Fałszywe pismo z Banku Credit Agricole

Fałszywe pismo z Banku Credit Agricole

Kilka dni temu w social mediach pisaliśmy o zawieraniu ugód, a nasz wpis był komentowany przez wiele osób, które podzieliły się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Jak się jednak okazuje, zawsze należy zachować czujność, również wtedy gdy dostajemy pismo z banku z propozycją ugody.

Tego typu sytuacja spotkała naszą klientkę, która znalazła nas w chwili, gdy egzekucja komornicza – prowadzona na rzecz banku – wkroczyła już na etap licytacji nieruchomości. Warto zaznaczyć, że sprawa prowadzona była przed sądem przez inną kancelarię prawną i została przegrana. Po przekazaniu wyroku I instancji dłużniczce, kancelaria ta „nabrała wody w usta”, a następnie kontakt z nią się urwał. Przypominamy zatem przy okazji, że zawsze warto sprawdzić, komu powierza się swoje sprawy, korzystając chociażby z opinii innych klientów, zamieszczanych w niezależnych źródłach.

Fałszywe pismo i próba wyłudzenia

Wracając do tematu – kilka dni przed wszczęciem egzekucji p. Anna odebrała pismo z banku z propozycją zawarcia ugody. Wyczekiwany list z banku dawał nadzieję na uniknięcie licytacji nieruchomości, więc p. Anna zdecydowała się wpłacić środki do banku, zgodnie ze wskazanym numerem rachunku.

Fałszywe pismo z Credit Agricole
Fałszywe pismo z Credit Agricole

Po dokonaniu wpłaty dłużniczka postanowiła zadzwonić do banku, z którego otrzymała pismo i ku jej zaskoczeniu usłyszała, że to nie bank jest nadawcą pisma, a samo pismo jest prawdopodobnie próbą wyłudzenia. P. Anna natychmiast zawiadomiła o oszustwie organy ścigania, oraz bank, którego nr rachunku widniał w piśmie. Ostatecznie udało się odzyskać wpłacone środki, a w samej sprawie toczy się postępowanie prokuratorskie.

Nie wiemy kto znał dokładne dane sprawy oraz adres p. Anny i możemy tylko domniemywać, kto stoi za tą próbą oszustwa. Należy jednak pamiętać, że nie wolno tracić czujności na żadnym etapie postępowania, a już w szczególności w sytuacji, gdy mamy dokonać jakiejkolwiek wpłaty.

Co powinno zwrócić uwagę po otrzymaniu takiego pisma?

  • nieskładna gramatyka
  • literówki w tekście, w tym w nazwie banku (!)
  • numer rozliczeniowy banku w numerze konta wskazuje na konto w Santander Banku, a nie Credit Agricole
  • nie podano nazwy właściciela rachunku na jaki należy dokonać wpłaty
  • tego typu pism nie podpisuje zarząd banku, tylko imiennie specjalista departamentu windykacji lub restrukturyzacji
  • w zarządzie banku nie ma Mariusza Wrąbskiego – zero wyników w Google po wpisaniu nazwy banku i nazwiska
  • miejscowość wpisana obok daty jest inna niż adres siedziby banku oraz miasto faktycznego nadania pisma

Nie wszystko da się wychwycić od razu, ale jeżeli coś na pierwszy rzut oka budzi wątpliwości, jak np. składnia pisma czy literówki, należy zweryfikować prawdziwość otrzymanego pisma, chociażby telefonując do banku przed dokonaniem wpłaty. 

Czy Wy także mieliście okazję spotkać się z tego typu sytuacjami? Jeżeli tak, koniecznie podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzu.

Padłeś ofiarą oszustwa? Pomożemy!

Jeżeli masz problem z zadłużeniem bankowym, niezależnie na jakim etapie lub padłeś ofiarą oszustwa – zgłoś się do nas. Postaramy się pomóc. Jesteśmy liderem w pomocy dłużnikom od 2015 r.


