Rusza Fundacja Pomocy Dłużnikom “ANTYWINDYK”

Fundacja Pomocy Dłużnikom "ANTYWINDYK"
Fundacja Pomocy Dłużnikom "ANTYWINDYK"

Wielokrotnie spotykaliśmy się z sytuacjami, w których mimo szczerych chęci – nie mogliśmy pomóc. Aby móc zwiększyć zakres naszych działań, zdecydowaliśmy o powołaniu Fundacji, która otoczy wsparciem i pomocą osoby, którym nie będzie mogła pomóc kancelaria. Z przyjemnością i dumą informujemy, że swoją działalność rozpoczyna Fundacja Pomocy Dłużnikom “ANTYWINDYK”.

Zakres działania

Zależy nam, aby zakres działania i wsparcia, udzielanego przez fundację był jak największy. Z pewnością będą to działania informacyjne i edukacyjne. Wiedza z zakresu ochrony praw interesów dłużników i konsumentów jest w Polsce znikoma. Powtarza się wciąż te same slogany, które niewiele mogą pomóc. Chcemy to zmienić i dotrzeć z naszym przekazem do jak największej grupy potrzebujących.

Nasza Fundacja reprezentuje swoich podopiecznych przed sądami oraz w postępowaniach egzekucyjnych. Dzięki temu uzyskują fachową pomoc i mają duże szanse na uwolnienie się od długów. Swoje działania skupiamy także na odkrywaniu nieprawidłowości w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych. Dzięki temu dłużnicy nie tylko mogą pozbyć się długów, ale także odzyskać część pieniędzy ze zlicytowanych domów i mieszkań. Takie działania prowadziła do tej pory wyłącznie nasza kancelaria, teraz obowiązki te przejmie także fundacja. Przy korzystnym obrocie wydarzeń – nasi podopieczni będą mogli dzięki temu rozpocząć zupełnie nowe życie.

Nie ograniczamy naszej pomocy wyłącznie do osób, które same się do nas zgłoszą. Wykorzystując dostępne środki, będziemy aktywnie poszukiwać osób, którym możemy pomóc. W szczególności chodzi o osoby, którym zlicytowano nieruchomości i majątek całego życia. Jeżeli znasz kogoś takiego w swoim otoczeniu – powiedz mu o nas.

Gdy już uda się wyjść z długów, często zostają tego ślady w postaci wpisów w rejestrach dłużników, takich jak BIK. Uniemożliwiają one rozpoczęcie nowego życia np. po przez zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Chcemy zapewnić pomoc także takim osobom.

Plany

Planujemy wprowadzenie pomocy psychologicznej dla osób zadłużonych. Metody wykorzystywane przez  windykatorów terenowych i call center potrafią doprowadzić dłużników do depresji i problemów psychicznych, a w skrajnych przypadkach nawet do samobójstwa. Niejednokrotnie bywa ona bardziej potrzebna niż pomoc prawna. Staramy się pomagać w tym zakresie już obecnie, natomiast docelowo chcielibyśmy powołać specjalny pion, zajmujący się wyłącznie tego rodzaju pomocą.

Wkrótce wyjdziemy także po za Internet. Planujemy cykl wykładów, konferencji i warsztatów, na których poruszymy najczęstsze problemy i podpowiemy, jak sobie radzić w różnych sytuacjach.

Opracowujemy także rozwiązania, które pozwolą pomóc frankowiczom i innym kredytobiorcom walutowym.

Wkrótce wdrożymy również pomoc w procedurze upadłości konsumenckiej, dzięki czemu pomożemy także osobom w tragicznej sytuacji, gdy na obronę w sądzie jest już za późno.

Organizacja

Zależy nam, aby działania fundacji na rzecz podopiecznych były dla nich bezpłatne. Na razie jest to możliwe wyłącznie przy określonych typach spraw. Aby było to możliwe w szerszym zakresie, fundacja musi pozyskać fundusze na koszty bieżącego funkcjonowania, obsługę organizacyjną, wynagrodzenia dla profesjonalnych pełnomocników, reprezentujących podopiecznych w sądzie itd. Na chwilę obecną Fundacja nie zatrudnia osób. Zarząd fundacji czyli Wojciech Brzozowski i Piotr Soboń, nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę. 

Jeżeli jako firma lub osoba prywatna chciałbyś wesprzeć nas finansowo, możesz to zrobić przelewem na konto Fundacji:

ING Bank Śląski
85 1050 1953 1000 0090 8014 1287
tytułem: darowizna na cele statutowe

Jeżeli chciałbyś wspomóc nasze działania w sposób niematerialny, prosimy o kontakt mailowy: fundacja@antywindyk.pl 

Utworzyliśmy też profil fundacji na Facebooku. Zachęcamy do polubienia profilu i udostępniania zamieszczanych na nim wpisów.

