Kredyty frankowe

Kredyty frankowe

Zakres działalności: kredyty walutowe

Wbrew pozorom wygranie powództwa opartego na podstawie umowy powiązanej z CHF czy EUR nie jest takie oczywiste. Co prawda, na chwilę obecną możemy pochwalić się bardzo wysoką skutecznością w tego typu sprawach. Zarówno w przypadku pozwania banku celem uchylenia klauzuli na BTE, jak i powództw o zapłatę wniesionych przez bank. Dzięki szerokiemu spektrum argumentów, sprawa taka jest łatwiejsza do wygrania niż w przypadku kredytów hipotecznych w PLN. Wygrywamy sprawy frankowe już od 2016 roku.

Liczy się wynik

Polskie sądy pomimo wykształconej linii orzeczniczej TSUE oraz coraz bardziej pro konsumenckiej postawie naszego rodzimego Sądu Najwyższego, często dopuszczają irrelewantne dla sprawy wnioski dowodowe banków. Postępowania w I instancji trwają nawet do 3 lat, apelacje po 2 lata. Tego typu sprawy ze względu na niewystarczającą wiedzę sędziów nie należą do łatwych. Mamy jednak wydzielony odrębny, dedykowany jedynie do spraw CHF zespół, który z powodzeniem prowadzi sprawy frankowe na terenie całej Polski. Uczestniczymy także aktywnie w rozprawach przy tego typu sprawach, co niewątpliwie przekłada się na wynik spraw.

Zapewnij sobie profesjonalną obsługę prawną

Powołanie się na postanowienia, które mogą zostać uznane za niedozwolone może być nie wystarczające do wygrania powództwa o zapłatę wniesionego przez bank. Wymagane jest większe zaangażowanie, doświadczenie i wiedza. W celu wykazania abuzywności postanowień umownych trzeba w odpowiedni sposób przesłuchać świadków powoływanych przez powoda oraz samych pozwanych. Nota bene, są to kluczowe kwestie dla pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy. O analizie orzecznictwa europejskiego i polskiego nie trzeba chyba już wspominać. Należy także przywołać szereg argumentów na nieudowodnienie roszczenia co do zasady jak i co do wysokości. Konieczne jest także zaangażowanie oraz indywidualne podejście do każdej sprawy. Pozwala to do maksimum zwiększyć szanse na wygraną.Przykładowe sprawy, które prowadziliśmy:

Umów się na konsultację tel: 799 709 399

Masz podobną sytuację? Umów się na konsultację w siedzibie naszej Kancelarii w Gdańsku lub skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy sprawy, wysyłając do nas wiadomość przez formularz kontaktowy.