynika, że sprawę rozpatrzył e-Sąd w Lublinie w 2017 r.
  Od marca 2016 r. w związku ze sprzedażą nieruchomości wymeldowałem się z adresu na który przysyłano wezwania do zapłaty oraz wyrok sądu.
  Czy to jest powód do odwołania od wyroku?

  1. Można złożyć wniosek o ponowne – prawidłowe – doręczenie nakazu i pozwu. Gdy sąd rozpatrzy to pozytywnie proszę wnieść zarzut przedawnienia roszczenia (przy założeniu, że okres od wypowiedzenia umowy do złożenia pozwu przekroczył okres 3 lat oraz, że Orange nie składał pozwu). Proszę zarejestrować się w e-sądzie, pobrać akta i sprawdzić powyższe.

 3. Witam proszę mi poradzić ,mam długu 44,500zł z chwilówek obecnie pomaga mi firma CONECTUM ale boję się ze wszystko stracę ,nic tylko telefony od windykatorów proszę pomóżcie mi

  1. Z firmą Connectum z pewnością tak właśnie się skończy.
   Niestety przy takiej ilości chwilówek nie ma żadnego prostego rozwiązania. Jedynym rozsądnym jest spłaca całości, wszystkich chwilówek kredytem bankowym, uzyskanym najpewniej przez kogoś z rodziny, ponieważ Pani takiego kredytu nie otrzyma, i spłata tego kredytu. Bez pomocy rodziny/bliskich nie da się wyjść z takiej pętli, żadne ugody nie pomogą. Trzeba się tego pozbyć jednym cięciem.

 4. czy to prawda, że zadłużenia w ZUS i US przedawniają się jedynie teoretycznie i podnoszenie zarzutu przedawnienia jest z góry skazane na porażkę?

  1. Nie zajmujemy się sprawami z ZUS/US, ponieważ tu prawo nie zawsze działa tak jak powinno. Nie chcemy wypowiadać się w kwestii przedawnienia zadłużeń w ZUS i US.

 5. Witam , wpadłem w ciągu chwilowek które spalacalem chwilowkami w ten sposób mam ponad 50 tys do splaty, wezwania do zapłaty przychodzą codziennie. Posiadam jedynie samochód na wlasnosc. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Jestem bezradny

 6. czy zlozenie pisma do komornika oumorzenie dalszej egzekucji z powodu trudnej sytuacji materialnej wiaze sie jednoznacznie z ogloszeniem upadlsci konsumenckiej i czy w zwiazku z tym moga przyjsc zabrac jakies rzeczy teraz lub w przyszlosci lacznie z mieszkaniem ,ktore jest wlasnosciowe czy lepiej wycofac to pismo i splacic powoli jeszcze te 5 tys. zl,ktore zostaly do splaty?

  1. Jeżeli ktoś posiada mieszkanie na własność to może ono zostać w każdej chwili zajęte, a w przyszłości zlicytowane. Komornik nie umorzy egzekucji z uwagi na trudną sytuacją materialną, ponieważ nie ma nawet takiego prawa. Może umorzyć na wniosek wierzyciela, z uwagi na bezskuteczność, całkowitą spłatę, lub z mocy prawa – z uwagi na bezczynność wierzyciela.

 7. Witam serdecznie.24.10 tego roku mój mąż otrzymał powiadomienie o wszczęciu postępowania egzekucyjnego.Sprawa dotyczy przedawnionego zadłużenia.Nie wiedział,że jest możliwość powołania się w sądzie na przedawnienie.Dopiero w rozmowie ze znajomym dowiedział się o takiej możliwości.Czy jest jeszcze szansa na powołanie się w sądzie z tytułu przedawnienia ?

  1. Na podniesienie przedawnienia była szansa w sądzie, w tej chwili wyrok/nakaz zapłaty jest już prawomocny i nie ma możliwości podnoszenia żadnych zarzutów, chyba że pismo z sądu nigdy do męża nie dotarło, wówczas jest mozliwość odkręcenia sprawy.

 8. Czy jest mozliwość aby zniwelować zadłużenie w rachunku mbanku które powstało w wyniku oszustwa i przytłoczyło mnie całkowicie (zostałem oszukany a oszust okazał się nie wypłacalny)???

