Getin Noble Bank dłużnikiem? To możliwe!

Nasyłamy komornika na Getin Noble Bank
fot. materiały prasowe Getin Bank

W Internecie odnaleźć można liczne wpisy na forach internetowych, które są zamieszczane przez dłużników Getin Noble Banku. Aktywność takich osób wynika z tego, że Bank ten popularnym bankiem detalicznych w naszym kraju. Czego najczęściej dotyczą takie wpisy? Dłużnicy mający problem z regularnym regulowaniem swoich zobowiązań we wspomnianym Banku najczęściej narzekają na sposób prowadzonej windykacji. W szczególności chodzi o windykację telefoniczną. Spotkać można się z opiniami, które mówią o tym, że osoby prowadzące ten rodzaj windykacji nie prowadzą jej zgodnie z zasadami kultury, która powinna dotyczyć wszystkich, a nie tylko zamożnych i spłacających w terminie klientów.

Dyskusja na temat tego artykułu na naszym Facebooku

Polityka prowadzona przez ten Bank pokazuje, że podczas windykacji telefonicznej klienci mający trudności ze spłatą należności nie są traktowani indywidualnie, a więc Bank uznaje, że wszyscy tacy klienci posiadają pieniądze, ale po prostu nie chce im się spłacać należności. Uznać więc można, że Bank traktuje takie podejście jako najbardziej słuszne i nie zamierza zmieniać swojego podejścia.

Warto zauważyć, że pojawienie się kłopotów ze spłatą kredytu to stresująca sytuacja dla każdego kto się w niej znalazł. Dodatkowo telefon z samego rana z działu windykacji powoduje, że dłużnik nie musi pić już porannej kawy, bo ciśnienie zostaje podniesione do odpowiedniego poziomu. Wszystkie rozmowy windykacyjne zaczynają się od konieczności podania daty urodzenia. Dalej dłużnik jest informowany o zaległościach w spłacie kredytu i o tym, że koniecznie musi je uregulować dzisiaj, bo inaczej dojdzie do egzekucji komorniczej. No ale jak osoba, która z przyczyn losowych nie ma pieniędzy na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb związanych z życiem ma tego dokonać. Banku to nie interesuje bo przecież dłużnika “odmawia spłaty zadłużenia do jutra”. To stwierdzenie możemy usłyszeć zawsze podczas takiej rozmowy.

Jak w takiej sytuacji ma się zachować dłużnik? W jaki sposób ma on wytłumaczyć Bankowi, że nie posiada on środków do życia, a co dopiero mówić o spłacie kredytu? Banku to nie interesuje, w jego mniemaniu wszyscy dłużnicy po prostu odmawiają spłaty zadłużenia. Dla niego nie ma takiego czegoś jak brak środków do życia. Jest tylko odmowa spłaty.

No to teraz proszę sobie wyobrazić odwrotną sytuację. Jaką dokładnie? Taką, że to Getin Noble Bank odmawia zapłaty pieniędzy na rzecz dłużnika.

Wyrok zaoczny przeciwko Getin Noble BankWyrok zaoczny przeciwko Getin Noble Bank

Ze względu na to, że my jesteśmy dużo bardziej empatyczni niż Getin Noble Bank i rozumiemy, że mogą zdarzyć się różne sytuacje losowe, to w pierwszej kolejności wysłaliśmy wezwanie do zapłaty przyznanych prawomocnym wyrokiem sądu kosztów procesu. Równocześnie ze względu na wspomnianą naszą empatię daliśmy dłużnikowi, którym był Bank czas na dokonanie spłaty zadłużenia. Jednakże nasza dobra wola nie znalazła zrozumienia u dłużnika i Bank po wskazanym czasie odmówił zapłaty.

Wydawać się mogło, że taka instytucja, którą jest Bank nie będzie miała problemu ze zorganizowaniem kwoty prawie 10 000 zł w krótkim czasie, jednak rzeczywistość okazała się odmienna. W związku z tym Getin Noble Bank nie powinien dziwić się swoim dłużnikom, że w dużej części – stosując słownictwo Banku – odmawiają spłaty zadłużenia do jutra.

Postawa Banku zmusza nas do podjęcia współpracy z komornikiem, który uda się do jednego z oddziałów Getin Noble Banku w celu egzekucji należności.

Zajęcie komornicze

Podsumowanie

Jak widać z powyższego bank również może stać się dłużnikiem i również wobec banku może być prowadzona egzekucja komornicza. Dlatego też warto się zastanowić nad tym czy to przypadkiem bank nie jest zobowiązany do zapłaty pieniędzy klientowi, a nie odwrotnie. Jeśli byli Państwo lub są klientami Getin Noble Bank i Bank ten nasłał na państwa komornika to warto przeanalizować taką sytuację. Warto zwrócić się do nas, dzięki czemu możliwe będzie odwrócenie całej sytuacji. Pokierujemy Państwa krok po kroku i pomożemy w całej sytuacji. Zachęcamy do kontaktu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Może masz podobny problem? A może jesteś innego zdania? Zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach
na blogu, na samym dole strony  

21 comments

 1. Windykacja Getin Noble Bank: Dzis jest ostatni roboczy dzien miesiaca.Tylko splata zaleglosci do godziny 12:00, pozwoli polubownie zamknac procesy windykacjne.
  Co zrobić dzwonić i się dogadywać czy iść osobiście do banku.
  Dodam że straciłam pracę i nie mam z czego tego zapłacić.. nie odbieram tel bo taka informacja do nich nie dotrze…mialam przyjemność rozmawiać z takim konsultantem złożyłam reklamację na jego grubianskie zachowanie to odp że konsultant normalnie prowadził rozmowę nam ich dość 😐

  1. Wielu opcji nie ma, albo się spłaca, od początku do końca, albo się nie spłaca i przygotowuje do sprawy w sądzie, a do tego jeszcze wiele miesięcy. Jeżeli nie ma Pani dochodów to na pewno nie wolno brać chwilówek czy zapożyczać się na spłatę bo to tylko pogorszy sytuację. Rozmowa z windykacją na pewno nie ma sensu w tej sytuacji. Jeżeli sprawa trafi do sądu możemy pomóc w sporze z bankiem.

 2. Windykacja Getin Noble Bank: Dzis jest ostatni roboczy dzien miesiaca.Tylko splata zaleglosci do godziny 12:00, pozwoli polubownie zamknac procesy windykacjne.
  Co zrobić w tej sytuacji odległość jest jakieś niecałe 20 dni…nie odbieram tel bo nie mam ochoty słuchać chamskiego tonu konsultanta…
  Pomocy

  1. Wielu opcji nie ma, albo się spłaca, od początku do końca, albo się nie spłaca i przygotowuje do sprawy w sądzie, a do tego jeszcze wiele miesięcy.

 3. Znajomy właśnie otrzymał wiadomość o spłacie zadłużenia pewnej staruszki. która nawet nie jest jego rodziną. Ciekawe bardzo, że osoba ta zmarła w wieku 94 lata blisko 15 lat temu i nigdy nie mieszkała pod adresem na który przyszedł nakaz zapłaty od Getback. Ktoś może doradzić co należy z tym zrobić, bo podejrzewam, że wyrzucenie tego do kosza nie rozwiąże sprawy. Czy te “banki” szukają Klientów na cmentarzach?
  Co należy zrobić w takim przypadku.”? Piszę dlatego, aby uwidocznić, do czego może się posunąć taki rzekomo “Bank”.

  1. GetBack to firma windykacyjna, nie bank.
   Proszę to zignorować, ewentualnie wysłać listem zwykłym krótkie pismo że taka osoba tu nigdy nie mieszkała i nie mieszka i nie życzy Pani sobie otrzymywać takiej korespondencji do spraw które Pani nie dotyczą.

 4. Straciłem prace nie mam środków żeby płacić bo nie należy mi się nawet tzw kuroniowka a szanowna Pani z Getinu twierdzi że je mam i mam zapłacić ratę 3,5 tys 😮

 5. z dniem 10.09.2016 Bank PKO.BP ma zamiar wypowiedzieć mi umowę kredytu hipotecznego ze względu na sytuację losową czyli chorobę kręgosłupa nie mogę podjąć pracy ostatnie 2 miesiące nie wpłaciłem rat ze względu na brak środków finansowych kwota kredytu jest bardzo duża 220.000 tyś.zł czy mam czekać na sprawę sondową jak przeczytałem w jednym z wpisów aby walczyć o umorzenie takowego kredytu

  1. Z pustegpo i Salomon nie naleje.
   Nie pozostaje nic innego jak czekać na pismo z sądu i wtedy natychmiast się do nas zgłosić mailowo lub przez formularz kontaktowy w dziale KONTAKT.

 6. mam kredyt we frankach w Getinie ,wysłałam reklamację kredytu ,
  że umowa wadliwa a kredyt po 11 latach spłacony , i oczekuję ,że Bank to uzna ,
  nie zapłaciłam ostatniej raty bo czekam na odpowiedź banku a poza tym uważam ,że oddałam już wszystko ,teraz bank przysyła monit przez kancelarię prawną /zwykłym listem a nie poleconym / ,żąda raty i odsetek w wysokości 2/3 tej raty za spóźnienie 17 dni ,wolno im tak ?

  1. Oczywiście, że wolno.
   Gdyby bank od tak uznawał każde roszczenie/oczekiwanie kredytobiorcy to nikt nie miałby kredytów.
   Jeżeli zaprzestała Pani spłaty należy spodziewać się monitów, wezwań, wypowiedzenia a następnie sprawy w sądzie – tam może Pani przedstawić swoje racje.

 7. Witam. Ciekawa stronka. Chętnie podejmiemy sie egzekucji tych tytułów wykonawczych p-ko GNB badz innym “podobnie działającym“ podmiotom wiedząc o ich niejednokrotnie niewłaściwych praktykach wobec swoich klientów. Przyjmujemy sprawy z wyboru wierzyciela na terenie RP. Panie Wojtku w razie potrzeby pozostawiam kontakt: harvay@poczta.fm – kancelaria komornika z Pomorza. Gwarantuje szybkość działania.

 8. Mam kredyt hipoteczny w Getin noble banku ten bank sprzedał mój dług firmie fundusz inwestycyjny teraz mam w księgach wieczystych wpis Getinu i tego funduszu sprawa jest u komornika proszę o pomoc

  1. 3910zł ma zapłacić Getin Bank tytułem zwrotu kosztów procesu czyli kosztów sądowych i kosztów prawnika, a jak to rozdzielą między siebie powód i jego prawnik to już ich indywidualna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.