Rusza Fundacja Pomocy Dłużnikom „ANTYWINDYK”

Rusza Fundacja Pomocy Dłużnikom „ANTYWINDYK”

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, w których mimo szczerych chęci – nie mogliśmy pomóc. Aby móc zwiększyć zakres naszych działań, zdecydowaliśmy o powołaniu Fundacji, która otoczy wsparciem i pomocą osoby, którym nie będzie mogła pomóc kancelaria. Z przyjemnością i dumą informujemy, że swoją działalność rozpoczyna Fundacja Pomocy Dłużnikom „ANTYWINDYK”.

Zakres działania

Zależy nam, aby zakres działania i wsparcia, udzielanego przez fundację był jak największy. Z pewnością będą to działania informacyjne i edukacyjne. Wiedza z zakresu ochrony praw interesów dłużników i konsumentów jest w Polsce znikoma. Powtarza się wciąż te same slogany, które niewiele mogą pomóc. Chcemy to zmienić i dotrzeć z naszym przekazem do jak największej grupy potrzebujących.

Nasza Fundacja reprezentuje swoich podopiecznych przed sądami oraz w postępowaniach egzekucyjnych. Dzięki temu uzyskują fachową pomoc i mają duże szanse na uwolnienie się od długów. Swoje działania skupiamy także na odkrywaniu nieprawidłowości w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych. Dzięki temu dłużnicy nie tylko mogą pozbyć się długów, ale także odzyskać część pieniędzy ze zlicytowanych domów i mieszkań. Takie działania prowadziła do tej pory wyłącznie nasza kancelaria, teraz obowiązki te przejmie także fundacja. Przy korzystnym obrocie wydarzeń – nasi podopieczni będą mogli dzięki temu rozpocząć zupełnie nowe życie.

Nie ograniczamy naszej pomocy wyłącznie do osób, które same się do nas zgłoszą. Wykorzystując dostępne środki, będziemy aktywnie poszukiwać osób, którym możemy pomóc. W szczególności chodzi o osoby, którym zlicytowano nieruchomości i majątek całego życia. Jeżeli znasz kogoś takiego w swoim otoczeniu – powiedz mu o nas.

Gdy już uda się wyjść z długów, często zostają tego ślady w postaci wpisów w rejestrach dłużników, takich jak BIK. Uniemożliwiają one rozpoczęcie nowego życia np. po przez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Chcemy zapewnić pomoc także takim osobom.

Plany

Planujemy wprowadzenie pomocy psychologicznej dla osób zadłużonych. Metody wykorzystywane przez  windykatorów terenowych i call center potrafią doprowadzić dłużników do depresji i problemów psychicznych, a w skrajnych przypadkach nawet do samobójstwa. Niejednokrotnie bywa ona bardziej potrzebna niż pomoc prawna. Staramy się pomagać w tym zakresie już obecnie, natomiast docelowo chcielibyśmy powołać specjalny pion, zajmujący się wyłącznie tego rodzaju pomocą.

Wkrótce wyjdziemy także po za Internet. Planujemy cykl wykładów, konferencji i warsztatów, na których poruszymy najczęstsze problemy i podpowiemy, jak sobie radzić w różnych sytuacjach.

Opracowujemy także rozwiązania, które pozwolą pomóc frankowiczom i innym kredytobiorcom walutowym.

Wkrótce wdrożymy również pomoc w procedurze upadłości konsumenckiej, dzięki czemu pomożemy także osobom w tragicznej sytuacji, gdy na obronę w sądzie jest już za późno.

Organizacja

Zależy nam, aby działania fundacji na rzecz podopiecznych były dla nich bezpłatne. Na razie jest to możliwe wyłącznie przy określonych typach spraw. Aby było to możliwe w szerszym zakresie, fundacja musi pozyskać fundusze na koszty bieżącego funkcjonowania, obsługę organizacyjną, wynagrodzenia dla profesjonalnych pełnomocników, reprezentujących podopiecznych w sądzie itd. Na chwilę obecną Fundacja nie zatrudnia osób. Zarząd fundacji czyli Wojciech Brzozowski i Piotr Soboń, nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę. 

Jeżeli jako firma lub osoba prywatna chciałbyś wesprzeć nas finansowo, możesz to zrobić przelewem na konto Fundacji:

ING Bank Śląski
85 1050 1953 1000 0090 8014 1287
tytułem: darowizna na cele statutowe

Jeżeli chciałbyś wspomóc nasze działania w sposób niematerialny, prosimy o kontakt mailowy: fundacja@antywindyk.pl 

Utworzyliśmy też profil fundacji na Facebooku. Zachęcamy do polubienia profilu i udostępniania zamieszczanych na nim wpisów.

Profil fundacji na Facebooku
Profil fundacji na Facebooku

Nie da się zrobić wszystkiego od razu, ale wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się zrealizować wszystkie plany i założenia i pomóc tysiącom zadłużonych.

 


Opinie klientów