Plany, cele i założenia bloga AntyWindyk.pl

AntyWindyk.pl - pierwsza, prawdziwa kancelaria oddłużeniowa w Polsce
AntyWindyk.pl - pierwsza, prawdziwa kancelaria oddłużeniowa w Polsce

Zgodnie z łacińską paremią Ignorantia iuris nocet  (łac. nieznajomość prawa szkodzi), każdy z nas powinien znać prawo w stopniu na tyle dostatecznym, aby nie ponosić żadnych negatywnych skutków jego nieprzestrzegania w życiu codziennym. Natomiast w przypadku instytucji państwowych oczekujemy, że będą one stać na jego straży. Jednak, jak się okazuję, prawie nie ma dnia, aby media nie opisywały patologii dotyczących organów władzy, wymiaru sprawiedliwości, czy instytucji zaufania publicznego.

Pokazuje to, że często zwykli ludzie są bezradni stojąc w obliczu konieczności obrony swoich praw, które w ten, czy inny sposób zostały naruszone. Jednocześnie nie wiedzą, gdzie mają szukać pomocy, porady, czy wsparcia w rozwiązaniu konkretnego problemu.

W naszej codziennej pracy bardzo często poznawaliśmy historie i dramaty spowodowane działaniami niekompetentnych urzędników, komorników, pracowników banków, a nawet sędziów, w skutek których ludzie z dnia na dzień stawali się bankrutami  i dłużnikami bez żadnych perspektyw na godne życie. Zawsze w takiej sytuacji pojawiało się pytanie, czy jest jakiekolwiek wyjście, aby to zmienić i rozpocząć nowe życie? Właśnie w odpowiedzi na te prośby powstało to miejsce, blog AntyWindyk.pl

Kim jesteśmy?

Piotr Soboń – jako wieloletni Doradca Finansowy, współpracował z takimi bankami jak Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Bank, Fortis Bank czy Deutsche Bank. Od 2 lat niezależny doradca i konsultant w kwestiach finansowych, podatkowych i prawnych dla osób prywatnych oraz firm.

Wojciech Brzozowski – właściciel kancelarii doradztwa gospodarczego, z wieloletnim doświadczeniem z zakresu antywindykacji, prawa bankowego, postępowania egzekucyjnego. Specjalista z zakresu bankowych tytułów egzekucyjnych.

Znajdziesz tutaj podsumowanie całego naszego  doświadczenia w zakresie relacji dłużnik wierzyciel celem podzielenia się nim z Tobą, Drogi Czytelniku. Jeszcze nikt w Polsce nie ujawniał “tajemnej” wiedzy, jak bronić się przed bankami, windykatorami i komornikami.

Dla kogo?

Jeżeli jesteś na tej stronie, to najprawdopodobniej masz problemy finansowe, dodatkowo komornika i szukasz informacji, które mogą Ci pomóc w ich rozwiązaniu. Możesz być również wierzycielem, który nie może poradzić sobie z odzyskaniem wierzytelności, gdyż Twój dłużnik zna “sztuczki”, które skutecznie torpedują egzekucję. Ale oczywiście nigdzie takiej wiedzy nie możesz znaleźć, gdyż na każdym specjalistycznym forum jest zasada, że NIE WOLNO UDZIELAĆ PORAD W CELU UNIKNIĘCIA SPŁATY DŁUGÓW. I pomimo, że  zdobędziesz się na opisanie Swojej trudnej sytuacji życiowej, materialnej i osobistej, licząc jednak na pomoc, to w 99% przypadków otrzymasz odpowiedzi:

 • przestań narzekać, weź się do roboty;
 • znajdź sobie drugą pracę;
 • wyjedź za granicę, żeby więcej zarobić;
 • długi trzeba spłacać;
 • spróbuj się dogadać, może uda się zawrzeć ugodę;
 • długi nie znikają;
 • sprzedaj wszystko, co masz, a szybciej wszystko spłacisz.

Na naszym blogu nigdy tego typu “rada” nie padnie, gdyż stoimy na stanowisku, że interes dłużnika jest równie ważny, jak i interes wierzyciela. Chcemy, abyś w czasie jego częstej lektury miał możliwość pogłębiania Swojej wiedzy o wszelkich prawach, o których powinieneś wiedzieć, a w szczególności, jak się bronić przed spłatą rzekomych długów. Wielokrotnie spotykaliśmy się z opiniami, a wręcz zarzutami, że nasze działania są nieetyczne. W tym miejscu stanowczo podkreślamy, co zostanie niejednokrotnie opisane, że to właśnie działania wierzycieli bardzo często zasługują na ostrą krytykę, w szczególności, gdy różne grupy wierzycieli chwalą się faktem posiadania i (sic!) przestrzegania ich własnych kodeksów etycznych.