  1. Okoliczności powstania Pana zadłużenia nie mają żadnego wpływu na konieczność jego uregulowania, chyba że doszło do przestępstwa, a Pan nie brał w tym udziału i np. podrobiono Pana podpis. Jeżeli sam świadomie i z własnej woli podpisał Pan umowę, a później doszło do oszustwa i stracił Pan pieniądze, to nie są to żadne okoliczności łagodzące, należy podjąć obronę tak jak w każdym innym przypadku.

 9. Witam! Chciałam się dowiedzieć co mogę zrobić w sytuacji gdy komornik na poczet mojego długu, pobrał z konta pieniądze które nie należały do mnie? Rodzice którzy nie posiadają własnego konta w żadnym z banków podali moje konto do wypłaty za świadczone usługi , niestety nie wiedzieliśmy o tym, że konto jest już zajęte. Oczywiście posiadam faktury wystawione na kwoty które wpływały na konto, na których widnieją dane rodziców oraz w przelewach wchodzących na konto również są dane personalne firmy rodziców jak i pracodawcy. Komornik twierdzi, że gdy pieniądze zostały przelane na konto wierzyciela nic nie mogą zrobić oraz,że to wina banku ponieważ widząc wchodzące przelewy nie na moje nazwisko nie powinni wypłacać pieniędzy. Bank oczywiście również umywa ręce twierdząc,że to wina komornika. Czy jest możliwość odzyskania pobranej kwoty?

  1. Jest to możliwe. Prawdą jest że komornik nic nie może zrobić, bank również. Tutaj musi zadziałać prawowity właściciel pieniędzy czyli rodzice.
   1. Pismo do wierzyciela z żądaniem zwolnienia tych środków spod egzekucji i dokonania ich zwrotu.
   2. jeżeli to nie zadziała – pozew o wyłączenie tych środków spod egzekucji
   Jeżeli sytuacja jest dobrze udokumentowana, to są szanse na odzyskanie środków, ale trzeba działać szybko, ponieważ jest ograniczony czas na takie działania, tylko 30 dni od kiedy rodzice dowiedzieli się o zajęciu ich środków.

 10. Witam,
  W połowie lat 90 dwaj moi znajomi zaciągnęli kredyt , a ja oraz kilku moich znajomych byliśmy żyrantami tego kredytu. Pod koniec były małe kłopoty ze spłatą , lecz wszystko ostatecznie zostało uregulowane ( niestety obaj kredytobiorcy już nie żyją i dotarcie do dokumentów spłaty jest niemożliwe! ) . Po kilku latach pojawiły się u mnie i 2- znajomych problemy z firmami windykacyjnymi , które trwają do dziś (przynajmniej u mnie). Początkowo nie było to uciążliwe , gdyż po wysłaniu kilku pism z firmy windykacyjnej (było kilka tych firm przez lata) , sprawa się kończyła. I tak było do pewnego czasu. Parę lat temu , dostałem nakaz zapłaty z e-sądu w Lublinie , ale złożyłem skuteczny sprzeciw do wyroku i myślałem , że na tym sprawa się wreszcie kończy. Niestety w tym roku ten fikcyjny dług przejęła firma KRUK. Nie było by to dla mnie nic nowego , poza tym , że zaczynają wydzwaniać i nachodzić w domu , nie mnie , tylko moich starszych i dość poważnie schorowanych. Dodam , że jestem tam zameldowany i czasami tam pomieszkuję ze względu na stan zdrowia rodziców. I tu rodzi się moje pytanie!
  Co mam zrobić by przestali nękać (skutecznie) moich rodziców , bo jest to dla nich ogromny stres i poważnie odbija się to na ich zdrowiu psychicznym jak i fizycznym!
  Z poważaniem Adam,

  1. Panie Adamie, w tej sytuacji nalezy pozwać Kruka o ustalenie nieistnienia długu, tym sposobem – sądownie uzyskac potwierdzenie, że nie ma żadnego długu. Nie ma innej możliwości. Proszę zgłosić się do nas przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT, możemy poprowadzić sprawę.

 11. Dzień dobry.Moja mama zaciagnela zadłużenie w Profit Credit.Jak wiadomo,firma ta nie cieszy się dobrą opinią. W tej chwili mama z zaciągniętego kredytu w kwocie 4600 zł splacila im już ponad 20 tyś.Dowiedziala się ostatnio,że pomimo tych regularnych wpłat zostala wpisana do BIGu i istnieje u niej jeszcze zadłużenie w kwocie 5400 zl w stosunku do tegoz Profitu. Sprawa trafila do Prokuratury o niesłuszne wyłudzenie i fałszerstwo,ale Prokuratura oddalila wniosek twierdząc, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem.Co możemy dalej zrobić żeby udowodnić niewinność mamy?

