Rusza Fundacja Pomocy Dłużnikom “ANTYWINDYK”

Fundacja Pomocy Dłużnikom "ANTYWINDYK"
Fundacja Pomocy Dłużnikom "ANTYWINDYK"

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, w których mimo szczerych chęci – nie mogliśmy pomóc. Aby móc zwiększyć zakres naszych działań, zdecydowaliśmy o powołaniu Fundacji, która otoczy wsparciem i pomocą osoby, którym nie będzie mogła pomóc kancelaria. Z przyjemnością i dumą informujemy, że swoją działalność rozpoczyna Fundacja Pomocy Dłużnikom “ANTYWINDYK”.

Zakres działania

Zależy nam, aby zakres działania i wsparcia, udzielanego przez fundację był jak największy. Z pewnością będą to działania informacyjne i edukacyjne. Wiedza z zakresu ochrony praw interesów dłużników i konsumentów jest w Polsce znikoma. Powtarza się wciąż te same slogany, które niewiele mogą pomóc. Chcemy to zmienić i dotrzeć z naszym przekazem do jak największej grupy potrzebujących.

Nasza Fundacja reprezentuje swoich podopiecznych przed sądami oraz w postępowaniach egzekucyjnych. Dzięki temu uzyskują fachową pomoc i mają duże szanse na uwolnienie się od długów. Swoje działania skupiamy także na odkrywaniu nieprawidłowości w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych. Dzięki temu dłużnicy nie tylko mogą pozbyć się długów, ale także odzyskać część pieniędzy ze zlicytowanych domów i mieszkań. Takie działania prowadziła do tej pory wyłącznie nasza kancelaria, teraz obowiązki te przejmie także fundacja. Przy korzystnym obrocie wydarzeń – nasi podopieczni będą mogli dzięki temu rozpocząć zupełnie nowe życie.

Nie ograniczamy naszej pomocy wyłącznie do osób, które same się do nas zgłoszą. Wykorzystując dostępne środki, będziemy aktywnie poszukiwać osób, którym możemy pomóc. W szczególności chodzi o osoby, którym zlicytowano nieruchomości i majątek całego życia. Jeżeli znasz kogoś takiego w swoim otoczeniu – powiedz mu o nas.

Gdy już uda się wyjść z długów, często zostają tego ślady w postaci wpisów w rejestrach dłużników, takich jak BIK. Uniemożliwiają one rozpoczęcie nowego życia np. po przez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Chcemy zapewnić pomoc także takim osobom.

Plany

Planujemy wprowadzenie pomocy psychologicznej dla osób zadłużonych. Metody wykorzystywane przez  windykatorów terenowych i call center potrafią doprowadzić dłużników do depresji i problemów psychicznych, a w skrajnych przypadkach nawet do samobójstwa. Niejednokrotnie bywa ona bardziej potrzebna niż pomoc prawna. Staramy się pomagać w tym zakresie już obecnie, natomiast docelowo chcielibyśmy powołać specjalny pion, zajmujący się wyłącznie tego rodzaju pomocą.

Wkrótce wyjdziemy także po za Internet. Planujemy cykl wykładów, konferencji i warsztatów, na których poruszymy najczęstsze problemy i podpowiemy, jak sobie radzić w różnych sytuacjach.

Opracowujemy także rozwiązania, które pozwolą pomóc frankowiczom i innym kredytobiorcom walutowym.

Wkrótce wdrożymy również pomoc w procedurze upadłości konsumenckiej, dzięki czemu pomożemy także osobom w tragicznej sytuacji, gdy na obronę w sądzie jest już za późno.

Organizacja

Zależy nam, aby działania fundacji na rzecz podopiecznych były dla nich bezpłatne. Na razie jest to możliwe wyłącznie przy określonych typach spraw. Aby było to możliwe w szerszym zakresie, fundacja musi pozyskać fundusze na koszty bieżącego funkcjonowania, obsługę organizacyjną, wynagrodzenia dla profesjonalnych pełnomocników, reprezentujących podopiecznych w sądzie itd. Na chwilę obecną Fundacja nie zatrudnia osób. Zarząd fundacji czyli Wojciech Brzozowski i Piotr Soboń, nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę. 

Jeżeli jako firma lub osoba prywatna chciałbyś wesprzeć nas finansowo, możesz to zrobić przelewem na konto Fundacji:

ING Bank Śląski
85 1050 1953 1000 0090 8014 1287
tytułem: darowizna na cele statutowe

Jeżeli chciałbyś wspomóc nasze działania w sposób niematerialny, prosimy o kontakt mailowy: fundacja@antywindyk.pl 

Utworzyliśmy też profil fundacji na Facebooku. Zachęcamy do polubienia profilu i udostępniania zamieszczanych na nim wpisów.

Profil fundacji na Facebooku
Profil fundacji na Facebooku

Nie da się zrobić wszystkiego od razu, ale wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się zrealizować wszystkie plany i założenia i pomóc tysiącom zadłużonych.

 

 • Karolina Wika

  Witam mam 6000euro dlugu w Niemczech. Nie mam z czego płacić bo wychowuje córeczkę i utrzymuje się tylko z 500+ mogę prosić o pomoc

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Nie zajmujemy się długami zagranicznymi.

