Co to jest antywindykacja i jak może pomóc dłużnikom?

Co to jest antywindykacja i jak może pomóc dłużnikom?

Często pytacie nas, czym właściwie jest antywindykacja? Na czym to polega? Dlaczego warto skorzystać z pomocy sprawdzonej kancelarii antywindykacyjnej? Na co mogą liczyć osoby posiadające kłopoty finansowe?

Wróćmy do początku. Kancelaria AntyWindyk powstała w lutym 2015 roku i była pierwszą, prawdziwie oddłużeniową kancelarią antywindykacyjną w Polsce. Według niektórych, pojawienie się i popularyzacja antywindykacji w Polsce związane jest z kilkoma wydarzeniami, które miały miejsce w 2015 roku. Chodzi o uwolnienie kursu franka szwajcarskiego (Czarny Czwartek) oraz brakiem reakcji ze strony polskiego rządu na kwestię osób posiadających kredyty w tej walucie. Do pojawienia się antywindykacji przyczyniło się również znowelizowanie ustawy o upadłości konsumenckiej oraz zdelegalizowanie bankowego tytułu egzekucyjnego. Nie boję się jednak zaryzykować stwierdzenia, że do popularyzacji tego typu usług przyczynił się w dużej mierze sukces naszej Kancelarii.

Czym zatem jest antywindykacja?

Jest to pojęcie stosunkowo młode, pod którym należy rozumieć szeroko pojęte działania z zakresu prawa, ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej dłużnika względem wierzycieli lub działania zmierzające do minimalizacji negatywnych skutków prowadzonej egzekucji komorniczej. Takimi działaniami mogą być negocjacje, restrukturyzacja, porozumienia z wierzycielami, ale także obrona procesowa w postępowaniach sądowych. Wierzycielami są najczęściej firmy windykacyjne, firmy pożyczkowe i banki.

Jakie są zalety korzystania z usług kancelarii antywindykacyjnych?

Bez wątpienia skorzystanie z usług takiej kancelarii pozwala na uzyskanie profesjonalnego wsparcia zarówno prawnego, jak i psychologicznego. Kluczem do sukcesu są tu specjalizacja i doświadczenie. Dzięki temu zyskuje się wyższy poziom skuteczności działań. Posiadanie specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności, znacznie zwiększa prawdopodobieństwo rozstrzygnięcia na korzyść dłużnika. Ze względu na specyfikę spraw, którymi zajmują się kancelarie antywindykacyjne, możliwe jest dostosowanie podejmowanych działań do możliwości finansowych klientów. Uzyskanie pomocy prawnej w typowej kancelarii prawnej wiąże się także z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych z góry, które wynikają z wysokich stawek prawników za prowadzenie spraw. Niekiedy koszt ten może być bliski kwocie długu klienta. W związku z tym, dużo korzystniejsze i często – dające lepsze rezultaty – jest skorzystanie z usług kancelarii antywindykacyjnej.

Kiedy zwrócić się do specjalisty?

Istotne w tym wszystkim jest to, aby dłużnik zgłosił się jak najszybciej do specjalistów zajmujących się antywindykacją. Pozwoli to na zwiększenie szans na sukces. Antywindykacja uznaje sąd jako jeden z obszarów, na którym można walczyć o wygraną dla klienta. Często to właśnie w sądzie na mocy prawomocnych wyroków i postanowień długi „znikają”. Podjęcie odpowiednich działań we właściwym momencie pozwoli na to, że nawet po przegranej w sądzie nie będzie to porażka. Podjęcie rozmów negocjacyjnych musi odbyć się w odpowiednim momencie. Liczy się każdy detal. Specjaliści z zakresu antywindykacji w szczególności zwracają uwagę na błędy popełniane przez swoich przeciwników, a także w umiejętny sposób wykorzystują niedoskonałości systemu sprawiedliwości. Istotne jest również samo podejście do sprawy. Dla dobrego antywindykatora nie ma sytuacji bez wyjścia. Wszelkie podejmowane działania mają przyczynić się do polepszenia sytuacji, w której znalazł się klient.

Umów się na konsultację tel: 799 709 399

Masz problem z długiem? Skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy sprawy, wyślij wiadomość i opisz problem.
Obsługujemy klientów z całej Polski.


Opinie klientów