  1. Niestety znamy wiele takich przypadków. W tej sytuacji należy zaprzestać jakichkolwiek wpłat, poczekać aż sprawa trafi do sądu, po czym podjąć skuteczną obronę celem oddalenia powództwa w całości. Mamy wiele wygranych spraw tego typu. Przy tak olbrzymiej dysproporcji środków otrzymanych i spłaconych drugim etapem może być pozwanie Profi Credit o zwrot nadpłaconych kwot.

 12. Jeslisplacilo sie firmom wind. calosc zadluzenia,to czy mozna i nalezy wyegzekwowac od nich na pismie potwierdzenie splaty calosci i zamkniecia postepowania?

 13. W2014r.wzielam kredyt w banku Millenium w wys.5000zl.Zostal on potem przekazany firmie wind.Intrum Justitia,a potem do komornika.Na dzien 27.02.2017r zadluzenie wynioslo 9.224,55zl i zostalo splacone do tej pory w wys.3000zl. Czy moze mi Pan pomoc w umorzeniu dalszej egzekucji?

 14. Czymozna odzyskac zwrot wplaconej kwoty,jesli zaplacilo sie firmie wind. calosc zadluzenia bez podpisania umowy/ugody?

 15. Witam. Mam kilka pożyczek w parabankach. Przeczytałam artykuł o Providencie. Możecie mi pomóc w przygotowaniu takich pism???

 16. 14 lat i 9 m-cy temu wziąłem kredyt we frankach w BZWBK, na 15 lat. Oni dyndali mnie na kursach i spreadach, wszystkie raty opłaciłem w terminie. Czy warto występować o kursy i spready?

     1. To nie jest odpowiedź na moje pytanie, zatem je uścislam: nie zamierzam wydać ani grosza, ale chetnie bardzo podzielę się zwrotem, czekam na propozycje! To by było jakie 120 000 zł do podziału?

     2. Żadna szanująca się kancelaria nie podejmie takiej sprawy wyłącznie za samo success fee, chociażby dlatego, że taka forma rozliczenia jest zakazana przez prawo, a pomijając to – o tym czy sprawa będzie wygrana nie decyzuje wcale kto ma rację i po czyjej stronie stoi prawo, tylko komu sędzia przyzna rację, a to 2 zupełnie różne pojęcia. Kancelaria może wszystko zrobić doskonale, mieć rację i przegrać. Po za tym z zasady nie pozywamy banków “o drobne” tylko czekamy aż bank pozwie klienta o wszystko i wtedy rozkładamy go na łopatki. Nie każdemu ta strategia musi odpowiadać, ale póki co – ona jest najskuteczniejsza, co potwierdza ten dział: https://antywindyk.pl/wyroki/ . Kolejny aspekt – nawet jeżeli Pan wygra, to proszę nie liczyć, że bank na drugi dzień wypłaci całą kwotę w gotówce. Co najwyżej uzna to na poczet spłaty zadłużenia na zasadzie potrącenia, więc finalnie może Pan nie zobaczyć ani złotówki z tej kwoty mimo wygranej, a ciężko dzielić się niczym. Zatem odpowiadając precyzyjnie na Pana pytanie – nie, nie podejmiemy takiej sprawy bo nie podejmujemy takich spraw z zasady, a za samo success fee tym bardziej.

     3. Proszę czytać ze zrozumieniem! Kredyt spłacę w maju 2017 r.! Wasze odpowiedzi mozna tłumaczyć jako rozwinięcie tematu: w prawie są dwa uda 😉 . Z tym, że z bankiem nie mam nic osobistego, zatem ponawiam moją propozycję: albo jesteście pewni swego i się dzielimy, albo NIE jesteście pewni swego, to sobie pogrywajcie z desperatami, pobierając od nich ich pieniądze (ostatnie, ale wtedy w ramach kompleksowej usługi powinniście dostarczać klientom kawałek liny i mydła!)

     4. Faktycznie – Pan jest w tej dobrej sytuacji że kończy wkrótce spłatę kredytu, spłaca terminowo i nie grozi Panu pozew o zapłatę ze strony banku.
      Natomiast nie prowadzimy w ogóle spraw o zwroty spreadów, także nie podejmiemy akurat tej sprawy.

     5. albo nie możecie, albo nie chcecie pojąć tego co piszę, nigdzie nie napisałem, że chodzi TYLKO o spready. (Bo chodzi o to co da się z tego wycisnąć nie mając spiny – nie musisz, a możesz). Prawdę powiedziawszy po tej krótkiej i nie na temat wymianie zdań nie powierzyłbym Wam sprawy o zawłaszczenie kury nioski!, i baardzo się z tego powodu raduję!!! Pozwolę sobie na dobrą radę: proszę czytać ze zrozumieniem, to ogólnie pomaga w życiu!

 17. Witam. Czy można sprawdzić w jakimś rejestrze, czy roszczenie zasądzone przez sąd i umorzone u komornika się przedawniło??? Minęło już 11 lat od umorzenia egzekucji u komornika. Nie otrzymałam w tym czasie żadnych pism wznawiających egzekucję. Ale chciałabym się upewnić, że aby na pewno nie nastąpiło przerwanie biegu przedawnienia. Czy pytać u komornika, który wcześniej prowadził egzekucję? A jeśli wierzyciel wznawiał egzekucję przez innego komornika?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

   1. Czyli jeśli udam się do komornika, który przed laty umarzał postępowanie, to on jest w stanie udzielić mi takich informacji?

    1. Tam można rozpocząć poszukiwania oryginału tytułu wykonawczego, ale komornik umarzając postępowanie zwraca go wierzycielowi, nie ma prawa go przechowywac, chyba że wyegzekwuje cała należność. Generalnie nie ma potrzeby aby Pani szukała tego tytułu, on sam Panią znajdzie gdy otrzyma Pani świeże zawiadomienie o wszczęciu egzekucji, wówczas uda się Pani do komornika prowadzącego sprawę i tam będzie tytuł.

     1. Rzecz w tym, że mam nadzieję, że po umorzeniu postępowania egzekucyjnego wierzyciel już może nie wystąpił z kolejną egzekucją i po 10 latach wyrok się przedawnił? Chodzi właśnie o upewnienie się, że skoro przez ponad 11 lat, prawie 12 nie otrzymałam od umorzenia żadnej korespondencji od komornika lub wierzyciela, to może sprawa juz sie przedawniła? Z tego co wiem,niektóre firmy odpisują sobie w koszty nieściągnięte długi i nie ścigają do upadłego dłużników. Ale wolałabym miec pewność.

 18. Historia jakich wiele… (sama jak o niej myślę to nie mogę uwierzyć)
  Kilka lat temu pomogłam rodzicom, którzy niestety nadużyli mojej dobrej woli. Byłam młoda, często zmieniałam miejsca zamieszkania, a rodzice zadbali by nigdy nie trafiło do mnie żadne pismo, choć takowe z pewnością do mnie przychodziły. Konta w banku od lat nie używam, nie wiedziałam o jego blokadzie. Rok temu, gdy podjęłam pracę na umowę zlecenie odezwał się komornik. Było to jednorazowe zlecenie, więc ostatecznie nic nie zajął, ja znowu w poszukiwaniu pracy zmieniłam miejsce pobytu. Tak, uciekłam idiotycznie od problemu, bo po prostu nie miałam pieniędzy. Próba kontaktu z rodzicami spełzła na niczym. Wkrótce rozpoczynam nową pracę, 1/2 etatu, umowa o pracę. Chciałabym jakoś zacząć to sobie wszystko układać, ale nie wiem nawet co i komu, nie mam żadnych ruchomości ani nieruchomości (serio), boję się,że wkrótce rozpoczną się dla mnie spore problemy (mieszkam u koleżanki, która wynajmuje kawalerkę, umowa jest na nią, wszystko w domu poza moimi prywatnymi drobiazgami również – boję się wizyty komornika), a nie stać mnie na prawnika. Czy w mojej sytuacji jest w ogóle jakiś sposób żeby sprawdzić ilu komorników może się mną zajmować? Czy moja wypłata,1100zł brutto, jest zagrożona?

  1. Ile zobowiązań miała Pani na siebie?
   Jakie kwoty?
   Pensja jest względnie bezpieczna, najlepiej aby zleciła Pani przelew wynagrodzenia na konto osoby trzeciej np. koleżanki, co by tylko koleżanka Pani to potem wypłaciła. Jak widać nie ma Pani szczęścia do ludzi. Konto koleżanki jest dla komornika nietykalne.