 • Marke

  Witam
  Dzisiaj sie dowiedzialam ze moja siostra ma 200 tysiecy długu!
  Moda i zakochana dala sie wmanipulowac w kredydy swojemu partnerowi
  ( ktory sie zmył)
  Ma okolo 150 tys w PKO I reszte to chwilowki ktore brala aby splacac chwilowki wszystko na jej nazwisko.
  Ma 8 miesieczne dziecko mieszka teraz z ojcem alkocholikiem i mama ktora ledwo wiaze koniec z koncem. Nie pracuje nie ma zadnych pieniedzy ani mozliwosci splaty.
  Bede wdzieczna za kazda pomoc, jestesmy zdruzgotani…

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Jeżeli siostra ma 200 tys długu w tym chwilówki i nie ma pieniędzy ani możliwości spłaty to dużego wyboru nie ma.
   Realnie ratuje ją tylko upadłość konsumencka. Ewentualnie ułożenie sobie życia z komornikiem, bo to nieuniknione niestety w tej sytuacji. A takie życie jest jak najbardziej możliwe.

 • Aneta

  Witam. Mam do splaty dlug za internet w P4. Ostatnio komornik wszedł mi na konto, na stronie e sądu dowiedziałam się w aktach sprawy, że postanowienie sądu z Lublina zostalo wysłane na adres zamledowania, gdzie nie mieszkam. Dopiero komornik mnie znalazł i wysłał informacje o zajeciu. Planuje wysłać wniosek o przywrocenie terminu i jako dowód przedstawić fakturę na której jest adres koresponcyjny, na który P4 wysyłało faktury. Dług oczywiście został sprzedany funduszowi. Czy skoro fundusz tak gra, to moge w slepo wierzyc, że cesja z P4 nie dokonca jest zgodnie z prawem i dlug pojdzie w zapomninie?

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Ślepo w nic nie można wierzyć, ale na pewno trzeba wysłać wniosek o prawidłowe doręczenie NZ wraz z dowodami zamieszkiwania pod właściwym adresem. I dalej powalczyć gdy sprawa wróci do sądu.

   • Aneta

    Dziekuję za odpowiedz. Tak zrobie

 • Mateusz

  Witam jestem dłużnikiem Providenta sprawa już w toku w sądzie bo złożyłem sprzeciw.
  Między czasie jak miałem pieniądze przelewam po 100 200 zł gdy napisałem sprzeciw było po moich obliczeniach przy sprzeciwie 8400zł
  Teraz znów mnie katują telefonami i sms że mam ponad 11tys złotych długu bo odsetki. Mimo że sprawa w sądzie. I przełożył termin z urzędowego prawa po się wstawiłem na rozprawie a że strony Providenta nikt.
  Wszystkie moje starania poszły na marne. czy mogę przestawić wam pisma dokumenty czy możecie mi pomóc?

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Sprawa jeszcze się nie zakończyła, zapewne została odroczona. Nie przyjmiemy tej sprawy ponieważ jest już w toku, a działania które Pan wykonał nie są spójne z naszą strategią obrony.

 • Bishop Johan

  Cześć,

  Czy szukasz pożyczki, aby spłacić rachunki lub założyć nową firmę? Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji:
  Bishopjohan900@gmail.com

 • Michals

  Mam szybkie pytanie prowadzę działalność gospodarczą i jak to bywa w takich przypadkach czasem płynność się urywa i coś idzie nie tak splacam zadłużenie w częściach przelewem na konto firmy z której przyszedł towar w zeszłym tygodniu zadzwonił do mnie Pan z pewnej firmy i zagroził że jak nie splace wszystkiego do końca miesiąca to rekomendują do sprawy sądowej czy jeśli splacam należność mają możliwość do takiego kroku???

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   To szybka odpowiedź: mogą w każdej chwili iść do sądu jeżeli nie uregulował Pan należności w terminie, nawet jeżeli spłaca Pan ją w częściach.

   • Michał Sadowy

    A jeżeli należności splace gdy sprawa będzie już w sądzie ale przed wyrokiem
    Co wtedy

    • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

     Do zapłaty będą jeszcze koszty procesu.

 • magnezja

  A od kiedy fundacja zaczęła działać?

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Zarejestrowana została w lutym, a realnie działa od kilku tygodni.

 • marcinek-m

  Żeby tylko ludzie Was nie mylili z “Rzecznikiem Praw Dłużnika” bo taka instytucja też niestety istnieje a tylko wtajemniczeni wiedzą co to takiego.

 • Aleksander

  Może postaracie się o status OPP? Zapewne nie braknie chętnych, by 1% podatku przekazać właśnie Waszej Fundacji.

  • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

   Postaramy się, ale jest to możliwe dopiero po 2 latach od powołania fundacji. Także jeszcze “chwilka” 🙂

   • https://blog.pozyczkabez.pl Adam Durzyński

    Im więcej spraw, zainteresowanych/podopiecznych tym będzie łatwiej 😉 Powodzenia. W końcu ktoś zajmie się mafią windykacyjną.

   • Aleksander

    Cóż to 2 lata wobec wieczności 🙂

    • https://antywindyk.pl/ AntyWindyk

     Świetnie powiedziane 🙂