Był sobie dług, BTE, komornik, a ostatecznie KRUK… odleciał. Bez kasy.

KRUK odleciał. Bez kasy.
KRUK odleciał. Bez kasy. fot. wikimedia.org

W dzisiejszym wpisie pokażemy Państwu, że pomimo faktu prowadzenie egzekucji komorniczej na rzecz największej firmy windykacyjnej w Polsce, a mianowicie KRUK S.A., a w zasadzie na rzecz funduszu Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, często istnieje możliwość “odkręcenia” takiego stanu rzeczy, aby finalnie przestać być ich dłużnikiem bez jakiegokolwiek płacenia.

Wiemy, że dla wielu osób taki stan rzeczy jest wprost niewyobrażalny, a co za tym idzie, wręcz niemożliwy do zrobienia. W tym miejscu jeszcze raz pragniemy podkreślić, iż nasze motto w postaci Długi to nie problem, to wyzwanie” jest jak najbardziej adekwatne do sytuacji, którą opiszemy poniżej.

Dyskusja na temat tego artykułu na naszym Facebooku

Wpis dotyczy pewnej niezmiernie miłej Zimowej Pani, która oprócz tej sprawy, ma również z głowy inny dług na ponad 30 000 zł w funduszu easyDebt, gdzie też był komornik, ale pozostawimy tą sprawę na inny temat. Rzekome długi powstały w Banku BZ WBK, gdzie toczyły się egzekucje na podstawie BTE, a które to zostały następnie sprzedane do funduszy sekurytyzacyjnych. Na skutek naszych odpowiednich działań, w jednej ze spraw komornik przysłał Zimowej Pani takie oto pismo, w którym prosi o wskazanie konta celem… zwrotu pieniędzy wyegzekwowanych w czasie egzekucji na rzecz banku.

Wezwanie od komornika o wskazanie rachunku bankowego, na który można przekazać kwotę ZWRÓCONĄ przez wierzyciela
Wezwanie od komornika o wskazanie rachunku bankowego, na który można przekazać kwotę ZWRÓCONĄ przez wierzyciela

Niesamowite, prawda?

Skupmy się jednak na sprawie Kruka. Jak to często bywa, dłużnicy nie odbierają listów z sądu. Z różnych przyczyn. A to się przeprowadzili, a to ich psy nie lubią listonosza albo po prostu nie lubią takiej korespondencji. Podobnie było w przypadku Pani Zimowej. Nie odebrała pisma z sądu z powództwa Kruka, wskutek czego sąd wydał wyrok zaoczny, który się uprawomocnił, a następnie komornik wszczął postępowanie egzekucyjne.

Wyrok zaoczny, o którym dłużniczka nic nie wiedziała
Wyrok zaoczny, o którym dłużniczka nic nie wiedziała

Pani Zimowa, po powzięciu informacji, że komornik zaczął szaleć, zwróciła się do nas o pomoc. Oczywiście, podjęliśmy stosowne działania, które na wstępie wyglądały tak:

 

Postanowienie o zawieszeniu rygoru natychmiastowej wykonalności nadanego wyrokowi zaocznemu
Postanowienie o zawieszeniu rygoru natychmiastowej wykonalności nadanego wyrokowi zaocznemu

 

A skoro sąd wydał powyższe postanowienie, siłą rzeczy musiała się odbyć rozprawa, na której sąd – po uwzględnieniu złożonego przez nas sprzeciwu – wyda wyrok, w którym orzeknie, że albo utrzymuje wyrok zaoczny w mocy, albo go uchyla i powództwo oddala. My oczywiście byliśmy dobrej myśli i sąd wydał taki oto wyrok:

WYROK 
W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Sąd Rejonowy w Oławie I Wydział Cywilny w, po rozpoznaniu na rozprawie sprawy o zapłatę 

Uchyla w całości wyrok zaoczny i oddala powództwo w całości 

 

Oddalenie powództwa KRUK w całości, dług przestaje istnieć. 5_oddalenie_powodztwa_kruk 6_oddalenie_powodztwa_kruk 7_oddalenie_powodztwa_kruk 8_oddalenie_powodztwa_kruk

Konkluzja jest następująca: po raz kolejny wskazujemy, że jeżeli Kruk, czy też Kancelaria Prawna Raven straszą Was komornikiem itp, to możemy powiedzieć jedno:

W 95% przypadków firma KRUK S.A. przegrywa sprawy o zapłatę!!! 