Profil fundacji na Facebooku
Profil fundacji na Facebooku

Nie da się zrobić wszystkiego od razu, ale wierzymy, że z Waszym wsparciem uda nam się zrealizować wszystkie plany i założenia i pomóc tysiącom zadłużonych.

 

38 comments

 1. Miało być skrócenie terminu przedawnienia do lat 6-ciu i w projekcie zmian kc tak jest. Ale jest także, że Sąd będzie mógł uznać, że dług przedawniony nie jest przedawniony. I oczywiście pozwany nadal będzie musiał wykazać się odpowiednią wiedzą, żeby podnieść zarzut przedawnienia. Co Panowie o tym sądzicie ? Czy przypadkiem ktoś nie chce z nas zrobić narodu żebraków ?

  1. Ustawodawca zostawił furtkę, ale nie sądzę aby sąd wykorzystywał ją w postępowaniu z bankiem czy funduszem, czyli profesjonalisty i konsumenta. Poczekajmy zresztą na finalną wersję ustawy która wejdzie w życie, a później – co przyniesie życie. Bo teoria jedno, a praktyka drugie.

 2. Witam. Otrzymaliśmy dziś z mężem od GetBack pismo że PKO odsprzedal im nasz dług który wynosi 61tys w tym kwota główna to 27 tys reszta to odsetki wcześniej splacalismy do komornika gdzie że względu na naszą sytuację jakieś 2 lata nie splacalismy jednak w zeszłym roku otrzymaliśmy od komornika pismo że odstepuje od czynności ze względu na to że jesteśmy niesciagalni. Moje pytanie brzmi jak mamy teraz postępować czego możemy się spodziewać po tym Niestandardowym Sekuratyzacyjnym Funduszu Inwestycyjnym? Wcześniej tyle splacalismy do komornika a dług nie malał.

  1. Potencjalnie jest szansa pozbyć się całości rzekomego zadłużenia.
   Proszę podesłać do nas mailem lub przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT pismo jakie dostała Pani z getback oraz zawiadomienie o wszczęciu i umorzeniu egzekucji prowadzonej na bank, w odpowiedzi napiszemy co można zrobić.

 3. Miałem kredyt wzięty w. PKO. 8 lat temu. Bank odrazu przy spóźnieniu raty sprzedal dług do funduszu prokura i spłacałem firmie Kruk raty po 800 PLN przez 7 lat. 4 lata temu miałem problemy is zerwali ugode kazali mi napisać nową ugodę tak też zrobiłem. Płaciłem dalej i przez te wszystkie lata Kruk dzwonił do mnie 2 razy w niediacu spytać kiedy zappace ratę … I w styczniu 2017 gdy przeczytałem o wyroku sądu NT przedawnienia długów przestali do mnie dzwonić. A ja przestałem placuc /bo źle zrozumiałem ustawę myślałem że mam przedawnienie długu. A chyba nie mam. Choc do tej pory nikt nie e dzwoni i zadbe pisma nie przyszły boję się że ta banka za chwilę pęknie. Chcę zadzwonić do firmy Kruk zapytać o stan zadłużenia lecz nie wiem czy powinienem. Poradzcie proszę co robić. Zaznaczan że kredyt byl lewy ,jacyś ludzie wystawili mi lewe papiery że mam stacje benzynowa i dużo zarabiam bank udzielił 80 tys dali mi to w gotówce a kase tamci panowie mi zabraki a ja to splacalem Już tyle lat. W tym roku mial być w sumie koniec lecz nie mam pojęcia o sytuacji gdyz żadne posno nie przychodzi i nikt nie dzwoni

 4. Miałem kredyt wzięty w. PKO. 8 lat temu. Bank odrazu przy spóźnieniu raty sprzedal dług do funduszu prokura i spłacałem firmie Kruk raty po 800 PLN przez 7 lat. 4 lata temu miałem problemy is zerwali ugode kazali mi napisać nową ugodę tak też zrobiłem. Płaciłem dalej i przez te wszystkie lata Kruk dzwonił do mnie 2 razy w niediacu spytać kiedy zappace ratę … I w styczniu 2017 gdy przeczytałem o wyroku sądu NT przedawnienia długów przestali do mnie dzwonić. A ja przestałem placuc /bo źle zrozumiałem ustawę myślałem że mam przedawnienie długu. A chyba nie mam. Choc do tej pory nikt nie e dzwoni i zadbe pisma nie przyszły boję się że ta banka za chwilę pęknie. Chcę zadzwonić do firmy Kruk zapytać o stan zadłużenia lecz nie wiem czy powinienem. Poradzcie proszę co robić. Zaznaczan że kredyt byl lewy ,jacyś ludzie wystawili mi lewe papiery że mam stacje benzynowa i dużo zarabiam bank udzielił 80 tys dali mi to w gotówce a kase tamci panowie mi zabraki a ja to splacalem Już tyle lat. W tym roku mial być w sumie koniec lecz nie mam pojęcia o sytuacji gdyz żadne posno nie przychodzi i nikt nie dzwoni

