Wysyłamy komornika do naszego dłużnika – do Getin Banku

Wysyłamy komornika do naszego dłużnika – do Getin Banku

Każdy kto kiedykolwiek przeprowadzał rozmowę telefoniczną z bankowym windykatorem potwierdzi, że wszystkie rozmowy mają związek ze straszeniem komornikiem oraz zlicytowaniem majątku. Sytuacja może wyglądać ciekawie jeśli dojdzie do odwrócenia sytuacji, a więc to bank stanie się dłużnikiem.

Dzisiejszy wpis należy traktować jako kontynuowanie historii przedstawionej pod koniec lutego. Poniżej zamieszczamy odnośnik właśnie do tej historii

Getin Noble Bank straszy Was komornikiem?
Zróbcie to samo!

Nasi czytelnicy stwierdzić mogą, że chcemy przedstawić sytuację, która wydaje się w ogóle nieprawdopodobna. Jednak stwierdzenie, że „Dług to nie problem, to wyzwanie” nie powstało znikąd. Dlatego też pojawił się moment, w którym bank stał się dłużnikiem, a nie jego klient tak jak ma to przeważnie miejsce. W tym przypadku to bank, a konkretnie Getin Bank musi liczyć się z tym, że odwiedzi go komornik.

Podczas rozmów telefonicznych z działem windykacji banku usłyszeć można popularne stwierdzenie, które brzmi: rozumiem, że odmawia Pan spłaty zadłużenia do jutra, tak? Sformułowanie to budzić ma w klientach strach. Bank są zdania, że kierując takie sformułowanie do swoich dłużników spowoduje to ich maksymalne zmobilizowanie do uregulowania należności. W związku z tym warto przetestować to sformułowanie podczas odwrotnej sytuacji, kiedy to bank jest dłużnikiem.

Zaczęliśmy od poszukania właściwego numeru telefonu, który pozwoli nam na nawiązanie kontaktu z działem windykacji Getin Noble Banku. Po jego ustalenie dzwonimy. Oczywiście przywitał nas głos lektora mówiący o tym, że rozmowa jest nagrywana. Byliśmy na to przygotowani. Jak to na infolinii bywa musieliśmy odczekać swoje, a czas ten umilała nam zapętlająca się muzyka.

W końcu jest! Usłyszeliśmy miły głos kobiety, która po przywitaniu się rzecz jasna zapytała się w czym może pomóc. W odpowiedzi usłyszała, że kontaktujemy się z instytucji finansowej. Przekazaliśmy również informację o tym, że my również nagrywamy tę rozmowę, a dla celów weryfikacji poprosiliśmy o podanie KRS banku.

Wyczuć można było pewne zakłopotanie po stronie naszej rozmówczyni. Przemiła Pani powtórzyła, że dodzwoniliśmy się do działu windykacji Getin Noble Banku i poprosiła o

podanie daty urodzeni. Wydawać się mogło, że Pani nie dosłyszała albo nie zrozumiała tego co powiedzieliśmy. No to jeszcze raz: Dzwonimy z instytucji finansowej i chcielibyśmy przekazać istotną wiadomość. W tym celu prosimy o podanie KRS banku.
Ponownie chwila ciszy i nieśmiałe zapytanie o co dokładnie chodzi i w czym może nam pomóc? Aby nie przeciągać zbyt długo tej rozmowy powiedzieliśmy, że Bank pozostaje naszym dłużnikiem i chcemy wiedzieć kiedy uregulowane zostaną należności?

Nasza rozmówczyni poinformowała, że przełączy nas do właściwej osoby, która zajmuje się takimi sprawami. Byłoby nam bardzo miło, gdyby nie to, że przełączano nas chyba z dziewięć razy. Dlaczego aż tyle razy? Bo żadna osoba z tych, do których trafialiśmy nie wiedziała w jaki sposób odpowiedzieć na nasze pytanie. Jednakże udało się w końcu porozmawiać z kimś odpowiedzialnym za takie sprawy. Jak mogliśmy się spodziewać osoba ta nie zgodziła się na nagrywanie rozmowy do czego musieliśmy się dostosować.

Finał przeprowadzonej rozmowy był taki, że Pan zapisał nasz numer telefonu i miał do nas oddzwonić z informacją co w przedmiotowej sprawie. Natomiast my zapytaliśmy się: rozumiemy, że Bank odmawia spłaty zadłużenia do jutra, tak?
Co Pan nam na to? Nic konkretnego.

Z racji tego, że cechujemy się wyższym poziomem wyrozumiałości niż nasz dłużnik, to postanowiliśmy dać Bankowi kilka dni na odpowiedź. Więc czekaliśmy, jednak taka nie nadeszła.
W związku z brakiem odpowiedzi od Banku zdecydowaliśmy się na nawiązanie kontaktu z komornikiem, który miał nam pomów w odzyskaniu od banku długu. Sprawa trafiła do zamojskiej Pani komornik Aleksandry Puchacz. Konsekwencją wniosku, którego złożyliśmy było to, że asesor komornika skierował się do Punktu Obsługi Klienta Getin Noble Banku zlokalizowanego w Zamościu, co miało na celu zajęcie sprzętu komputerowego, biurek oraz innych ruchomości, które się tam znajdowały.

Dyskusja na temat tego artykułu na naszym Facebooku

W trakcie przystępowania do zajęcia Pani kierownik tamtejszego Punktu Obsługi poprosiła o czas, aby wyjaśnić o co w ogóle chodzi, bo była zdezorientowana. Po dłuższej chwili i przeprowadzonych konsultacjach poinformowała asesora, że ona załatwi całą sprawę.

Jak obiecała tak zrobiła. Trochę czasu to zajęło jednak się udało. Komornik dokonał przelewu kwoty w wysokości 4 126 zł – dokument poniżej.

Komornik egzekwuje należność od dłużnika - GETIN Noble Banku
Komornik egzekwuje należność od dłużnika – GETIN Noble Banku

Cała przedstawiona sprawa była nietypowa, bo to Bank w tym przypadku był dłużni, a nie jego klient. Dlatego też zanim doszło do wybrania komornika spotkaliśmy się z licznymi odmowami prowadzenia takiej egzekucji na podstawie naszego wniosku. Wniosek dotyczył bowiem egzekucji z ruchomości, które znajdowały się w Punkcie Obsługi Klienta Getin Noble Banku w Zamościu. Zapewne, gdyby wniosek dotyczył egzekucji z konkretnego rachunku bankowego to chętnych do jej prowadzenia byłoby więcej. Jak komornicy

motywowali niechęć do prowadzenia takiej egzekucji? Powoływali się na negatywny PR całej sprawy. My jesteśmy zdania, że specyfika tej sprawy pozwala na stwierdzenie, że jest to raczej dobry PR, ale i tak duża część komorników uznała, że takiego rodzaju rozgłosu to oni nie potrzebują.

Do naszej Kancelarii trafił następny tytuł wykonawczy przeciw Getin Noble Bank. W związku z tym nie poszukujemy nowego komornika. Ponownie dojdzie do odwiedzenia placówki Banku, co będzie miało na celu zajęcie ruchomości, które należą do dłużnika, a więc do Banku.

Podsumowanie

Spraw, które są prowadzone przeciwko temu konkretnemu bankowi jest więcej. Ich wynikiem mogą być kolejne egzekucje. Jeśli ktokolwiek z Państwa ma styczność z komornikiem, który działa na podstawie wniosku Getin Noble Banku proponujemy, aby dokładnie sprawdzić czy to faktycznie Państwo powinni zapłacić pieniądze Bankowi, a nie odwrotnie. Jeśli pojawiają się ku temu jakiekolwiek wątpliwości prosimy o kontakt. Przeanalizujemy całą sprawę i pomożemy.

Zachęcamy do kontaktu i indywidualnych, bezplatnych konsultacji – KONTAKT


Opinie klientów