My jak dotąd nie przegraliśmy jeszcze z nimi ani razu. Twój dług także może “zniknąć”, możesz odzyskać spokój i zainkasowane z wynagrodzenia lub rachunku bankowego pieniądze. Także nie przejmuj się zbytnio pismami, a w szczególności telefonami od nich, a wręcz powtarzaj jak mantrę:

Jeżeli molestuje Cię KRUK lub RAVEN, dostajesz monity, wezwania do zapłaty, telefony albo dług jest już u komornika
NAPISZ DO NAS 
Pomożemy!

 

 • Triada

  Co w przypadku kiedy jednak pozew został odebrany, a pozwany ze względu na wielką depresję nie mógł podjąć działań, Nawęd nie pamięta czy coś dostał i podpisywał. Sprawa dotyczy rachunku za telefon ( nienależnego) sprzedanego firmie – spawa z przed 25 lat. Sprawa leży w firmie 7 lat. po siedmiu latach komornik zajmuje konto i wzywa do wydania majatku.

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Jeżeli przez ten czas nie było innych egzekucji komorniczych to dług jest przedawniony – przedawnił się po 10 latach od ostatniej egzekucji komorniczej. Tylko dłużnik mógł nie wiedzieć że takowe egzekucje były. Mogły też przedawnić się przynajmniej odsetki, czyli w tej sytuacji – znaczna część zadłużenia. Najlepiej napisać do wierzyciela aby ograniczył egzekucję o przedawnione odsetki pod rygorem wytoczenia powództwa, a gdy to zrobi – spłacić resztę zadłużenia. I zawsze reagować na pisma z sądu, depresja niestety niczego nie usprawiedliwia.

 • Angelika

  Ja to mam dopiero ciekawą sytuację. Miałam dług w Kruku, który spłaciłam bez problemów. Jako dobry klient dostałam pożyczkę w Novum, czyli ich odłamie pożyczkowym. Na telefon, bez zbędnych formalności. Płaciłam solidnie, ale poprosiłam o zmniejszenie raty gdyż mama straciła rentę i musiałam jej pomagać. Zgodzili się.Ale pomimo mojej prośby nie zmienili harmonogramu spłat bo w ich systemie było to ponoć niemożliwe. Płaciłam 250zł zamiast 365 zawsze regularnie bez opóźnień choćby jeden dzień. Kiedy z tej różnicy ponad 100 zł narosła równowartość 3 rat zaczęły się problemy. Z wypowiadaniem umowy, co niby potem było cofnięte(mam to na piśmie z przeprosinami, że wszystko jest w porządku i że nie będzie wypowiedzenia i dalej mam płacić po te 250zł). Potem telefony różne bo ja mam niby wypowiedzenie,a po sprawdzeniu to faktycznie nie mam. Później znowu telefony od innych bo też dokładnie nie sprawdzili itp. I co dalej?
  Przekazali sprawę do funduszu. Chociaż ja nic nie zrobiłam. Ani jednego dnia się nie spóźniłam a oni mnie sprzedali. Zostało do spłaty około 2700 ale już komu innemu ma to oddawać. Co ja mam zrobić?
  To ich błąd, nie mój. Mają tam bałagan a ja wielu pismach mam od nich, że mam te 250 zł płacić.Nie mam już do nich siły

 • Diana

  Co mogę zrobić jak pozbyć się długów mam kilku komorników jednego na ręce socjalnej i chore dziecko i już nie daje rady

 • Pingback: Antywindyk: „Naszą misją jest pomaganie dłużnikom"()

 • Timothy Jones

  Ciekawe a sprawy za nie zapłacone polisy OC które Allianz sprzedaje różnym kancelaria ale akurat nie do Kruka też tak sprawnie robicie?

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Tak, jak najbardziej.

 • Timothy Jones

  Ciekawe a sprawy za nie zapłacone polisy OC które Allianz sprzedaje różnym kancelaria ale akurat nie do Kruka też tak sprawnie robicie?

 • anonimus

  P. Wojciechu tym razem 2 w jednym jak czytam…
  Obstawiam że BZ WBK dokonał zwrotu kasy bo oddawał środki z przelewów komorniczych dokonanych już po dacie cesji na rzecz Kruka
  Rzecz druga jest ciekawsza bo faktycznie pokazuje że można uchylić wyrok bo załącznik do umowy cesji w formie papierowej podpisanej przez obie strony prawdopodobnie nie istnieje, w formie elektronicznej jak najbardziej
  Myślę że już to zmienili przy nowych cesjach
  Pozdrawiam

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   1. Na początek tak.
   2. Na pewno istnieje, tyle, że jej nie pokazali.