 5. Witam. Otrzymaliśmy dziś z mężem od GetBack pismo że PKO odsprzedal im nasz dług który wynosi 61tys w tym kwota główna to 27 tys reszta to odsetki wcześniej splacalismy do komornika gdzie że względu na naszą sytuację jakieś 2 lata nie splacalismy jednak w zeszłym roku otrzymaliśmy od komornika pismo że odstepuje od czynności ze względu na to że jesteśmy niesciagalni. Moje pytanie brzmi jak mamy teraz postępować czego możemy się spodziewać po tym Niestandardowym Sekuratyzacyjnym Funduszu Inwestycyjnym? Wcześniej tyle splacalismy do komornika a dług nie malał.

  1. Potencjalnie jest szansa pozbyć się całości rzekomego zadłużenia.
   Proszę podesłać do nas mailem lub przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT pismo jakie dostała Pani z getback oraz zawiadomienie o wszczęciu i umorzeniu egzekucji prowadzonej na bank, w odpowiedzi napiszemy co można zrobić.

 6. Miało być skrócenie terminu przedawnienia do lat 6-ciu i w projekcie zmian kc tak jest. Ale jest także, że Sąd będzie mógł uznać, że dług przedawniony nie jest przedawniony. I oczywiście pozwany nadal będzie musiał wykazać się odpowiednią wiedzą, żeby podnieść zarzut przedawnienia. Co Panowie o tym sądzicie ? Czy przypadkiem ktoś nie chce z nas zrobić narodu żebraków ?

  1. Ustawodawca zostawił furtkę, ale nie sądzę aby sąd wykorzystywał ją w postępowaniu z bankiem czy funduszem, czyli profesjonalisty i konsumenta. Poczekajmy zresztą na finalną wersję ustawy która wejdzie w życie, a później – co przyniesie życie. Bo teoria jedno, a praktyka drugie.

   1. I jeszcze jedno. Bieg przedawnienia będzie liczony od końca roku, w którym dług stanie się wymagalny. W najmniej sprzyjających okolicznościach zamiast 3 lat będą 4 lata na przedawnienie. To też jest z korzyścią dla banków i funduszy. Minister Ziobro zrobił już wiele dobrego dla dłużników (obniżył kzp i koszty komornicze), ale chyba są na niego duże naciski.

 7. Witam mam 6000euro dlugu w Niemczech. Nie mam z czego płacić bo wychowuje córeczkę i utrzymuje się tylko z 500+ mogę prosić o pomoc

 8. Witam
  Dzisiaj sie dowiedzialam ze moja siostra ma 200 tysiecy długu!
  Moda i zakochana dala sie wmanipulowac w kredydy swojemu partnerowi
  ( ktory sie zmył)
  Ma okolo 150 tys w PKO I reszte to chwilowki ktore brala aby splacac chwilowki wszystko na jej nazwisko.
  Ma 8 miesieczne dziecko mieszka teraz z ojcem alkocholikiem i mama ktora ledwo wiaze koniec z koncem. Nie pracuje nie ma zadnych pieniedzy ani mozliwosci splaty.
  Bede wdzieczna za kazda pomoc, jestesmy zdruzgotani…

  1. Jeżeli siostra ma 200 tys długu w tym chwilówki i nie ma pieniędzy ani możliwości spłaty to dużego wyboru nie ma.
   Realnie ratuje ją tylko upadłość konsumencka. Ewentualnie ułożenie sobie życia z komornikiem, bo to nieuniknione niestety w tej sytuacji. A takie życie jest jak najbardziej możliwe.