 19. Mam pytanie:kto odpowiada na e-maile do antywindyk.pl bo ani nie Pan Piotr ani Pan Wojciech.wymieniam e-maile z Panem Krzysztofem L.pomaga mi załatwić sprawę z omega.zostalam przekierowana do tego pana???nie ukrywam że jest bardzo pomocny i fachowy.tak pytam dla pewności.

 20. Witam, otrzymałam, pismo z Kruka o przejęciu wierzytelności. Kontaktowałam się z nimi i otrzymałam informację, że dotyczy ono niezwróconego dekodera w 08.12.2008r. do Polsatu. Po tylu latach nie pamiętam czy coś takiego mogło zaistnieć. Wcześniej wierzytelność nabyta była przez Presco Investment 28.09.2012r. po tylu latach nie posiadam już umowy. Koszty jakie są już naliczone to 300 zł kary + 215,91 zł odsetki. Kruk chętnie rozłoży to na raty ale nie mam pewności za co płacę i czy za jakiś czas znowu nie odezwie się jakaś firma. Proszę o poradę.

  1. No takiej pewności nie ma. Można spłacić dług a oni go sprzedadzą dalej, takie historie też się zdarzają.
   Są 2 opcje: spłaca Pani w całości i trzyma potwierdzenie spłaty albo czeka aż pójdą do sądu i tam podnosi chociażby zarzut przedawnienia i wygrywa sprawę, ale dług nadal istnieje, będą pisać, dzwonić, wpiszą do KRD itd. Decyzje musi Pani podjąć sama. Przy takiej kwocie bezpieczniej jest spłacić mimo wszystko jeżeli taki dług faktycznie istnieje, ale warto ponegocjować umorzenie np. połowy długu w zamian za jednorazową wpłatę i tak przedawnionego długu.

 21. Witam , napisałem mail w sprawie stworzenia kanału reporterskiego na youtube . Jestem do dyspozycji . Pozdrawiam

 22. Witam, mam pytanie, przez jakiś czas spłacałam kredyt hipoteczny na kwotę 1700000 tyś w KB gdy małżonek stracił pracę przez jakiś czas nie splacalismy, później znów zaczęliśmy spłacać po 1000 zł.tylko co dowiedzieliśmy się w banku ze on sprzedał dług Krukowi i teraz to jemu płacimy bez żadnej umowy i tylko dzwonią żebyśmy płacili więcej niż 1000 a nas nie stać by więcej płacić, co możemy zrobić z nimi

 23. Jedno krótkie pytanie, jeśli można. Czy strona która przegrała proces sądowy (cywilny), i ma do zapłaty koszty zastępstwa procesowego, jest zobligowana do szukania kontaktu z wierzycielem, aby ten wskazał jak te koszty zapłacić? Czy wierzyciel słusznie wystąpił od razu do komornika, zamiast skontaktować się z dłużnikiem (adres jest w aktach sprawy) i wskazać dłużnikowi sposób zapłaty kosztów?

  1. Strona która przegrała powinna – nawet za pośrednictwem sądu – sama zawnioskować o wskazanie numeru konta do uiszczenia opłaty. Często też powód podaje w pozwie numer konta do wniesienia wszelkich opłat.

 24. Proszę o poradę jak znieść hipotekę z mojego mieszkania ktore było poręczeniem bo syn kupując mieszkanie wział kredyt niby we frankach fdy deweloper otrzymał w transzach PLN 148 tyś CHF tj ok 400 tyś zł w 2010 roku.. Mieszkanie syna też jest zabezpieczeniem pod hipotekę.Doradca Nordea zapeniała że moje mieszkanie bedzie zabezpieczeniem tylko na ok 3 lata bo syn nie miał wkladu własnego wieć cierpliwie czekałam gdy syn spłacił ok 40 tys napisaalam pismo.. Teraz w styczniu minie 6 lat splaty 30 letniego kredytu a Bank Nordea , od roku PKO BP . Noredea 2 l temu nie chiał zniesienia mojej hipoteki żadajć wplaty kilku dzieęciu tyś zł . jakim prawem Zostałam oszukana przez doradcę . Jak bank może tak się zabezpiecząć na nas kredytobiorcach traktując nas jak zlodzieji bo to by w razie problemów okraść nas z dorobku zyciowego. Rozumiem mieszkanie syna ale dlaczego moje mieszkanie nie chcą uwolnić od hipoteki gdy syn teraz splacił ponad 120 tyś zł . Na jaki przepis moge się powoląć na niekorzystne rozporządzenie mieniem ,czy wporowadzeniew bląd przez doradce . jak to rozwiążać proszę o pomoc. Syn splaca regularnie , chocaż jak tracił pracę były problemy ze splata ja cały czas obawiam się o swoje mienie.. jak to rozwiązać!

