Mam ogromne długi – czy to już koniec? Czy jest jakaś nadzieja?

Długi
Czasem długi zaczynają nas przerastać

Zapewne wielu zadłużonych bardzo często zadaje sobie to pytanie, a w szczególności osoby, które utraciły płynność finansową. Widmo komornika, utraty mieszkania, czy samochodu skutecznie jednak podpowiada jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Jednak czy słusznie?

Zdecydowana większość zadłużonych wie, że komornik to ostateczność. Tak, czy owak, w przypadku kredytów i pożyczek, wcześniej czy później odezwie się windykacja. Na początku zaczną się telefony, sms-y,  później listy a także wizyty terenowe windykatora, mające na celu wywarcie na dłużniku presję i w konsekwencji – zapłatę zaległej raty bądź całego kredytu. Abstrahując w tym momencie od tego, czy powyższe działania są zgodne z ogólnie przyjętymi normami prawa i dobrych obyczajów, to w pierwszej kolejności należy przede wszystkim zastanowić się, czy żądana przez wierzyciela kwota jest zasadna co do wysokości, jak i co do zasady. Co to znaczy?

Wielokrotnie spotykałem się z sytuacjami, gdzie wierzyciel nie potrafił udźwignąć ciężaru udowodnienia przysługujących mu rzekomych wierzytelności – czyli mówiąc wprost – udowodnić tego, ile rzekomo jest mu winny dłużnik. Co ciekawe – ta sytuacja bardzo często dotyczy banków, u których przecież wszystko jest… “jak w banku”. Jak się okazuje – nie zawsze… 

Powracając do pytania przedstawionego w tytule, uważam, że nie należy ślepo wierzyć w to, co wszelkiej maści firmy i kancelarie windykacyjne wygadują przez telefon czy piszą w wezwaniach do zapłaty, nie mówiąc już o płaceniu wskazanych kwot. Dotyczy to również samych banków. Oczywiście, nie jest tak, że zawsze to, co przeczytamy, nie ma pokrycia w rzeczywistości. Jednak dla własnego dobra należy zawsze powyższe informacje dokładnie zweryfikować we własnym zakresie.

Poniżej przedstawiam pewien przykład na opisaną powyżej sytuację:

Wyrok BPH - oddalenie powództwa
Wyrok BPH – oddalenie powództwa przez Sąd Okręgowy

Jak to zazwyczaj bywa, były wezwania do zapłaty, straszenie komornikiem, a finalnie złożenie do sądu pozwu o zapłatę.

Co prawda, sąd pierwszej instancji zasądził dochodzoną kwotę, jednak sąd drugiej instancji był zupełnie innego zdania i zmienił wyrok w ten sposób, że… powództwo w całości oddalił. Oczywiście wierzyciel nie dość, że nic nie uzyskał, to jeszcze dołożył do interesu – musiał pokryć koszty sprawy.

Warto w tym miejscu wspomnieć co to oznacza dla dłużnika. W związku z wydaniem prawomocnego wyroku w sprawie, wierzyciel już nigdy nie będzie miał prawa dochodzić tego roszczenia w sądzie. Tym bardziej nigdy nie przyjdzie komornik, ponieważ wierzyciel nie dysponuje żadnym orzeczeniem sądowym stwierdzającym fakt istnienia długu. Na marginesie należy wspomnieć, że sąd oddalił powództwo jako nieudowodnione co do zasady. Co to znaczy? To wierzyciel musi udowodnić przed sądem ile i z jakiego tytułu dłużnik rzekomo jest mu winien, co przy zastosowaniu odpowiedniej obrony przez dłużnika – nie jest wcale takie proste. Tym samym brak będzie nawet jakiejkolwiek możliwości wpisu tego długu do biura informacji gospodarczej typu KRD, BIG itp. . Innymi słowy, dług nie istnieje.

Takich przypadków jest znacznie więcej. W zasadzie większość spraw, które wytaczają fundusze sekurytyzacyjne (już wkrótce na blogu więcej o tych dziwnych tworach) może zakończyć się w ten sposób.

Co istotne, stosując powyższy sposób obrony można zaoszczędzić bardzo duże kwoty przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Jakby tego było mało, przy takim obrocie sprawy dłużnik może jeszcze na tym sporo zarobić 🙂

Praktycznie standardem stało się wpisywanie rzekomych dłużników chociażby do baz dłużników typu KRD, w sytuacji, gdy wierzyciel nie posiada jeszcze prawomocnego wyroku sądu. Gdy takie zdarzenie miało miejsce, a wierzyciel w przeciągu 14 dni od wyroku sądu oddalającego powództwo nie wykreślił negatywnego wpisu o zadłużeniu, wtedy rzekomemu dłużnikowi przysługuje przeciwko wierzycielowi roszczenie o zapłatę z tytułu zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych i dobrego imienia. Już zapadały takie wyroki. I to na niemałe kwoty… 

Jeżeli jesteś właśnie w podobnej sytuacji i masz jakiekolwiek wątpliwości, zachęcam do zadawania pytań w komentarzach. Zawsze postaram się na nie odpowiedzieć.

W kolejnym artykule napiszę więcej, czy to możliwe, że długi czasem znikają, a jeśli tak – to w jaki sposób… 


Spodobał Ci się ten artykuł? Może masz podobny problem? A może jesteś innego zdania? Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach
na blogu, na samym dole strony  

207 comments

 1. moi rodzice mają długi kredyty ponabierane pare lat temu w 2012 roku w 2008 roku itd obydwoje mają długi nie płacą nic. Ciągle dostają listy. pare razy był komornik ale nie ma z czego im sciągnąć bo obydwoje nie pracują . co dalej będzie? Czy po ich śmierci ja przejmę długi ? czy długi rosną ?

  1. Jeżeli odrzuci Pani spadek w całości, to długi na Panią nie przejdą. Tak rosną o kolejne odsetki, ale jeżeli nie ma możliwości ich przymusowego ściągnięcia to specjalnie nie ma to znaczenia, czy to bedzie 100 tys czy 200 tys żadna różnica w tej sytuacji.

 2. Witam złożyłem wniosek o upadłość konsumencką i sprawa jest w toku. Mam pytanie jeden z wierzycieli sprzedał dług dług NFIZ więc nastąpiła zmiana wierzyciela czy w związku z tym będzie to kolidować z ogłoszeniem upadłości?

  1. Nie będzie kolidować, ale prawdopodobnie należy zaktualizować wniosek o upadłość (nie zajmujemy się upadłością konsumencką, więc nie chcemy Pana wprowadzić w błąd).

 3. Mam pytanie z innej beczki mam podobno kredyt w AIG z 2001r na zakup sprzętu komputerowego jestem w posiadaniu faktury za zakup teraz jest to santander oni nic z tym nie robią a w biku wpisali mi 2517 długu co mam zrobić bo mi to bardzo komplikuje sprawę

  1. Jeżeli istnieje taki dług, to spłacić. Jeżeli wpis jest w BIK to nawet po spłacie z automatu nie zniknie, jeżeli w KRD lub innym rejestrze, to po spłacie powinien zostać całkowicie usunięty. Jeżeli długu nie ma – wezwać bank do wykreślenia i całkowitego usunięcia danych z wszelkich rejestrów, ale jeżeli nie posiada Pani potwierdzenia spłaty to wezwanie zostanie oddalone.

 4. Witam . Mam pytanie mam ponad 15tys długu w chwilowkach czy można jakoś rozłożyć je na raty. Nie pracuje mam tylko pieniądze na dzieci i chciałabym to spłacić tylko nie stać mnie aby wszystko od razu zaplacic

  1. Witam mam pytanie czy komornik moze rpwniez zajac udzial jaki wraz z 3 rodzenstwa odzidziczylem po rodzicach mam tu na mysli ze po rodzicach wszyscy dostalismy po rowno poniewaz nie bylo testamentu

  2. Nie da się spłacić żadnego długu, nie mając na to środków. Prawie każdy dłużnik chciałby spłacić swój dług, ale z pustego i Salomon…
   Rozkładanie chwilówek na raty jest mało realne, a nawet jeśli, to suma rat znów przekroczy Pani możliwości. Znacznie lepiej poprosić kogoś z rodziny o pomoc, wziąć jeden kredyt w banku, spłacić wszystkie chwilówki w całości i spłacać ratalnie nowy, jeden kredyt bankowy. To jest optymalne i najlepsze rozwiązanie.

 5. Co zrobic gdy ma sie rate 2000 zl a zarabia sie 2300 czy jest mozliwe zeby jakos dogadac sie z bankiem czy mozna zrobic cokolwiek zeby uniknac komornika

 6. Chcę zapytać. Co rbić jesli? Mąż ma na siebie dużo długów już są komornicy, kancelaria prawna itd. Mimo, że placilismy zawsze ile się dało. Mamy dalej z 40 000 zł długów razem. Mamy ciężką sytuację ja 3 lata temu zachorowalam na raka piersi i miałam mastektomie, mamy dwoje dzieci 11 i 13 lat. Syn ma autyzm. Jest ciężko, niewiemy co robić. Mąż pracuję był dwa miesiace na chorobowym bo miał w pracy wypadek . Odszkodowania nie dostał. Dostaliśmy pismo dziś z kancelarii prawnej K .Buczek i Wspolnicy spółka komandytowa o zaplaceniu długów dwochr u nich12 618,12 zl i 19 540,70 zl. Co mamy robić? Mąż płaci jeszcze inne mniejsze kwoty, a zarabia 1900 zł, ja mam świadczenia na syna który ma autyzm 1900 zl i płace rachunki i nas utrzymuje. Nie dajemy rady . Pomocy!!

  1. Powiem Ci Tak też mieliśmy z mężem kłopoty finansowe znalazłam na Internecie meritum wydłużanie udało się pomogli nam dziś płacimy jedna ratę i jest lzej

 7. Witam nie dawno dostałam od komornika ze zajmuje mi pensję wszystkie konta i w urzędzie skarbowym zaczęłam tam wydzwaniac aby dowiedzieć się za co i jak okazało się że mam komornika za chwilowke którą zapłaciłam dosłownie rok temu co dalej jak to wszystko odkręcić a zwłaszcza że im wcześniej to zgłaszalam ze ja to zaplacilam

  1. Musi Pani kontaktować się bezpośrednio z wierzycielem, przesłać potwierdzenie spłaty i zażądać wycofania komornika pod rygorem pozwu przeciwegzekucyjnego oraz zgłoszenia sprawy do prokuratury.

