6 lat działalności Kancelarii AntyWindyk i podsumowanie 2020 roku

6 lat działalności Kancelarii AntyWindyk i podsumowanie 2020 roku

Kancelaria AntyWindyk istnieje od 30 stycznia 2015 roku i jest najstarszą, prawdziwie oddłużeniową kancelarią w Polsce. Zawsze pozostajemy kilka kroków przed konkurencją oraz naszymi przeciwnikami procesowymi. Pozwala nam to osiągać niespotykane rezultaty dla naszych Klientów. Podsumujemy dziś 2020 rok oraz ostatnie sześć lat działalności, wskazując jednocześnie kierunki naszego rozwoju.

Kancelaria AntyWindyk – podsumowanie 2020 roku naszym okiem

Ostatnie 12 miesięcy to wystarczająco długi okres, aby móc ocenić zmiany jakie zafundował nam ustawodawca poprzez nowelizację KPC z 2019 roku. Wiemy już, że jest sporo pułapek, luk i niedomówień w przepisach, na które trzeba uważać i które wymagają poprawy. Obserwujemy także bardzo znaczący spadek (niemal do zera) nowych pozwów składanych przez fundusze, a dotyczących przedawnionych długów. Powoduje to stopniowe wykruszenie się z rynku firm o charakterze „darmowej pomocy prawnej”, które skupiały swoje działania na obsłudze przedawnionych spraw. Niestety, często nie mając odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, przy braku merytorycznych argumentów, przyjmując do obsługi np. sprawy z bankami, z góry skazywały swojego klienta na niepowodzenie i pozbawiały go szansy na wygranie sprawy. Naszym zdaniem, na rynku prawnym przetrwają jedynie podmioty, które są przygotowane merytorycznie i organizacyjnie do sporów z bankami. Także po drugiej stronie barykady zaszły spore zmiany. Trwa konsolidacja sektora bankowego. Kilka banków i firm windykacyjnych zmieniło kancelarie prawne zajmujące się masową obsługą ich spraw. Nasi przeciwnicy stawiają poprzeczkę coraz wyżej, tym bardziej każda wygrana daje olbrzymią satysfakcję nam, jak i naszym klientom.

Rok 2020 w sądach

Częściowy lock down sądów, wstrzymanie biegu terminów procesowych i ograniczenie rozpraw na rzecz posiedzeń niejawnych. Te i inne zmiany spowodowały niemałe zamieszanie organizacyjne. Paradoksalnie – pozwoliły na przyspieszenie rozpoznania części spraw, które od lat czekały na swój finał oraz pozwoliły w szybszym trybie przeprocesować nowe postępowania. Pojawiły się także korzystne rozwiązania organizacyjne, takie jak rozprawy online. Bardzo wygodna forma dla pełnomocników, którzy mogą być „obecni” na rozprawie w sądzie, na drugim końcu Polski w czasie rzeczywistym, nie ruszając się z fotela swojej kancelarii. Obserwujemy także wzmożoną aktywność kredytobiorców frankowych, którzy ruszyli po sprawiedliwość do sądów.

Sąd Okręgowy

Podsumowanie 2020 roku w naszej Kancelarii

Perturbacje związane ze stanem epidemii nie wpłynęły w żaden sposób na działanie naszej Kancelarii. Czasowo porzuciliśmy konsultacje osobiste na rzecz konsultacji telefonicznych oraz online. Zespół pracował częściowo w trybie zdalnym, a częściowo rotacyjnym, co zapewniło stabilność działania biura. Ostatni rok przyniósł nam 164 wygrane sprawy, na łączną kwotę 12 785 373,32 złotych, co daje statystycznie niemal 4 wygrane sprawy w każdym tygodniu. Utrzymaliśmy bardzo wysoki wskaźnik wygranych, mimo dużych zawirowań i coraz większego oporu po stronie naszych przeciwników procesowych. Było to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu do spraw i wyciąganiu z niech absolutnego maksimum konkretnych i trafnych zarzutów. Co raz trudniej wygrywać z bankami, dlatego wyłącznie takie podejście może przynieść upragniony sukces. Jak osiągnąć sukces? To nieprzespane noce, pracujące weekendy i święta. To wyjazdy o 5 rano na rozprawy na drugim końcu Polski. To ten moment, gdy całemu zespołowi chcę powiedzieć – DZIĘKUJĘ. Bez Was nie byłoby tych wyników!

Podsumowanie 6 lat działalności Kancelarii

Przez ten okres zgłosiło się do nas ponad 40 000 osób. Każdemu staraliśmy się pomóc analizą czy poradą, wymieniając ponad 1 000 000 maili. Przełożyło się to także na ponad 4 000 spraw, które przyjęliśmy do obsługi, w zakresie prowadzenia negocjacji, postępowania sądowego, postępowania egzekucyjnego lub postępowania upadłościowego. Ponad 1 000 z tych spraw już zakończyliśmy wygraną, kolejne są w toku. Przełożyło się to na setki pozytywnych opinii. Łączny wolumen wygranych przez nas spraw to ponad 60 000 000,00 złotych! Tyle pieniędzy zostało u naszych klientów dzięki wygranym sprawom o zapłatę lub też wróciło do nich na skutek naszych działań. Potwierdzenie naszej skuteczności w postaci wyroków, postanowień, ugód, możecie obejrzeć w dziale WYROKI na naszej stronie. Każda sprawa to czyjeś życie. Mamy tego świadomość i dlatego robimy wszystko, aby zmaksymalizować Wasze szanse na wygraną.

Co dalej?

Naszym zdaniem, nadchodzący rok to czas przełomu w sprawach frankowych. Kształtuje się jednolita linia orzecznicza. Banki szukają sposobu na ucieczkę spod topora, ale mogą nie zdążyć. Pomijając sprawy frankowe, na rynku powinniśmy obserwować coraz więcej ugód i porozumień, zarówno z bankami jak i firmami windykacyjnymi. Aby jednak podpisać korzystną dla siebie ugodę – warto wychodzić z pozycji siły, a tą trzeba uprzednio wypracować. Dla osób, których nie stać na ugodową spłatę zobowiązań lub są one zbyt liczne, dobrym rozwiązaniem będzie upadłość konsumencka lub upadłość przedsiębiorcy. Nowe przepisy spełniają swoje zadanie i pozwalają na skuteczne oddłużenie. Niezmiennie wysoką skuteczność utrzymujemy w oddłużaniu osób, które posiadają zadłużenia sprzed wielu lat. Otwierają się także kolejne drogi do odzyskiwania należności wyegzekwowanych przez komorników w toku prowadzonych egzekucji. W efekcie, można nie tylko pozbyć się wieloletniego, wysokiego długu, ale jeszcze odzyskać zajęte przez lata środki.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i dobieramy najwłaściwszą strategię, dopasowaną do jego sytuacji. A możliwości jest bardzo wiele. Pracujemy także nad kilkoma nowymi projektami, które zaprezentujemy Wam w przeciągu kilku miesięcy…

BEZPŁATNA ANALIZA SPRAWY

Jeżeli masz problem z zadłużeniem prywatnym lub firmowym i szukasz doświadczonej kancelarii, która wygrywa sprawy – dobrze trafiłeś. Nie musimy nic obiecywać, nasze wyniki mówią same za siebie. Obsługujemy klientów z całej Polski.


Opinie klientów