Opinie klientów

Aleksander
Aleksander
2024-05-04
Nie stu, lecz dwustuprocentowe zaangażowanie w walce z umową kredytu frankowego. A nie są to sprawy łatwe, bo wymagają wiedzy nie tylko z zakresu prawa cywilnego, ale też prawa bankowego i ekonomii. Jeżeli ktoś jest gotów stoczyć bój z bankiem, nie może stać naprzeciw banku sam. Skoro banki dysponują bardzo profesjonalną kadrą prawników, to również ich przeciwnik musi podjąć walkę wspierając się profesjonalistami. W moim przypadku walka zakończyła się pełnym sukcesem, kredyt frankowy był, ale się zmył. Absolutna profeska.
Sylwester Stawski
Sylwester Stawski
2024-04-26
Super kancelaria, profesjonalnie podejście do każdego klienta osobiście, wygrali mi wszystkie sprawy, rozsądne koszta i pełen zakres usług, serdecznie polecam
Wojciech
Wojciech
2024-04-25
Z wielką przyjemnością wystawiam tą opinię i polecam usługi Kancelarii AntyWindyk oraz samego Pana Piotra Sobonia. Profesjonalna obsługa, bardzo szybkie odpowiedzi, poziom wiedzy, kompetencje i współpraca na najwyższym poziomie. Dla Pana Piotra nie ma rzeczy niewykonalnych i jest w stanie sobie poradzić z najbardziej nieuczciwymi osobami i ich manipulacjami. 10/10. Polecam z całego serca.
Magdalena Jankowska
Magdalena Jankowska
2024-03-26
Bardzo profesjonalna Kancelaria przez duże „ K „ , jestem zachwycona jak rzetelnie prowadza każdą sprawę ! Bardzo ludzcy i do każdej sprawy podchodzą indywidualnie . Nie byłam tylko cyferką ani następnym klientem . Muszę przyznać że nigdy nie trafiłam w swoim życiu na tak dobrą kancelarię . Poleciłam już kilku znajomym i rodzinie i każdy bardzo zadowolony . Ja osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem i dziękuję za ich pomoc ! A Pan Mariusz to fantastyczny człowiek ! Bardzo serdecznie polecam !
On i Ona
On i Ona
2024-03-19
Nie Trać czasu na szukanie odpowiedniej firmy Ja nie żałuję z pomocy Anty Windyku. Ludzie z pasja wiedzą profesjonalizmem .Nie ma dla nich żeczy nie możliwych. Pomogą każdemu
Katarzyna sielska
Katarzyna sielska
2024-03-06
Wspaniałą Kancelaria! Najlepsza z jaką miałam kontakt. Pomogli mi w sprawie, która wydawała się beznadziejna i powodowala u mnie ogromny stres. Sukces 100%. Bardzo jestem wdzięczna za pomoc i okazaną cierpliwość. Tę Kancelarie mogę wszystkim polecić z całym sercem.
Ewa Kosciuk
Ewa Kosciuk
2024-02-21
Firma godna polecenia! Kontakt z Klientem jest bardzo rzeczowy i szybki. Każdy etap działań jest tłumaczony, a prace po stronie Kancelarii przebiegają błyskawicznie. Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu mojej sprawy. Jestem Państwu bardzo wdzięczna.
Arkadiusz Markowski
Arkadiusz Markowski
2024-01-13
Super kancelaria.
Tomasz Kaczmarski
Tomasz Kaczmarski
2023-12-20
rozmawialem z kilkoma kancelariamii i mowili ze nie chca podjac sie sprawy bo jest nie do wygrania. Jak zadzwonilem do Antywindyk zadali mi kilka pytan i po wyjasnieniu chetnie podjeli sprawe po okolo roku dwoch nie tylko wygralem sprawe ale rowniez odzyskalem nienaleznie mi pobrane pieniadze.