  1. Niestety samo zapewnienie doradcy to za mało, jeżeli stosowne, szczegółowe zapisy określające możliwość zwolnienia dodatkowego zabezpieczenia nie zostały zawarte w umowie, to tylko i wyłącznie od banku zależy czy uwzględni taki wniosek o wyłączenie zabezpieczenia czy nie. Oczywiście jest to dla banku bardzo nie na rękę, więc nie wyrażają zgody. Im większe zabezpieczenie tym lepiej. Sęk w tym, że bank wymaga określonego % wkładu własnego, gdy kursy walut wzrosły bezwzględna kwota (wyrażona w złotówkach) wymaganego wkładu własnego również wzrosła. A tekst, że ” po 3 latach bank zwolni hipotekę” był całkowicie bez pokrycia, zwykły tekst sprzedażowy żeby wzięli Państwo kredyt. W praktyce w tej sytuacji nie można nic zrobić.

 25. witam, Mam pytanie jak ma si wydzwanianie po sąsiadach przez firmę widykacyjną z Fiat banku? Jak powinno wyglądać prawidłowa windykacja a raczej prośba o zapłatę?

  opis:

  Miałem zaległe łącznie 3 raty za samochód więc bank przekazał windykowanie firmie Koksztys abym zapłacił lącznie 1750zł. O niczym nie wiedziałem bo 5 dni wcześniej zapłaciłem 700zł. Więc była zaległość na 700 a 350 koszt windykacji wynikający z mojej umowy. Więc pani m. z firmy kokszytys znalazła numer do firmy sąsiada i zadzwoniła by mógł przekazać moim rodzicom bym skontaktował się z ich firmą. Tak więc zrobiłem. Dzwoniłem oczywiście pani M. jak to bywa ma wiele spotkań więc próbowałem dalej. W końcu zacząłem sekretarki pytać co to za firma czym się zajmuje pozostawało to bez odpowiedzi i w tym momencie pani M. zaczeła ze mną rozmawiać. Rozmowa dotyczyła banku, pani M. nie sprawdziła zadłużenia na dzień dzwonienia do moich sąsiadów, wytłumaczyła mi iż jest to zwykła firma windykacyjna, że moja mama jest moją żoną i wiele innych rzeczy natomiast w kwestii dzwonienia po sąsiadach powiedziała tylko tyle iż taka jest jej praca zapytałem o podstawę prawną nic nie powiedziała. Po zapłaceniu całej kwoty zadłużenia próbowałem skontaktować się w celu sprawdzenia czy sprawa jest zamknięta pani M. była na urlopie a potem chora a w kancelarii nikt nie mógł sprawdzić bo tylko pani M. ma dostęp do akt sprawy. po 2 dniach znazła się pani K. i dostałem informację a po jakiś dłuższym czasie list na 3 osoby (na tyle jest kredyt) potwierdzający zamknięcie postępowania. Firma przedstawia się kancelaria prawa gospodarczego koksztys. Moi sąsiedzi pytają się mnie jaki wyrok dostałem, i co zrobiłem, jakie mam problemy z prawem. Pozdrawiam, Andrzej

  1. Oczywiście nie mają prawa rozmawiać z NIKIM o Pańskim długu, nawet z Pana żoną czy matką, a co dopiero mówić o sąsiadach. Wynika to chociażby z ustawie o ochronie danych osobowych, którą niewątpliwie złamali. Na wszelkie możliwe sposoby mogą kontaktować się z Panem i tylko z Panem.

 26. Witam. Mam pytanie: w jakiej kolejności komornik rozlicza spłaconą wierzytelność? Czy w pierwszej kolejności nie powinien być spłacony wierzyciel? Z 1299 zł spłaciłam 1430 a nadal mam do zapłaty prawie 200 zł na rzecz wierzyciela?