 8. Witam. Mąż ma kilka chwilowe i dwie pożyczki bankowe . Przychodzą listy wezwanie do zapłaty ,mąż zarabia 2tyś Ja nie pracuje. Połowa wypłaty idzie na mieszkanie reszta na życie itp. Pisalismy pisma do tych firm o rozłożenie na raty,lecz wszystkie sa negatywne odpowiedzi. Naliczane sa ogromne odsetki ,nie wiemy co robić?

  1. Tu niestety nie ma dobrego i prostego rozwiązania. Rozkładanie na raty ma sens jeżeli jest je z czego spłacać, a skoro nie ma to z pustego i Salomon nie naleje. Sprawy finalnie skończą się w sądzie. Prosze zbierać środki na spłatę a w sądzie wnioskować o rozłożenie zobowiązań na raty przez sąd.

 9. Witam, Mam około 200tyś(ciężko mi precyzować bo bank przekazywał moje sprawy do wielu firm i każda pisała co innego, naliczała jakieś opłaty itd). Moje problemy zaczęły się 2013/2014. Bank ma tytuły wykonawcze było kilku komorników ale ja już nic nie mam.(ostatni komornik nawet nie chciał TV, powiedział ze to nic nie zmieni.) Nie wiele się u mnie zmieniło za te kilka lat, czy bank lub fundusz zechce zawrzeć ugodę i umorzyć część długu tak by był możliwy do spłaty czy to realne? Jak się do tego zabrać?

  1. Podesłać nam na maila wszystkie posiadane dokumenty, głównie pisma od komorników + ostatnie wezwania do zapłaty. Być może da się pozbyć nawet całego długu.

 10. Możemy Ci pomóc finansowo, jeśli możesz nam odpłacić. Jesteśmy
  prywatna i akredytowana instytucja kredytowa. Wystawiamy wszystkie rodzaje pożyczek
  dla wszystkich poszukujących kredytu – od 2 000 do 500 000 000 000 000 000 USD
  E-mail do kontaktu w dolarach (Jessicarojasloanfirm1998@hotmail.com)

 11. Witam.
  Pożyczyłam 500zł w Smart Pożyczce i nie oddałam pieniędzy na czas.
  Spłaciłam całą pożyczkę dwa tygodnie temu ponieważ chcę pożyczkę gotówkową w normalnym banku i nie mogę dostać bo niby widnieję w jakiejś bazie mimo, że zapłaciłam dwa tygodnie temu. Dzwoniłam tam i Pani, która odebrała z tej chwilówki zdziwiona po co dzwonię skoro spłaciłam dług i jestem czysta. Sprawa była przekazana jakiejś kancelarii, zadzwoniłam tam a Pani z tej kancelarii powiedziała, ze moja sprawa jest u nich i oni czekali na moją spłatę to i ja mogę sobie poczekać na wyjaśnienie tej sprawy, po czym się rozłączyła i tak mnie potraktowano.
  Nie mam żadnych dług a mimo to nie mogę dostać pożyczki w ING bo ta kancelaria od tej chwilówki nie wycofała sprawy nie zarejestrowała, że pożyczka jest spłacona. Czekam i dzwonię tam codziennie ale się nic nie zmienia a mi zależy na czasie. Durne 500 zł a teraz blokują zdolność kredytową na pożyczkę w normalnym banku. Co robić ?

 12. Witam, ojciec od zawsze mial problemy z finansami. Nieudolnie prowadzil firme i byl bardzo naiwny. Mial tez problemy z alkoholem. W pewnym momencie wzial duzy kredyt okolo 170 tys. zl ktore pieniadze oczywiscie zniknely. Po latach okazalo sie ze wspolkredytobiorca jest mama ktora nieswiadomie podpisala go nie czytajac dokumentow i myslac ze wyraza zgode na wziecie kredytu. Pieniadze zniknely. A dlug ten zostal z czasem oddany/sprzedany firmie windykacyjnej przez lata jest egzekwowany w licytacjach komorniczych, mama ma zajeta pensje i konta w banku. Oprocz tego ojciec narobil mnostwo innych dlugow. Od lat przychodzą listy od roznych wierzycieli, komornikow i firm windykacyjnych. 2 lata temu ojciec zmarł. Ja i brat odrzucilismy spadek. Mama jednak ze wzgledu na odpowiedzialnosc za ten duzy kredyt nie odrzucila spadku abysmy mieli jakiekolwiek zabezpieczenie na pokrycie czegokolwiek. Dom ma byc ponownie wyceniony a niebawem pewnie znow licytowany. Czy jest jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji? Dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

 13. Witamy w Armstrong Holdings Plc, renomowanym, legalnym i akredytowanym pożyczkodawcy, czy jesteś mężczyzną czy kobietą biznesu? Czy potrzebujesz pożyczki, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie projektu swoich marzeń? Oferujemy wszystkie typy pożyczek dowolnej kwoty i dowolnej części świata dla osób fizycznych / firm o niskim oprocentowaniu 2% bez sprawdzenia wiarygodności, do wniosku i więcej informacji Złóż wniosek przez e-mail: armstrongholdingsplc@gmail.com

 14. Witam
  dzis dowiedziałam się o zajęciu konta bankowego przez komornika.Nie otrzymałam żadnych dokumentów ani nakazu zapłaty.Domyslam się że poszedł na niekatualny adres. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

 15. Dzien dobry mam 100000 dlugu nie mam jak splacac dostaje pierwsze wezwania do zaplaty mam umowe o prace ale najnizsza krajowa bo sie ze windykacja bedzie tu codziennie i potem komornik i trafie do wiezienia

 16. Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz?
  Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną?
  Myślisz o założeniu własnego biznesu?
  Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne?
  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków?
  To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach.
  Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie?
  Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie
  Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji
  Skontaktuj się z nami przez e-mail {fhacyberservics@gmail.com}

  INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIORÓW:

  Kwota kredytu:
  Nazwa pożyczkobiorców:
  Dane kontaktowe kredytobiorcy:
  Ty i państwo:
  Miasto:
  Narodowość:
  Finansowanie pożyczki:
  Czas trwania pożyczki:
  Status cywilny:
  Łata:
  Seks:
  Miesięczny przychód:
  E-mail: fhacyberservics@gmail.com
  Numer telefonu: +1903) 568-0039
  Pan Tony Rock
  Konsultant generalny

 17. Nazywam się David, mieszkam w Asturii, jestem lekarzem z radością i cieszę się, mogąc powiedzieć ci wszystko, że otrzymałem pożyczkę od Jameson Finance na rozbudowę mojego szpitala. Zapraszam do kontaktu z nimi za dowolną pożyczkę z wyboru, firma numer WhatsApp jest +12512704243 lub można napisać Pan Theodore Jameson bezpośrednio na e-mail: theodorejamesonfinance@gmail.com

 18. Nazywam się David, mieszkam w Asturii, jestem lekarzem z radością i cieszę się, mogąc powiedzieć ci wszystko, że otrzymałem pożyczkę od Jameson Finance na rozbudowę mojego szpitala. Zapraszam do kontaktu z nimi za dowolną pożyczkę z wyboru, firma numer WhatsApp jest +12512704243 lub można napisać Pan Theodore Jameson bezpośrednio na e-mail: theodorejamesonfinance@gmail.com

 19. Czy myślisz o uzyskaniu pomocy finansowej, której naprawdę potrzebujesz?
  Czy myślisz dzisiaj o tym, jak uzyskać pożyczkę prawną?
  Myślisz o założeniu własnego biznesu?
  Czy masz długi do zapłaty? Czy chcesz zapłacić czesne?
  Czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków?
  To jest Twoja szansa, aby osiągnąć Twoje życzenia. Pomożemy Ci we wszelkiego rodzaju pożyczkach.
  Kredyty kredytowe, pożyczki na działalność gospodarczą i pożyczki studenckie?
  Udzielamy pożyczki prywatnej w jakiejkolwiek formie
  Pożyczka o oprocentowaniu 2% po więcej informacji
  Skontaktuj się z nami przez e-mail {fhacyberservics@gmail.com}

  INFORMACJE DOTYCZĄCE ZBIORÓW:

  Kwota kredytu:
  Nazwa pożyczkobiorców:
  Dane kontaktowe kredytobiorcy:
  Ty i państwo:
  Miasto:
  Narodowość:
  Finansowanie pożyczki:
  Czas trwania pożyczki:
  Status cywilny:
  Łata:
  Seks:
  Miesięczny przychód:
  E-mail: fhacyberservics@gmail.com
  Numer telefonu: +1903) 568-0039
  Pan Tony Rock
  Konsultant generalny

 20. Dzien dobry mam 100000 dlugu nie mam jak splacac dostaje pierwsze wezwania do zaplaty mam umowe o prace ale najnizsza krajowa bo sie ze windykacja bedzie tu codziennie i potem komornik i trafie do wiezienia

 21. Witamy w Armstrong Holdings Plc, renomowanym, legalnym i akredytowanym pożyczkodawcy, czy jesteś mężczyzną czy kobietą biznesu? Czy potrzebujesz pożyczki, aby założyć własną firmę? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz pożyczki na sfinansowanie projektu swoich marzeń? Oferujemy wszystkie typy pożyczek dowolnej kwoty i dowolnej części świata dla osób fizycznych / firm o niskim oprocentowaniu 2% bez sprawdzenia wiarygodności, do wniosku i więcej informacji Złóż wniosek przez e-mail: armstrongholdingsplc@gmail.com

 22. Witam
  dzis dowiedziałam się o zajęciu konta bankowego przez komornika.Nie otrzymałam żadnych dokumentów ani nakazu zapłaty.Domyslam się że poszedł na niekatualny adres. Co mogę w tej sytuacji zrobić?

 23. Witam, ojciec od zawsze mial problemy z finansami. Nieudolnie prowadzil firme i byl bardzo naiwny. Mial tez problemy z alkoholem. W pewnym momencie wzial duzy kredyt okolo 170 tys. zl ktore pieniadze oczywiscie zniknely. Po latach okazalo sie ze wspolkredytobiorca jest mama ktora nieswiadomie podpisala go nie czytajac dokumentow i myslac ze wyraza zgode na wziecie kredytu. Pieniadze zniknely. A dlug ten zostal z czasem oddany/sprzedany firmie windykacyjnej przez lata jest egzekwowany w licytacjach komorniczych, mama ma zajeta pensje i konta w banku. Oprocz tego ojciec narobil mnostwo innych dlugow. Od lat przychodzą listy od roznych wierzycieli, komornikow i firm windykacyjnych. 2 lata temu ojciec zmarł. Ja i brat odrzucilismy spadek. Mama jednak ze wzgledu na odpowiedzialnosc za ten duzy kredyt nie odrzucila spadku abysmy mieli jakiekolwiek zabezpieczenie na pokrycie czegokolwiek. Dom ma byc ponownie wyceniony a niebawem pewnie znow licytowany. Czy jest jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji? Dziekuje za pomoc, pozdrawiam.

 24. Witam.
  Pożyczyłam 500zł w Smart Pożyczce i nie oddałam pieniędzy na czas.
  Spłaciłam całą pożyczkę dwa tygodnie temu ponieważ chcę pożyczkę gotówkową w normalnym banku i nie mogę dostać bo niby widnieję w jakiejś bazie mimo, że zapłaciłam dwa tygodnie temu. Dzwoniłam tam i Pani, która odebrała z tej chwilówki zdziwiona po co dzwonię skoro spłaciłam dług i jestem czysta. Sprawa była przekazana jakiejś kancelarii, zadzwoniłam tam a Pani z tej kancelarii powiedziała, ze moja sprawa jest u nich i oni czekali na moją spłatę to i ja mogę sobie poczekać na wyjaśnienie tej sprawy, po czym się rozłączyła i tak mnie potraktowano.
  Nie mam żadnych dług a mimo to nie mogę dostać pożyczki w ING bo ta kancelaria od tej chwilówki nie wycofała sprawy nie zarejestrowała, że pożyczka jest spłacona. Czekam i dzwonię tam codziennie ale się nic nie zmienia a mi zależy na czasie. Durne 500 zł a teraz blokują zdolność kredytową na pożyczkę w normalnym banku. Co robić ?

 25. Możemy Ci pomóc finansowo, jeśli możesz nam odpłacić. Jesteśmy
  prywatna i akredytowana instytucja kredytowa. Wystawiamy wszystkie rodzaje pożyczek
  dla wszystkich poszukujących kredytu – od 2 000 do 500 000 000 000 000 000 USD
  E-mail do kontaktu w dolarach (Jessicarojasloanfirm1998@hotmail.com)

 26. Witam, Mam około 200tyś(ciężko mi precyzować bo bank przekazywał moje sprawy do wielu firm i każda pisała co innego, naliczała jakieś opłaty itd). Moje problemy zaczęły się 2013/2014. Bank ma tytuły wykonawcze było kilku komorników ale ja już nic nie mam.(ostatni komornik nawet nie chciał TV, powiedział ze to nic nie zmieni.) Nie wiele się u mnie zmieniło za te kilka lat, czy bank lub fundusz zechce zawrzeć ugodę i umorzyć część długu tak by był możliwy do spłaty czy to realne? Jak się do tego zabrać?

 27. Witam. Mąż ma kilka chwilowe i dwie pożyczki bankowe . Przychodzą listy wezwanie do zapłaty ,mąż zarabia 2tyś Ja nie pracuje. Połowa wypłaty idzie na mieszkanie reszta na życie itp. Pisalismy pisma do tych firm o rozłożenie na raty,lecz wszystkie sa negatywne odpowiedzi. Naliczane sa ogromne odsetki ,nie wiemy co robić?

  1. Tu niestety nie ma dobrego i prostego rozwiązania. Rozkładanie na raty ma sens jeżeli jest je z czego spłacać, a skoro nie ma to z pustego i Salomon nie naleje. Sprawy finalnie skończą się w sądzie. Prosze zbierać środki na spłatę a w sądzie wnioskować o rozłożenie zobowiązań na raty przez sąd.

 28. Witam nie dawno dostałam od komornika ze zajmuje mi pensję wszystkie konta i w urzędzie skarbowym zaczęłam tam wydzwaniac aby dowiedzieć się za co i jak okazało się że mam komornika za chwilowke którą zapłaciłam dosłownie rok temu co dalej jak to wszystko odkręcić a zwłaszcza że im wcześniej to zgłaszalam ze ja to zaplacilam

  1. Musi Pani kontaktować się bezpośrednio z wierzycielem, przesłać potwierdzenie spłaty i zażądać wycofania komornika pod rygorem pozwu przeciwegzekucyjnego oraz zgłoszenia sprawy do prokuratury.

 29. Chcę zapytać. Co rbić jesli? Mąż ma na siebie dużo długów już są komornicy, kancelaria prawna itd. Mimo, że placilismy zawsze ile się dało. Mamy dalej z 40 000 zł długów razem. Mamy ciężką sytuację ja 3 lata temu zachorowalam na raka piersi i miałam mastektomie, mamy dwoje dzieci 11 i 13 lat. Syn ma autyzm. Jest ciężko, niewiemy co robić. Mąż pracuję był dwa miesiace na chorobowym bo miał w pracy wypadek . Odszkodowania nie dostał. Dostaliśmy pismo dziś z kancelarii prawnej K .Buczek i Wspolnicy spółka komandytowa o zaplaceniu długów dwochr u nich12 618,12 zl i 19 540,70 zl. Co mamy robić? Mąż płaci jeszcze inne mniejsze kwoty, a zarabia 1900 zł, ja mam świadczenia na syna który ma autyzm 1900 zl i płace rachunki i nas utrzymuje. Nie dajemy rady . Pomocy!!

  1. Powiem Ci Tak też mieliśmy z mężem kłopoty finansowe znalazłam na Internecie meritum wydłużanie udało się pomogli nam dziś płacimy jedna ratę i jest lzej

 30. Co zrobic gdy ma sie rate 2000 zl a zarabia sie 2300 czy jest mozliwe zeby jakos dogadac sie z bankiem czy mozna zrobic cokolwiek zeby uniknac komornika

 31. Witam . Mam pytanie mam ponad 15tys długu w chwilowkach czy można jakoś rozłożyć je na raty. Nie pracuje mam tylko pieniądze na dzieci i chciałabym to spłacić tylko nie stać mnie aby wszystko od razu zaplacic

  1. Witam mam pytanie czy komornik moze rpwniez zajac udzial jaki wraz z 3 rodzenstwa odzidziczylem po rodzicach mam tu na mysli ze po rodzicach wszyscy dostalismy po rowno poniewaz nie bylo testamentu

  2. Nie da się spłacić żadnego długu, nie mając na to środków. Prawie każdy dłużnik chciałby spłacić swój dług, ale z pustego i Salomon…
   Rozkładanie chwilówek na raty jest mało realne, a nawet jeśli, to suma rat znów przekroczy Pani możliwości. Znacznie lepiej poprosić kogoś z rodziny o pomoc, wziąć jeden kredyt w banku, spłacić wszystkie chwilówki w całości i spłacać ratalnie nowy, jeden kredyt bankowy. To jest optymalne i najlepsze rozwiązanie.

 32. Mam pytanie z innej beczki mam podobno kredyt w AIG z 2001r na zakup sprzętu komputerowego jestem w posiadaniu faktury za zakup teraz jest to santander oni nic z tym nie robią a w biku wpisali mi 2517 długu co mam zrobić bo mi to bardzo komplikuje sprawę

  1. Jeżeli istnieje taki dług, to spłacić. Jeżeli wpis jest w BIK to nawet po spłacie z automatu nie zniknie, jeżeli w KRD lub innym rejestrze, to po spłacie powinien zostać całkowicie usunięty. Jeżeli długu nie ma – wezwać bank do wykreślenia i całkowitego usunięcia danych z wszelkich rejestrów, ale jeżeli nie posiada Pani potwierdzenia spłaty to wezwanie zostanie oddalone.

 33. Witam złożyłem wniosek o upadłość konsumencką i sprawa jest w toku. Mam pytanie jeden z wierzycieli sprzedał dług dług NFIZ więc nastąpiła zmiana wierzyciela czy w związku z tym będzie to kolidować z ogłoszeniem upadłości?

  1. Nie będzie kolidować, ale prawdopodobnie należy zaktualizować wniosek o upadłość (nie zajmujemy się upadłością konsumencką, więc nie chcemy Pana wprowadzić w błąd).

 34. moi rodzice mają długi kredyty ponabierane pare lat temu w 2012 roku w 2008 roku itd obydwoje mają długi nie płacą nic. Ciągle dostają listy. pare razy był komornik ale nie ma z czego im sciągnąć bo obydwoje nie pracują . co dalej będzie? Czy po ich śmierci ja przejmę długi ? czy długi rosną ?

  1. Jeżeli odrzuci Pani spadek w całości, to długi na Panią nie przejdą. Tak rosną o kolejne odsetki, ale jeżeli nie ma możliwości ich przymusowego ściągnięcia to specjalnie nie ma to znaczenia, czy to bedzie 100 tys czy 200 tys żadna różnica w tej sytuacji.

 35. Witam postaram sie tak pytanie sforumłować by było zrozumiane jak najlepiej.Osoba ma dług w banku. Były licytacje lecz lokal nie sprzedano , osoba spłaca dużą rate miesięczna co idzie z ym iz cała pensja to rata miesięczna wraz z osoba mieszka 2 pełnoletnich synow w czym jeden niepełnosprawny,czy można zmniejszyć ratę ??cokolwiek można zrobić???

  1. Jeżeli były już nieskuteczne licytacje a osoba nadal spłaca dużą ratę to z pewnością można coś z tym zrobić. Proszę o kontakt przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT wraz z dokładnym opisem sytuacji i załączeniem dokumentów od komornika.

 36. witam, mam ok 3 tys pobranych w chwilówkach niestety w tym miesiącu straciłem pracę i nie mam wolnych środków na spłatę tego zadłużenia jakie jest najlepsze rozwiązanie ? Jest jakaś firma która pomoże mi to rozłożyć na raty ? próbowałem w firmie ultimo i innej podobnej ale niestety nie są w stanie mi pomóc jakie jest najlepsze rozwiązanie z tej sytuacji ?

  1. Niestety nie ma cudownego rozwiązania rozłożenia na raty chwilówek. Jedyna opcja to aby ktoś z Pana rodziny wziął kredyt gotówkowy w banku i spłacił wszystkie chwilówki, a Pan będzie spłacał kredyt. Tylko jak nie ma Pan pracy to z czego będzie Pan spłacał nawet tą ratę?

 37. Witam, mam ok 120 000 zadłużenia (kredyty linie kredytowe i karty) ogarniam to jeszcze. Płacę wszystko na bieżąco. Jednak zaczynam się już tym dusić. Nie wiem jak z tego wybrnąć. Potrzebowałbym pomocy , porady jak to wszystko pogodzić aby pewnego dnia nie runęło mi to wszystko na głowę. Tadek

  1. W takim razie wskazane jest opisanie swojej sytuacji przez formularz w dziale KONTAKT. Spróbujemy opracować dla Pana strategię zabezpieczenia majątku i wyjścia z sytuacji.

 38. Witam. Mam zadluzenie w banku pko bp na ok 35,000. otrzymalam wyrok z sodu nakazu zaplaty. nie mam takich pieniedzy. co moge zrobic? czy trafie do wiezienia?

  1. Nie trafi Pani do więzienia. Trzeba wnieść sprzeciw od Nakazu zapłaty. Proszę się pilnie skontaktować przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT na blogu, możemy poprowadzić sprawę. Czas na złożenie sprzeciwu jest ograniczony do 14 dni.

 39. Witam
  Bardzo proszę o poradę. Wzięłam kredyt na 8tyś i regularnie go placilam, potem jednak straciłam pracę i przestałam. Przyszedł do mnie Pan z banku proponując ostatnie przed komornikiem rozwiązanie i jako że znalazłam pracę znowu splacalam raty po 300zł. Przez pół roku było dobrze a wczoraj nagle dostałam pismo z sądu że w związku z tym że nie wywiazalam się z polubownej umowy i nie wyrazalam chęci ugody mam w ciągu 14 dni zapłacić całą pozostałą kwotę 4tyś zł. Zawsze placilam umówione 300zl raty mimo że miałam tylko 800zł stażu, teraz nie mam pracy ale raty placilam zawsze, co robić, nie chcę żeby komornik zabrał mi dom lub samochód bo teoretycznie nie są to moje dobra mimo że zapisane na mnie. (Bojąc się nagłego odejścia dziadek zapisał je na mnie ale nadal z nich korzysta)

  1. Bank Panią wystawiłl nie pierwszy i nie ostatni raz. Teraz trzeba w terminie odpowiedzieć w terminie na pismo z sądu inaczej w ciągu miesiąca ma Pani komornika. Proszę pilnie wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy załączając pismo z sądu.

 40. Witam. Mam kilka sporych, przedawnionych kredytów zaciągniętych w bankach z 2008 roku. Długi obecnie przejął kruk. Dwa kredyty spłaciłam, trzeci spacam w ratach i Kruk podsuwa mi do podpisania kolejną ugodę. Czytałam trochę opinii ale nadal jestem w kropce, co mam dalej robić? Kruk straszy, że jeśli nie będę spłacać i nie podpiszę kolejnej ugody to dług wróci znowu do komornika i koszty będą jeszcze większe. Proszę o poradę.

  1. Sprawa wymaga szczegółowej analizy aby określić jaka droga jest teraz najlepsza, proszę wysłać wiadomość przez formularz kontaktowy i załączyć pisma od komornika z czasu ostatniej egzekucji + ostatnie pisma z Kruka.

 41. Witam. Jakieś 4 lata temu wziąłem trzy kredyty, miałem pracę nie było problemów z jej spłatą, jak jednak straciłem pracę, zostałem z zaciagnietymi zobowiązaniami, ratowałem się chwilówkami, co pogorszyło jeszcze sytuację. Teraz dobrali się do mnie komornicy w dodatku wszyscy na raz, mam co prawda w miarę dobra prace, lecz większość zabiera komornik. Jest tego w sumie ok. 15000zl. Jest jest jakaś szansa, proszę o kontakt. szusa000@gmail.com
  Pozdrawiam

  1. Teraz to jest nieco za późno, zostaje Panu wniosek o upadłość konsumencką.
   I oczywiście nie należy brac chwilówek na spłatę kredytów, to najgorsze co można zrobić. Lepiej przestać spłacać kredyty niż brać chwilówki na spłatę kredytów.

 42. Witam.. Napisałam pismo tak jak Pan radził wyslalam do komornika , o.wyloaczenie spod egzekucji laptopa i telewizora teściów ale nic nie odpisuje…. Wysłałam również fakturę potwierdzajaca że teście kupili rzeczy na raty… Do dziś miałam wpłacić 500 zł na dług ale nie m niam z czego. Alimenty na dzieci mi jeszcze nie przyszły co jedynie mogę wpłacić to 200 zł, bo tyle mam w portfelu… Czy jakbym regularnie wpłacala na konto komornika jakaś sumę to czy nadal będzie chciał zabrać te rzeczy. Jeżu już nie wiem co mam robić. Bardzo chce spłacić ten dług. Ale nie mam z czego. Tylko po 200 zł mogę dawać.

  1. Pismo należy wysłać do wierzyciela, i do wiadomości komornika, nie do samego komornika. To wierzyciel jedynie może wyłączyć ruchomość spod egzekucji. Jeżeli wierzyciel odmówi lub nie odpisze, to należy złożyć pozew o wyłaczenie spod egzekucji w ciągu 30 dni, licząc od dnia kiedy właściciel uzyskał informację o zajęciu jego ruchomości.

 43. Witam.. Napisałam pismo tak jak Pan radził wyslalam do komornika , o.wyloaczenie spod egzekucji laptopa i telewizora teściów ale nic nie odpisuje…. Wysłałam również fakturę potwierdzajaca że teście kupili rzeczy na raty… Do dziś miałam wpłacić 500 zł na dług ale nie mam z czego. Alimenty na dzieci mi jeszcze nie przyszły co jedynie mogę wpłacić to 200 zł, bo tyle mam w portfelu… Czy jakbym regularnie wpłacala na konto komornika jakaś sumę to czy nadal będzie chciał zabrać te rzeczy. Jeżu już nie wiem co mam robić. Bardzo chce spłacić ten dług. Ale nie mam z czego. Tylko po 200 zł mogę dawać.

 44. Witam, od 2012 roku mam na wypłacie komornika który zajmuje mi połowę pensji, dopóki byłem w małżeństwie jakoś dawało się radę żyć, ale od ponad roku jestem po rozwodzie, była żona nie pomaga mi w spłacie kredytów które wszystkie zostały wzięte w trakcie trwania małżeństwa. Dorabiam gdzieś na boku by wiązać koniec z końcem. Sprawę od banków wykupily fundusze, do spłaty mam jeszcze ponad 90 tys. Bardzo dużo jest odsetek, chciałem sam wpłacać bez komornika by sobie nie brał w łapę, ale firmy się nie zgodziły. Proszę o pomoc bo brakuje już mi sił.

 45. Proszę o pomoc!! Sprawa jest taka ze Ok 10-11 lat temu pewien pan został świadkiem koronnym który stwierdził ze ja od niego niby brałem jakies narkotyki a ich nie brałem, zostałem oskarżony sprawa trwała ponad 9 lat. Oskarżył mnie chodź go nie znałem. Nie udowodniono mi nic po za tym to co on zmyślał na mie dostałem wyrok 1 na 2 i do tego 1002tys do zapłaty jako ze komo przepadek korzyści majątkowej dostałem to po 10 latach trwania sprawy ostatnio mi przyszło ze urząd skarbowy naliczył 6 tysięcy koszty egzekucyjne czyli mam 1008 tys do oddania. Proszę o pomoc mam 3 dzieci na wychowaniu i kobietę jestem jedyny żywiciel rodziny pracuje dorywczo w głowie sie to nie miesici taka sumę nigdy wrzucił nie spłacę co mam robić ??

  1. Panie Robercie, niestety nie zajmujemy się sprawami karnymi, a to jest wyrok w sprawie karnej. Na pewno warto składać apelację z pomocą dobrego adwokata, tu może wejść Panu przedawnienie karalności. W przeciwnym razie gdy wyrok się uprawomocni, a Pan nie wpłaci zasądzonej kwoty w wyznaczonym czasie, (prawdopodobnie, bo to nie nasza specjalizacja) mogą Panu odwiesić wyrok.

 46. Dzień dobry. Też mam podobny problem jak Pani Zuzanna.tylko , że do telewizora komornik chce zająć laptop nalezacy do moich teści. Ja również nie posiadam żadnych majątków. Proszę Pana do kogo teście maja napisać pismo aby potwierdzić , że telewizor i laptop nie należą do mnie. Czy do kancelarii komorniczej, czy do Sadu? Bardzo proszę o odp. Karolina.

  1. Pierwsze pismo bezpośrednio do wierzyciela – Wniosek o wyłączenie ruchomości spod egzekucji, napisać że to należy do nich, nie do dłużnika, że mają na to dowód w postaci… załączyć ksero tego dowodu np. umowy/faktury. I czekać na odp. Dopisać na końcu że w przypadku braku odpowiedzi lub odpowiedzi negatywnej, zostanie złożony pozew do sądu o wyłączenie ruchomości spod egzekucji co narazi wierzyciela na dodatkowe koszty. Kopie wysłać do wiadomości komornika.
   Jeżeli odpiszą – komornik umorzy egzekucje z tej ruchomości. Jeżeli nie odpiszą lub nie zdążą odpisać – to BARDZO WAŻNE – w ciągu 30 dni od kiedy teściowe dowiedzieli się że komornik zajął ich laptopa, np. odbierając pismo od komornika o zajęciu, muszą złożyć pozew do sądu o wyłączenie spod egzekucji. 30 dni od powzięcia informacji o zajęciu ich ruchomości. Sąd będzie to weryfikował. Jeżeli nie wyrobią się w terminie to komornik może te ruchomości licytować.

 47. Witam. Mam komornika ponieważ mam dług na 6 tys. Obecnie nie pracuje jestem wraz z dwójką dzieci na utrzymaniu rodziców. Wczoraj przyszedł do mnie komornik, wypytywal się o mój majątek którego nie posiadam. Potem kazał mi wskazać pokój w którym śpię wraz z dwójką dzieci , oczywiście pokazałam. Zauważył telewizor należący do mojej mamy , pokazałam Mu fakturę zakupu telewizora na której były dane mojej mamy. Na koniec jak wychodził z domu powiedział, że następnym razem będzie zajmowany ten właśnie telewizor. Czy komornik ma prawo zająć telewizor nie należący do mnie.?

  1. Ma prawo zająć to “co jest w Pani władaniu” czyli jeżeli Pani go użytkuje i ma w swoim pokoju to może go zająć, ale gdyby chciał to zrobić to już by to zrobił. Gdyby z kolei tak się stało to przy zajęciu zgłasza Pani kto jest prawowitym właścicielem, komornik odnotowuje to do protokołu i później na podstawie faktury i wniosku – można wyłączyć daną ruchomość spod egzekucji po przez stosowny wniosek do wierzyciela, a jeżeli nie pomoże – w sądzie, po złożeniu pozwu o wyłączenie ruchomości spod egzekucji.
   Ten tekst na odchodne był raczej na złość, komornik nie miał co zająć więc chciał Panią na odchodne postraszyć.

   1. Pokazałam Mu fakturę zakupu, komornik zrobił zdjęcie tej faktury. Proszę Pana nie jestem w stanie spłacać aż po 1000 zł miesięcznie , a gdybym splacala po 200 regularnie to też ma prawo zająć ten telewizor?

    1. Pani Zuzanno, komornik ma prawo zająć co nie znaczy że to zlicytuje, to mu się nie uda. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że on nie zajmie tego telewizora, bo dobrze wie że i tak zostanie później zwolniony spod egzekucji. Wpłaty “na ślepo” byle wpłacić to pieniądze wywalone w błoto. Albo Panią stać i Pani spłaca, albo Pani nie stać i Pani nie spłaca.

 48. Witam, 7 lat temu podbisapem pismo w ktorym przejelem dlug z ojca na siebie(i matke) jako ze ufalem matce nie przeczytalem owego pisma. Zostalem zapewniony ze jest to 1000 zl(co zapewne bylo oszustwem bo teraz jest 40 razy wiecej) wiec podpisalem i zapomnialem. W maju tego roku dostalem pismo z sadu ze bedzie zajecie komornicze, jednak ze nie mieszkam pod adresem zameldowania pismo odebrala matka i przskazala mi je grubo po uplywie 14 dni. W efekcie nie bylo mozliwosci zlozenia odwolania i komornik zabiera mi 50% wyplaty. Co moge zrobic?

 49. Witam, kiedy mialem osiemnascie lat podpisalem pismo w ktorym kredyt z ojca przeszedl na mnie(i mame bo brali kredyt razem) jako ze ufalem mamie to podpisalem nie czytajac i zapomnialem o sprawie(zostalem oszukany przez mame bo powiedziala ze to drobne 1000 zl) teraz mam na glowie komornika ktory zabiera mi polowe wyplaty. Pismo odebrala mama i powiedziala mi o tym po uplywie 14 dni. Nie wiem co mam zrobic, staralem sie o kredyt w banku ale jestem juz w bik…mam zwiazane rece. Prosze o jakas podpowiedz. Dziekuje

 50. Witam. Dzisiaj otrzymalam od komornika zawiadomienie o wszczeciu egzekucji. Nakaz zaplaty z 2005r, klauzula wykonalnosci z 2008r. Zadnego z tych dokumentow wczesniej nie otrzymalam, poniewaz w 2003 r zmienilam miejsce zamieszkania. Mimo to nakaz sie uprawomocnil poniewaz sad uznal go za doreczony ( poczta poinformowala ze adresat byl nieobecny ,a nie,ze nie zamieszkuje). Komornik zajal mi od razu konto bankowe. Dlug wraz z odsetkami to kwota ponad 80 tys zl. Nie posiadam zadnego majatku. Jestem na rencie i uttzymuje studiujacego syna. Dlugiem okazal sie kredyt samochodowy bylego meza ( podpisalam wspolnie weksel). Do dnia dzisiejszego nie mialam pojecia o toczacej sie sprawie. Co mam robic w takiej sytuacji?

 51. Dzien dobry.
  Niedawno z rodzina dowiedzielismy sie ze mama nabrala kilka lub kilkanascie chwilowek oraz kredyty w bankach z tego wszystkiego kwota do zaplaty dlugu wynosi ok. 100tys. Mama jest na emeryturze (600 miesiecznie), tata również jest na emeryturze (2700zl) mieli wspolne konto bankowe na ktore wplywaly co miesiac mamy i taty pieniążki, jednakze tata nic nie wiedzial o takowych pozyczkach i kredytach… mamy zwiazane rece bo mama nie chce mowic na co wziela te kredyty, w domu nic nie widac zeby cos kupila za te pieniadze.. nie wiemy na co one byly przeznaczone. Rozmowy z mama nie ma. Dodam jeszcze ze mama ma chore serce gdy zobaczyla w skrzynce listy od windykatorow.. miala stan przedzawalowy i lezala w szpitalu.. nie mozna przy niej poruszac tego tematu, a my nie wiemy co mamy robic.
  Mamy mieszkanie komunalne ktore jest na tate, my z narzeczonym chcemy sobie zrobic pokoj po naszemu (nowoczesnie)czy mozemy sobie to zrobic, czy jako rodzina moga sciagac od nas ? A tym bardziej od taty ktory nic nie wiedział ? Pomocy!

 52. Witam, czy jeśli się otrzymała nakaz zapłaty z sądu po wypowiedzeniu umowy kredytowej i do 2 tygodni się nie odwołało to co się dzieje dalej? Pytam bo moi rodzice są zadłużeni i matka wyjechała by zarobić, a ojciec nic z tym nie zrobił jak przyszło pismo i przetłumaczyłam mu jak tylko to odkryłam, ale nie wiemy co zrobić.

 53. Witam prowadzę działalność jednoosobową posiadam 3 kredyty pierwszy firmowy w idea baku drugi firmowy w alior banku oraz trzeci prywatny również w alior banku. Od pewnego czasu moja firma nie przynosi wystarczających dochodów abym mogła wszystkie raty spłacać w określonym terminie o czym też te banki od razu poinformowałam o swojej pogorszonej sytuacji finansowej. Problem jest taki ,że za każdym razem gdy spłacę wszystkie zaległe raty zbliża się termin kolejnych i tak koło się zatacza w biku figuruje ,że nie spłacam tych rat terminowo przez co żaden bank nie chce podjąć ze mną chęci konsolidacji kredytów a zaś alior bank nie chce podjąć się restrukturyzacji kredytu firmowego gdyż mam zaległe raty ponieważ spłacam na tyle na ile mnie stać i teraz kluczowe pytanie czy jest jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji ? nie uchylam się od odpowiedzialności spłacania zaciągniętych kredytów ale bank też nie chce mi tej sytuacji ułatwić a wręcz utrudnia ciągłym straszeniem windykacją . Już byłam bliska podjęcia decyzji o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej ale nie chcę zamykać firmy chcę każde zobowiązanie spłacić ale w wygodnych dla mnie na tą chwilę warunkach . Pozdrawiam

  1. A banki nie chcą przyjąć od Pani spłaty w dogodnych dla Pani warunkach i tu pojawia się problem. Na upadłość jeszcze przyjdzie czas. Najgorszym co można by zrobić teraz to dalej się zadłużać. Albo spłaca Pani dalej raty albo zaprzestaje spłaty i przygotowuje się do obrony. Największa szansa na wygraną jest statystycznie z Aliorem przy kredycie konsumenckim, prywatnym. Czy odpuszczenie spłaty tej jednej raty pozwoli Pani dalej spłacać pozostałe ?

   1. zdecydowanie tak jedna rata mniej lub po prostu mniejsza jej kwota i jeden okreslony termin splaty zdecydowanie ułatwił by moją sytuację . Jakie mam podjąć kroki aby właśnie unormować te raty . Będę wdzięczna za poradę 🙂

    1. Najrozsądniej byłoby zatem zaprzestać spłaty kredytu konsumpcyjnego a spłacać pozostałe. Gdy sprawa trafi do sądu – zwrócić się do nas, poprowadzimy sprawę. Zyska Pani około roku, może 18 miesięcy.

 54. Witam, chlopak od paru lat “splaca” dlugi ,on jako jedyny w rodzinie pracuje i wszytsko przeszlo na niego, jest mu pobierana z pensji spora kwota.Pare lat temu jego mama stracila mieszkanie ktore bylo nie splacane(prawdopodobnie kredyt hipoteczny). on teraz to splaca,lecz przedwczoraj dostał telefon z banku gdzie brał tez pozyczki dla matki, ze ten dlug jest coraz wiekszy…I chlopak nie wie skad, czy to jakies odsetki za kredyt ?
  z gory dziekuje za porade.

 55. Dobry wieczór,
  Blisko 10 lat temu wpakowałam się w gigantyczny dług z tytułu weksla in blanco. Byłam ledwo pełnoletnia i ktoś mnie po prostu “wrobił”, gdyż nie byłam swiadoma co tak naprawdę podpisuje. Było dwóch wierzycieli ( w tym ja) i główny dłużnik. Główna dłużniczka nie ma już nic, a jeden wierzyciel nie żyje więc w zasadzie zostałam tylko ja. Pierwsza rozprawe wygrałam niestety druga strona się odwołała i wygrała sprawe w rozprawie apelacyjnej, w rezultacie spadło na mnie 130 tys długu. To dawna sprawa sprzed mojego ślubu, ale dziś dopiero sąd uznał mnie ostatecznie za winną (sprawa toczyła się już przed ślubem). Mamy z mężem podpisana rozdzielnosc majątkowa, mieszkanie, samochód wszystko jest męża, jednak kredyt hipoteczny na to mieszkanie jest wspolny (czyli tak jakby wspólnie splacamy kredyt, ale akt własności mieszkania jest na męża). Ja zarabiam 1600 zł i poza tym nie mam nic. Stąd moje pytanie, czy teraz oni mi zaczną ściągać 50% wypłaty i na tym stanie, czy mogą wejść do mieszkania i je zająć mimo, że nie należy do mnie?czy mogą zająć auto męża, TV, sprzęty domowe, które on kupowal? (na część rzeczy ma fv na swoja firmę, ale niestety nie na wszystko).
  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź…

  1. Można zająć Pani wynagrodzenie i w zasadzie nic więcej.
   Komornik może udać się osobiści pod Pani adres zamieszkania i uznac, że ruchomości należą do Pani ponieważ są w Pani władaniu, wówczas należy go poinformować że Pani nie jest właścicielką, podać dane właściciela czyli męża. Jeżeli okaże Pani od razu dowody zakupu, umowy itp komornik może w ogóle nie zająć takich ruchomości żeby sobie i innym nie robić zbędnego kłopotu i pracy. Da się później te nieruchomości wyłaczyć spod egzekucji, ale trzeba posiadać dowody prawa własności tych przedmiotów.
   Mieszkania nie zajmie w ogóle, nie ma takiej możliwości.

 56. Witam ,dostałam dziś pismo od komornika w sprawie nie spłaconego kredytu w banku . W piśmie dołączono również druk o orzeczeniu majątku jaki posiadam. Komornik zaznaczył że mam 3 dni na odesłanie tegoż orzeczenia . Jestem w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej ponieważ mam małe dziecko i jeszcze przez 2 miesiące otrzymuje zasiłek macierzyński . W obecnej chwili na tym zasiłku już mam zajęcie komornicze z zupełnie innej sprawy. W tej chwili dostaje grosze a jeśli na ten zasiłek siadzie kolejny komornik to nie zostanie już nic. Mam małe dziecko na utrzymaniu i nie wiem co robić? Jak się bronić? Dodam,że nie posiadam własnych ruchomości ani innych przedmiotów ,które mogą być coś warte. Czy muszę odsyłać to orzeczenie ? Jak sprawa wygląda z tym zasiłkiem mają prawo zabrać mi wszystko? Proszę o szybką odpowiedZ.

  1. Proszę złożyć oświadczenie, podając rzetelne dane, że nie posiada Pani majątku, że posiada Pani zasiłek który jest już zajęty, należy podać przez kogo.
   Nastąpi zbieg egzekucji i nic się w Pani sytuacji nie zmieni, drugi komornik nie zajmie kwoty która była wolna od zajęcia, obie egzekucje będą prowadzone z części która już jest zajęta.

   1. Dziękuję,odesłałam orzeczenie a co mogę zrobić żeby jakos to ogarnąć? Nie powiem chce to spłacić i mieć święty spokój . Próbować dogadać się z komornikiem ? Nie wiem czy w tej chwili będę mogła podjąć jakąś pracę. Jeśli jednak ja podejmę to jakie kwoty z wypłaty może pobrać komornik? Znajoma miała sytuację że zabierali cała wypłatę? Czy tak można??

    1. Prawo bardzo obszernie to reguluje, a pytania są zbyt ogólne aby można było odpowiedzieć. Komornik nie może zająć całej wypłaty jeżeli jest to wynagrodzenie z umowy o pracę lub umowy zlecenia o charakterze stałym.

 57. Witam mam pętle chwilówkowa pracuje tylko na stażu i nie mam możliwości spłacić całości na już a niektóre są już po terminie i co dalej robić? Czy przyjdzie mi komornik czy windykacja? Są to same chwilówki bardzo proszę o pomoc boję się konsekwencji

  1. Jeżeli nie spłaci ich Pani w terminie to przyjdzie windykacja, następnie sprawa trafi do sądu i pojawi się komornik. Taka jest kolej rzeczy niestety.
   Najlepszą opcję przy chwilówkach jest kredyt w banku na kogoś z rodziny i płata wszystkich w całości, a dalej spłata kredytu bankowego w ratach.
   Jeżeli nie ma takiej opcji i nie ma Pani środków na spłatę to niestety nic się nie da zrobić. Z bankami można wygrać w sądzie, z chwilówkami jest dużo trudniej.

 58. Witaj. Od 2 lat jestem po eksmisji bez prawa do lokalu (wynajmuję mieszkanie), gospodarstwo prowadzę wraz z matką. Oboje mamy komornika za długi mieszkaniowe. Z racji kosztów zasłużyłem się w kasie w pracy na około 60 000. W firmie nic o tym nie wiedzą, ale podświadomie czuję, że to nie potrwa długo. Co radzisz w przypadku gdy sprawa wyjdzie na jaw? Do końca “rżnąć głupa”, przyznawać się i układać, a może “dać nogę” za granicę? Dominik.

 59. Witam. Zadłużyliśmy się wraz z partnerem ( teraz już mężem) w banku Santander. Miesięcznie mamy do zapłaty 408 + 325 zł. Sądziliśmy,że damy radę jednak.. Niestety jest ciężko. Odkąd mamy dziecko ledwo wiążemy koniec z końcem,a bank wydzwania do nas od razu jak tylko spóźnimy się jeden dzień z zapłatą raty. Kredyt 408 kończy się za rok,a ten na 325 kończy się dopiero za jakieś 2,5 roku. Chciałabym pójść do nich, obniżyc jakoś raty,ale proponują mi kolejny kredyt,który ma pokryć obecny. Konsolidacja, która wcale mi się nie opłaca,bo znowu będę musiała płącić przez kolejne 4 lata. Według tego co mąż obliczył już dawno oddaliśmy,to co pożyczyliśmy. Gdybyśmy kiedyś byli mądrzejsi, mieli większą wiedzę oraz pomoc ze strony rodziny, nigdy nie zdecydowalibyśmy się na zadłużenie. Najgorsze jest to,że na chwilę obecną jesteśmy pozbawieni mojego dochodu.Pożyczki były brane,gdy miałam rente socjalną,której już w tym roku nie otrzymałam. Do pracy nie mogę pójść, ponieważ moje zdrowie na to nie pozwala. Pracuje już tylko mąż i to on musi opłacić dom, rachunki oraz kredyty, a na życie zostaje nie wiele.

  1. Pani B., to nie jest prosta sytuacja. Zawsze można zaprzestać spłaty i czekać aż sprawa trafi do sądu, jednak w razie przegranej dojdą koszty sądowe, a później potencjalnie także komornicze. Albo spłacamy wszystko do końca albo nic.
   Został rok… to niewiele. Osobiście radziłbym coś dorobić i spłacać, za rok jedna rata odpadnie i zostanie tylko ta druga. To nie jest sytuacja tragiczna, można z niej wyjść, na bazie tego co Pani napisała radziłbym kontynuować spłatę – jeżeli oczywiście to fizycznie możliwe, zbyt dużo do stracenia a zbyt mało do zyskania aby zaprzestać spłaty.

 60. witam! kilka lat temu mialam działalność gospodarczą. Wzięłam samochód na raty, po jakimś czasie działalność upadła nie stac mnie było na raty. popadłam w dlugi. kredyt został sprzedany komornik wszedł mi na pensje. po jakims czasie mój nowy wierzyciel zaproponował mi raty i zdjecie z komornika. podpisałam ugode regularnie spłacałam. po pół roku dostałam pismo ze mój dlug kupiła nastepna firma. domagali sie spłaty w całosci choc zapewniałam ze nie mam tylu(ponad 34 tys.) wpłacałam ile moge. od stycznia 2017 wpłacam po 500 zł. z najnizszej krajowej. samochód cały czas mam wart jest 5000 tys. obecnie. dzis poszłam wymienic dowód rejestracyjny w którym do tej pory wpisani jako własciciele jestem ja i pierwszy kredytobiorca. Pani poinformowała mnie ze w 2013 roku dostali pismo ze włascicielem pojazdu jest tylko getin bank czyli mój pierwszy wierzyciel. nie przyjeła wniosku o wymiane dowodu. Co mam robić? prosze o pomoc

   1. tak. właśnie z tej przyczyny chciałam wymienic dowód a pani poinformowała mnie ze nie jestem właścicielem auta. Zdziwiła sie tylko ze mam karte pojazdu.Bank ani razu nie zażądał zwrotu auta. nastepni wierzyciele tez nie

   2. a poza tym prosze o rade czy mam pisać pisma o rozlozenie na raty( choc juz to robiłam ) czy dalej sama wpłacac . nowy wierzyciel straszy mnie sądem i wciąz wydzwania. juz nie odbieram bo ciagle to samo słysze . Do nikogo nie dociera ze nie mam takiej kwoty , nie mam majątku ani juz rodziców którzy mogliby mi pomóc. Obawiam sie ze ten kredyt wciąz bedzie sprzedawany nowym wierzycielom

    1. Zatem dlaczego Pani płaci cokolwiek, jeżeli nie wie Pani komu, ile, jak długo i dlaczego właśnie tyle?
     Nic Pani nie wie, płaci w ciemno, a pieniądze giną w czarnej dziurze.
     Sęk w tym, że tylko w sądzie można wywalczyć sprawiedliwość i należy pozwolić sądowi ustalić czy jest Pani cokolwiek winna, a jeśli tak, to ile. Oczywiście należy podnieść stosowną obronę, a realne jest całkowite pozbycie się długu, ponieważ to oni muszą co do grosza wykazać ile Pani jest im winna i dlaczego właśnie tyle.

     Co do dowodu – nie ma skutecznego i przewidzianego prawem rozwiązania Pani sytuacji.
     Najlepiej pojechać na stację diagnostyczną, wykonać przegląd i pobrać zaświadczenie o dokonaniu badań technicznych, bez wpisu do dowodu rejestracyjnego. Policji może Pani okazać to zaświadczenie w razie kontroli.

     1. Dziękuje za odpowiedz. Rozumiem w takim razie ze nie płacic nawet jesli dostałam pismo od wierzyciela (Altus ) i na pismie od nich jest kwota? Czekac az sprawa trafi do sądu?

     2. To nie jest takie proste, jeżeli kwota zadłużenia zgadza się z Pani wyliczeniami i nie kwestionuje Pani długu ani co do zasady ani co do wysokości i chce go spłacić to proszę spłacać, tylko wpłaty bz żadnej umowy/ugody wcale nie spowodują że sprawa nie trafi do sądu, a wtedy te wszystkie wpłaty będą dziłały na Pani niekorzyść, bo będą uznaniem długu i przerwą bieg przedawnienia.
      prosze opisać sytuacje na maila do nas, załączyć dokumenty, zawiwadomienie o cesji, pisma od komornika z czasu egzekucji na bank, ostatnie wezwanie do zapłaty i wtedy nakreślimy Pani cała sytuację.

 61. Witam mam 85 tyś długu z czego 43tyś u komornika chce wyjechać za granice i to spłacać co zrobić żeby komornik mi nie wszedł na konto i zablokował środki do życia da się z nim dogadać jakoś ?

 62. Witaj, mam problem z windykatorami chcę spłacać ratami im ale nie chcą się zgodzić. Straszą mnie, jestem już wykończony i mam myśli samobójcze. Chcę z sobą skończyć bo nikt nie chcę mi pomóc.

  1. Daj spokój, ja tez nie jestem w znakomitej sytuacji. Mam ponad 200 tys. do spłaty. Jak zaczęły sie kłopoty finansowe też myślałem o śmierci. Ubezpiecznie niby pokrywa samobójstwo. Ale dzisiaj widzę swiat inaczej. Miną rok , dlugi nie zniknęły, fakt.ale wstaje co rano , słońce świeci, a reszta albo sie ułoży albo nie. Żyj ile możesz. Zycie mamy tylko jedne. Powtórki nie będzie.

   1. I to jest właściwe podejście.
    A żadna polisa nie obejmuje samobójstwa, więc pod tym kątem w ogóle nie ma sensu myśleć, nic z tego nie będzie – tylko problem dla najbliższych….

  2. Podstawowa zasada – nikt nie może do niczego Pana zmusić.
   Proszę z windykatorami w ogóle nie rozmawiać.
   jak ma Pan z czego spłacać i chce Pan spłacac, to Pan spłaca, a jak Pan nie ma, to po prostu Pan nic nie wpłaca i tyle, oni nic nie mogą zrobić
   są znacznie ważniejsze rzeczy w życiu na których należy się skupiać, na pewno nie na windykacji.

 63. Witam, moja mama (56 l.) jest zadłużona na około 250 tysięcy. Zarabia 2000zł na rękę. Nie jesteśmy w stanie we dwójkę tego spłacić w żaden sposób. Jest to jeden kredyt konsolidacyjny na około 100 tyś. i reszta to mniejsze pożyczki, chwilówki itp. Wczoraj było pierwsze pismo już wezwanie komornicze do zapłaty jednej z pożyczek w ciągu 7 dni (+ koszty sądowe i komornicze oczywiście). Teraz nie wiemy co mamy robić. Pozwolić na to żeby ten komornik wszedł mamie na wypłatę i zabierał co miesiąc do najmniejszej krajowej (~1500zł netto)? I ewentualnie później żeby dorobić do emerytury jakaś praca na czarno w Polsce lub za granicą? Upadłość konsumencka nie wchodzi w grę bo pożyczki były brane przez mamę również dla mojej siostry a ta się wypięła, i wyszło tak, że pożyczki były brane już jak przychodziły pisma o zapłatę. Proszę bardzo o doradzenie.

  1. Bardzo dobrze Pan to podsumował. Najrozsądniej ekonomicznie nie podejmować obrony, nie płacić, komornik zabierze kwotę którą może zająć, a kwota wolna od zajęcia pozostanie. Umożliwi ona przeżycie i jest do tego celu przeznaczona. Odsetki jakie rosną od takiego zadłużenia w skali roku przekraczają mamy całe dochody, więc spłata tego jest fizycznie niemożliwa do końca życia.

 64. Witam, mój ojciec ma długi na około 3tyś w gminie za wode, raz juz podłączył wode przez zerwanie plomby, znowu zakręcili. Co robić? Jest jakas opcja wyjscia z tego?

 65. Witam
  Nie wiem już co mam dalej robić. Prowadziłam działalność gospodarczą która doprowadziła mnie do bankructwa. Mam długi na ponad 100 tys. zł. Sprzedałam już samochód, ale to na niewiele się zdało bo długu jest dalej ogromna suma. Domu ani żadnej nieruchomości nie posiadam. Mam kilku komorników oraz wiele chwilówek, które domagają się spłaty zobowiązań. Już nie mam siły na to wszystko; ciągłe telefony, oraz wizyty windykatorów w domu. Obecnie szukam pracy, ale ich to nie interesuje bo chcą natychmiastowej spłaty zobowiązań. Proszę o radę co mam dalej robić w tej sytuacji.

     1. Chociaż troche byś sie zainteresował. Ile cie to kosztuje??!! Tak siedzisz i nic nie robisz. Przestan grac w gierki i pomyśl jak mizna chociaz trochę ludziom pomóc. Pani Kasiu, jeżeli Pani zamknęła działalność to pół sukcesu. Po roku moze Pani wystąpić o upadłość konsumencką , to zaledwie 30pln kosztów sądowych . Groszowa sprawa. Jezeli Pani nadal prowadzi działalność to jest zgrzyt, duzo zachodu a i efekt nie koniecznie satysfakcjonujący🤐. Najprostsza droga , iść do prawnika, nie do jakiegoś idioty. Do kogos kto juz zajmował sie upadlosciami. Porada kosztuje 50-100pln .

     2. Witam. Otrzymalam dzisiaj od komornika informacje o rozpoczeciu egzekucji. Zajeto mi tez konto w banku. Nakaz zaplaty z 2005r i klauzula wykonalnosci z 2008r. Zadne z tych dokumentow nie zostaly mi wczesniej doreczone ze wzgledu na zmiane adresu. Niesplacony okazal sie kredyt samochodowy bylego meza( podpisalam wspolnie weksel). E tej chwili dlug z odsetkami przekracza 80 tys zl. Nie mam zadnego majatku, zyje z renty i utrzymuje studiujacego syna. Dodam ze nakaz zaplaty nie jest prawomocny wobec bylego meza ale zostal uznany za doreczony do mnie poniewaz poczta oznaczyla ze adresat nieobecny. Co js mam robic z takiej sytuacji?

     3. Proszę zadzwonić do sądu, który wydał NZ, podać sygnaturę akt i zapytać czy w archiwum są jeszcze akta tej sprawy, czy zostały już niszczone.
      Jeżeli istnieją – pójść do sądu i wykonać dokładne zdjęcia całych akt sprawy. Jeżeli nie istnieją, to niestety ale niewiele da się zrobić.

 66. Witam.
  Mam 23 lata i 25000 tysięcy długu w chwilówkach. Od miesiąca przestałam placic. Nie mam jak płacić, bo nie mam pracy. Uczę się jeszcze i stałą pracę będę mogła podjąć po zakończeniu szkoły czyli od lipca. Firmy do mnie dzwonią i przysyłają pisma, straszą windykacja i komornikiem. Nie wiem co mam zrobić i jak żyć? Czy w mojej sytuacji jest możliwość upadłości konsumenckiej?

  1. Najlepszą opcją byłoby wziecie kredytu na te 25 tys przez kogoś z rodziny i spłata w całości wszystkich chwilówek. Na upadłość konsumencką raczej nie ma co liczyć, to jest świadome i nierozważne zadłużanie się, więc sąd zapewne odmówi upadłości. W przeciwnym razie sprawy trafią do sądów, potem do komornika i ciężko będzie z tego wyjść.

 67. Mam 72 lata i pożyczkę w prowidencie place po połowie raty na tydzień to jest 75zl z150zl. Straszą mnie telefonami ze wypowiedzią mi umowę oddadzą mnie do komornika.. czy mogą tak postąpić? Jak mogę się bronić.. dziękuję za odpowiedź

  1. Mogą tak zrobić, należy spłacać całą ratę, ponieważ rośnie należność wymagalna a to podstawa do wypowiedzenia umowy i skierowania sprawy do sądu.

 68. Witam mam dlugi wszedzie u komornikow(wypowiedzobe umowy bankow( provident chwilowki itp łącznie na około 75 tys czesc splacilam ale powiem tak nie wiem kto byl 1 wierzycielem bo komornik dostal sprawe od innych firm windykacyjnych. Mam sadowe nakazy zaplaty niestety postapilam glupio nie odbieralam pism. Co mozna zrobic w mojej sprawie dodam ze komornik ma nakaz sadowy do przeprowadzenua licytacji majątku ja nie mam juz sily

  1. Niestety w Pani sytuacji niewiele można zrobić, prawdopodobnie najlepszą opcją będzie upadłość konsumencka, ale wiąże się to z utratą majątku.

 69. Witam chciałabym zapytać mamy z mężem kilka nie spłaconych pożyczek niestety mąż stracił pracę w lutym zeszłego roku i wszystko się posypało nie udało nam się dogadać z bankami mamy już komornika dzisiaj przyszło kolejne wezwanie proszę nam pomóc mamy troje dzieci i nie bardzo wiem co robić

 70. Witam chciałam sie dowiedziec jak to mozliwe ze moj tata przez dwa lata placi placil miesiecznie po 1600 zl zadluzenie u komornika wynosilo 26000 a na dzien dzisiejszy wynosi 22000 . zadluzenie powinno byc juz dawno splacone z nawiązką. Czy to mozliwe by komornik przy sądzie był nieuczciwy i nie wpłacał wierzycielom ?
  Poza tematem dodam że przejrzałam bardzo dużą częsć Panstwa wpisów i muszę przyznać że świetna strona i pełen profesjonalizm.

 71. Witam
  Dwa lata temu wzięła kartę kredytową która na początku spłacalam ale po jakimś czasie zaczęłam mieć problemy ze spłata aż przestałam w ogóle ja spłacać. Cała ta sytuacja doprowadziła do tego ze pod przymusem rodziny musiałam się wymeldowac z mojego rodzinnego domu. Obecnie wynajmuje , nie pracuje bo mam trójkę małych dzieci i ostatnio dostałam wezwanie do sądu na sprawę o ta kartę czego mogę się spodziewać? Ledwo daje rade ojciec dzieci narobił mi dodatkowych długów i się zmyl do Anglii nie mogą go namierzyć bo co jakiś czas zmienia prace i mieszkanie. Co może mi grozić mogę iść do więzienia jak nie dam rady spłacić tej karty?