 9. Witam. Mam do splaty dlug za internet w P4. Ostatnio komornik wszedł mi na konto, na stronie e sądu dowiedziałam się w aktach sprawy, że postanowienie sądu z Lublina zostalo wysłane na adres zamledowania, gdzie nie mieszkam. Dopiero komornik mnie znalazł i wysłał informacje o zajeciu. Planuje wysłać wniosek o przywrocenie terminu i jako dowód przedstawić fakturę na której jest adres koresponcyjny, na który P4 wysyłało faktury. Dług oczywiście został sprzedany funduszowi. Czy skoro fundusz tak gra, to moge w slepo wierzyc, że cesja z P4 nie dokonca jest zgodnie z prawem i dlug pojdzie w zapomninie?

  1. Ślepo w nic nie można wierzyć, ale na pewno trzeba wysłać wniosek o prawidłowe doręczenie NZ wraz z dowodami zamieszkiwania pod właściwym adresem. I dalej powalczyć gdy sprawa wróci do sądu.

 10. Witam jestem dłużnikiem Providenta sprawa już w toku w sądzie bo złożyłem sprzeciw.
  Między czasie jak miałem pieniądze przelewam po 100 200 zł gdy napisałem sprzeciw było po moich obliczeniach przy sprzeciwie 8400zł
  Teraz znów mnie katują telefonami i sms że mam ponad 11tys złotych długu bo odsetki. Mimo że sprawa w sądzie. I przełożył termin z urzędowego prawa po się wstawiłem na rozprawie a że strony Providenta nikt.
  Wszystkie moje starania poszły na marne. czy mogę przestawić wam pisma dokumenty czy możecie mi pomóc?

  1. Sprawa jeszcze się nie zakończyła, zapewne została odroczona. Nie przyjmiemy tej sprawy ponieważ jest już w toku, a działania które Pan wykonał nie są spójne z naszą strategią obrony.

 11. Mam szybkie pytanie prowadzę działalność gospodarczą i jak to bywa w takich przypadkach czasem płynność się urywa i coś idzie nie tak splacam zadłużenie w częściach przelewem na konto firmy z której przyszedł towar w zeszłym tygodniu zadzwonił do mnie Pan z pewnej firmy i zagroził że jak nie splace wszystkiego do końca miesiąca to rekomendują do sprawy sądowej czy jeśli splacam należność mają możliwość do takiego kroku???

  1. To szybka odpowiedź: mogą w każdej chwili iść do sądu jeżeli nie uregulował Pan należności w terminie, nawet jeżeli spłaca Pan ją w częściach.

 12. Żeby tylko ludzie Was nie mylili z “Rzecznikiem Praw Dłużnika” bo taka instytucja też niestety istnieje a tylko wtajemniczeni wiedzą co to takiego.

    1. Nikt nie chce być zadłużony. Nie bardzo rozumiem dlaczego się tak namnożyły, te różne windyki. Czy to jest całkiem legalne? Czy metody windykacyjne też są całkiem legalne? Np budzenie telefonami nocą. Uszkadzanie telefonów. Nękanie różnego rodzaju. Chyba trzeba się bronić takimi samymi metodami, Może ktoś powoła firmę skutecznej obrony?

     1. No właśnie! Nie zawsze! Twierdzę że metody jakie stosują są zawsze nie legalne. U mnie wynałeziono rzekomy dług w orange za internet. z którego nigdy nie korzystałam bo po prostu nie został w ogóle podłączony. Rozwiązałam umowę ale to nic nie dało Wprawdzie orange zaproponowała mi, że umorzy rzekomy dług, jeżeli tylko powrócę na starą stawkę .49.00 zł. Nie było to dla mnie korzystne, gdyż u innego operatora otrzymałam dużo tańszy internet. z którego bardzo mało i tak i korzystam i w orange było tak samo.
      Firmy windykacyjne za wszelką cenę chcą dostać pieniądze. Czy im się należą. czy nie, a to jest chyba wyłudzanie i jest karalne.
      Nazwę firmy celowo piszę z małej litery. Na dużą nie zasługują.

     2. Firma windykacyjna bazuje na tym, co przekazał wierzyciel, przyjmuje to za prawdę objawioną i często ma gdzieś wyjaśnienia rzekomego dłużnika. Bo liczy się tylko kasa…

     1. Witam
      Dzisiaj sie dowiedzialam ze moja siostra ma 200 tysiecy dlugu.
      Mloda dziewczyna ktora zostala wrobiona przez swojego partnera z ktorym sie wlasnie rozeszla.
      Ma 5 chwilówek i kredyt w banku na jej nazwisko. Ma 8 miesieczne dziecko, nie pracuje, nie ma zadnych pieniedzy ani mozliwosci splaty kredytow. Mieszka teraz z ojcem alkocholikiem I mama ktora ledwo wiaze koniec z koncem.
      Bede wdzieczna za kazda rade, jestesmy zdruzgotani
      Dziekuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.