 27. Własnie zakończyłem – spłaciłem egzekucję komornika, w której kwota należna była różna w zależności do kogo by la wysyłana – inna do banku o zajęcie konta, inna do pracodawcy a inna do mnie jako do dłużnika…

 28. Czy w Waszym polu zainteresowania jest również sytuacja wierzycieli, którzy często nie mogą normalnie żyć i funkcjonować dzięki długom dłużników, którym doradzacie??

 29. Witam.Mam dwóch komorników i łączny dług w wysokości ok. 60 000 tyś., od jakiegoś czasu płace każdemu po 500 zł.miesięcznie. Wysłałam do swoich wierzycieli pisma o zaprzestanie naliczania odsetek ale dostałam od każdego odmowę.Co mogę zrobić ? Jestem bezradna a chciałabym wyjść z tej beznadziejności.Proszę o pomoc….

 30. witam,chłopak mój miał dług w kb,miał przestój w spłacaniu rat ale bank poszedł na kompromis i ustalone kwoty wpłaty zaakceptował,spłacał w ustalonej kwocie co miesiąc -poślizg dwa trzy dni,ale wpłaty były na bieżąco,trzy dni temu otrzymaliśmy telefon że dług został sprzedany Krukowi,niewiemy co robić,gość od kruka ma jutro być,jak mamy z nim rozmawiać

  1. W takich sprawach zalecamy poczekanie na wniesienie sprawy przez Kruk do sądu, niech sąd rozstrzygnie czy i ile ma chłopak do zapłaty. Jak dotąd nigdy nie przegraliśmy takiej sprawy o zapłatę z Krukiem, dłużnicy nic nie muszą płacić.

   Bo jak Pan z Kruka przyjdzie do Pani i powie, że do zapłaty jest tyle i tyle, to jak to Pani zweryfikuje? Można oczywiście uwierzyć na słowo i płacić jeśli ktoś ma takie życzenie.

 31. Witam,moi rodzice przez własną głupotę wpakowali się w długi,komornik zajął samochody(jeden jest na ojca ale użytkuje go mój brat) i zamierza je zlicytować oraz prawdopodobnie nieruchomość a tego nie wiem na pewno bo rodzice nie chcą powiedzieć.Jak mogę wstrzymać licytację,bo samochód jest rodzicom niezbędny do codziennego życia-ojciec jest schorowany i musi jeździć do lekarzy i często korzysta z rehabilitacji,ponadto chyba przez te wszystkie problemy dzisiaj zabrało go pogotowie.Chciałabym jakoś pomóc rodzicom a nie wiem jak ?

 32. Witam. Zacząłem czytać wasz blog bo chce w jakiś sposób pomóc mojemu teściowi. Ma on gospodarstwo rolne na które ma kredyt w banku spółdzielczym. Wiem ze jego sytuacja jest trudna i obecnie siedzi mu na dochodach komornik. Tylko dlatego ze się nie poddał to jeszcze jakoś daje rade. Szukaj pomocy w wielu miejscach i każdy chciał tylko kasę a w zamian dawał wieści ze nic się nie da. Zastanawiam się czy faktycznie tak jest czy sprawa wygląda inaczej. Jest szansa aby wam przedstawić sprawę i żebyście podpowiedzieli co dalej? Pozdrawiam

 33. Witam . Mam problem . Poszedłem do banku w sprawie kredytu a tu się dowiaduje ze w BIK mam jakieś nieuregulowane płatności z czerwca i maja 2008 . Nie mam pojęcia co to może być ani gdzie się tego dowiedzieć a pani powiedziała ze to jakieś firmy windykacyjne i ze dopóki nie uzyskam od nich potwierdzenia ze windykacja została zakończona wniosek kredytowy zostaje wstrzymany . Pomóżcie

  1. Firmy windykacyjne nie wpisują do BIK, tam znajduje się historia spłat zobowiązań bankowych i niektórych po za bankowych. Jeżeli faktycznie chodzi o BIK, to najprościej będzie założyć konto na stronie http://www.bik.pl i pobrać swój raport plus, na którym widać szczegółową historię kredytową właściciela konta. Polecam też sprawdzenie bazy BIG na stronie http://www.big.pl

 34. Mam pytanie po wielu latach operator telefonii komórkowej wyegzekwował swój dług przez komornika tyle że przez co najmniej 5 lat od wydania nakazu zapłaty może nawet więcej nie wysłano do mnie ani wezwania do zapłaty ani wydaje mi się że komornik nie wydał decyzji o umorzeniu sprawy jak to wygląda z przedawnieniem po ilu latach dług zostaje uznany jako przedawniony ?