 72. Czy moge zwrocic sie do komornika o umorzenie postepowan egzekucyjnych skoro wie ze nie jestem w stanie ich splacic a sad orzekl o mojej niewyplacalnosci.?

 73. Mam dlugi w banku 2 kredyty plus karta kredytowa oraz Ferratum na 2000 i provident z wypowiedziana umową i wyrokiem na spłatę 1035 zl i 6000zl za wypowiedzenie umowy z Orange i juz ten dlug jest w innej formie mam roczna córeczkę od 2 msc pracuje ale mam najniższą krajową boje się tego wszystkiego co mam robic proszę o pomoc

 74. Witam. Moja sytuacja jest dość skomplikowana ponieważ prowadziłem działalność przez kilka lat w tym czasie wziąłem kredyt obrotowy na 300 tys zł. W chwili obecnej mam zablokowana kwotę 70 tys zł w urzędzie skarbowym za VAT gdzie trwają procedury wyjaśniające. Z kredytu niestety nie zostało nic. Sprawa jest świeża jeszcze bank nie wysłał żadnych pism ponieważ ostatnie odsetki zostały jeszcze zapłacone. Proszę o pomoc co w takim wypadku mogę zrobić?

  1. Opcje zawsze są 2: albo Pan spłaca od początku do końca zgodnie z umowa/harmonogramem albo przestaje Pan płacić całkowicie i szykuje się na sprawę w sądzie. Wszelkie wnioski o ugodę/restrukturyzację mogą Panu tylko zaszkodzić, gdy sprawa ostatecznie trafi do sądu, a ile będzie się Pan “bujał” z US tego nie wie nikt.

 75. Witam.mój obecny partner ma 43tys długu.niedawno mi powiedzial ze 8lat temu wziol pożyczkę bankową której nie spłacaŁ.Z kwoty 10 tyś zrobiło się 43 tyś.firma windykacyjna wysyła mu pisma ale proponują takie raty do spłaty ze mój partner nie będzie w stanie ich spłacać .dodam jeszcze ze ma dziecko z poprzedniego związku na które płaci też alimenty.Nie wiem co robić w takiej sytuacji.czy można negocjować z firmą windykacyjna o umorzenie odsetek?

  1. Co tu negocjować jak dług wypączkował już do wielkości słonia… trzeba poczekać aż pójda z tym do sądu i tam z nimi wygrać i pozbyć sie tego długu całkowicie. Póki co nic nie płacić, nic nie podpisywać, czekać aż pójdą do sądu i wtedy się do nas zgłosić natychmiast mailowo. Możemy poprowadzić sprawę, jeżeli uważa Pani, że wysokość długu jest zawyżona.

   1. A czy jest taka możliwość wygrania sprawy?Jak to zrobić?nigdy nie byłam w takiej sytuacji nie wiem co robic. chce pomóc partnerowi.boje sie ze jak bedzie sie to odwlekac to dług urosnie jeszcze bardziej

    1. Jeżeli nie była Pani nigdy w takiej sytuacji to sama Pani sobie nie poradzi. Aby zwiększyć swoje szanse, gdy tylko sprawa trafi do sądu i otrzymają Państwo pozew lub nakaz zapłaty z sądu, natychmiast zgłosić się do nas przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT.

 76. Witam . razem z mezem mamy 130 tys dlugu kredyty chwilowki profi credit providenty. Niestety po wypadku neza nie splacamy niczego poniewaz zostaje nam minimalna kwota na przezycie gdzie sa jeszcze 2 malych dzieci . Mamy juz paru komornikow co nam sciagaka z wyplaty za chwile wejda nastepni noewiemy jak mamy sobie z tym poradzic.

 77. Witam mam sytuacje patowa razem z dziewczyna mamy kredytow na ok 150 tys zlotych chwilówki oraz kredyty bankowe , splacamy kredyty bankowe czesciowo ile mozemy chwilówki wynagaja spłaty calkowitych razem zarabiamy ok 4500 tys nie wiemy jak z tego wyjść czy moze przestac spłacać wszystko i czekać na komornika wydaje mi sie to najlepszym wyjsciem bo nasze miesieczne zobowiazania kredytów to ok 3 tys plus te chwilowki ktore trzeba spłacić odrazu a miesZkanie miesiecznie kosztuje 1500 co razem daje nasze wyplaty co robic przestac spłacać i czekac bo wydaje mi sie to najlepszym wyjściem mi komornik zabierze polowe z 3 tys zostanie mi 1500 dziewczynie polowe zostanie ok 800 oplacimy mieszkanie zostanie 800 do zycia a tak nie zostaje nic ….

 78. Moja siostra miała okropne długi, bo zapożyczyła się w bankach i chwilówkach. Ma niewielką firmę więc potrzebowała gotówki na start ale źle to przemyślała… ale pomogła jej kancelaria p. Marty Mackiewicz. Szczerze powiem ,że mają bardzo profesjonalną kadrę i z nimi siostra wygrała w sądzie przeciwko tym oszustom finansowym. Polecam gorąco

 79. Witam mój chłopak ma długi i nie spłacone raty w łącznej kwocie 60 tyś złotych, i ma na głowie firmy windykacyjne. Zarabia minimalną krajową, nie ma nic poza autem i pokojem który wynajmuje. Ostatnio doszło do tego że nie ma nawet pieniędzy na jedzenie.

  Jak można mu pomóc ?

  1. Jak ma minimalną krajową z umowy o pracę to komornik nic nie może mu zabrać, a dobrowolnie nie musi nic nikomu płacić. Ta kwota wolna od zajęcia jest własnie po to żeby przeżyć, żeby wystarczyło na jedzenie itd, a nie żeby ostatnie pieniądze oddać, a potem “zęby w ścianę”. A jeżeli komornika jeszcze nie ma to proszę opisać sytuację przez nasz formularz, spróbujemy pokierować sprawą: https://antywindyk.pl/kontakt/

 80. Witam, moja sprawa jest nietypowa. Kilka lat temu mój tata wziął dla mnie i mojego partnera kredyt, który oczywiście spłacamy. Po jakimś czasie okazało się że mam nowotwór, musiałam przejść na rentę. Koszty leczenia były bardzo duże, znowu pomógł mi tata biorąc kredyt. Ten też my spłacamy. W tej chwili mijają dwa lata odkąd zachorowałam. Drastyczny spadek moich dochodów oraz majątek wydany na leczenie spowodował, że ledwo wiążemy koniec z końcem. Mamy mnóstwo długów. Bardzo by nam ulżyło gdyby udało się zrestrukturyzować chociaż jeden z kredytów, które są na tatę. Pytanie czy istnieje w tej sytuacji w ogóle taka możliwość. Tata dochodu ma 2400 zł netto, a raty wynoszą 1750 zł miesięcznie. Najdłuższe opóźnienie w spłacie to 30 dni, ale zawsze w końcu raty wpłacamy. Także w przypadku obu kredytów nigdy nie miało miejsca przerwanie spłacania. Będę wdzięczna za odpowiedź.

  1. Pani Ewo, proszę zwrócić się do banku kredytującego z wnioskiem o wydłużenie terminu spłaty i zmniejszenie miesięcznych rat lub spróbować zrefinansować kredyty w innym banku, spłacając całkowicie obecne dwa, jednym, nowym kredytem na dłuższy okres kredytowania.

 81. Witam. Mam ponad 100 tys dlugu, w kilku bankach, parabankach, chwilówkach, tv, tel. W czerwcu ubiegłego roku straciłem pracę i przestałem płacic. Dostawałem mnóstwo wezwan, teraz 2 wyroki sądowe o zajęcie konta, wynagrodzenia(od dawnego pracodawcy). Do dzis nie osiagam dochodu, mam zone ktora pracuje na umowe zlecenie, mamy 4 letnia corke. Mieszkanie nie jest nasze, wyposazenie jest wlasciciela(niestety nie ma o tym wzmianki w umowie najmu), nie mam samochodu. Nie wiem co mam zrobic, zaczyna mi siadac psychika, boje sie o przyszlość rodziny. Mam stany depresyjne. P0omocy.

 82. Jeżeli już spłacił Pan rzekome zadłużenie dobrowolnie to tych środków Pan nie odzyska. Jak więszkość dłużników – wpłacił Pan ze strachu, nawet nie wiedząc czemu do zapłaty żądali akurat takiej, a nie innej kwoty.

  Ale jeżeli by Pan nie wpłacił bo bp. nie miałby Pan z czego spłacić długu lub nie zgadzałby się Pan z tego wysokością, to należy poczekać aż sprawa trafi do sądu i gdy przyjdzie nakaz zapłaty z sądu – wnieść stosowny sprzeciw podnosząc odpowiednie argumenty. Po sprzedaży długu szansa na wygraną jest nawet większa, niż przy sporze z pierwotnym wierzycielem.

 83. Dostałam pismo z tytułem umorzenia postepowania egzekucyjnego a komornik pół roku temu ściągał z macierzyńskiego 30proc. Czy bank powinien oddać ściągnięte kwoty? Nie płakałam nic dobrowolnie i nie podpisywała żadnej ugody.pozdrawiam założycieli tej strony.

  1. Komornik umorzył postępowanie, ponieważ najpewniej bank sprzedał dług do jakiegoś funduszu (firmy windykacyjnej) i przestał być wierzycielem. Niestety tytuł wykonawczy nie został uchylony zatem pobrane środki nie podlegają zwrotowi w żadnym razie. Byłoby to natomiast możliwe po wytoczeniu powództwa przeciwegzekucyjnego przeciwko bankowi celem pozbawienia tytułu wykonalności bankowego tytułu egzekucyjnego.

   A żeby było prościej, proszę do nas napisać na mail: kontakt@antywindyk.pl i załączyć wszystkie pisma od komornika jakie Pani ma.

 84. nie otrzymałam ,, nakaz zapłaty,, od sąd. List zwykły ( bez polecony) wezwanie do zapłaty…… Nie znam adres i nie mam tak nr umowy. Czy mam zaufanie czy coś..?

  1. Czyi otrzymała Pani Wezwanie do zapłaty, a nie nakaz zapłaty.
   Jeżeli nie ma Pani pieniędzy na spłatę, nie należy na nie reagować, czekać na pismo z sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.