Obrona w egzekucji

Obrona w egzekucji

Zakres działalności: Obrona w egzekucji

Doradzamy na każdym etapie postępowania egzekucyjnego.

Jeśli spodziewasz się wszczęcia egzekucji, to warto przygotować się na tę okoliczność. Zagadnień do omówienia jest wiele i lepiej być świadomym tego, co Cię czeka.

Wszczęcie postępowania egzekucyjnego często kojarzone jest z sytuacją bez wyjścia. Nic bardziej mylnego. Bardzo często okazuje się, że pozew bądź nakaz zapłaty nie zostały odebrane przez pozwanego, co daje możliwość uchylenia obowiązującego tytułu wykonawczego i umorzenia egzekucji. Co więcej, w niektórych przypadkach gdy są ku temu podstawy, można wnieść pozew przeciwegzekucyjny w celu – między innymi – zawieszenia, a następnie umorzenia egzekucji.

Jeśli nie jest to możliwe, można podjąć negocjacje z wierzycielem bądź komornikiem, który po ostatniej nowelizacji przepisów może w większym stopniu dysponować postępowaniem egzekucyjnym.

Co mogę zyskać poprzez obronę w egzekucji?

Zmniejszyć lub całkowicie uchylić koszty postępowania egzekucyjnego.

Obciążyć wierzyciela kosztami egzekucji, czyli przerzucić je w całości na bank lub fundusz sekurytyzacyjny.

Dowiedzieć się w jaki sposób zgodnie z literą prawa zadbać o swój majątek i osiągane dochody.

Dowiedzieć się jak wygląda postępowanie egzekucyjne i jakie prawa w nim przysługują.

Profesjonalna obsługa prawna zapewni prawidłowość przebiegu postępowania egzekucyjnego, co jest bardzo istotne – w szczególności w przypadku egzekucji prowadzonej z nieruchomości.

Wypełnij formularz w dziale KONTAKT. Podaj szczegóły odnośnie swojej sprawy: rodzaj zadłużenia, aktualny status, opisz krótko historie zadłużenia, załącz także wszystkie pisma od komornika.

Naszych klientów reprezentują przed sądem i komornikiem wyłącznie profesjonalni pełnomocnicy procesowi: adwokaci i radcowie prawni.

Poniżej znajdują się przykładowe, wygrane sprawy, w których zostały uchylone postanowienia komorników, obciążające kosztami egzekucji dłużnika oraz gdzie na skutek naszych działań – komornik umorzył egzekucje na wniosek dłużników. Pełną bazę naszych wyroków znajdziesz w dziale Wyroki.

Każda sprawa wyceniana jest indywidualnie i zależna jest od wielu czynników. W celu otrzymania wyceny, skontaktuj się z nami przesyłając opis sytuacji oraz kluczowe dokumenty przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT. Analiza sprawy jest bezpłatna.

Umów się na konsultację tel: 799 709 399

Masz podobną sytuację? Umów się na konsultację w siedzibie naszej Kancelarii w Gdańsku lub skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy sprawy, wysyłając do nas wiadomość przez formularz kontaktowy.