  1. Nawet jeśli nie było żadnych czynności komorniczych od dnia wydania nakazu zapłaty, to o przedawnieniu można mówić dopiero po 10 latach.
   Jedyne szansa to sprawdzić, czy nakaz był w ogóle właściwie doręczony, jeżeli nie, to jest szansa na wzruszenie sprawy.

 35. Czy po przejęciu sprawy przez komornika, firma windykacyjna współpracująca z bankiem może się jeszcze domagać spłaty długu? Czy jest to już tylko sprawa komornika?
  Pozdrawiam

 36. Witam ,od lat spłacam dług w zusie sam dług już spłaciłem ale odsetki rosną i rosną trwa to już 20 lat przez 7 lat zus się do mnie nie odzwywał bo pracowałem na umowy o dzieło jak założyłem firmę nagle pismo że mam do spłaty 16 tyś … to dług z odsetkami za wszystkie lata poprosiłem o rozłożenie na raty spłaciłem wiekszość z uwagi na rozwód musiałem zamknąć firmę zostałem bez pracy przestałem spłacać automatycznie ten dług ale znowu cisza zus się nie odzywa co robić?

 37. Dobro opłaca dobrze ze są tacy ludzie co pomogą
  Sama wpadłam w pętlę z różnych przyczyn i nie stety nie mam rodziny co mi może pomóc i wiem co to jest nie wiem ten co nigdy nie był w takiej sytuacji

 38. Właśnie dziś dostałem sms o następującej treści
  “W związku z nabyciem Państwa zadłużenia przez Omega Wierzytelności NS FIZ prosimy o wpłatę…”
  Początkowo poczułem się tym przytłoczony (z wielu powodów), jednak później trafiłem na tekst o tym, że to może być dla mnie dobra wiadomość…
  Jak postępować dalej? Przyznaję, że boję się robić sobie nadziei z jednej strony, a z drugiej chcę wyjść na prostą.

  1. Jeżeli nie ma Pan środków na spłatę, podważa Pan istnienie długu lub nie zgadza się z wysokością długu jaki Panu naliczono, najlepiej nic nie robić i czekać na nakaz zapłaty z sądu, a gdy tylko przyjdzie – skontaktować się z nami, pomożemy. Wszelkie rozmowy i ugody mogą później utrudnić wygranie sprawy w sądzie.

 39. Witam czy reprezentujecie państwo dłużnika też przed sądem czy tylko wasza pomoc ogranicza się do wskazania błędów prawnych i napisania stosownych pism.

 40. Dzień dobry, taka dziwna sprawa…. W dużym skrócie -oOtóż miałem umowę z Orange na internet, umowa została rozwiązana z winy operatora, jest potwierdzenie salda na 0 (zero), Orange sprzedaje rzekomy dług do windykacji (Intrum), ja ich informuję o nie istnieniu długu i podaję nr pisma z Orange, nie odzywają się, po czym siada komornik na konto i zabiera mi pieniądze. Nie mogłem zareagować bo w tym czasie ciężko chorowałem, pobyt w szpitalu. Cała sytuacja miała miejsce rok temu chyba…. Czy można jeszcze coś odkręcić?

  1. Można analizować i jeżeli będzie to zasadne – przywracać sprawy związane z egzekucją komorniczą do 10 lat wstecz. Proszę skorzystać z formularza w dziale KONTAKT i opisać dokładnie przebieg zdarzeń.

 41. Witam. Jesteśmy 4 osobową rodziną. Kiedyś mąż zarabiał dobrze i wzięliśmy pare kredytów gotówkowych. Spłacaliśmy je bez problemu przez jakiś czas, ale niestety męża przenieśli na stanowisko zz o połowe mniejszymi zarobkami. Zaczęły się schody z terminowym płaceniem rat. Zaczęliśmy dobierać następne kredyty żeby spłacać zaległości. W tej chwili jesteśmy w bardzo złej sytuacji i z komornikiem na karku. Wydzwaniają firmy windykacyjne i dostajemy pisma z nakazami zapłaty. Nie wiemy co dalej robić. Jesteśmy załamani i odechciewa się żyć, bo jak?!. Proszę o pomoc i radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.