Kancelaria AntyWindyk – plany, cele i założenia

Kancelaria AntyWindyk – plany, cele i założenia

Kancelaria AntyWindyk stawia sobie za cel pomoc osobom posiadającym problemy z zadłużeniem.

Zgodnie z łacińską paremią Ignorantia iuris nocet  (łac. nieznajomość prawa szkodzi). Każdy z nas powinien znać prawo w stopniu na tyle dostatecznym, aby nie ponosić żadnych negatywnych skutków jego nieprzestrzegania. Natomiast w przypadku instytucji państwowych oczekujemy, że będą one stać na jego straży. Każdego dnia media opisują patologię dotyczącą organów władzy, wymiaru sprawiedliwości, czy instytucji zaufania publicznego.

Pokazuje to, że często zwykli ludzie są bezradni stojąc w obliczu konieczności obrony swoich praw, które w ten, czy inny sposób zostały naruszone. Jednocześnie nie wiedzą, gdzie mają szukać pomocy, porady, czy wsparcia w rozwiązaniu konkretnego problemu.

W naszej codziennej pracy bardzo często poznawaliśmy historie i dramaty spowodowane działaniami niekompetentnych urzędników, komorników, pracowników banków, a nawet sędziów. W skutek których ludzie z dnia na dzień stawali się bankrutami  i dłużnikami bez żadnych perspektyw na godne życie. Zawsze w takiej sytuacji pojawiało się pytanie, czy jest jakiekolwiek wyjście, aby to zmienić i rozpocząć nowe życie? Właśnie w odpowiedzi na te prośby powstało to miejsce:  blog Kancelarii AntyWindyk

Kancelaria AntyWindyk – Kim jesteśmy?

Piotr Soboń – wieloletni Doradca Finansowy. Współpracował z takimi bankami jak: Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Bank, Fortis Bank czy Deutsche Bank. Od 2 lat niezależny doradca i konsultant w kwestiach finansowych, podatkowych i prawnych dla osób prywatnych oraz firm.

Wojciech Brzozowski – właściciel kancelarii doradztwa gospodarczego, z wieloletnim doświadczeniem z zakresu antywindykacji, prawa bankowego, postępowania egzekucyjnego. Specjalista z zakresu bankowych tytułów egzekucyjnych.

Znajdziesz tutaj podsumowanie całego naszego  doświadczenia w zakresie relacji dłużnik wierzyciel celem podzielenia się nim z Tobą, Drogi Czytelniku. Jeszcze nikt w Polsce nie ujawniał „tajemnej” wiedzy, jak bronić się przed bankami, windykatorami i komornikami.

Dla kogo?

Znajdujesz się na stronie naszej kancelaria AntyWindyk, prawdopodobnie masz problemy finansowe, a także komornika i szukasz informacji, które pomogą Ci je rozwiązać.

Możesz być również wierzycielem, który nie może poradzić sobie z odzyskaniem wierzytelności, gdyż Twój dłużnik zna „sztuczki”, które skutecznie torpedują egzekucję. Ale oczywiście nigdzie takiej wiedzy nie możesz znaleźć, gdyż na każdym specjalistycznym forum jest zasada, że NIE WOLNO UDZIELAĆ PORAD W CELU UNIKNIĘCIA SPŁATY DŁUGÓW. I pomimo, że  zdobędziesz się na opisanie Swojej trudnej sytuacji życiowej, materialnej i osobistej, licząc jednak na pomoc, to w 99% przypadków otrzymasz odpowiedzi:

 • przestań narzekać, weź się do roboty;
 • znajdź sobie drugą pracę;
 • wyjedź za granicę, żeby więcej zarobić;
 • długi trzeba spłacać;
 • spróbuj się dogadać, może uda się zawrzeć ugodę;
 • długi nie znikają;
 • sprzedaj wszystko, co masz, a szybciej wszystko spłacisz.

Na naszym blogu kancelaria AntyWindyk nigdy tego typu „rada” nie padnie, gdyż stoimy na stanowisku, że interes dłużnika jest równie ważny, jak i interes wierzyciela. Chcemy, abyś w czasie jego częstej lektury miał możliwość pogłębiania Swojej wiedzy o wszelkich prawach, o których powinieneś wiedzieć, a w szczególności, jak się bronić przed spłatą rzekomych długów. Wielokrotnie spotykaliśmy się z opiniami, a wręcz zarzutami, że nasze działania są nieetyczne. W tym miejscu stanowczo podkreślamy, co zostanie niejednokrotnie opisane, że to właśnie działania wierzycieli bardzo często zasługują na ostrą krytykę. W szczególności, gdy różne grupy wierzycieli chwalą się faktem posiadania i (sic!) przestrzegania ich własnych kodeksów etycznych.

Ponadto, wszystko, co tutaj przeczytasz, zostało potwierdzone i wielokrotnie zweryfikowane w praktyce. A co najważniejsze – mające pokrycie w wyrokach sądowych na korzyść dłużników, którym skutecznie pomogliśmy. Każdą sprawę i każdy przypadek będziemy się starali dogłębnie wyjaśniać, jednocześnie podpierając się stosownymi przepisami prawa oraz orzeczeniami sądów. Chcemy Ci pokazać, że prawo będzie stało po Twojej stronie, jeśli tylko będziesz chciał wiedzieć, jak z niego korzystać.

Co możemy, co planujemy, o czym będziemy pisać?

Ponieważ już wiesz, że nasz pogląd na problem zadłużenia nie różni się wiele od tego, co możesz przeczytać w gdzie indziej. Dlatego następujące najważniejsze kwestie, którymi się zajmujemy, mogą Cię zainteresować:

 • umarzanie postępowań egzekucyjnych;
 • zwalczanie działań windykacyjnych;
 • składanie zarzutów, sprzeciwów, skarg, zażaleń, wniosków i innych pism procesowych mających na celu doprowadzenie do korzystnych rozstrzygnięć dla dłużnika;
 • ochrona majątku: nieruchomości, ruchomości, wynagrodzenie za pracę, renty, emerytury, rachunki bankowe i inne;
 • odszkodowania i zadośćuczynienia za nielegalne egzekucje;
 • odzyskiwanie wyegzekwowanych kwot pieniężnych z zakończonych postępowań egzekucyjnych do 10 lat wstecz;
 • psychiczne wsparcie w radzeniu sobie z długami, 
 • i wiele, wiele więcej…

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje zagadnienie związane z blogiem, zawsze możesz wysłać do nas wiadomość. Na którą postaramy się odpowiedzieć.

Jednocześnie zaznaczamy, że nasze działania są w całym swym zakresie zgodne z polskim prawem. Wszystkie publikacje zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i jest to wyłącznie nasza opinia. Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania przecz czytelnika zamieszczonych tutaj informacji. Obowiązkowo przeczytaj również dział Informacja prawna.

Opinie klientów