Negocjacje i ugoda z EOS – umorzone 859 049,44 zł !

Negocjacje i ugoda z EOS – umorzone 859 049,44 zł !

Tę sprawę prowadziliśmy przez 4 lata, finalnie kończąc ją korzystną dla klienta ugodą. Zaczęło się od pozwu banku o zapłatę, a sprawę zakończyły negocjacje i ugoda z EOS. Jak zyskać umorzenie 859 049,44 zł? Jak to możliwe? O tym w dzisiejszym wpisie.

Pozew z BnP Paribas
Pozew z BnP Paribas

We wrześniu 2016 roku Bank BGŻ BnP Paribas pozwał naszego klienta o 999 133,73 zł. Przejęliśmy prowadzenie sprawy od samego początku, podnosząc zarzuty zmierzające do oddalenia powództwa w całości. Z uwagi na fakt, że sprawa dotyczy kredytu frankowego, zawartego jeszcze z Bankiem BGŻ w 2008 roku, zarzuty były mocne i dawały duże szanse na zwycięstwo.

ZOBACZ TEŻ: Kiedy nie warto podpisać ugody

Przebieg sprawy

W listopadzie 2018 roku klient otrzymał zawiadomienie o cesji wierzytelności od EOS KSI Polska. Fundusz kupił dług od banku w toku procesu sądowego. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe i częste zjawisko. Zgodnie z art 192 pkt 3 KPC, cesja wierzytelności w toku procesu nie ma wpływu na dalszy bieg sprawy. Nowy wierzyciel może za zgodą drugiej strony wejść w postępowanie w miejsce poprzednika lub w przypadku sprzeciwu – wejść do sprawy w charakterze interwenienta ubocznego. Fundusz EOS po zapoznaniu się z aktami sprawy, zaproponował ugodę pozasądową.

Negocjacje i ugoda z EOS

Negocjacje trwały dłuższy czas, ponieważ rozbieżności co do oczekiwanych kwot były spore. Na moment zakończenia negocjacji, dług wraz z odsetkami wynosił już 1 145 049,44 zł. Finalnie udało nam się uzyskać promesę ze zgodą na wykreślenie hipoteki oraz odstąpienie od dochodzenia i wygaśnięciu pozostałej do zapłaty kwoty, po dokonaniu wpłaty w wysokości 286 000 zł. Oznacza to, że umorzyliśmy naszemu klientowi pozostałe 859 049,44 zł długu!

ZOBACZ TEŻ: Kiedy warto podpisać ugodę

Wierzytelność zabezpieczona hipotecznie

Warto dodać, że wierzytelność była zabezpieczona hipoteką na łatwo zbywalnej nieruchomości, lokalu mieszkalnym, położonym na warszawskim Mokotowie. Wartość rynkowa nieruchomości to około 650 000 zł. Osiągnięty wynik uważamy za duży sukces. Co ważne – w przypadku takiej transakcji – nie ma przegranych. Każdy skalkulował ryzyko, koszty i finalnie je zaakceptował – wszyscy są zadowoleni. Nas cieszy przede wszystkim zadowolenie klienta, który jest bardzo zadowolony z efektu.

Promesa z EOSPromesa z EOSPromesa z EOS

Jak negocjować z EOS?

Aby osiągać takie wyniki potrzebne są: wiedza, doświadczenie i czas. Nie da się podejść i od ręki wynegocjować takich warunków. To proces wymagający czasu. Aby móc stawiać warunki, trzeba wypracować sobie pozycję negocjacyjną. Mieć argumenty i mocną rękę. A na to czasem potrzeba tygodnia, a czasem dwóch lat. Gdybyśmy próbowali negocjacji z bankiem przed rozpoczęciem procesu, rozmowy spełzłyby na niczym.

Jeżeli planujesz spłacić dług, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który wynegocjuje dla Ciebie znacznie korzystniejsze warunki i pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niezależnie od tego, na jakim etapie jest Twoja sprawa – opisz nam swoją sprawę i skorzystaj z bezpłatnej analizy.

POPROWADZIMY ZA CIEBIE NEGOCJACJE

Masz dług, który chciałbyś spłacić ugodowo? Skorzystaj z BEZPŁATNEJ analizy sprawy, wysyłając do nas wiadomość przez formularz kontaktowy.
Wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze możliwe warunki spłaty.


Opinie klientów