Ponadto, wszystko, co tutaj przeczytasz, zostało potwierdzone i wielokrotnie zweryfikowane w praktyce i – co najważniejsze – mające pokrycie w wyrokach sądowych na korzyść dłużników, którym skutecznie pomogliśmy. Każdą sprawę i każdy przypadek będziemy się starali dogłębnie wyjaśniać, jednocześnie podpierając się stosownymi przepisami prawa oraz orzeczeniami sądów. Chcemy Ci pokazać, że prawo będzie stało po Twojej stronie, jeśli tylko będziesz chciał wiedzieć, jak z niego korzystać.

Co możemy, co planujemy, o czym będziemy pisać?

Skoro już wiesz, że nasz sposób patrzenia na problem zadłużenia jest z goła inny, niż możesz przeczytać gdziekolwiek indziej, poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie, którymi się na co dzień zajmujemy, a które mogą Cię zainteresować:

 • umarzanie postępowań egzekucyjnych;
 • zwalczanie działań windykacyjnych;
 • składanie zarzutów, sprzeciwów, skarg, zażaleń, wniosków i innych pism procesowych mających na celu doprowadzenie do korzystnych rozstrzygnięć dla dłużnika;
 • ochrona majątku: nieruchomości, ruchomości, wynagrodzenie za pracę, renty, emerytury, rachunki bankowe i inne;
 • odszkodowania i zadośćuczynienia za nielegalne egzekucje;
 • odzyskiwanie wyegzekwowanych kwot pieniężnych z zakończonych postępowań egzekucyjnych do 10 lat wstecz;
 • psychiczne wsparcie w radzeniu sobie z długami, 
 • i wiele, wiele więcej…

Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienie związane z tematyką bloga, zawsze możesz zwrócić się do nas z indywidualnym pytaniem, na który postaramy się odpowiedzieć.

Jednocześnie zaznaczamy, że nasze działania są w całym swym zakresie zgodne z polskim prawem. Wszystkie publikacje zamieszczone na blogu mają wyłącznie charakter informacyjny i jest to wyłącznie nasza opinia. Autorzy bloga nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania przecz czytelnika zamieszczonych tutaj informacji. Obowiązkowo przeczytaj również dział Informacja prawna.

7 comments

 1. Witam, jestem nowy i szczerze mówiąc pierwszy raz korzystam z tej formy wypowiedzi. Mam 37 lat i nie źle pogmatwałem sobie życie. Od 11 lat jestem uzależniony od hazardu. Nie wielu ludzi rozumie że to choroba a nie głupota lub brak silnej woli. Udaje mi się zapanować nad uzależnieniem na kilka lat lecz kiedy już prawie wychodzę z długów jak to w życiu wystarcza moment i znów jestem w punkcie wyjścia.

  1. Znamy takie przypadki, ma Pan rację, że to choroba, dlatego przede wszystkim trzeba zgłosić się do specjalisty, który pomoże Panu uporać się z hazardem. Inaczej nie ma sensu zaczynać procesu oddłużania, który później zostanie zaprzepaszczony.

   1. Od kwietnia jestem w terapii i jest ok tylko z długmi sobie kiepsko radzę. Chciałbym żeby ktoś sensownie przeprowadził mnie przez proces oddłużania

 2. co zrobić jeśli podpisano nakaz zapłaty a dług powstał w 2001 roku.. ma go firma windykacyjna teraz ,,, .. to był debet tylko bo chore dzieci były …na to sa dokumenty , nie dawali im szans przezycia bliżniaki .. trzeba było się ratować …jest wyjście z tej sytuacji ?/ pomoże ktoś…

  1. Jeżeli nakaz zapłaty został odebrany osobiście to nie ma żadnego wyjścia na pozbycie się długu, trzeba spłacić. Najlepiej dogadać się bezpośrednio z wierzycielem na spłatę ratalną, z pominięciem komornika i z umorzeniem części długu np. 50%.

 3. Witam. Pozwolę sobie zadać pytanie. Komornik zajął mój majątek, zarówno nieruchomości jak i ruchomości. Obecnie sprawa jest na etapie zaskarżenia aktualizacji operatu szacunkowego.
  Ale moje pytanie dotyczy samochodu. Więc Pan komornik zajął samochód i doprowadził do licytacji. Nie było zainteresowanych. Od czasu licytacji minął grubo ponad rok. Samochód to złom na kołach, a ja muszę płacić ubezpieczenie. Samochodem nie jeżdżę nie mogę się go pozbyć.
  Co ma zrobić? Chętnie przekazał bym go Panu komornikowi niech go sobie weźmie i opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.