Nieważne, czy masz kredyt w złotówkach, euro czy frankach szwajcarskich. Kredyt indeksowany czy denominowany. Gotówkowy czy hipoteczny. W każdej sprawie jest szansa wygrać z bankiem, reprezentowanym dodatkowo przez renomowaną kancelarię prawną, jeżeli właściwie się do tego przygotujesz i nie popełnisz błędów. Dziś kolejny dowód na to, że kredyty walutowe, czy to w EUR czy CHF nie są tutaj wyjątkiem.
Gdy 5 miesięcy temu w artykule: AntyWindyk bierze się za franki czyli koniec problemów z kredytami w CHF pisaliśmy, że mamy rozwiązanie dla kredytobiorców walutowych, ale jeszcze nie mieliśmy dowodu w postaci wyroku, wielu – nawet stałych czytelników – pisało, że nie wierzą w nasz sukces, że to niemożliwe. Wówczas mogliśmy jedynie prosić Was o odrobinę wiary i cierpliwości. Nie trzeba było czekać długo na pierwszy wyrok w sprawie frankowicza – w listopadzie 2016 zakończyła się sprawa z bankiem o zapłatę z tytułu niespłaconego kredytu hipotecznego w CHF, którą prowadziliśmy – pisaliśmy o tym w artykule: Przełomowa wygrana kancelarii AntyWindyk w sprawie frankowicza z bankiem Pekao SA – długu nie ma! Kolejne 3 miesiące i możemy Wam przedstawić kolejną wygraną sprawę dotyczącą kredytu hipotecznego indeksowanego do waluty obcej, tym razem do euro.
Historia jakich wiele, Kilka kredytów, utrata dochodów, spłacanie z oszczędności, wielokrotne wnioski o restrukturyzacje i ugody, bez rezultatu. Raiffeisen Bank, który wszedł w prawa i obowiązki Polbanku najpierw wypowiedział kredyt gotówkowy, wystawił BTE i rozpoczął egzekucję komorniczą, by niedługo później wypowiedzieć także umowę kredytu hipotecznego. Warto dodać, że klientka mimo wypowiedzianych umów i egzekucji komorniczej, nadal wpłacała do banku pieniądze prosząc o wznowienie umów, bezskutecznie. Gdy machina ruszy, rzadko można ją zatrzymać.
Nam udało się to dopiero w sądzie, w sprawie dotyczącej kredytu hipotecznego. Wartość przedmiotu sporu bank określił na 353.986,16 zł. Został złożony pozew do e-sądu, gdzie bank uzyskał nakaz zapłaty.
Po skutecznym złożeniu sprzeciwu, sprawa została przekazana do rozpoznania do Sądu Okręgowego w Warszawie. Klientka otrzymała pozew wraz z całą masą załączników.
Spis treści
Po krótkiej wymianie pism procesowych, sąd ogłosił wyrok:
ODDALA POWÓDZTWO
Podnieśliśmy szereg argumentów, z których część okazała się zasadna, m.in. zarzut niewykazania istnienia wierzytelności co do zasady jak i co do wysokości, o czym piszemy od 2 lat. Skończyły się czasy, kiedy nikt się nie bronił, a sądy „klepały” bankom wszystko, jakby te przedstawiały prawdę objawioną. Liczą się DOWODY! Musimy dodać, że mimo, iż szeroko opisaliśmy kwestie związane z walutowością i indeksacją, sąd nie odniósł się do tej części naszych zarzutów pozostawiając je „bez komentarza”. Nie do końca podoba nam się takie podejście ale cóż – póki co, to bank ma problem. Czekamy na ewentualną apelację. Wyrok dowodzi jednak tezy postawionej w artykule z sierpnia 2016r., w którym wyraźnie zaznaczyliśmy, że nie ma znaczenia w jakiej walucie i z jakim rodzajem zobowiązania bankowego mamy do czynienia – w każdej sprawie jest szansa wygrać, a przy kredytach walutowych – szanse są jeszcze większe. Poniżej fragmenty uzasadnienia wyroku:
Dlatego jeżeli masz problem z dalszą spłatą swojego kredytu we frankach, euro bądź w innej walucie obcej lub już zaprzestałeś spłaty i:
- chcesz za wszelką cenę ocalić dom ale nie stać Cię na dalszą spłatę rat , lub
- chcesz pozbyć się nieruchomości wraz z długiem, który znacznie przekracza wartość lokalu
zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy wpisując w temacie:
PROBLEM Z HIPOTEKĄ – Imię Nazwisko – kwota zadłużenia
W treści zaś opisz swoją sytuację udzielając następujących informacji:
- Nazwa pierwotnego wierzyciela (np. BZ WBK, mBank, Getin Bank):
- Rodzaj zobowiązania (np. pożyczka hipoteczna, kredyt hipoteczny):
- Jaka była pierwotna kwota kredytu:
- Jaka jest łączna kwota zobowiązania na dzień dzisiejszy:
- Jaka jest aktualna wartość rynkowa zabezpieczenia (nieruchomości):
- Czy były podpisywane jakieś ugody/porozumienia, jeśli tak to z kim:
- Czy dług został sprzedany, jeśli tak to komu i kiedy:
- Na jakim etapie obecnie jest sprawa (np. umowa aktywna, wezwanie do zapłaty, umowa wypowiedziana, nakaz zapłaty, egzekucja komornicza):
- Opisz krótko swoją sytuację majątkową (aktualne dochody, posiadane zobowiązania, posiadany majątek), jakie masz oczekiwania w stosunku do naszych działań, przedstaw wszystkie informacje, które wg Ciebie mogą być istotne podczas analizy i opracowywania strategii: