Spis treści
Jak walczyć i wygrać z Profi Credit – windykacja i sprawa w sądzie.
Profi Credit jest jedną z najbardziej znanych firm pożyczkowych w Polsce. Działa na naszym rynku już od 2004 r. i przez 17 lat udzieliła w Polsce ponad 72 tys. pożyczek, na łączną kwotę 686 mln zł. Skala działalności tej firmy powoduje, że od chwili założenia naszej kancelarii w 2015 r. zaczęły do nas trafiać osoby, które miały nieprzyjemność rozmawiać z windykacją Profi Credit lub też okazało się, że dochodzone od nich kwoty nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością i są znacznie zawyżone.
W tym miejscu należy szczególną uwagę zwrócić na działania windykatorów terenowych, których metody przypominają działania pewnych zorganizowanych grup z lat 90′. Drugim aspektem jest szereg wytoczonych przez lata przez Profi Credit postępowań sądowych, które bardzo trudno jest wygrać bez profesjonalnej pomocy. Mamy rozwiązania na oba te problemy.
Co może windykacja Profi Credit – jak sobie z nią radzić?
W świadomości społecznej windykator zazwyczaj kojarzy się z osobą komornika sądowego. Tak absolutnie nie jest i należy o tym pamiętać. Windykator jest jedynie pracownikiem firmy Profi Credit, który nie ma kompletnie żadnych uprawnień egzekucyjnych. Nie ma prawa wejść siłą do domu, wynosić rzeczy, zastraszać, grozić, naruszać miru domowego, nachodzić sąsiadów i rozmawiać z nimi na temat sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Nie ma także prawa rozwieszać plakatów czy ulotek na skrzynkach pocztowych i drzwiach pożyczkobiorcy. Tylko komornik sądowy posiada szereg uprawnień do prowadzenia egzekucji, ale wyłącznie w oparciu o prawomocny sądowy tytuł wykonawczy.
Komornik działa w oparciu o przepisy powszechnie obowiązującego prawa, podlegając jednocześnie odpowiedzialności przed sądem oraz organami samorządu komorniczego, natomiast działalność windykatora nie podlega żadnym szczególnym regulacjom. Oczywiście za działania bezprawne windykatorowi grozi odpowiedzialność karna. Szczegóły znajdują się w Kodeksie Karnym, mogą być to min. Odpowiedzialność z art. 190a kk (nękanie), art. 212 par. 1 kk (zniesławienie), art. 280 kk (przestępstwo mające na celu wymuszenie wydania pieniędzy), art. 286 kk (oszustwo) oraz w Kodeksie Cywilnym, art. 24 § 1 kc (oszustwo).
Pozew i nakaz zapłaty z weksla z Profi Credit.
Skupmy się teraz na tym, jak i dlaczego wygrywamy z nimi ponad 90% spraw sądowych oraz jak odzyskujemy nadpłacone środki. Na początek bardzo ważna informacja – koszt pożyczki zaciągniętej w Profi Credit stanowi zazwyczaj nie mniej niż 100% kwoty przelanej na rachunek pożyczkobiorcy, co powoduje, że kwota przelana na konto jest zaledwie połową kapitału udzielonej pożyczki. Pozostała część kapitału, nazwana kosztem pożyczki, to ubezpieczenie, prowizja i inne koszty dodatkowe, itp., a do całkowitego kosztu dodatkowo trzeba doliczyć jeszcze odsetki.
Jak wygrać sprawę w sądzie Profi Credit?
Skupmy się teraz na najważniejszych aspektach, które warto poruszyć w zarzutach od nakazu zapłaty, jeżeli otrzymałeś sądowy nakaz zapłaty z weksla z Profi Credit.
1. Maksymalne pozaodsetkowe koszty zaciągnięcia pożyczki – w marciu 2016 roku weszła w życie nowelizacja ustawy antylichwiarskiej, określająca maksymalne pozaodsetkowe koszty pożyczki. Nie wyeliminowało to jednak horrendalnych kosztów pożyczek pozabankowych. Tego rodzaju koszty są możliwe, ponieważ Profi Credit w sprytny sposób omija zapisy ustawy antylichwiarskiej, rozkładając pożyczkę na dłuższy okres spłaty. Prowizja, ubezpieczenie, opłaty za pakiety i inne przekraczające znacznie wysokość kwoty jaką pożyczkobiorca otrzymuje na rękę jest – jak wykazaliśmy już w kilkudziesięciu wygranych prawomocnie sprawach sądowych z Profi Credit – jest sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami współżycia społecznego i w zdecydowanej mierze sądy przyznają nam w tym aspekcie rację. Wysokie koszty naliczane przez Profi Credit nie odzwierciedlają bowiem rzeczywistych kosztów ponoszonych przez pożyczkodawcę i są rażąco zawyżone.
2. Weksel – który stanowi zabezpieczenie umowy pożyczki – który w zdecydowanej większości wypadków wypełniony zostaje przez wierzyciela w sposób całkowicie dowolny. W przypadku Profi Credit weksel wypełniany jest po wypowiedzeniu umowy, niezgodnie z deklaracją wekslową, która jest załącznikiem umowy oraz co najważniejsze – na znacznie zawyżoną kwotę.
3. Kwota rzekomego zadłużenia – kwota wskazana w wekslu, a następnie w pozwie, ma niewiele wspólnego z rzeczywistym zadłużenia pożyczkobiorcy. Z naszego doświadczenia wynika, że Profi Credit często wypełnia weksel w taki sposób, jakby pożyczka nie była prawie wcale spłacana, nawet gdy w rzeczywistości spłacono 50%, 70% czy nawet 80% pożyczki, co potwierdzają uzyskane przez nas wyroki sądowe. Nie należy wpłacać też żadnych kwot bezpośrednio do rąk windykatorów, gdyż często wpłaty te po prostu znikają i nie pomniejszają w żaden sposób kwoty zadłużenia. Należy zbierać i zachować wszelkie potwierdzenia wpłat, dokonywać ich wyłącznie na rachunek bankowy wskazany w umowie, a następnie przedstawić je w sądzie, jeżeli kwota zadłużenia wskazana w pozwie nie oddaje rzeczywistej kwoty długu.
4. Wypowiedzenie umowy – Profi Credit korzysta z każdej nadarzającej się okazji, aby wypowiedzieć umowę. Dlaczego? Jest to okazja do naliczenia kolejnych, bardzo wysokich opłat, np. od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za prowadzenie windykacji. Bardzo często też, samo wypowiedzenie nie zostaje skutecznie i właściwie doręczone, a sami windykatorzy wprowadzają w błąd pożyczkobiorców co do statusu umowy, kwoty zadłużenia i wprost wymuszają natychmiastowe wpłaty znacznych kwot.
Nakaz zapłaty i komornik z Profi Credit – co robić?
Jeżeli otrzymałeś nakaz zapłaty z weksla z sądu lub zawiadomienie o wszczęciu egzekucji od komornika – działaj natychmiast. Nie chowaj głowy w piasek, nie bój się, nie poddawaj się. Masz tylko 14 dni na złożenie zarzutów od nakazu zapłaty lub 7 dni na złożenie wniosku o przywrócenie terminu, dlatego nie czekaj – podejmij obronę sam lub jeżeli nie czujesz się na siłach – napisz do nas. Profi Credit z uwagi na przyjętą formę działania (nakaz zapłaty z weksla) jest trudnym przeciwnikiem procesowym i bez fachowej wiedzy prawniczej i doświadczenia, łatwo przegrać z pozoru wygraną sprawę. Naszym zdaniem – nie warto ryzykować i bronić się samemu, jest zbyt wiele do stracenia.
Niespłacona pożyczka w Profi Credit – zanim będą wyroki sądu – co robić?
Należy się dobrze zastanowić, zanim podejmiemy decyzję o zaciągnięciu zobowiązania w Profi Credit, a w przypadku gdy to nastąpi i pojawią się problemy ze spłatą – zgłosić się jak najszybciej do nas. Warto pamiętać, że nasza kancelaria pomaga dłużnikom od 2015 r., a przez ten czas wygraliśmy niemal 100 spraw z Profi Credit! Nie czekaj na pismo z sądu czy od komornika – napisz gdy tylko masz problemy z terminową spłatą pożyczki lub gdy nęka Cię windykator. Pozwoli to lepiej opracować strategię działania i pozwoli Ci uniknąć wielu nerwów w dyskusjach z nachalną windykacją.
Poniżej prezentujemy przykładowe wyroki z wygranych spraw z Profi Credit
Jeśli otrzymałeś nakaz zapłaty oraz pozew z Profi Credit i nie wiesz, jak się bronić, to napisz do nas niezwłocznie e-mail, przesyłając skan całej przesyłki z sądu, na adres kontakt@antywindyk.pl . Nic Cię to nie kosztuje, gdyż analiza sprawy jest bezpłatna. Uzyskasz rzetelną informację o swojej sprawie od sprawdzonej, oddłużeniowej Kancelarii działającej od lat na rynku i mającej liczny sukcesy w sprawach z Profi Credit. Poniżej prezentujemy tylko kilka wybranych wyroków w wygranych przez nas sprawach.